Lucy je typická „blbá" blondýna, co se vždycky zamiluje do toho největšího ksindla v okolí. Ten poslední ji právě zapletl do obchodu s drogami, který řídí všehoschopný pan Jang (Choi Min Sik z kultovního Oldboye). Než se stačí pořádně rozkoukat, má v břiše zašitý balíček obsahující extrémně silnou syntetickou drogu, který má propašovat do Evropy, pokud chce přežít. Nešťastná náhoda nebo spíš brutalita strážců, kteří ji mají hlídat před odletem, zapříčiní, že se zásilka roztrhne a její obsah se začne vstřebávat do Lucyiina těla. Že se jedná o opravdu výjimečný „matroš", zjistí záhy, když bleskurychle zlikviduje všechny hlídače a uteče na svobodu. Ve všech směrech je najednou mnohem silnější, mnohem víc vnímá, rychleji uvažuje, dokonce si osvojuje nadlidské dovednosti. Může za to právě ta neznámá substance, která výrazně zvýšila procento využití její mozkové kapacity. Toto číslo navíc stále roste a Lucy si uvědomuje, že z daru by se mohla stát smrtelná hrozba. Vyhledá proto profesora Normana (Morgan Freeman), největšího odborníka na lidský mozek, aby jí zkusil pomoci. V patách má však Janga a jeho zabijáky, kteří nechtějí o svou kurýrku za žádnou cenu přijít. (Cinemart)

v.indruchova

Zvláštní to počin. Jak už někdo naznačil tady mezi komenty. Člověk z toho má rozporuplný pocit.Některé scény se zdají být poněkud zbytečné, zdlouhavé. Pozor koment je plný Spoilerů-mých postřehů, které vám mohou lecos prozradit. Pozor žándr je mix čehosi do vážného tématu se rejža snaží nacpat ještě komedii a alespoň něco vás probudí od klimbání. Určité logické chyby, které jsou očividné. Jako třeba. Takový to vyvinutý člověk by měl dokážat naráz sledovat až deset míst na jednou, na planetě možná i mimo ni. Tito lidé by neměli ztrácet city a soucit.Zdálo se nelogické, že padoucha hned nesejmula, pokud nevěděla, že ho zabije někdo jiný, tak co se s tím zdržovat? Myslím si, že film má velký potenciál, ale chtělo by to měl jinak natočit. Když byla Lucy někde nahoře ve vývoji proč z ní měla léz jaká si černé proudy čehosi? To spíš patří padouchům..ale dobře nikdo přece neví jak by to vypadalo, proč by se na padesáti nebo méně procentech využití kapacity mozku měla rozpadat?-člověk zůstavá pořád hmotný a umí to ovládat i když se umí přeměňovat. Asi ten scénarista o takových věco moc neví. Nehodíc na mě působila scéna kdy líbala francouzkýho policajta. Proč by taková bytost volala své matce a říkala jí, co cítí podovného, sama musí vědět, s takovou inteligencí, že jí matka vůbec nepochopí a řekne si že je při nejmenším ožralá-divná scéna(scénáristické). Pěkné scény: cestování prostorem a časem. Neomezená a pořád reální možnost. Ten konec vyzněl nějak podivně, jako celý film, jak si do ztracena. LUCY JE SPÍŠ ZÁPORÁK. Smíšené pocity. Nemohu doporučit. ()

moriero

Mělo by se to jmenovat Limitless 2. Stejný námět, ale daleko víc propracovaný. V Limitless s Cooperem se mi víc líbila hra s kamerou a vizuál obecně. Viděli jsme trojrozměrně, tak jak by asi viděl dokonalý člověk. Slyšeli jsme růst vlasů cizích lidí, tak jak by je slyšel člověk se 100%-ní mozkovou kapacitou. Lucy mě naproti tomu docela rozhodila, když si pamatovala chuť mateřského mléka. Docela síla. A ukázala nám, že člověk s takovou mozkovou kapacitou je stvůra, bez těla, bez pojetí času a prostoru. Je všude. Napříč celým časoprostorem. ()

Leyla

Míň discovery chanellu a víc akce a mohla to být dobrá letní oddechovka...takhle to bylo jedno velké WTF. ()

Fericious

Takto. Dal som tomu 4*, ale stále neviem či to bol jeden z najlepších filmov, alebo jeden z najhorších filmov aké som videl. Na prvý pohľad je ťažké uveriť, že človek ako Besson vie natočiť skvosty ako Leon a Piaty element, a zároveň aj toto. No pri bližšom pohľade sa uňho bežne striedajú kulty a prepadáky. Ale práve vzťah Piateho elementu a Lucy je najzaujímavejší. (Možno ešte Magická hlbočina...). Myslím že Lucy je vlastne to, ako mal vyzerať Piaty element. Či nie? Piaty element obsahuje mimozemskú entitu, no tiež je to film, v ktorom sú vizuál, hudba, výprava, prostredie, strih a kamera a herecké výkony spektakulárne, no dejovo je značne slabý. Lucy je na tom podobne. Avšak tu je dej slabý iba na prvý pohľad. V skutočnosti mám pocit, že Bessonovi sú dej a rôzne veci, ktoré by sa v iných filmoch nevyskytli, úplne ukradnuté. Tu dokonca fungujú, a pritom on sa asi ani nepokúša zakryť to. Tento neobsahuje žiadne ufo, a pritom je oproti Piatemu elementu omnoho viac úlet, ako by si človek predstavil po prvej polhodine sledovania. Síce nápad z drogami mi pripomína Limitless, no a kto chce povedať že to je úplne WTF film, tak nech si pozrie Borgman, ale zároveň nemáte pocit, že ste to už všetko videli. Vlastne keď si človek uvedomí, tak sa tu nič neskončí tak, ako by ste čakali. Ešte by som chcel spomenúť hercov. Luc má talent na najkrajšie spojenia mužov a žien(Willis+Jovovich/Reno+Portman), ale osobne ma už štve Morgan Freeman a to, ako v takmer každom filme hraje rolu "múdreho starca", alebo ako by som to nazval. Je to otravné. Naproti tomu Amr Waked podal krásny výkon, je mi ľúto že ho nebolo viac, a že asi ostane nedocenený. A Scarlett... to je niečo neopísateľné. Ten film by bez nej asi ani nemal zmysel. Je to momentálne asi najlepšia herečka Hollywoodu, len to ľudia ešte nevidia. Lucy nie je rozpačitý film. Len neponúka divákovi to, čo považuje za samozrejmé, že má dostať. A to, čo niekto označuje za blbý záver, je práve to, čo film ťahá na 4 hviezdičky. Viem že môj komentár vyzerá chaotický, bez hlavy a päty, ale presne takýto vyzerá byť aj tento film. Tak prečo nie. ()

funkyshit

Nebylo to vyloženě špatný, ale hlavní myšlenka nebyla bohužel natolik nosná, aby postačila na celovečerní film. Respektive scénář od Luca Bessona z ní nedokázal vytěžit dost. Snad kdyby to býval vzal do ruky takový Neill Blomkamp (District 9 a Elysium) mohlo to dopadnout výrazně jinak a lépe. ()

R.R.R.Remeck

Už dlho som neviedel taký logicko nelogický príbeh :D Veľmi ťažká téma, ktorá by určite mohla dostať viac priestoru ako jeden a pol hodiny. Scarlett perfektna a MOrgen taktiež. ()

FOndra

Každopádně snímek zpracovaný dosti uměleckou formou. Nemusí každému sednout. Musím souhlasit s názory, že trailer nabízí úplně něco jiného, než samotný film. Osobně bych uvítal vzhledem k jejím schopnostem více akce, ať už pro zábavu nebo z komerčního hlediska. Výsledek je poměrně rozporuplný, film je to však dobrý ... ()

brodži

Ach jak smutné. Jak moc smutné. Drogy, které povzbuzují činnost mozku až na maximum a dávají lidem neuvěřitelné schopnosti. Smutné vaření z vody, které mi připomnělo film Všemocný. Vůbec to nemá scénář ale za to dobře je to zpracované. Naštěstí po skončení filmu (nebo spíše protrpění) náročnější divák zjistí, že radši si neměl kupovat popcorn ani pití, protože utratil zbytečně navíc peníze. Cenu za vstupné oželí. ()

KrteMa

Naprosto neskutečný film, který mne po dlouhé době opravdu dostal. Pořád se něco děje, ani chvilka oddechu. Nemohl jsem se odtrhnout až do závěrečných titulků. Lidé kteří nemají rádi fantastické filmy o tom řeknou že je to naprostý bullshit a sám jim řeknu ať se na to ani nekoukají, ale ti, kteří ho mají rádi budou naprosto spokojení. Navíc Scarlett tomu dodává neuvěřitelný šmrnc. Nejzajímavější film, který jsem tento rok viděl. ()

Ondrew

Tri hviezdy a ani o chlp viac! Uz ked som bol pred casom oboznameny s faktom, ze ujo Besson pre nas pripravuje vazne fest sialeny pribeh, ktory pritom UPLNE OCIVIDNE cerpa myslienku z filmu "Limitless", zacal som sa mat na pozore. A napokon i pocas sledovania som sa neustale nemohol zbavit pocitu, ze v tomto pripade skratka Besson kapanek zbytocne kopiruje spominanu snimku, avsak kedze ide prave o daneho filmoveho "sialenca", je jasne, ze podla toho vyzera aj cely scenar a najma bessonovska rezia. XY krat som len neveriaco cumel na to, co sa predomnou odohravalo... V podstate totalny chaos (osobne mam pocit, ze ani sam Besson asi obcas netusil kam to jeho vycinanie napokon dospeje), Freemanova "uzasne fundovana" teoria posobi staby si pan Freeman pred natacanim ubalil jointa s par dalsimi hereckymi kolegami, takze napokon mu uz bolo ocividne totalne sumafuk, co sa to tam okolo neho vlastne deje a najma ake hovadiny mu Besson napisal do scenara. Nuz... a ked zacala postupne rast mozgova aktivita hlavnej hrdinky, stale viac a viac som ocakaval, ako to cele napokon asi tak moze dopadnut pri pekelnych 100% sedej kory mozgovnicovej. Uprimne? A viete, ze ma prave samotny zaver uz vlastne vobec neprekvapil? Ono totiz... hmm, ked raz niekto stvori totalny gulas a nasledne si ho aj zreziruje, pricom nehladi nalavo, ani napravo, ide aj cez mrtvoly... Je zrejme pomerne normalne, ze divaka uz v zasade nema velmi co prekvapit (aspon nie nijak extremne). Na zaver uz len dodam, ze toto je azda jeden z prvych Bessonovych filmov, pri ktorom som sa realne chytal za hlavu v znacne pravidelnych intervaloch, t.j. u mna si to tentoraz pan reziser viacerych kultovych snimok pomerne slusne presral. Co uz... jedneho dna to zrejme prist muselo. 58%. ()

Pute

Herecké výkony i scénář spadají do jiného žánru (parodie). Některé momenty (před budovou stojí několik aut asijské mafie, tahají z kufru zbraně, v tom přijedou policajti, zaparkujou o kousek dál a naběhnou do budovy počkat na mafiány) jsou buď výplodem dementního scénáristy, nebo pokusem o surrealistický zážitek. Osobně tipuju první možnost. A to, že Morgan Freeman tentokrát vysvětluje vše od začátku filmu až do konce, je jen taková třešnička na dortu. ()

wahaj

https://www.facebook.com/FilmovaBonbonieraKmotraGumpa Lucy je film založený na zhruba sto let starém mýtu o tom, že člověk používá jenom 10% svého mozku. Jako student přírodovědných věd bylo pro mě zpočátku hodně těžky tohle ignorovat, ale když se mi to povedlo, tak jsem si ten film i relativně užil. Režisérem je franocuz Luc Besson, který v minulosti natočil pecky jako Pátý element, Leon, Taxi, a Kurýr. Naše hlavní hrdinka je blbá blodýna Lucy, která se nechtěně dostane do styku s nově syntetizovanou drogou, díky které získá superschopností. To je vysvětleno tím, že tato droga ji umožňuje využít sto procent své mozkové kapacity. No, je to blbost, ale v zájmu toho filmu tomuhle na 90 minut uvěřte. Musím pochválit herecké výkony všech hlavních herců a to speciálně ty od velice sympatické a krásné Scarlett Johansson. Ja osobně považují Scarlett za Angelina Jolie dnešní generace a s Lucy mi tohle jenom potvrdila. Morgan Svobodnýčlověk taky dobrý, ale zaujal mě náš záporák, kterého hrál talentovaný jižní korejec Choi Min-sik z kultovního Oldboye. Vizualně byl film nádherný a postřihy geniální. Bessonovi se povedlo do filmů nacpat svoje chrakteristické akční scény a honičky aut, které byly hodně povedené (hlavně scény v Paříži). Film bohužel zcela nevyužil svůj sci-fi potenciál a stál se v průběhu spíš akčním thrillerem. Větší chyba nastala až v druhé polovině, když mi film začal částečně nudit a částečně mi přestával dávat smysl. Můžu s jistotou říct, že to není nikdy dobrá kombinace. Zdálo se mi, že Besson při psaní scénáře najednou nevěděl jak dál, tak vybral tu nejjednodušší možnou cestu ven. Není to žádna klasika, ale pokud chcete jít na nějaký dobrý time-pass, tak je Lucy dobrá volba. ()

chip.era

Velice krátký film, či dlouhý videoklip (jak kdo chce). Plný barev, světel a pohybu. Film peláší závratným tempem a stejně jako u vícero Bessonových flmů jsem se bál toho, co jsem věděl, že musí nastat. A hlavní hrdinka v podání Woodyho můzy byla třešinkou na dortu... Byl jsem unešen PS: už dlouho jsem něměl husinu při filmu tohoto formátu. ()

DaWz

Jsem překvapenej, že tu film má docela slabé hodnocení - mně se hrozně líbil. Celou dobu jsem žasnul a byl napjatej, co přijde dál. Velice doporučuji shlédnout. ()

pursuer

Příjemná krávovinka na oddech. Slušný výkon S. Johansson. Volovina na každém rohu, až mě překvapilo jméno režiséra. --- SPOILER --- Napadlo mě, že až se budu chtít stát počítačem, zavolám Morganu Freemanovi, zjevně mu spolupráce se Scarlett a Johnny Deppem přinesla spoustu zkušeností ()

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell