Lucy je typická „blbá" blondýna, co se vždycky zamiluje do toho největšího ksindla v okolí. Ten poslední ji právě zapletl do obchodu s drogami, který řídí všehoschopný pan Jang (Choi Min Sik z kultovního Oldboye). Než se stačí pořádně rozkoukat, má v břiše zašitý balíček obsahující extrémně silnou syntetickou drogu, který má propašovat do Evropy, pokud chce přežít. Nešťastná náhoda nebo spíš brutalita strážců, kteří ji mají hlídat před odletem, zapříčiní, že se zásilka roztrhne a její obsah se začne vstřebávat do Lucyiina těla. Že se jedná o opravdu výjimečný „matroš", zjistí záhy, když bleskurychle zlikviduje všechny hlídače a uteče na svobodu. Ve všech směrech je najednou mnohem silnější, mnohem víc vnímá, rychleji uvažuje, dokonce si osvojuje nadlidské dovednosti. Může za to právě ta neznámá substance, která výrazně zvýšila procento využití její mozkové kapacity. Toto číslo navíc stále roste a Lucy si uvědomuje, že z daru by se mohla stát smrtelná hrozba. Vyhledá proto profesora Normana (Morgan Freeman), největšího odborníka na lidský mozek, aby jí zkusil pomoci. V patách má však Janga a jeho zabijáky, kteří nechtějí o svou kurýrku za žádnou cenu přijít. (Cinemart)

mr.twizta

Ujety mix Limitless a Transcendence. Samozrejme to nedava smysl, ale o to tu evidentne neslo - dokumentarni prostrihy mi sice lezly na nervy, ale palec Lucovi za to, ze si i nadale dela, co chce. To by v tom byl cert, aby to zase jednou nevyslo! ()

BlackDart

Dalo by sa to prirovnať k Transendence s Deppom. Koniec filmu na môj vkus dosť odfláknutý ale čo už. Scarlett opäť žiary krásou **** ()

fritol34

Zvláštní, hodně zvláštní film, ale nakonec jestli mě má film donutit přemýšlet a zaujmout tak tenhle to dokázal i když má své chyby a ne jednu. 70% ()

Penguin10

Hoodně jsem se těšil,ale co za blbosti ve filmu zmínili,to mi hlava nebrala. V teoretické rovině se to jakž takž dalo,ale to zpracování... Horor,na který chci brzy zapomenout... ()

yourhead

Nevím teda co jste od Bessona čekali po jeho posledních scénářích za poslední dekádu ale je fajn vidět jak svému příběhu udává tempo sám pan autor. Někdo zvládne tempo doby někdo ne. Přeci jen Leon už má 20!!! let. I tak mne film velmi bavil a odpočinul jsem si u něj. V něčem mi to přijde až geniální... ;) ()

BoKo_CzT

Síce nejde o žiadne veľdielo, no na pomery pŕzniteľa európskeho filmu Bessona to ušlo. Film mal totižto aj príbeh, resp. vtiahol ma. A to sa Bessonovi podarilo prvýkrát po dlhej dobe (plnej bezduchých akčných sračiek). Jeho pôvodná produkcia, teda Nikita, hlbočina, Leon ... bola pozreteľná. No v mojom prípade som s ním skončil niekedy po piatom elemente. Takže pre mňa pozitívna tendencia. Jedna hviezda je pre rodičov Scarlett, že sa tak snažili :-) . A Luc, chce to nabudúce popracovať trochu aj na logike a technologickej hodnovernosti. ()

rigby

Hodně zvláštní film. Začátek je jako silně podprůměrné béčko, kdy jsem měl chuť to vzdát. Ale vydržel jsem a nestačil jsem se divit. Možná to chtělo jointa, možná něco silnějšího, třeba to, co bral autor. Bylo by to k zamyšlení, kdyby se něčemu z toho dalo věřit, kdyby to bylo jinak napsáno. ()

esmoke

Lucy je typický "blbý" film, co si ho zpočátku zamilujete, ale na konci si říkáte "COŽE, VÁŽNĚ". Luc Beson se toho každopádně nebojí a jde do toho pěkně po hlavě, žádná bláznivost není dost bláznivá a "matrošem" vylepšená osoba nemá žádné hranice. 2D dabing Rozpočet: $40 miliónů. Tržby: $458,86 miliónů. ()

Ace.A.T.L.

Mě se film rozhodně líbil. Na začátku jsem se bál, že to bude copie Limitless, ale hnedka jsem poznal, že tentokrát zašli tvůrci jinam. Plno věcí je samozřejmě pro vnímání člověka přemrštěných a sci-fi, ale kdo ví, co by bylo, kdyby k tomuhle všemu došlo. Za mě rozhodně zasloužený 4* a VŘELE DOPORUČUJU ()

Atten

Úvodní scéna je zdlouhavá a otravná, metaforické srovnání s National Geographic zbytečné a otravné, sjetá Scarlettka na úžasným tripu, o kterým by si mohl kdekterej feťák nechat jen zdát, je na ránu z milosti a (překvapivě) hrozivě otravná... K čemu by potřebovala používat 40% mozkový kapacity na ovládání lidí, když umí roztahovat nohy. Proti nápadu, námětu a hlavní myšlence nemůžu nic říct, za shlédnutí to určitě stojí. Ale finální shrnutí - slátanina, kde je závěr opravdu tím posledním hřebíčkem do rakve. ()

MiniRecenze

Po zhlédnutí traileru jsem byl nadšen a nemohl se na snímek dočkat.Zajímavá herečka,zajímavý děj.Jenže ono to funguje jen tak na půl.Na Scarlet se samozřejmě dívá dobře,ale její postava ztrácí na jistých detailech.To samé platí i o příběhu,který je zajímavý,ale nedovysvětlený a to Vás zamrzí asi nejvíc.Osobně si myslím,že si snímek zasloužil větší prostor a určitě i o třicet minut navíc.Je sice fajn,že film rychle uteče,ale zápletka s takovou myšlenkou mohla jít hlouběji.Škoda.Z nadšení na PRŮMĚR!!! ()

gu-staff

Co k tomu napsat? Když už jsem kokot, kterej natočí jeden dobrej film na 20 špatnejch, přičemž ty nejlepší jsem natočil před 20 lety, téma mám naprosto dementní, a scénář katastrofickej, měl bych alespoň hlavní hrdinku víc odhalit (myslím co se týká oblečení). No - nestalo se, takže jedna hvězda je za velmi příjemnou délku. Jít na to do kin, tak si trhám chlupy z přirození. Luc Besson se pomalu, ale jistě přibližuje Uwe Bollovi. Doslova mu šlape na paty... ()

Delmondo

No tyvole až jsem se vyděsil co všechno je Luc schopnej zplodit. Se divim že si sám předem nešleh tý modrý skalice co Scarlettka nosila v pupíku, protože potom by snad trochu víc zapojil mozek při psaní týhle zhovadilosti. ()

Jason13

Vizuálně zmáknuté a dost ujeté sci-fi s kvalitním obsazením, které ale v desetiprocentních myslích diváku zřejmě moc dlouho nezůstane.. Po celou stopáž (která naštěstí není přemrštěná) jsem si říkal jak velká kravina to je. Nicméně za tu dobu se ani na chvíli nedostavilo něco co by se dalo nazvat nudou.. A to platí i pro spoustu dalších filmů z dílny pana Bessona - maximálně zábavné "blbosti" a béčka.. Takže sice jednohubka, ale u mě za čtyři!! ()

Sublit

Veľmi zaujímavá myšlienka na ktorú mám veľmi podobný názor. Škoda len, že mi to prišlo dosť amatérsky spravené čož mi je ľúto lebo film založený na podobnom scenári v rukách veľkého majstra typu Nolan by s toho spravil ďaleko viac ako sme mali možnosť vidieť ()

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell