Lucy je typická „blbá" blondýna, co se vždycky zamiluje do toho největšího ksindla v okolí. Ten poslední ji právě zapletl do obchodu s drogami, který řídí všehoschopný pan Jang (Choi Min Sik z kultovního Oldboye). Než se stačí pořádně rozkoukat, má v břiše zašitý balíček obsahující extrémně silnou syntetickou drogu, který má propašovat do Evropy, pokud chce přežít. Nešťastná náhoda nebo spíš brutalita strážců, kteří ji mají hlídat před odletem, zapříčiní, že se zásilka roztrhne a její obsah se začne vstřebávat do Lucyiina těla. Že se jedná o opravdu výjimečný „matroš", zjistí záhy, když bleskurychle zlikviduje všechny hlídače a uteče na svobodu. Ve všech směrech je najednou mnohem silnější, mnohem víc vnímá, rychleji uvažuje, dokonce si osvojuje nadlidské dovednosti. Může za to právě ta neznámá substance, která výrazně zvýšila procento využití její mozkové kapacity. Toto číslo navíc stále roste a Lucy si uvědomuje, že z daru by se mohla stát smrtelná hrozba. Vyhledá proto profesora Normana (Morgan Freeman), největšího odborníka na lidský mozek, aby jí zkusil pomoci. V patách má však Janga a jeho zabijáky, kteří nechtějí o svou kurýrku za žádnou cenu přijít. (CinemArt)

Všivák

Bohužel, jak se příběh slibně rozjížděl v první polovině filmu, tak v té druhé už toho bylo moc. Vize filmu je zajímavá. O co lepší by to bylo bylo, kdyby se hrdinky mozková kapacita zastavila tak na dvaceti procentech. Mohl to být mnohem zajímavější příběh. Nabouchaných akčních hrdinek, jako byla Lucy v první polovině, se totiž moc nevidí. Druhá polovina filmu už je moc megalomanská a podle mě to filmu jen uškodilo. Mohla to být skvělá žánrovka. Takhle je to mých očích jen film na půli cesty. ()

Marrdaa

Snažim se logicky podložit, že jsou věci, který jsou pro nás logicky nepodložitelný, takže jestli si to správně pochopil, nebudeš tu plácat něco o logice. Takže ani nemůžeš říct, že je to blbost, když to nevíš AKA pes jitrničku opět sežral. Když k tomu připočteš výkon Lucy a (sice klišé, ale stále zajímavý) výklad kapitána Morgana Zdarmamuže, vznikne ti mnohem zajímavější koncept Sci-fi než nějaký zaprcaný Transformří Kapitánové Amerikové. 80% ()

Vironey

Jasně, když něco nepochopím, tak to raději označím za nelogickou ptákovinu či nesmyslnou slátaninu, dám pohrdavě nízké hodnocení a pak budu vypadat chytřeji než samotní tvůrci... :) Bessonova psychotická jízda nastiňuje poměrně zásadní otázky, na které odpovídá sice zběsile (a špatně) po svém (viz. běžný omyl 10% apod.), ale když nad tím člověk trochu zauvažuje, dokáže z té změti vyextrahovat ty podstatné otázky, na které lidstvo hledá odedávna odpovědi. Jistě, jedná se o film přístupný veřejnosti, tudíž je to těžce "nevědecké" plus tam musí být zmíněný i Darwin, což spolu s Einsteinem jsou jediná jména vědy, která obézní americký tupounek zná. Nicméně i toho Darwina jsem schopná odpustit, protože Lucy je pojatá stejně šíleně jako droga, kterou hlavní hrdinka absorbuje, tudíž se jedná především o zábavu. Zábavu, která ale není tak nabubřele tupá, jako většina současných blockbusterů. ()

blackJag

Slušná sci-fi pitomina od Luca. Je to zábava, je v tom Scarlett, člověk v tom nesmí hledat nový smysl života. 70% ()

zigíš

hloupost ve stylu Limitless (!) herecké výkony nejen srovnatelně nevýrazné, ale dovolím si říct až malinově zlaté ..standartní Besson, vlastně ani nevím proč mě to překvapuje ()

vyfuk

Beeson je tvůrce, který nám dal filmy, u kterých se bavíme. Další, které se i řadí mezi klenoty kinematografie. A zase jiné jsou fraška kinematografie. Kam patří Lucy? No... bohužel asi do té poslední zmíněné. Film má jistý potenciál, který potěší pro trailer, ale pro celkové pokoukání to za to moc nestojí. První půlka se zdá být celkem zajímá, ale poté se to zvrtne a film začne dostávat nepochopitelné sci-fi prvky, nad kterými chcete brečet. V posledních částech filmu se už Scarlett tváří jako robot a poté, když se dotkne opice, tak změkne. Námět super... celkem stojí za anální sondu. ()

m.a.t.o.

Written and directed by Luc Besson. Byť na Bessonovom mieste, tak sa tým veľmi nechválim. Totálna kravina, ktorá zo začiatku ešte celkom pobaví a zaujme, no s pribúdajúcim časom je viac a viac otravnejšia a stupídnejšia. Až príde koniec a... ach, jediné čo som si z toho filmu odniesol bola bolesť hlavy. Možno by som dal hviezdičku naviac, ale to by musela Scarlett ukázať aspoň kozy :) 20 % ()

mkubalikova

Ten matroš, na kterém jeli Besson a spol, měl asi slušný grády! Jinak si Lucy nedokážu vysvětlit. Nicméně jsem se ani chvilku nenudila, takže trochu nadhodnotím. 70% ()

JohnSmith

No jsem na vážkách. 2* nebo 3*? Je to zajímavé, to určitě. Sice tam na akční film zas moc akce není, ale na druhou stranu je to pěkně natočené. Taková jednohubka, která vám během závěrečných titulků zmizí z hlavy. ()

Henk123

Tohle nejde vysvětlit slovy. Hned bych si trefil DMT, abych to pochopil. Nevím, jestli to bylo dobré nebo ne, ale celou dobu jsem měl otevřené ústa dokořán. Krátké, stručné, ani vteřina navíc i když je zde spoustu věcí, které lze vytknout, ale na tom nezáleží. . PS: Tak 15 minut jsem byl přesvědčen, že to je odpaďák ve stylu N.Cage. A pak velké > > > B U M ! ! ! < < < .. ()

Kosmik 1

Tak mám pocit, že si toho Luc Besson vzal na sebe trochu moc. Látku dost složitou na to, aby si s ní tvůrci bez problémů poradili. Přesto se jedná o sci-fi, které graduje kousek po kousku, od začátku až do konce. Prostě a jednoduše, čím víc se blížíme konci, tím je film nadupanější. Závěr je pak jedno velké překvapení, u kterého je člověk hodně na rozpacích. Ale rozhodně se takový závěr nedá očekávat a předvídat. Uvítal bych ale delší stopáž a více akčnosti. 70% ()

drackula

Lucy ako klasická Bessonovka stavila na dynamickosť, akciu a priamy ťah na bránu. Sympatická Scarlett Johansson, chytľavý vizuál a nekončiaca akcia žiaľ nie sú všetko. Obsahovo je to prázdne ako balón z lunaparku a prichádzajúca nuda je tak len otázkou času. Po hodine už film nedokázal udržať moju pozornosť a pristihol som sa, ako ma viac baví pohľad na mraky na oblohe. Tak som to radšej stopol a išiel som sa prejsť zo psom. Dopozeral som to už len z povinnosti a nič, čo by zmenilo moju mienku sa neudialo ani v "monumentálnom" finále. Nikto síce asi nečakal nejaké ťažké posolstvo, aj keď sa o to Lucy asi snažila, ale u mňa tento film neobstál ani ako zábavná popcornovka. Nechápem tržby a celkový hype okolo tohto filmu. 45% ()

Gallagher

Zklamání roku 2014. A není to jen kvůli tomu, že Scarlett Johansson opravdu nemám rád, ale hlavně ten tupý scénář a přepálené finále hodně mrzí. Nevyužitá šance. ()

horacko

Bessonova šialená jazda, ktorú jasne vedie sexi Scarlett. Miestami veľmi prehnané, čo som ešte dokázal prekusnúť...plné nadprirodzenej akcie,miliónov výstrelov...naháňačky v aute...proste všetkého, čo má správna akčná Bessonovka mať. Akurát mi tu veľmi chýbala logika. Film, pri ktorom sa zrelaxujete v upršané nedeľné popoludnie, zjete dva balíky chipsov a poviete si, že to bola celkom príjemná pozerateľná blbosť. ()

Mr.KarlAdler

Být to vzdorovitý pokus nezávislého filmaře o "mindfuck", mohlo to dopadnout hodně zajímavě, podobně jako The Frame (i když ten svou laťku konstantně taky neudržel). Jenže Besson měl k dispozici trochu jinou sestavu i průpravu. No, a protože moc dobře věděl, jak na "akční" sci-fi ve stylu Matrix (navíc s bohyní Scarlett v hlavní roli) naláká mraky lidí, přizpůsobil jim ho. Podstatu ne složitých, ale vlastně mimo naše možnosti dosahujících problematik vysvětluje trestuhodně zjednodušeně. Ten kontrast mezi myšlenkou a bezduše primitivním tlacháním, které ji vyjadřují, je tak ostrý, že Lucy se při svém mega nadstandardním mozku zmůže tak maximálně na pár základních vět. Zároveň je obdivuhodné, jak snadno si film drží pozornost a děj bleskurychle kvapí, i když se v něm nic originálního vlastně neděje. Nebýt snahy o totální hloubku (tvůrce podezřívám, že jde jenom o elegantní zástěrku), tak mě napadá - ladné béčko. ()

Autogram

Je mi ľúto, že takýto zaujímavý námet dopadol neslávne ako akčné gangsterské popletené fantasy. Najviac popletený je starý vedec, ktorý prednáša o využití mozgu a nakoniec je v úlohe štatistu a na všetko iba čumí. Rovnako som čumel aj ja ako divák, ako stopercentné využitie ľudského mozgu popiera fyzikálne a vlastne akékoľvek iné zákony. Toľká absurdnosť, no ale v tom matrixovskom svete je možné všetko, aj exkurzia do dávnej minulosti a tentoraz skutočne dávnej. Pre Scarlett je to skutočná rola, kde žiari v plnej kráse, že by jej nakoniec aj Trávnikár závidel. –––– Pánové, tohle je Lucy, první žena, která... má schopnosti. ()

Kurikmoon

Áno úlet. A poriadny. Sci-fi, ktorého myšlienku netreba brať moc vážne (A pochybujem, že tvorcovia to vážne mysleli). Zábavný a zaujímavý nápad. Príbeh jednoduchý, ale bavil. Morgan sa tváril presvedčivo vedecky a dobrácky, Scarlett jakbysmet, s "Nosorožcom" až sympaticky úslužne dupkajúcim po boku. Farbičky žiarili (hlavne modrá). A k tomu pekne napasovaná bzmkajúca hudba, titulkové o to radostnejšie potešili.. Spokojný som, až som to nečakal.!. ()

cpt.Lynch

Snaží se to tvářit chytře, ale je to hrozně hloupé... To je tak asi hlavní definice filmu. Vše ostatní: děj, efekty atd. jsou nejlépe v šedi průměru. ()

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell