Pinocchio

• USA Pinocchio

Pinocchio studia Walt Disney je krásnou pohádkou o tom, že sny se mohou stát skutečností, pokud si to opravdu přejeme. Nyní vychází Pinocchio ve Speciální edici - s dokonale vyčištěným obrazem a zvukem tak, jak jste ho ještě nikdy nemohli vidět! Nemá asi cenu připomínat, že hlavním hrdinou je malá dřevěná loutka, která si ze srdce přeje stát se opravdovým chlapcem. Není to ale zdaleka tak jednoduché, jak si myslí. Připomíná mu to na každém kroku i cvrček Jémine, jeho nerozlučný společník. A kdykoli Pinocchio zalže, začne mu růst nos - vždy o kousek víc a víc.

Příběh o Pinocchiovi okouzlil celé generace dětí dokonalou klasickou animací i hudbou, za kterou byl dokonce oceněn prestižním Oscarem. (oficiální text distributora)

studiobadguy

Druhý film od Disneyho a opět je to skvělé. Dokonce si myslím že je to lepší než Sněhurka a sedm trpaslíků. Animace se posunula strašně daleko i když je od Sněhurky 3 roky starší. Animace je zkrátka výborná a je vidět že se to posunulo. Další věc kterou musím vyzdvihnout je scéna na ostrově která by se dnes vůbec nemohla natočit. Kdyby se tahle scéna natočila teď, tak by moralisti pukly hrůzou. Protože v té scéně je jasně vidět jak malé děti pijí alkohol, kouří doutníky a ničí vše kolem sebe. Což by se dnes asi nemohlo natočit. Celkově si myslím že je to výborný kreslený film a doporučuji ho všem shlédnout a dávám filmu 90% (5 hvězd z 5). ()

fallanga

FIlm, který vás přinutí položit si mnoho otázek. Například jestli může velryba kýchat. No kidding, tohle mě fakt zajímá. Po opětovném shlédnutí Pinnocchia jsem si uvědomil, že mi chybí ty staré Disneyovky. Ač bylo Frozen fajn, tak tomu chyběla ta temná a strašidelná stránka. ()

Maniik88

Naproste prenádherná grafická stránka. Dom majstra vypiplaný do detailov. Prvá polovica veľmi dobrá. No potom to s tou velerybou sa mi napáčilo a záver bol taký nič moc. Ale na to, že to má 80 rokov! je priam neuveriteľné, ako dobre to naanimovali. ()

Tamdydam

Pinocchia jsem si s dětmi pustil nedlouho po shlédnutí Sněhurky. Z té jsem byl nadšený, jak po vizuální, tak po hudební stránce. Bavil mě vcelku i notoricky známý děj, humor a její nadčasová svěžest. To u Pinocchia zbyl už jen ten líbivý vizuál a hudba. Děj je tak prostoduchý, že to skoro uráží i pětileté dítě a gagy vychází zpravidla naprázdno. Vydržel jsem do půlky ()

PlayEasy

Další stará Disneyovka, kterou jsme viděli díky hudbě. Možná se ptáte proč? Totiž nám to pan učitel hudební nauky vždy pouštíval poslední hodinu před prázdninami. Milé, roztomilé, vtipné a nevinné dílo. Nadpozemská píseň. 80% ()

helrohir

Klasická animovaná disneyovka s pekným príbehom, morálnym ponaučením a naozaj krásnymi animáciami. Ale celkovo v rámci tvorby tohto štúdia poznám aj zaujímavejšie animované produkty. 60%. ()

koty2201

Je viacero kultových a starých rozprávok od Disneyho, ktoré som z nejakého dôvodu ešte nemal možnosť vidieť a dopĺňam si ich až teraz ako dospelý. Aj tu sa jedná o rest ťahajúci sa 84 rokov od premiéry :D Každopádne, teraz sa už vôbec nedivím, prečo je pôvodná kreslená verzia dreveného chlapca, menom Pinocchio, od Disneyho, vnímaná ako najlepšia. A teraz ako dospelý vnímam aj tie malé náznaky hororu. Sorry, ale niektoré veci by u dnešných detí neprešlo. Respektíve u ich rodičov. Lebo aby film ukazoval fajčenie cigár a podobné záležitosti, to už je trochu príliš a dnes už dosť nemorálne pre detské oči. Na druhej strane tu máme aj opak a to poučenie do života. A to nie len jedno. Príbeh asi nemusím opisovať, pretože je to tá klasika, ktorú určite mnohí poznajú. Všetko mi prišlo v poriadku v zmysle spôsobu spracovania a som prekvapený, že sa to zmestilo do hodiny a 27 minút. To sú tie staré filmy. Väčšiu stopáž na kvalitný dej nepotrebovali tak, ako to je dnes. Prekvapilo ma, že tam prakticky nie je ani vysvetlené, prečo Gepetto túžil po synovi (teda že ten skutočný umrel na vážnu chorobu). Alebo že krátko po tom umrel aj samotný Gepetto. To by bola asi pre decká príliš veľká depresia :D Herecké výkony opäť nemám ako v českom dabingu posúdiť. Nehovoriac, že tých dávno zosnulých hercov ani nemám šancu poznať. Ale k spracovaniu postáv sa vyjadriť môžem a napríklad tí dvaja podvodníci, líška a kocúr, boli asi najzábavnejšie duo a najsympatickejšie postavy. Aj samotný Pinocchio sa správal primerane, aj keď občas mi prišiel neprirodzene naivný. Chvalabohu nespieval ako v nových verziách. Ja takéto spevy veľmi nemusím. Cvrček mal viac priestoru a svoje pôsobenie mal lepšie odôvodnené ako teraz v moderných spracovaniach. Pekný šmrnc príbehu dodali aj kocúr Figaro a rybyčka (ktorej meno mi vypadlo). Inak, keď sa neposlušné deti menili na somáre, tak to bolo na môj vkus dosť creepy, na to že ide o rozprávku. Po technickej stránke asi nemám čo vytknúť, pretože ide o starú, poctivú a kvalitnú animovanú tvorbu, kedy sa všetko muselo kresliť ručne. A to si zaslúži veľké uznanie. Hudba je skvelá a milujem takúto starú dobovú muziku. Výprava tu je už taká klasika, keďže dobre vieme, kde všade sa dej odohráva. A myslím, že už viac technických vecí sa hodnotiť ani nedá :D Takže za mňa by si mal túto klasiku pozrieť každý. Deti, rodiča, starí rodičia. Toto boli ešte zlaté časy Disneyho. Sú tam síce isté veci, ktoré by deti vidieť nemuseli, ale inak môžem odporučiť určite. ()

Hezonja7

Disneyovka,kterou budu mít napořád v srdci,jako malý kluk jsem si jí pouštěl stále a stále dokola, oproti dnešním vymodernizovaným animákům to má své kouzlo i po těch 75 letech! ()

eMeMko

Další klasická disneyovka. Narozdíl od Sněhurky či Bambiho se zde však podstatně více mluví, celý snímek je prošpikován spoustou povedených vtipů a samozřejmě má i docela silný výchovný podtext. Každá postavička tohoto filmu má svůj charakter, takže kromě roztomilosti se divák setká i s násilím, smutkem či radostí. Prostě ideální filmek pro relaxaci ve dvou...či ve třech. ()

PetraMishka

Krásná klasická disneyovka tři roky po Sněhurce nabízí nádhernou animaci a podvodní scénu jako opravdovou, navíc příběh Pinocchia je pěkně poučný a nadčasový. ()

HennessyVSOP

Opět velmi kvalitně zpracovaná pohádka, která má ale několik much, díky kterým se nezařadila mezi mé oblíbené. Jednak motiv hlavní postavy není nikterak uchvacující a nepřináší žádné velké boom, jako je tomu u pohádek s princeznami, netvory a dalšími z řad klasických pohádkových bytostí. Za druhé film postrádá silné vedlejší role, jedinou která vám zůstane v paměti je cvrček, což je na disneyho poměry dost málo. Za třetí děj, v mých očích rozkouskovaný na epizody, je místy dost nudný a nepřináší nic, čím by diváka zaujal. I přes tyto neduhy se jedná o pohádku s dobrými dialogy, krásnou hudbou a animací a tím pádem stojí za shlédnutí. 65% ()

Kybela

Postavu Pinocchia jsem jako malá moc ráda neměla, ale jako většinu disneyovek jsem shlédla pohádku až teď a byla jsem mile překvapená, protože ten klučina je moc roztomilý :) ()

LencaN

Jako velký vztyčený ukazováček! Skoro se mi nechtělo věřit, že by toto vyšlo z dílny Disneyho. Sice roztomilá postava Pinocchia i roztomilá zvířátka - kocourek byl k sežrání, jak se ve vteřině dokázal z mazla změnit v prskající naštvanou kouli chlupů.... ale teda ten příběh mě odrovnal. Tohle skoro až mám trochu strach označovat za pohádku. I když je fakt, že dětem neuškodí toto vidět. Je to jedno poučení za druhým, Pinocchio doplácí na svoje chyby, dostává do svého dřevěného frňáčku jednu ránu za druhou, ale nakonec se zmátoří a prohlédne. Nechápu celé to haló kolem jeho rostoucího nosu. Vždyť se mu prodlužoval jen v jedné scénce. Brr, no na osazenstvo do 10 let to musí trochu působit jako horor, ale to, že pokud budou kouřit, pít, rozbíjet věci a celkově budou zlí, že se z nich můžou stát oslové, to se mi líbilo a jelikož jsem trochu škodolibá a opravdu bych tohle pustila svým dětem, kdyby mě zlobili a odkazovala bych se na to, tak už jen pro výchovné účinky dávám 4* :D ()

sibskyn

Zajímalo by mě, co se stalo s těmi osly z kluků, každopádně Pinocchio je měl teda pěkně v paži a to ten jeden, si opovážil říci, že je jeho kamarád. ()

Tsuki003

Hezky se na to kouká, i přes značný věk je to pořád zážitek. Z rodiny klasických disneyovek to asi nepovažuju za top, ale to je asi spíš proto, že mě už v knižní podobě (tam obzvlášť) ten dřevák tak trochu rozčiloval - narozdíl od knižní verze, kde je Picocchio vlastně pěknej hajzlík, tady se to hraje na naivitu a neznalost. Prostě trouba :) Ale užila jsem si to a to se počítá. Už úvodní písnička na mě dýchla nostalgickou atmosféru a ta mi vydržela až do konce. ()

Desmi

Na to jak starý film je, není vizuální stránka přímou překážkou při sledování. Jde ale o velmi hysterickou pohádku, resp. spíše příběh. Bez poselství. Nic zábavného. ()

endrix

Žádné slitování se záškoláky. Budete rádi, že vyváznete se zdravou kůží. Potrestání zla? Ani omylem. Jako v reálu. Rozhodně jedna z depresivnějších disneyovek. ()

Roberto Benigni bude Geppetto

Roberto Benigni bude Geppetto

29.10.2018

Oscarový herec a režisér Roberto Benigni (Asterix a Obelix, Život je krásný) si zahraje Geppetta v nové verzi Pinocchia od italského režiséra Mattea Garroneho (Dogman). Benigni má už s kultovní… (více)