Letní komedie Zdeňka Trošky je úsměvným obrázkem ze života v současné vesnici, která s nadhledem a komediální nadsázkou, tak trochu v duchu Slunce, seno, sleduje kupící se nedorozumění a souhry náhod, které pořádně zamotají hlavu její obyvatelům. V příběhu nechybí láska, žárlivost, závist, intriky a zejména vtipné okamžiky, v nichž se někteří i najdou. Příběh začíná tam, kde první díl skončil: drbna Horáčková vybíhá z domu naproti mladým hokejistům, kteří přijeli navštívit svého dobrého kamaráda a spoluhráče na nedalekou chalupu, aby tu aspoň pár dní trénovali i odpočívali. Horáčkovou okamžitě napadne pozvat svou vnučku, šikovně ji narafičit sportovcům do cesty – třeba se jí nějaký všimne a holka udělá terno. Nevydrží a pochlubí se svým nápadem ostatním babkám. Zápletka se dále točí okolo pomsty Horáčkové starostovi Stehlíkovi, kvůli kterému musela opustit místo tajemnice na místním úřadě..... do vesnice přichází kontrolor z „kraje" a netuší, co tu na něj čeká, co všechno bude muset řešit a právě díky tomu se odehrává spousta humorných situací... A nad tím vší bdí mladý farář s trochu netradičním a dvojsmyslným jménem... (Falcon)

Stejšn odpad!

Chtěl jsem vědět, jestli je to opravdu tak strašné, jak jsem si myslel. Řekl jsem si, že vydržím aspoň do třetiny než to ohodnotím. Nevydržel. ()

Gig odpad!

Víte proč na Slunce, seno se dá dívat po létech? Není v něm politika, je to o obzčejných lidech a všechny fórky jsou přirozené a nevyzní křečovitě jako a teď pozor, příjde vtip. Nevím, jestli za pár let se někdo podává na Babovřesky a bude se smát chlapovi imitujícího Miloše Zemana. Za pár let už málo kdo bude vědět, že takhle někdo mohl vypadat. To je vše... Je mi líto, že Triškovi stačí taková troška k natočení filmu. Když vím, že v Troškovi je nebo snad byl ukryt takový potenciál - poetika, vtip, kostými, lidovost... Kde to všechno je dnes? Opravdu to co dnes točí vykresluje mentalitu vetšiny lidí? Podle toho, kolik lidem stačí jednoduchost, trapnost a hlavně, že tam vystupuje někdio známý, asi ano. Ale já se s tím nesmířím, protože vím, že je spousta vnímavých, kterým nestačí, co serrvírují některé komerční televize. Podle ,ně to není chyba jen Trošky. Je plno lidí bohužel omezenějších, kterým stačí takové filmy. Tak proč by se Troška trošku namáhal, že? ()

maniacxl odpad!

Výborná,dechberoucí podívaná plná zábavy a vtipu s dokonalou režií, prezizní kamerou a excelentními hereckými výkony.Super scénář to dovedl do naprosté dokonalosti.Česká kinematografie stoupá opět vzhůru a to hlavně díky našim skvělým režisérským pokladům!!Doufám,že jsem na nic nezapoměl.Ahoj a díky. ()

pivomamrad odpad!

Ani nevím proč jsem se na tento klenot koukal, asi jen ze zvědavosti, ale horší film už jsem opravdu hodně dlouho dobu neviděl. Od sledování mě měl odradit hned začátek, kdy se bába hrozně moc divila tomu, že si v létě hokejisti nesou hokejky. Ale budiž. Pak jsem se pozastavil nad další zápletkou, ve které se stalo to, že do vesnice jede kontrola. Dva típci v bílém autě s nepřehlédnutelným Product placementem se snaží pomoct starostovi, aby kontrola nedorazila a tak vymysleli lest v podobě přehozených značek a umístěných zátarasů s nápisy minové pole apod. To už jsem nevěřícně koukal hlavou. To už mě ani skákající zhulená bába na trampolíně nepřekvapila. Ale nejvíc mě dožraly a zároveň nas*aly babky podhazující své vnučky hokejistům kvůli prachům. HA HA HA Po hodině utrpení jsem to vypnul. Nevím, jaká měla být cílová skupina diváků, ale toto veledílo by se hodilo pouze jako mučení pro vězně v Guantanámu. ///můj 2000 hodnocený film/// ()

PamelaJJK

V podstatě bych mohl obšlehnout recenzi na první díl a měl bych to bez práce. Myslím, že oba díly jsou vyrovnané a stejně dobré. Myšleno vážně, ne ironicky!!! Je to bezvadná pohodová letní oddychová komedie, u které se člověk pobaví a skvěle zrelaxuje. Mile překvapilo účinkování pánů hokejistů. K sežrání opět byly dámy Žilková a Vondráčková i "sestra Glorie" Pavla Bečková. A stejně tak mužská část obsazení v čele s pány L. Langmajerem a Kikinčukem. Klidně budu za debila, zmr..., filmového analfabeta, neandrtálce, vola,... (každý si doplňte dle svého gusta)..., ale nebojím se přiznat, že jsem se u Babovřesk skvěle bavil a jen proto, že pan Troška není v kursu, tak to tady určitě nestrhám. Nehodlám být členem "bezmozkového stáda", které zde činí dobrých 85% všech píšících... Už se vzpamatujte... ()

Aeres odpad!

Babovřesky jsem konkrétně ve svém případě od začátku bojkotoval. Bohužel jsem byl nucen podívat se na jedničku... otřes. Dnes jsem si v rámci nudy mohl vybrat, jestli si uhryžu nehty na nohách, nebo si pustím na Voyo Babovřesky 2, abych se jako přesvědčil, jestli má tenhle film privilegium, být v modrých číslech... NEMÁ, dávám znovu odpad. Musím se ptát sám sebe - pokud jsou Babovřesky 3 logicky v cyklu Babovřesk, dá se očekávat, že u trojky Troška konečně dostane Českého lva, nebo dokonce Oskara, a nebo to bude opět scénář šitý na míru pro bandu pupkoidních maloměšťáků? A má význam za třetí díl strkat ruku do ohně, když první dva díly dopadly tak, jak dopadly? Chápu, že tuhle iluzi může lehce zkreslovat fakt, že se tu stále najde kvantum intelektuálů, kteří hodnotí filmy na základě traileru. V tomto případě se však za ně musím postavit, protože trailer v podstatě obsahuje komprimovanou verzi filmu. Nic víc, nic méně. I tak jsem tedy bohužel názoru, že hovno se šlehačkou a třešní nemůže být dezert. Dávám odpad, kam tenhle "majstrstück" patří. ()

eMeMko odpad!

Kdyby naši hokejisté trávili více času na tréninku a méně před kamerou šílence z Hoštic, možná bychom v Soči skončili na lepším než 6. místě. Jinak k tomuto filmu není moc co říct. V podstatě se jedná o stejnou splácaninu jako v případě předchozího dílu. Příšerné herecké výkony, které rozhodně nezachraňují výše zmínění hokejisté, nesmyslný a z velké části očividně improvizovaný scénář bez jakékoliv větší zápletky, do očí bijící product placement a hlavně nevhodně pojaté vtipy...pokud se tomu dá tak říkat. Prostě klasická Troškovina. Jsem vážně zvědav na 3. díl, jelikož bych rád viděl, jak hluboko může česká kinematografie ještě klesnout. ()

Snowball odpad!

Kedy konečne Česi zakotvia do svojej ústavy zákaz točiť filmy Troškovi, ale všeobecne všetkým filmárom z tej zemi?? Sak to je maximálny blivajs a ohrozenie duševného zdravia každému na svete, kto sa k tomu nedajbože náhodou dostane. Vydržal som ani nie polhodinu, chcel som tomu dať šancu, vážne. Ale je to sračka biblických rozmerov. ()

dsaiko odpad!

Slunce seno - variace třináctá ... To snad už ani není blbý, to je jenom naprosto prázdné vykrádání furt do kola opakovaných vtipů a gegů z Troškovo mládí .... ()

pafka odpad!

A jak jsem jednicce odpustil kde co a zil ze scen, ktere si vylozenen uzil pan Kikincuk s Janou Synkovou, tak tady Kikincuka bylo jako safranu. A vubec vsech dobrych hercu zde bylo malo, a kdyz, tak nemeli vubec co hrat. Tohle je uplne zbytecne pokracovani a ja poprve davam Odpad. Tak obrovska skoda takovych hercu, ale nikdo ze scenaristu jim nemel co nabidnout. Zdaleka nejvic je davan prostor naprosto nezvladnutym nehercum. Nehrali dobre? Nene, o to by snad ani neslo, ale ani oni nemeli co hrat. Obavam se, ze se scenar vesel tak na dva tri listy A4. Filmove peklo. ()

garry odpad!

Dobrá zpráva. Pro velký úspěch natočí Zdenda Babovřesky 3. Závěrečný díl trilogie. Teda pokud ho nějaký estét do té doby nezabije. V našich kinech již od 22.1.2015. ()