Letní komedie Zdeňka Trošky je úsměvným obrázkem ze života v současné vesnici, která s nadhledem a komediální nadsázkou, tak trochu v duchu Slunce, seno, sleduje kupící se nedorozumění a souhry náhod, které pořádně zamotají hlavu její obyvatelům. V příběhu nechybí láska, žárlivost, závist, intriky a zejména vtipné okamžiky, v nichž se někteří i najdou. Příběh začíná tam, kde první díl skončil: drbna Horáčková vybíhá z domu naproti mladým hokejistům, kteří přijeli navštívit svého dobrého kamaráda a spoluhráče na nedalekou chalupu, aby tu aspoň pár dní trénovali i odpočívali. Horáčkovou okamžitě napadne pozvat svou vnučku, šikovně ji narafičit sportovcům do cesty – třeba se jí nějaký všimne a holka udělá terno. Nevydrží a pochlubí se svým nápadem ostatním babkám. Zápletka se dále točí okolo pomsty Horáčkové starostovi Stehlíkovi, kvůli kterému musela opustit místo tajemnice na místním úřadě..... do vesnice přichází kontrolor z „kraje" a netuší, co tu na něj čeká, co všechno bude muset řešit a právě díky tomu se odehrává spousta humorných situací... A nad tím vší bdí mladý farář s trochu netradičním a dvojsmyslným jménem... (Falcon)

blondboss

Úplne rovnaké hodnotenie ako v prípade jednotky. O nič lepšie, o nič horšie a v podstate len voľné pokračovanie jednotky s podobnými vtipmi, podobnou atmosférou a jednoduchým humorom. Treba ale povedať, že sa to strašne snaží podobať trilógii Slunce, seno....ale tomu to nesiaha ani po členky. 40 % ()

zzzzzjjjjj

Dvojka už samozřejmě není tak dobrá jako jednička,ale nemůžu pochopit,jak se někdo může smát tomu,když "zhulená" babička skáče na trampolíně,takové vtipy už jsou 15 let za zenitem.Tento film mě dokonale uspává a nudí.Jestli se Troška snaží napodobit Slunce seno,tak musí čapnout lepší scénář a vrhnout se na to. ()

lobo87

Na moje prekvapenie o poznanie lepšie ako jednotka. Troška ubral cca 20 minút a je to cítiť. Na dvakrát som to dal. Síce mi to celé pripadá ako televízny seriál (príbehom, spracovaním, hercami). Len neviem pochopiť, čím presvedčil hokejové hviezdy, aby do toho išli... 35% ()

HellFireFery

Ach jo. Takové množství nevyužitelného potenciálu se jen tak nevidí. Pan Kikinčuk a staří bardové Zindulka a Pecha stále drží alespoň v malé míře trochu humoru, ale jinak je to velmi smutný a trapný pohled na současný humor českých filmů. Nejhorší je, že mnohé fóry jsou vyloženě trapné a ubohé. První díl docela ušel a chvílemi jsem se zasmál, ale tohle je strmý sešup dolů. Přitom se z toho dalo tolik vytěžit. Pokud je tento film určený pro normální lidi, tak opravdu nejsem normální. ()

rodier

Typickej ceskej prumernej humor. Za me proste super. Jednou za rok se podivat a zasmat se, asi neco jako Slunce Seno.. proste vyplach :) A pisnicka je super! ()

AndrewNewman

Pri trilógii Slnko seno má vždy lákala tá atmosféra sovietského zväzu, pľnohospodárstva, stále ohovárajúcich babičiek a pod. Tu to Troška všetko zopakoval až na ten komunizmus a dopadlo to na ho*no! Teraz aspoň všetci vieme, že skvelá Helena Ružičková je nenahraditeľná. ()

ZHODNOTITEL odpad!

Dvojka přišla jako trest za první díl. A bylo jasné, že když byla dvojka, že bude i trojka. Proklínal jsem Trošku, že tomuhle paskvilu věnoval svůj čas a potenciál. Troškovy filmy mám rád, ale tohle byly tři roky za trest. ()

jack_scott

Komu se film nelíbí, málo chlastá! Film není určen pro střízlivé publikum, však se v něm hulí, chlastá, a každý s IQ aspoň 100 bodů by ze sebe neměl dělat debila, aby na to koukal dobrovolně, natož střízlivý. Je to větší zábava než první díl, hlavně už člověk ví, co od toho čekat. 50% ()

Tomik00 odpad!

Vtipy tu jsou, ale chybí mi zde příběh. Film není ničím originální. Je to jen další, infantilní zábava. Nevím proč Zdeněk Troška bude dělat i další díl. Přijde mi to jako kdyby zaspal dobu. :) ()

Ozy_man_dias odpad!

Dvouhodinová reklama, prokládaná extrémně nevkusnými vtipy (nešlo by to bez sexu?). Všichni obyvatelé Babovřesk dobrou půlku filmu přesazují květiny a pytle s hlínou mají naaranžované přesně tak, aby divák neměl šanci přehlédnout a -->zapomenout<-- logo. Product placement do určité míry chápu, české filmy se ale stávají produktovou děvkou masírující povolné mozečky českých spotřebitelů odkojených Bleskem. Divím se všem starším hercům, že jim jejich důstojnost dovolí svolit k vykoupání se v Troškově tvůrčím průjmu (peníze?). Nejhorším okamžikem celého filmu jednoznačně byla rádobyvtipná zmínka o tom, že se připravuje třetí díl ("Jen počkej ve třetím díle!") hahahahaprosímne. ()

MiniRecenze

Blbovřesky...pardon,Babovřesky 2 je na tom o něco líp,jak předchozí díl.Začátek ,kdy nejstarší bába si to valí na motorce je docela zábavná a to i přesto,že poznáte za ní plátno.No a pak už je to zase primitivní podívaná,která je založená na třech dějových linkách.Některé z Vás potěší přítomnost pěti českých hokejových reprezentantů.Bohužel i přesto,že to film trochu "osvěží",tak to nebude stačit.Některé z účinkujících postav jsou hloupé,primitivní,protivné.Troška si opět zakládá na otravné drnkání co by jako hudební doprovod.Snímek je snesitelný,ale není to zábava u které se roztrháte smíchy.Jedno zhlédnutí stačí.Samozřejmě,že jsme upozornění během dialogu o třetím pokračování.Moc by mě zajímalo s jakým "prdelákovem "příjde Troška po této trilogii (Kameňákov,Babovřesky). LEPŠÍ,NEŽ PRVNÍ DÍL!!! ()

rigby odpad!

Už první Babovřesky byly průšvihem, ale nečekal jsem, že to v pokračování zajde až tak daleko. O čem vlastně psát, když není o čem... Trapnost, absence humoru, absence smysluplnosti scénáře... Atakdále... A to je v závěru ještě vyhrožováno třetím pokračováním... No potěš koště, to bude nářez! ()