Letní komedie Zdeňka Trošky je úsměvným obrázkem ze života v současné vesnici, která s nadhledem a komediální nadsázkou, tak trochu v duchu Slunce, seno, sleduje kupící se nedorozumění a souhry náhod, které pořádně zamotají hlavu její obyvatelům. V příběhu nechybí láska, žárlivost, závist, intriky a zejména vtipné okamžiky, v nichž se někteří i najdou. Příběh začíná tam, kde první díl skončil: drbna Horáčková vybíhá z domu naproti mladým hokejistům, kteří přijeli navštívit svého dobrého kamaráda a spoluhráče na nedalekou chalupu, aby tu aspoň pár dní trénovali i odpočívali. Horáčkovou okamžitě napadne pozvat svou vnučku, šikovně ji narafičit sportovcům do cesty – třeba se jí nějaký všimne a holka udělá terno. Nevydrží a pochlubí se svým nápadem ostatním babkám. Zápletka se dále točí okolo pomsty Horáčkové starostovi Stehlíkovi, kvůli kterému musela opustit místo tajemnice na místním úřadě..... do vesnice přichází kontrolor z „kraje" a netuší, co tu na něj čeká, co všechno bude muset řešit a právě díky tomu se odehrává spousta humorných situací... A nad tím vší bdí mladý farář s trochu netradičním a dvojsmyslným jménem... (Falcon)

hrudka

Na rozdíl od prvního dílu to je méně vulgárnější, trochu více zdařileji satiričtější, ale přesto jde stále o divácké utrpení. Blbý scénář a nevalné herecké výkony. Prostě nuda. ()

sarkareifova

Já Vám nevím, ale mě se to opravdu líbilo. Snad ještě víc než první díl. Takhle jsem se u českého filmu už dlouho nenasmála. ()

kvardis odpad!

Byl jsem donucenej na to koukat, prinejmensi to vnimat v dalkovym autobusu, boze, vetsi torturu sem si ani nemohl vysnit ! ()

Ozzy2 odpad!

V hodnocení jedničky jsem si dělal srandu-co Troška,to odpad.Kromě Melichara a Chamaré.Znám jeho divadelní věci,Rusalku a Carmen,obojí pecka.Ale filmy by fakt točit neměl...to se týká i jeho uřvaných pohádek,kde se neštítí obsadit ani největší herecké dřevo Káju Božského. A názor,že točí pro lidi,tak sorry,asi nejsem člověk ()

AloeB odpad!

Jestli Einsteinovi rozumí pouze deset lidí na zemi, dělá to z Trošky nejinteligentnějšího člověka na světě, když jeho filmům prostě nemůže rozumět nikdo s dvouciferným IQ a více? Nebo prostě jen poukazuje na nepochopitelnou mentalitu jihočechů? A na koho cílí, když ze skupiny nadšených hokejistů dělá objekty stalkingu pro smečku důchodkyň? A není nakonec Troška český Lars von Trier a pouze se nebojí ukazovat skutečnost bez eufemismů a přehnaně slušné vizualizaci společnosti? ....a nebo je to prostě debil a jeho dobré filmy skončili s porevolučními pohádkami. Stačí si vybrat a myslím že mé hodnocení ukazuje, s čím zde souhlasím já. ()

quixote

Zoufale nevtipné, křečovité, nudné, z dvaceti fórků funguje stěží jeden. Parodie církve (biskup v bazénu atd. aneb Troškova msta církvi) už je hodně za hranou a v ničem si nezadá s anticírkevní propagandou 50.let. A kdyby jenom to...Typ komedie, která by si zasloužila vlastní těžko pojmenovatelnou kategorii. Otázka je, jestli to vůbec komedií lze nazvat. Režisér se zacyklil ve svém "hoštickém" světě a bohužel ho nikdo nedokáže korigovat. Komedie, i ta lidová, se dá natočit s vkusem, příkladů by se našlo hodně. Osobně je mi z tohoto dílka velmi smutno, protože některé rané Troškovy filmy se mi opravdu líbily a tohle je dobrovolně nastoupená cesta do filmařského pekla. ()

bono22vox

Tohle by mělo chodit rovnou do televize a ne do kina, tam se to opravdu nehodí. Udivuje mě kolik lidí dokáže vyhodit peníze za něco takového, a dobrý český film navštíví sotva pár lidí... ()

MilesTeg

Dvakrát lepší než první díl - a že to jsou filmy natáčené najednou pochopíte hned v úvodu, kdy se vám zopakuje poslední scéna jedničky a jede to dál. Lepší je to v tom, že experimenty zmizely a hlavně dějová linie ve sarém baráku s Vondráčkovou a Dolanským byla upozaděna na minimum, tím to dostalo punc slabého dílu Bakalářů a to už jsme se odrazili od dna. Ovšem bojím se, že třetí díl to opět dorazí. ()

Trixinka

Stejné pocity jako u prvního filmu. Žádný zázrak to není, ale pobaví. Takže průměr si to zaslouží. Prostě klasika Troškova. ()

lakart odpad!

Vážně nevím, co k tomu mám ještě napsat. Už to není tak šílené a ulítlé jako jednička, ale i tak je to totální... 0% ()

einar odpad!

Moc komentárov teda nepíšem ale podelím sa s vami ako som sa dostal k tomuto skvostu. Päť hodín cesty autobusom za mnou,ďalších 15 predomnou. Mobil bol už skoro mrtvy a vidím ako nám šofér ide pustiť film. Moc velké očakávania som nemal,respektíve potešilo by ma keby pustil niečo čo som nevidel ale nečakal som že šofér si pomýli plný autobus študentov s výjazdom dôchodcov tak som si prosím pekne vychutnal túto sračku celú. Nebudem sa tu rozpisovať o vyložene trápnych scénach skrz babky,od naťahovačky na fare ku koncu ked som sa snažil nedívať a naneštastie flaša vodky bola v batožinovom priestore lebo som mal chuť sa ožrať pod obraz aby som toto nevnímal prišli akože titulky ale potom film pokračoval dalej. Asi to malo byť vtipné ale pre mňa to bola podpásovka. Šofér z nadšených a tichých reakcií usúdil že to oblo asi moc dobré tak som si užil aj dalšie diely tejto sračky. Keby som v talentovej show a Troška mi povie že som nanič alebo mám ísť domov , vylejem mu pohár vody do ksichtu a vyzvem ludí nech si k nemu dajú vyučtovať stratený čas kvoli pi*ovinam co natáča a fakt vhodnejšie slovo ma nenapadá. Vlastne komentár mal byť k jednotke ale dvojka bola ten isty odpad ()

rublik05

Kvalitou se pohybujeme zhruba na úrovni prvního dílu, opět příjemná letní atmosféra, sympatické vesnické prostředí, ale také hromada primitivních vtipů, humor hraničící s trapností, většina herců stále neskutečně přehrává, až to pěkné není, zápletka prakticky neexistuje, drtivou většinu času jsem se strašně nudil, alespoň že ta stopáž je tentokrát trochu snesitelnější. Celkově se opět jedná o nevkusný a nevtipný pokus o komedii, která možná někoho pobaví, já se však do této kategorie počítat bohužel nemohu. 2/10. ()