Profesor Gerald Deemer pracuje na zvláštnej výživnej látke, ktorá pomáha uľahčiť situáciu s prídelmi jedla. K tejto situácii prišlo vzhľadom na celosvetový nárast populácie. Profesorove experimenty sú čiastočne úspešné, no výsledkom sú i zlyhania. Jedného dňa si dvaja Deemerovi kolegovia aplikujú túto výživu, no neúspešne, po niekoľkých dňoch zomierajú. Jeden z nich pred smrťou zošalie a snaží sa látku aplikovať i Deemerovi. Počas súboja im unikne tarantula, ktorá má v sebe tú istú látku. Na slobode začne tarantula narastať a útočiť na dobytok i ľudí... (matriosa)

Němi

Dokonala trikova tarantule! Po teto strance film za pul stoleti nezestarl ani o chlup. Skoda jen prazdne (nikoliv nudne) prvni poloviny, protoze zaver je jak ze sna. Padesatimetrova tarantule budi respekt a na nejaky shovivavy usmev neni vubec pomysleni. Jack Arnold byl a bude na monster zanr nejvetsi machr. __ 4,5* ()

PetrPan

Po letech zhlédnutá Tarantula... Kdysi jsem to sledoval jako prcek na rakouské ORF1, aniž bych rozuměl jedinému slovu, dnes zjišťuju, že to bylo jedno. :) Dějově víceméně prostý snímek, který musíte sledovat se slušnou dávkou logické a faktické tolerance:) Obří tarantule, která při požírání oběti vydává zvuk podobný slonímu troubení:))) Ovšem, a to je nutno pochválit, na slušné úrovni je triková stránka a nakonec, i přes jednoduchý děj, to celé prostě drží pohromadě. Docela bych ocenil remake. ()

Oktavianus

Další vynikající monster horor Jacka Arnolda. Sice se v první tři čtvrtě hodině jenom vyšetřuje, ale odsýpá to a nestíhá nudit, i když se tarantule občas jen tak objeví na obzoru. Pak to ale děj vezme ze svahu šusem, nezničitelnej obří pavouk, kterýho nezastaví ani nálože dynamitu, pochoduje krajinou a likviduje každého, kdo se mu postaví do cesty (škoda jen, že jich je tak málo). Všechny postavy jsou jen tak načrtnuty, ale nechybí ze stálého ansámblu monster movies nikdo a všichni jsou docela sympatičtí. A do toho nádherná pouštní krajina. Sakriš, až se jednou dostanu do Ameriky, možná udělám výjimku a kromě velkých měst na východním pobřeží se podívám i do arizonské a novomexické pouště. Obří pavouk se v ní nádherně vyjímá, i když jeho výška záběr od záběru kolísá (jednou je tak velkej, že jedním článkem nohy strhá telefonní sloupy, vzápětí jenom dvakrát vyšší než člověk). Takže i navzdory tomu, že děj je lehce plošší a závěr to vezme zkratkou, jde o výbornou podívanou. ()

Othello

Speciální péči posílám závěru filmu, který lze shrnout takto: Zkusíme po tom střílet. Hm, nic se neděje. Tak co zkusit dynamit? Piča, zase nic. Tak napalm? Jo, napalm dobrý. The end. ()

jonyyy

Trikově podařené a ještě 2 roky před dokonalým Incredible shrinking man Jack Arnold dokázal, že tento žánr umí. Vůbec jsem nepostřehl, kde se tam mihl Clint Eastwood. Možná ten pilot s maskou? 70% ()

SOLOM.

Na rok vzniku jde opravdu o téměř dokonalé dílo. Pavoučí filmy moc rád nemám, ale tento patří k jejich klenotům. I přes několik výkyvů v ději, kdy atmosféra lehce ztrácela šmrnc zdlouhavými pasážemi, všechno vynahradili solidní herecké výkony a především hodně dobré triky. Atmosféra v určitých momentech dokáže zvednout adrenalin, podobně jako propracované masky „zdegenerovaných“ lidí. Clinta Eastwooda jsem si ve filmu opravdu nevšiml. ()

Xeelee

[FOD 2024] Takhle to dopadá, když dáte ženám volební právo. Začnou studovat a chtějí být asistentkami vědců a snad i vědkyněmi! Chlapi šovinisticky slintaj nad ženskými nožkami (I got stuck leaving the plane!), hodně se tu kouří cigára... Prostě padesátky. A pak tu máme šíleného vědce, který se snaží vyřešit zásadní problém lidstva, jak nakrmit expadnující lidstvo. A občas někdo se znetvořeným tělem umře. Jack Arnold natáčel velké hity v době, kdy lidé byli reálně vystrašení z toho, co přinese nový atomový věk. A byl to dobrý osobitý filmař, tvořící nejlepší a nejúspěšnější žánrové filmy své doby. A když není rozpočet, tak naznačuje, pracuje s kvalitním příběhem a hereckými výkony. Místo umělého pavouka točí živého. Všechny postavy jsou prokreslené, mají co hrát a jsou v tom přesvědčivé. JInak by film nefungoval, když jeho převážná část nestojí na efektech a buduje atmosféru nepřímo hromádkami kostí a louží blivajzu. Jen je škoda, že neuteklo to přerostlé morče. Vidět Tarantuli v dvojprojekci s (také Ardoldovým) Neuvěřitelně změnšujícím se mužem byl zážitek. Závěr s bojem proti tarantuli hodně zestárl, ale právě ona střídmost s efekty dělá z filmu klasiku. Předfilm: Bambi Meets Godzilla ()

Morholt

Není nad to se občas podívat, jak se to dělalo postaru. Zprvu trošku moc ukecaná nuda, ale pak se objevila sympatická tarantule a vše nabralo velmi slušný spád. Triky byly překvapivě na úrovni a zmenšené exteréry s prolínáním záběrů nepůsobily vůbec nijak násilně. Masky infikovaných byly taky fajn a sympatické je i herectvo. Navíc se tu na konci objevil Clint v čele stíhací letky, která má za úkol zlotřilého pavouka zlikvidovat. Jen si říkám, jaká je škoda, že společně s tarantulí nevypustili i tu krysu a morče. 70% ()

corpsy

Tento 50´s monster movie neponúka v podstate nič výnimočné či inovatívne. Väčšina minutáže sa zaoberá vyšetrovaním záhady napreskáčku so zábermi titulnej hrozby blúdiacej krajinou a likvidujúcou zver aj ľudí. Záver je rovnako rýchly ako aj málo efektný, ale celkovo si snímok udržuje dobrú atmosféru a technickú stránku veci. ()

liquido26

Ani v nejmenším netrpím strachem z pavouků, nicméně i tak mi tato filmová tarantule přišla poměrně odporná. Když se ne plátně objevila poprvé v celé své kráse, tak mě docela zamrazilo. Opravdu vynikající triky. Škoda, že tam nebyla víc. ()

TomX2

Tarantula určite nerobí hanbu filmom, v ktorých hlavnú zlú rolu hraje hmyz. Ba naopak, Tarantula pôsobí oveľa realistickejšie než dnešné, zdanlivo originálne horory s pavúkmi. Tak ako aj herecké výkony, réžia na úrovni a môžem chváliť aj dobré triky či masky, ktoré filmu tiež prospejú. pozn.: Scenár nehrá veľkú rolu, ale to, že postava 3-krát za sebou zakopne si mohli odpustiť. ()

MikO_NR_1909

Všetko, čo vzniklo po Them! (1954) už neoplýva dákou extra originalitou. Triky, práca s kamerou a dejová priamočiarosť - solídne, horšie je to s nevýraznými hercami a priemerným scenárom. A ani režijne sa nikam neposunieme. Ide vlastne o klasické 50-desiatkové hororové sci-fíčko, ktoré nadväzuje na 30. roky, akurát že miesto ikonických monštier tu máme obrí hmyz - konkrétne ten najodpornejší t.j. tarantula. Na jedno použite bohate postačí. ()

PKD

Arnold (ne tam ten, haha) byl machr. Dokázal to i tím, že režíroval 1 díl té kultovně stupidní a díky hl. představitelce v prvních 2 s. velmi snesitelný) tv s. WonderWoman z 1977.;-) Tady dal obraz obřího babouka (nesnáším babouky) do reálné krajiny a já po 30! letech znovu koukal, jak to vypadá lépe, než většina těch dnešních digibordelových sračiček. Šílené, což? Překvapila zde přítomnost Lea. G. Carrolla, známého to herce ze 6 Hitchcockovek, včetně Spellbound či Rebeccy, v roli vědce a později nedobrovolného sloního muže. Bylo mi ho trochu líto, páč nebyl vyloženě nějaký ten šílený vědátor, kterými se tehdejší pseudo SF filmy jen hemžily a který chtěl opravdu udělati pro lidstvo něco dobrého. Ano, souhlasím, že je jí zde málo. Ale zase...pokud by jí bylo moc... Nu, stačí říci, že všeho moc škodí. I Tarantulí.:) Asi tak. Dovedu si představiti remake. Ale kdo by ho režíroval, aniž by to jak je dnes již pravidlem, zprasil...to tedy netuším. P.s. klasická monstermovies souputnice a profesionální krasava Mara Corday, palec (+ něco jiného) nahoru.;-) P.s. a stejně jako kolegovi Limovi, mi vadí, že plakát lže v tom, že v oněch chelicerách titulní STAR, nedrží nějakou tu svlečnu. :( ()

Orlau32

Už si na film moc nepamatuji, ale vím, že mi běhal mráz po zádech a že jsem litovala (od hrůzy), že jsem do kina šla. ()

MATADOR

Obvykle mají v průměru něco okolo 8cm. Ale tato filmová Tarantule z roku 1955 je daleko větší. I když by se mohlo zdát, že film o obrovské tarantuli ničící vše, co jí přijde pod nohy (hnáty, pařáty, paznechty, ... jak chcete), naprostá kravina. Tak věřte, že zase tak hrozné to nebude. Tvůrci si vystačili s jedním filmovým "kouzlem", jak udělat tarantuli několika násobně větší, než-li bývá. A tak výsledný dojem je spíše kladný. To se ovšem nedá říci o opravdu chabém a dialogy nacpaném scénáři. I když už nás tenhle "hnuskej parazit" nějaká léta, určitě se může stát, že se budete bát. Asi tak, jako se báli lidé v biografu, když dávali tento film ;-) Obří tarantule přes svá léta má co do sebe. ()

corona

Keď som bola malá, tak mi teta rozprávala o starom americkom filme, ktorý videla na ORF. Obrovská tarantula, žerie ľudí,ničí domy a napadne mesto. Časom moja detská fantázia dala tarantule neskutočné rozmery, počet zožratých Američanov sa blížil minimálne k tisícke a ako ľahší arachnofobik, ktorého vyvedie z rovnováhy lepšie vyvinutá trasavka alebo kútnik, som tento film zaradila do kategórie "v žiadnom prípade nepozerať!!!!!. Tento rok som v rámci súkromného boja proti fóbiám nabrala odvahu a s predsavzatím, že keď to bude hrozné tak vypínam som sa dala do boja. Žiaľ počas filmu som nebojovala s hrôzou ale s nudou a tri zábery v čistom čase cca 5 minút: tarantula na skalách, tarantula na dome a tarantula na ceste prežije každý. P.S.: plagát k filmu hrubo zavádza!!! ()

Časové pásmo bylo změněno