V hlavě

• slovenský

V hlave

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Drama / Rodinný

USA, 2015, 94 min

Trailer mě nenadchnul. O to víc jsem pak byl potěšen filmem samotným. Teda hlavně jeho první půlkou. Druhá už tak nějak sjížděla, ale přesto nějak extra tempo neztratila. Nějaký hloubkový význam to určitě má, téměř každý si v tom může naiít něco svého.(30.11.2015)

Okolní nadšení bohužel nesdílím. Inside Out se nedá upřít boží ústřední námět, z kterého mohlo vzniknout něco opravdu výjimečného a ambiciózního. Nedá se mu upřít také hravost a kreativita, kdy se v průběhu příběhu vždy objeví nějaký dílčí zajímavý vizuální nápad, gag, whatever (přepínání do jiných hlav). Ale to pojivo kolem, přestože funguje, je naprosto tuctové, obyčejné, předvídatelné.(18.10.2015)

Exkurze do lidského mozku, to je hodně zajímavý nápad. Dát tvar a vzhled jednotlivým lidským emocím, to beru. Uvařit z tohoto nápadu celovečení animák, proč ne. Ono to i dost dobře funguje. Ale i přes všechny mé pozitivní dojmy se nemohu ubránit pocitu, že potenciál námětu byl promrhán, respektive nebyl vyčerpán plně. Tolik možností tvůrci měli, a oni nás skoro celou dobu nechají koukat, co se děje v hlavě jedné malé holky. Světlou výjimku představovala akorát krátká odbočka do hlavy rodičů dívenky, a potom závěrečné titulky. A právě závěrečné titulky ukázaly, jak úžasný potenciál tvůrci měli a jak zůstal nevyužitý. Kdyby si tvůrci vzali několik různých postav, film vystavěli spíše jako povídkový a do každé hlavy bychom nakoukli na pár minut, nebylo by co řešit. Ale takhle jsme byli nuceni sledovat Radost se Smutkem, kterak putují jedním mozkem zpátky na velitelský můstek, a to byla občas nuda. Ano, originální nuda, ale pořád jen nuda. A i proto nakonec uděluji tomuto velmi originálnímu a místy i vtipnému animáku jen čtyři hvězdy.(15.1.2017)

Nikomu bych nepřál vidět, jaké zmrdy mám v kedlubně já.(1.3.2016)

Hodně zábavná ujetina, byť sonda do holčičího mozku tomu zpočátku vůbec nenaznačovala a pro muže by tento titul spadal spíše do kategorie: horror movie. Ale ne, nakonec to byla prča a díky Hněvu i dost zábavná. "Juu, mám přístup k celé databázi sprostejch slov."(8.11.2016)

• - Když Vztek řekl: "Gratuluju San Francisco, zničilo jsi pizzu! Nejdřív Hawai a teď ty!", tak tím samozřejmě narážel na pizzu s ananasem, která ve skutečnosti nevznikla na Hawaii ale v Kanadě. (Draconic)

• - Podľa režiséra Pete Docter má každá emócia vo filme nejaký tvar - radosť má tvar hviezdy, smútok je slza, hnev je tehla a znechutenie je brokolica. (Hudakfilms)

• - Když si Vztek čte noviny, můžeme na nich vidět titulek oznamující co se právě děje. Například "NO DESSERT" (Nebude dezert). Tyto titulky, společně s ostatními nápisy, byly v české verzi filmu počeštěny. (Draconic)