V hlavě

• slovenský

V hlave

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Drama / Rodinný

USA, 2015, 94 min

Gejzír nápaditosti v každém detailu. Jeden z nejmilejších animáků, které jsem viděl - 90%.(14.11.2015)

Milý animák, Pixar po dlouhé době při tvorbě opravdu použil mozkové centrum. Konec mě i docela dojal. Mimochodem, nám třicátníkům může film trochu připomenout geniální seriál Byl jednou jeden život, jak poznamenal kamarád, se kterým jsem se na film díval. Akorát ty projevy emocí jsou hodně ovlivněné dnešním pohledem na výchovu. Když tatínkův hněv zastrčí do zdířek klíče pro odpal nejsilnějších zbraní, v reálu se to projeví slovy "jdi do svého pokoje", no teda, tomu jako říkají hněv?(28.12.2015)

Hodně zajímavý nápad, vizuálně nápadité a úžasně udělané. Místy vtipné, nenudí to. Já si vlastně nemám proč stěžovat. Na plný počet hvězdiček to sice není, ale hodně dobré 4* " I'm too sad to walk. Just give me a few hours."(21.11.2015)

Trailer mě nenadchnul. O to víc jsem pak byl potěšen filmem samotným. Teda hlavně jeho první půlkou. Druhá už tak nějak sjížděla, ale přesto nějak extra tempo neztratila. Nějaký hloubkový význam to určitě má, téměř každý si v tom může naiít něco svého.(30.11.2015)

Ako tak vidím, v Pixare nápady ešte existujú. Veľmi ma potešil tento celkom zaujímavý a originálny príbeh. Skutočne je to fajn vymyslené a postavičky v hlave majú čo ponúknuť. Ale ta posledná hviezdička je až za samotný záver, pretože prostredná časť mi neprišla až tak výrazná a záživná. Giacchino opäť potešil zo svojou hudbou a slovenský dabing sa taktiež podaril. 80% - 4*(2.1.2016)

• - Jeden z Rileyniných inetrnetových přátel má přezdívku "DocPete", což je odkaz na jméno režiséra filmu Petea Doctera. (Draconic)

• - Na ovládací konzoli jsou v horní části uprostřed tři tlačítka, která vytvářejí obrys hlavy Mickey Mouse. (Draconic)

• - Pôvodne sa vo filme Smútok ani nemal objaviť a Radosť mala byť opakom Strachu. Avšak jeden zo scenáristov mal sériu veľmi smutných dní, keď si uvedomil, že niekedy proste v našich hlavách musí prevziať kontrolu aj Smútok a že je to tak vlastne v poriadku. (martin1m2)