Období dospívání může být velice komplikované, a Riley, která je vytržena ze svého starého života na americkém Středozápadu poté, co se její otec musí kvůli novému zaměstnání přestěhovat do San Francisca, není žádnou výjimkou. Stejně jako my všichni, i Riley je ovládána svými emocemi – Radostí (Amy Poehler), Strachem (Bill Hader), Hněvem (Lewis Black), Znechucením (Mindy Kaling) a Smutkem (Phyllis Smith). Emoce žijí v Řídícím centru, centrále uvnitř Rileyiny mysli, odkud jí pomáhají vypořádat se s nástrahami všedních dní. Jak se Riley se svými emocemi společně pokoušejí vyrovnat s problémy nových začátků v San Franciscu, propuká v Řídícím centru zmatek. Ačkoliv se Radost, Rileyina hlavní a nejdůležitější emoce, pokouší zachovat všem pozitivní myšlení, objevují se mezi jednotlivými emocemi neshody v tom, jak se co nejlépe vypořádat s novým městem, domovem a školou. (Falcon)

koval45

Po včerejším zhlédnutí dojmy z filmu dozrály a nakonec je moje hodnocení jen průměrné. Nová pixarovka, to bude přeci bomba - tak tenhle pocit mi moc dlouho nevydržel. Vadilo mi to celkové příběhové klišé - rodina se přestěhuje do nového města, Riley se stýská po kamarádech, ve škole je taky nešťastná blablabla... proboha kolikrát už jsme tohle viděli jinde? Potom postava Depky, co každýho otráví a zesere na co sáhne - takoví lidi jsou na pěst. Za třetí: zjednodušování až skoro lhaní, jasně, nadsázku s barevnýma pišišvorama beru, ale ty procesy jsou tam prostě ukázaný špatně (např. mozek se opravdu ve spaní nevypíná). Co ale nejvíc škodí je kontrast mezi filmem samotným a závěrečnými titulky, které krásně naznačily, jak mohl být film parádně hravý, ale není. Na tenhle animák jsem se hodně těšil, ale nakonec mi spíš zkazil náladu. Chlapci z Pixaru se ale nemusí bát, Oscar pro nejlepší anim. film je jasný. ()

doogiemus

Neprestávam sa diviť nad kvalitnými animákmi, ktoré som v tomto roku videl. Priradzujem k nim aj tento. Dobrý námet, myšlienka a spracovanie. Keby pri mne nesedela moja žena, možno dokonca uroním aj slzu. No držal som sa. Veď som chlap! Určite si to pozrite. ()

roquet

Začátek vynikající, dobře se to rozjelo, pěkně vysvětleno celé emoční centrum, hlavní emoce, vzpomínky a klíčkové vzpomínky, krátkodobá-dlouhodobá paměť, dětský imaginární přítel, atd., nicméně následné putování Joy a Sadness začla být dost brzo nuda a usnula jsem u toho. ()

mullerad

Nádherný animák. Krásne a originálne nahliadnutie do emociálnej hlavy dieťaťa. Veľmi som sa pobavil, vo filme je hromada skvelých nápadov. Koniec je veľmi emotívny, u nás v rodine neostalo jedno oko suché. Veľmi smutné vyvrcholenie, no koniec dobrý, všetko dobré. ()

Beaka9

Je to trochu zvláštní počin. Sice se to tváří jako pohádka a místy je to opravdu hodně zábavné (zasmála jsem se dost, o tom žádná), ale současně to působilo jako katastrofický film. Díky hrůzostrašnost toho, co se stalo, a naléhavé nutnosti vrátit vše do normálu. Co chci však ocenit nejvíc je, že hlavní postavou je holka, která dokonce hraje hokej!!! Navíc i další dvě hlavní postavy - Radost a Smutek jsou ženského pohlaví. To je po všech těch Spongebobech, cvičitelech draků, Blesk McQueenech, Wazowských a Sullivanech, pandách Po, lvech Alexích, raubířích Ralfech, Já, podouších a dalších a dalších opravdu PECKA!!! Vždyť i ta rybička Nemo je kluk. Rebelka a Ledové království budiž výjimkou. ()

veere

Super, vtipný a originální animák. Ze začátku mi to sice připomnělo Brain Divided, naštěstí se tento snímek vydal jinou cestou a postaviček "V hlavě" bylo taky více než jen ta rozpolcenost Radosti a Smutku... Na konec pohled do jiných hlav, kor ta kočičí fakt seděla :-) jen mě zaujalo, že pouze Riley ma v hlavě postavičky ženské i mužské. ()

reccal

Animáky já můžu, a tenhle si zaslouží čistou pětku. Myšlenkové pochody jsou úžasné. Sice slon i hluboce uložené trochu nudí, ale dá se to přežít, aby byla zase sranda. ()

teseth

Skvělá podívaná, která baví svojí hravostí a nápaditostí. Ač se jedná o emoce jako takové tak je s podivem, že tahle pohádka netlačí na pilu a rozehrává hru, která nakonec všechny překvapí svou vyspělostí. A samotný závěr s prohlídkou různých "hlav" je něco co se musí vidět několikrát!!! ()

Kamil111

Zhruba v polovině jsem to napoprvé vypnul, protože ta doposud mnou nepochopená cesta odněkud někam byla nesnesitelně nudná. Napodruhé jsem se donutil film dokoukat, ale přes přehršel skvělých nápadů celkově značné zklamání. A že prý nejlepší filmový počin roku podle imdb.com. Hahaha. ()

avalonek

Já se skvěle bavila.Chvilkama to tedy trošku vázlo,ale nejlepší byl pohled do tátovo hlavy..Co čekat jiného..Hezká pohádka při hnusnym počasí a nudě.. ()

kodwin

Moc pěkný nápad, který se k mému nepříjemnému překvapení, soustředil pouze na hlavu malé dětské hrdinky. Škoda, že se film nevyvíjel v duchu traileru, kde se přidávaly i hlavy dospělé, což mohlo být motorem pro více vtipu a méně dramatičnosti, kam animák nakonec směřoval. I tak velmi povedený film, na který se rád znovu podívám. Dětské emoce byly místy vystiženy téměř geniálně. Lepší čtyři hvězdy. ()

Majrek

Zas jedna ukecaná a za vlasy přitažená animovaná ptákovina... Dostal jsem od ní přesně to, co jsem očekával - vcelku dobrý nápad, ale bídné zpracování, jen sem tam se zablýsklo na lepší časy nějakým tím originálním nápadem, aby se děj vzápětí vrátil zpět do zaběhnutých scénáristických kolejí. Nu, vydržel jsem až k závěrečným titulkům, a musím říct, že jejich obrazový doprovod mne bavil mnohem víc,než celý film... Dávám s bídou tři hvězdy... ()

PoprockCZ

Film, tvářící se pro děti, mylně! Smála jsem se od začátku do konce. Slovní humor, grimasy a dokonalý český dabing spojený s vizáží jednotlivých vlastností vytvořil něco, co opravdu pobaví. Zároveň filmu nechybí hloubka - fakta o myšlení a paměti, pointa (je lepší spojit jednotlivé myšlenky s více emocemi, než jen s jednou). Příběh je jednodušší, ale dokonale vystihuje naše emoce a myšlení. Zkrátka skvěle vymyšlený film plný humoru. Děti nemusí zcela vše pochopit, ale starší tento film uchvátí. Pro mě je to jeden z nejpovedenějších animáků, co jsem za dlouhou dobu viděla - určitě jej zhlédnu znovu! ()

boudic

Škoda skvělého nápadu. Scénář triviální, vtípky nedotažené. Odporné citové vydírání diváka za hranicí dobrého vkusu. ()

Xmarc

V "hlavní" roli Radost, a přitom po většinu stopáže smutný film. Ale hezky a originálně udělaný, jde tam najít i mnoho zajímavých a symbolických momentů ze života lidí. Nejoblíbenější emoce jednoznačně Smutek! Každopádně to není vůbec vhodné pro menší děti, pokud jim tedy nechcete právě věnovat nějaký fajnový psychozážitek :-) ()

SpeckMcBig

Parádní návrat PIXARu na vrchol..návrat k originálním příběhům.V hlavě je hravé,plné skvělých nápadů a gegů pro lidi všech generací..upřímný a u srdíčka zahřívající animák ()

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

09.02.2023

Toy Story 4 má scenáristku

Toy Story 4 má scenáristku

20.01.2018

Čtvrtý díl Toy Story se nedává dohromady úplně snadno. Pixar ho oznámil v roce 2014 na červen 2017, jen aby se odsunul na červen 2018 a nakonec až na červen 2019. Původně ho měli napsat Rashida Jones… (více)

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

Startuje první ročník festivalu Na hlavu