Období dospívání může být velice komplikované, a Riley, která je vytržena ze svého starého života na americkém Středozápadu poté, co se její otec musí kvůli novému zaměstnání přestěhovat do San Francisca, není žádnou výjimkou. Stejně jako my všichni, i Riley je ovládána svými emocemi – Radostí (Amy Poehler), Strachem (Bill Hader), Hněvem (Lewis Black), Znechucením (Mindy Kaling) a Smutkem (Phyllis Smith). Emoce žijí v Řídícím centru, centrále uvnitř Rileyiny mysli, odkud jí pomáhají vypořádat se s nástrahami všedních dní. Jak se Riley se svými emocemi společně pokoušejí vyrovnat s problémy nových začátků v San Franciscu, propuká v Řídícím centru zmatek. Ačkoliv se Radost, Rileyina hlavní a nejdůležitější emoce, pokouší zachovat všem pozitivní myšlení, objevují se mezi jednotlivými emocemi neshody v tom, jak se co nejlépe vypořádat s novým městem, domovem a školou. (Falcon)

KattieWench

Překvapivě nápadité zpracování toho, jak funguje lidská mysl doplněné pořádnou dávkou humoru. Místy překvapivě smutné a dojemné. Jednu hvězdičku ubírám jenom za některá hluchá místa, ale kromě toho se zdaleka jedná o jeden z nejlepších animáků posledních 10 let. ()

Tongo

Já se přiznám že když jsem byl malý, tak jsem tento film moc rád neměl. Ale teď když už jsem starší a víc film chápu a přemýšlím nad ním tak už se mi líbí o něco víc . Postavy jsou v celkem v pohodě a přijdou mi docela zajímavé, ale jinak mě toho moc ve filmu nebavilo. Prostě u mě tato Pixarovka  úplně nejede ale furt není úplně špatná .Proto jdu zlatou střední cestou , 3 hvězdy ()

Jazziek

Poslední tři filmy od Pixaru (Cars 2, Brave, Monsters University) byly dobrý, ale myslím, že trochu horší než ostatní. A přijde mi, že s Inside Out se Pixar znovu vyhoupl nahoru. Film se Pixaru opravdu povedl. Všech pět emocí se mi náramně líbí, jak vzhledem tak chováním. A nesmíme ani zapomínat na všechna stanoviště v Rileyně mysli, které jsou také výborné. Děj se může zdát trochu jednoduchý, ale stejně je hodně povedený. Bing Bong byl s Joy a Sadness dlouho, ale to mně nevadí. Hudba je také krásná.Opravdu tomuto filmu nemám co vytknout. A myslím, že je to jak pro děti tak pro dospělé. (Mně je 12 let a byla jsem nadšená.) Je tam několik dojemných a smutných scének, ale nakonec to skončí, jako vždycky, dobře. Inside Out je určitě nejlepší animák roku 2015. Co se týče dabingu - myslím, že je spíš špatný. Stačily mi nápisy na plakátech a český trailer. Ale naštěstí to šlo do kin i anglicky s titulkami (Slovanský dům). ()

Sbisa22

Moc hezky zpracovaný animák. Tento nápad se mi líbí více, než akční hrdinové (Úžasňákovi, Nemo...). Donutí to děti přemýšlet a i pobavit. Chvilkou film působí smutným dojmem, ale ze všeho se krásně vybruslí šťatsný konec. Řekl bych také, že film nese lehce filozofickou otázku. Za mě spokojen. ()

mad.dog

Neskutečný animák! Vše funguje jak má, každá emoce je skvěle osobitá a já nemám, co bych vytknul. Na první pohled si divák myslí, že to bude další blbina pro děti, jenže se z toho vyklube originální film, který se bude líbit i dospělým. Úžasný zážitek! ()

Celsius

Pixar to opět dokázal! Dokázal, že i v dnešním světě Kokosáčkova dobrodružství, Barbie v kině s grafikou The Sims a spoustě dalších sraček, existuje animák, u kterého se člověk řeže smíchy a místy má i na krajíčku. Tenhle animák se mi do hlavy uloží jako velmi velmi důležitá vzpomínka, kterou si budu přehrávat stejně často jako znělku z reklamy na zubní pastu. :-) ()

JDB

Gratulujem, podarilo sa spraviť veľmi zaujímavý animák. Postavičky sa mi páčili, malo to dosť zaujímavých nápadov. Keby som tento film pozeral s deťmi tak by som im ale musel vysvetliť, že to je len film a my sami máme možnosť ovládať svoje emócie ako sú napríklad hnev. Emócie nás nekontrolovane neovládajú ako by sme boli roboti. Ale neviem či sa nad tým vôbec nejaký rodič bude zamýšľať aj keď by mal. SPOILER: Škoda Bing Bonga. Páčilo sa mi, že využili Sadness a tým nepodporili utláčanie :) ()

Jirik95

Jedna z nejlepších animovaných pohádek, co jsem kdy viděl. Příběh sestaven na velmi důležitých životních etapách, kterými si všichni, ať chceme nebo nechceme, procházíme. Velmi dobře propracovaný příběh, excelentní český dabing a to vše zabalené v obálce Walt Disney a Pixar. Jen tak dál. 5* ()

Dr.Zed

Další dobře veselý animovaný snímek od Walt Disneyho. Je to prostě pohled na to co se děje v hlavě, každého určitě zajímalo, co může mít druhý v hlavě. A partička v hlavě prožívá dobrodružství a tím je ovlivněna i hlavní hrdinka. Snímek je plný veselých scének, různých zvratů a na bušený emocemi. A kde by jsme byli bez emocí. Proto tento snímek vřele doporučuji, je pravda že nejmenší to nepochopí asi ale odrostlejší děti a (děti) dospělí se budou dobře bavit. Proto tomuto animovanému filmu dávám s hrdostí 80% (2D, Kino). ()

Spapanek

Po přečtení Mattyho komentáře už asi není tolik co dodat. Film mě překvapil, nadchl a moc rád se podívám znovu. Jen mě zarazilo, že mi film přišel až moc pro dospělé, já se bavil, ale co děti. Byl jsem na filmu s devítiletou dcerou a celý film mi přišlo, že se hodně nudí. Nicméně na konci (zdá se že upřímně) prohlásila, že se jí to líbilo. Ale i tak mám jisté pochybnosti. Myslím, že děti si to tak neužijí jako dospělí. Musím poznamenat ještě jednu věc. Jak mám rád krátké předfilmečky od Pixaru, tak tady to byl podle mě krok (velmi velký) stranou. Zpívaný příběh o sopkách byl velmi vleklý, nudný a co víc, narozdíl od např. Presto, nebylo na začátku znát, jestli je to už "V hlavě" nebo ne a čekání na děj bylo o to zdlouhavější a nepříjemnější. I tak, mě se to moc líbilo. Sofistikovanější komentář asi až po druhém shlédnutí. Mimochodem: Nepripadala vám smutek jak Bára Hrzánová? :-) ()

RyuzakiSE

Mě se tenhle animák moc líbil. Miluju Depku (Smutek), která všechno úplně zazdila :3, její hlášky - k nezaplacení. Nemám tomu co vytknout, prostě klasická Pixarovka, která mě moc potěšila ^^ 5* ()

Steve661

Ani pořádně nevim co si o tom mám myslet. Nápad super, provedení taky, ale ten příběh mi přijde tak nějak o ničem. Postavy jsem nesnášel až teda na Vztek, ale jinak Joy nebo Sadness? Těm jsem chtěl zakoroutit hned krkem. Celková zápletka mi přišla ohraná a moc mě to nebavilo. Když jednotlivé emoce ovládaly Riley, např. Vztek, tak místo toho aby se Riley nějak rozzuřila se spíše nafoukla a trucovala atp...Prostě od filmu jsem čekal něco víc, asi určitě nejsem ten cílový divák, na kterého se film zaměřoval, ale stejně jsem to čekal zábavnější. Ku příkladu Já Padouch mi přišel absolutně super rovněž i třeba Doba ledová nebo i ten Madagaskar. Tenhle film mě prostě nezaujal. Řekl bych, že je spíše hodně orientovaný na dětské publikum, než na dospělého diváka a celkově je takový nezdravě přihlouplý. ()

Lonelybiker

To bych tedy netušil, že když vezmu svoje odrostlé děti na výlet do kina, že vyjdu s hodně velkým zážitkem z vynikající podívané ! Opravdu velmi pěkně provedený animák, při jehož sledování jsem se smál i brečel. Trochu jsem se za to styděl, ale čert to vem. Akorát si myslím, že děti do deseti let z této podívané nebudou úplně nadšené - místy je film docela smutný. To vysoké hodnocení je určitě zasloužené. ()

viewer

Kdo by byl řekl, že největší radost mi při sledování filmu udělá „strach“, „vztek“, „nechuť“ a „smutek“! Pixarovic lampička si letos posvítila na zcela nové téma, které je poučné, baví, no zkrátka, má potenciál, ale… Jaký trailer, takový film se o tomto animovaném snímku rozhodně říct nedá. Vtipné a opravdu vydařené scény podobné ochutnávce, které mě přinutily zajít do kina ve filmu jsou, ale i přesto se poměrně často mého velení chopil smutek, doprovázený nudou, a to hlavně v situacích, kdy na plátně zářila „radost“. Její putování útrobami mozku zpátky na centrálu bylo v některých chvílích tak hloupé a nudné, že být „smutkem“, bál bych se o práci. Příběh Riley, která utíká z domova za lepšími vzpomínkami, mi přišel trochu vlažný, ale i tak jsem měl v závěru co dělat, abych si neukápl. Škoda že tvůrci nepojali film trochu jinak. Scén z velitelství mohlo být více, více i lidské komunikace a taky ta PUBERTA! Ještě mě napadá, pro koho ten film vlastně je? Pro děti? Tak to raději „Byl jednou jeden člověk“. Pro dospělé? Tak to úplně taky asi ne. Univerzální animovaná pohádka, u které se pobaví jak malý tak velký na 50%. Dávám *** za super nápad, velitelskou trojku a za pohled do mozku řidiče autobusu v závěrečných titulcích. ()

LSI

Budu jako jeden z mála čůrat proti větru, ale víc jak 2* ode mě fakt ne... 1* za nápad, + 1* za provedení. Nudil jsem se, a nic u čeho bych se zasmál taky ne. Možná občas zacukal koutek, ale nevím jestli to nebyla nějaká křeč....Pokud bude druhý díl na téma puberta tak by to mohla být větší jízda, ale tohle fakt ne.... ()

Leinka

Neskutečně nápaditý film! Jako dospělák jsem se neskutečně bavila - film byl vtipný i smutný a velmi, velmi chytrý. Děti kolem nás v kině žádné nebyly (titulkovaná verze), ale jsem si jistá, že by se bavily stejně dobře jako dospělí. Jen možná ne u stejných scén. Skutečně film pro celou rodinu. ()

Bajerys

90% Nový animovaný film od Pixaru je pro mě jeden z nejoriginálnějších a možná i jeden z nejlepších. Film se hemží výborných a originálních nápadů. ()

majorzeman13

Pixar ve vrcholné formě jen tak dále. Jeden z nejlepšících animáků a filmů roku 2015 ! Velkolepá,skvělá výborná podívaná !! Doufám,že oscarová nominace je jistá......jinak fakt nevím pročpak ta Akademie tam vůbec je. Emoce jako smutek,radost,vztek ,strach,... jsou super a je toho mnohem více v tomto úžasném,úchvatném bijáku.!!! ()

Nepl

Tak nějak si kladu otázku komu je tento film určen - pro děti příliš náročné a pro dospělé příliš infantilní. Jednoznačně nejlepší části filmu jsou scény, kdy se střídavě díváme do hlav diskutujících. Škoda, že těchto scén je jako šafránu. Neurazí, ale rozhodně nijak nenadchne - slabší 3 hvězdy. ()

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

09.02.2023

Toy Story 4 má scenáristku

Toy Story 4 má scenáristku

20.01.2018

Čtvrtý díl Toy Story se nedává dohromady úplně snadno. Pixar ho oznámil v roce 2014 na červen 2017, jen aby se odsunul na červen 2018 a nakonec až na červen 2019. Původně ho měli napsat Rashida Jones… (více)

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

Startuje první ročník festivalu Na hlavu