Malý princ

• Francie Le Petit Prince (více)

Od Marka Osborna, režiséra Kung Fu Pandy, přichází první celovečerní animovaná adaptace slavného díla o přátelství, lásce a skutečném štěstí. Ústřední postavou je malá holčička, kterou se její maminka snaží připravit na skutečný svět dospělých. Její plán naruší trochu excentrický, leč dobrosrdečný soused, letec, který holčičce představí neobyčejný svět, jenž mu před dávnou dobou představil Malý princ. Ve světě, kde vše je možné, začne pro malou holčičku kouzelná cesta uvnitř vlastní představivosti, na které znovuobjeví své dětství a zjistí, že skutečně můžeme vidět jen srdcem. (A-Company CZ)

divad123

Nádherný film patří k mým nejoblíbenějším z animovaného žánru. Skloubení 2 druhů animací se velmi povedlo. Knihy se sice nedrží úplně přesně ,ale myslím si, že to bylo dobré rozhodnutí. Film doplňuje nádherná hudba a myslím si, že pobaví nejen děti. 5/5 ()

Sejkorka

Na animáky moc nekoukám, skoro vůbec od doby, co děti odrostly. Snad poslední byla jednička Auta a Ratatuj. Tak jsem se nechal zlákat 81% hodnocení, dávám 2*  a to hlavně z úcty k předloze. Z útlé knížečky udělat film 1 a 3/4 hodiny, to opravdu nelze, musí se přidat. No a to je právě to. Poetika toho krásného příběhu je fuč. To je celý. ()

Jaja394

Věřím tomu, že každý v životě někdy slyšel o knížce Malý princ. Hlavní hrdinkou tohoto filmu, není ale samotný malý princ, ale malá holčička, která se řídí pokyny své matky a má od ní nalinkovaný celý život. Vůbec není jako normální děti: nemá fantazii, nehraje si s kamarády ani s hračkami... je spíš dospělou než dítětem. Jenže jednoho dne se seznámí s Letce a on jí začne vyprávět příběh, který se mu stal. Naše malá hrdinka záhy pochopí, jak šedý a nudný život vede. Filmy je úžasně na animovaný, má atmosféru, skvěle vymyšlené charaktery postav, krásnou hudbu,... takhle bych mohla pokračovat. Kdo četl malého prince, ale úplně mu neporozuměl, tak by se měl podívat na tenhle příběh, protože si myslím, že ho skvěle vysvětluje. ()

Cruz555

Nutno konstatovat, že i když je tento film animovaný, dle mého názoru není v žádném případě pro oči dítěte. To samotné platí i o knize. Antoine de Saint-Exupéry totiž vytvořil něco, co dítě v žádném případě nemůže pochopit. Ono totiž je potřeba si uvědomit, že myšlenka, se kterou Exupéry přišel, je na tolik složitá pro oči idealistického a filozoficky ještě nevyvinutého dítěte, že ji lze plně porozumět až v dospělých letech, možná i pár let dříve. Je to totiž natolik dokonalé dílo, které svým mentálním rozsahem sahá až k samotným výšinám, co filozofie nabízí. Je obrovská škoda, že toho autor nestačil publikovat víc. K samotnému filmu - zde není o čem debatovat. To, co se v minulém století podařilo vytvořit Exupérimu, se Marku Osbornovi podařilo naprosto věrohodně přenést do animované podoby natolik, že samotnou myšlenku původního díla ještě o něco navyšuje. O hudebním doprovodu v podobě kombinace Richarda Harveyho a Hanse Zimmera rovněž netřeba debatovat. Výše zmíněným mistrům se podařilo něco, co se mi stává u málokterých filmů a to jest - naprosté psychické vychýlení v dobrém slova smyslu. Toto jsem nezažil ani u čtení samotného originálního díla. A ano, i ta slza ukápla. ()

Neikn

Skvělá animovaná pohádka s občasnou kreslenou/stopmotion animací něco jako v Kung Fu Pandě. Knižní předlohu jsem nečetl, pouze jsem o ní slyšel při učení na povinnou maturitní četbu. Pohádka má hodně hluboký příběh, a je trochu dospelejší. Skvělá práce s kamerou a prostředím dodává na kouzelnosti. Čekal jsem průměrnou pohádku pro děti, ale dostal jsem dospělou, místy smutnou pohádku s hlubokým příběhem, kterou bych doporučil všem. ()

Henriet

Malý princ je ten chlapec na oblohe, ktorého smiech počujeme vždy, keď sa pozrieme na hviezdy. Tento animovaný film - inšpirovaný podľa knižnej predlohy Antoina de Saint-Exupéryho – pôsobí naozaj veľmi milo. Myslím, že táto verzia príbehu je ešte citlivejšia, ako ta knižná a film naozaj preskakuje z pocitu do pocitu. V druhej polovici filmu si dovolím tvrdiť, že vyznieva trochu depresívne a nadobudol úplne inú atmosféru ako v prvej polovici. ()

Zlín Film Festival s vůní  Francie

Zlín Film Festival s vůní Francie