Malý princ

• Francie Le Petit Prince (více)

Od Marka Osborna, režiséra Kung Fu Pandy, přichází první celovečerní animovaná adaptace slavného díla o přátelství, lásce a skutečném štěstí. Ústřední postavou je malá holčička, kterou se její maminka snaží připravit na skutečný svět dospělých. Její plán naruší trochu excentrický, leč dobrosrdečný soused, letec, který holčičce představí neobyčejný svět, jenž mu před dávnou dobou představil Malý princ. Ve světě, kde vše je možné, začne pro malou holčičku kouzelná cesta uvnitř vlastní představivosti, na které znovuobjeví své dětství a zjistí, že skutečně můžeme vidět jen srdcem. (A-Company CZ)

strikeman

Emotivní animák s duší, který neznásilňuje nijak trestuhodně svou předlohu a poměrně se mu daří, i přes moderní uchopení Exupéryho motivů, zachovat ideový charakter původního díla ... 80% ()

Ben Nevis

Nevím, jestli látka Malý princ je pro malé děti. Je to spíš sebereflexe dospělého, o co se připravil, když zapomněl na dětství. Přesto se u tohoto filmu očekává, že se budou bavit všechny věkové kategorie. No bavit, já jsem spíš brečela, protože je tam zbytečně moc citového vydírání. ()

BOURQUE

Ďalší animák, kde základom je svetoznámy príbeh „Malý princ“. Prvá a tretia tretina je takmer bezchybná, ale stredný pasáž je trošku priemernejší a možno zbytočne dlhý. Záver veľmi pekný a dojímavý. Osobné hodnotenie: 84% (****) ()

roxanne_GG

Čekala jsem více přímo z Malého Prince, po této stránce mě film zklamal. Přitom ty animace byly i s hudbou tak úžasné, mohlo jich být více. I tak dávám 4*, protože mě to chytlo za srdce. ()

Rathalos

Velmi zaujimavy a zvlastny animak,nie tradicny ako je clovek zvyknuty,ale o to zaujimavejsi,Francuzsko je krajina,ktora ma vie oslovit najviac,co sa tyka filmovej tvorby,ale plny pocet dat nemozem...:-) ()

anatheman

Velmi silné 4 hvězdičky. Tu jednu nedodávám pouze kvůli tomu, že asi nebude potřeba zhlédnout film znovu. Ale nebráním se tomu. Líbilo se mi, že snímek nepředstavuje doslovný přepis předlohy. Tvůrci se snažili být inovativní, což se jim náramně vydařilo. Přitom výsledná rovnice díla je velice jednoduchá. Stačilo "pouze" zakomponovat jádro předlohy do nového příběhu, který vytváří k původnímu dílu příjemnou paralelu a vhodně se s ním propojuje. V podstatě vznikla kombinace Malého prince a dystopie. A funguje to opravdu výborně! Saint-Exupéryho myšlenky byly dodrženy a adekvátně aktualizovány. Dále musím pochválit nádherný vizuál a hudbu. Potěšil i vynikající anglický dabing. Takto se vytváří adaptace! ()

miawallacova

Rozhodně to není film pro děti a pokud skousnete fakt, že to není filmové zpracování Malého prince, ale spíše vzdálená adaptace budete si mezi utíráním slz chrochtat blahem. Milé a dojemné. ()

Kalimero13

Tohle nemá být a také není knižní adaptace. Je to film, který čerpá a hlavně žije vedle jednoho z nejkrásnějších literarních děl. Věřím, že spoustu diváků to přivede k přečtení knihy. První polovina je nádhernou poctou knize, druhá, byť zprvu rozpačitá, je potom vlastním vyrovnáním se hlavní hrdinky s motivem filmu i knihy. Druhou část nelze kritizovat za to, že to není Malý princ. Je to jako byste kritizovali svého kamaráda, že si o nějaké knížce myslí něco jiného, než vy. Všechno to výše popsané je ale stejně irelevantní, pokud jste v mládí četli knihu. V tom případě je Malý princ neuvěřitelně silným emocionálním a především krásným zážitkem. Jako magickým proutkem z vaší mysli vytahuje dětské vzpomínky, na které jste zapomněli, že je vůbec máte. Tohle jiný film bez takové silné vazby nedokáže. Ještě se mi nestalo, aby mě film rozbulel během prvních deseti minut. Třikrát. Aniž bych pochopil proč. A ono se to ani o těch deseti minutách nezastaví, spíš melancholicky rozvolní. ()

Blaogranas

Opravdu krásná animace. Nicméně příběh ocení (nebo neocení) spíše zarytí fanouškové knižní předlohy. Já, který jsem knihu nečetl, jsem si dějovou část tolik neužil (a manželka, která ji zná, docela úpěla). ()

darkreider

Krásne spracovaná Exupéryho najslávnejšieho diela. Veľa ľudí nemá tú knižku rado, ja sa k nim nerátam a po tomto filme už vôbec nie. ()

guri

Na Maleho princa som siel s velkymi ocakavaniami. Tie vsak mozno boli az prilis vysoke... Prva polovica bola vyborna - striedanie modernej animacie (a "skutocneho" sveta) a tradicnejsej (a sveta Maleho princa - tato cast) bola snad bez akejkolvek chyby a film mal u mna nasliapnute k plnemu hodnoteniu. V druhej polovici sa vsak pribeh stava velmi temnym a, zial, aj menej zaujimavym (a cast s Malym princom mizne uplne...). Obrovskym plusom su dokonale casti s Malym princom a animaciou vernou kniznej predlohe. ()

FanKalEl

Takmer dokonalé spracovanie a doplnok malého princa, i keď jeho príbeh bol z knihy hraný druhou strunou. Skutočne krásne a pravdivé dielo, Exupéryho svetlo ktoré neskutočne dobre vyniká v temnom existencionalizme. Jedna z mála chybičiek je tá, že pána lampára sme nenašli nikde. No nič, na mňa to ale neskutočne zapôsobilo a som rád, že som si našiel animovaný film i pre seba, na koľko sa medzi nimi nezvyknem pohybovať. (95%) ()

Torgal

V legendárnej predlohe si nájde to svoje malý aj veľký, túto veľmi voľnú adaptáciu by som ale dieťaťu určite nepustil. Je na to až príliš depresívna, a to hlavne v poslednej tretine, kde sa dej nepríjemne vzdiali od ducha knihy. Odmysliac si záver to ale bola skutočne vydarená reimaginácia cieliaca na starších divákom, ktorá zo mňa spoľahlivo dojila emócie. O to viac ten záver potom mrzí. 6+/10 ()

Harry_

Skvělá, povedená adaptace klasické útlé knížky. Roztomilost i hloubka Exuperyho originálu zůstala zachována hlavně díky původní podobě ilustrací. 4 hvězdy. Každá generace si může najít svůj archetyp, který se zde objevuje. A pokud se vám podaří namapovat aspoň kousek příběhu na vlastní život, je to za 5*. ()

hrudka

Každý z nás potřebuje útěk ze stereotypu a nalinkovaného života. Těší mě, že problematické "co je důležité, je očím neviditelné", které vždycky nefunguje, je tady celkem smysluplné. A že je to vlastně takové kritické. Otázkou ale je, zda se neodchylují od významu Malého prince, ale zase: jaký je vlastně význam Malého prince? Jenom v podobě animovaného prince měli zůstat konzistentní. ()

Kingjiri

Animace byla občas hodně jednoduchá (což jsem ze začátku omlouval předpokladem malýho rozpočtu, kterej je ale nakonec slušnejch 80 mega) a "plastelínový" scény se mi nelíbily vůbec. Příběh mě taky nijak zvlášť neoslovil, víc než Malej princ mě zaujala dějová linka ze současnosti. Sem tam se objevil fajn vtípek (řidičák) nebo náznak fajnový atmosféry. Ale "divnejch" scén nebylo vůbec málo a často jsem se nudil. Třetí hvězda za hudbu a za to, že měl někdo v Evropě po delší době odvahu pustit se do animáku. ()

vitautas

Jmenuje se to Malý princ, ale výstižnější název by byl "Malý princ 2: Pomsta poražených", nebo něco podobnýho, protože je to v podstatě sequel. Původní děj smrskli zhruba na deset minut a zbytek doladili po svym. Nechápu dnešní všudypřítomnou potřebu prznit klasiku, za mě obrovský zklamání. ()

UniqueNett

Malý princ je moje srdeční záležitost. Přiznám se, že jsem od animované verze čekala, že bude víc pro děti. Ale vlastně není. Moc se mi líbí, že je příběh pojatý stylem vyprávění "o Malém princi", celé to pak dává tak nějak větší smysl. Navíc Hanz Zimmer opět zaválel, soundtrack perfektně podtrhuje atmosféru. ()

Urukhaj98

Knížku Malého prince mám velmi rád a vidět ji zhmotněnou v tomhle krásném vizuálním podání je čirá radost. Je pravda, že zhruba od poloviny, kdy se příběh začíná odvíjet nad rámec předlohy, už to trochu ztrácí své kouzlo a ne každému to bude po chuti. I přesto se však v rámci animáků jedná o velmi fajn a netradiční podívanou. 8/10 ()

Zlín Film Festival s vůní  Francie

Zlín Film Festival s vůní Francie