Alenka v říši divů: Za zrcadlem

• USA Alice Through the Looking Glass (více)

Alenka Kingsleighová se ujala řemesla po svém otci a strávila několik posledních let na divokých vlnách světových oceánů jako mořeplavkyně. Po svém návratu do Londýna objeví kouzelné zrcadlo, skrz které se dostane zpět do fantastické Říše divů, kde se znovu shledá se svými starými známými: Bílým králíkem, houseňákem Absolemem, kocourem Šklíbou a potrhlým Kloboučníkem, který není ve své kůži. Kloboučník totiž ztratil svou svoucnost a tak Bílá královna Mirana vyšle Alenku zapůjčit si Chronosféru, cože je kovová koule uvnitř Velkých hodin, jež stanovují veškerý čas. Cestou do minulosti se Alenka setkává se svými přáteli – i nepřáteli – v různých dobách jejich životů. Alenku čeká nebezpečná cesta, během které musí zachránit potrhlého Kloboučníka dřív, než jí vyprší všechen čas. (Falcon)

VasaX

Alenka je zpět, jen tentokrát nahradila lyrické kouzlo světa za zrcadlem cestováním v čase. Ne, rozhodně to není zlé, a to i na blockbuster. Ale ta poetická různorodost a uhozenost je ta tam, nahrazena spíše akcí a s tím spojenými efekty. Ano, opět je to milé, hezké a solidně odehrané a když tomu člověk jde trochu naproti, tak je to vlastně hezký a poutavý film. Ale tak nějak je cítit tuctovostí a u mě asi nenaplnil očekávání něčeho nového, kouzelného a ztřeštěného, jako tomu bylo u první Alenky. Ale i přes poměrně nízké finální hodnocení si myslím že se jedná o kousek, jenž má smysl vidět, obzvlášť pokud jste takovýmto filmům nakloněni. ()

VanTom

Nové dobrodružství má daný cíl (zachránit Kloboučníka nalezením jeho rodiny) a celkem bez odboček k němu zbrkle směřuje, tudíž přes všechny šílenosti působí normálnějším dojmem – jinými slovy postrádá osobitost či alespoň mělkou vizi (jaká se s přivřenýma očima nacházela v Burtonově jedničce). Digitální omalovánky dosahují (ne)snesitelného vrcholu, na druhou stranu sídlo Času (perfektní Sacha Baron Cohen) či rozbouřené vlny minulosti vypadají efektně a finále se rozjede velmi slušně. ()

vyfuk

Já asi tak nějak nevidím rozdíl oproti jedničce. Je to zpracováno ve stejném driftu, akorát s jiným příběhem. Což je normální. Celkově vzato jde o plnohodnotné pokračování Disney příběhu pro děti. Ani není vlastně poznat výměna režiséra. Jednoduše... ani horší ani lepší než jednička. ()

mandlova

Hodně slabé, s Alenkou to nemá už nic společného, pouze některé postavy a krátkou pasáž, kdy Alenka proleze zrcadlem. I když podle knihy nebyl ani ten první díl, tak mne aspoň bavil, tady mě rozčiluje snad všechno. ()

Aberforth

Podla mna rovnako dobre ako prva cast, malo to Klobucnika, bolo to vtipne, vyzeralo to pekne, hodinove postavicky dost milé a vysvetlenie velkej hlavy ma noazaj zaujalo. ()

Trapper33

Dlouho se mi nestalo, že bych nějaký film zapínal na 6x, protože mě vždycky po pár minutách přestal úplně bavit. Alence se to napodruhé povedlo, ač první díl patří mezi mé oblíbené filmy. Holt Burton je pryč a s ním i kouzlo z téhle Alenčiny verze. ()

Maynard.

Takle blbě to většinou dopadne, když je pokračování svěřeno do rukou jinýho rejži než první díl. JAsný, Burton, kterej nám ukázal perfektní rozmanitost fantasy Světa, tak s ním se nemůže bezejmenný rejža vůbec srovnávat. Ale přijde mi to uplně zbytečný. Mia Wasikowska je pro mě nezajímavá, nepěkná a špatně hrající herečka, na kterou se mi blbě kouká. Všechny ostatní postavy zůstaly, některý značně vyměkly (bohužel nejvíc HBC s mega hlavou :o) ). Dějově hrozně povrchní, sice se tam pořád něco děje, ale nějak sem se nemohl dostat do toho ukřičenýho a praštěnýho příběhu. Chyběl záporák. Depp se mi zdál taky nějak vyšumělej. Na tohle brzy zapomenu a už si to nebudu muset připomínat. ()

sedm.1

Pokračování Alenky je na zhruba stejné úrovni jako první díl, v něčem totožná, v něčem rozdílná, ale ve výsledku nakonec stejně působivá. Novým tvůrcům se například už tak znamenitě nepodařila vytvořit vizuální stránka filmu, která je sice stále poměrně výrazná, ale přeci jen Burtonova fantazie je stále o několik levelů jinde, naopak zápletka mě na druhou stranu určitě bavila daleko víc zde, disponovala slušným nápadem, měla spád, nenudila, hluchých míst bylo minimum, prostě byla celkově působivější než v jedničce. Co se postav a jejich představitelů týče, Mia Wasikowska jako vždy odpudivé peklo, Anne Hathaway peklo číslo dva, jako dokonalý kontrast pak působili úžasní a zábavní Sacha Baron Cohen s Helen Bonham Carter, no a u Deppa si mohu hodit korunou, neboť se vážně nedokážu rozhodnout, jestli podal totálně famózní, nebo naopak naprosto otřesný výkon, ale nejvýraznější tu je bez diskuzí, jen opakuji, nevím jakým způsobem. Efekty pak byly sice na vysoké úrovni, ovšem nepůsobili nikterak zajímavě, či poutavě, nicméně atmosféru si tu dovolím označit za upřímně povedenou. Alenka za zrcadlem je zkrátka svižná a docela i zábavná podívaná, ale na zadek tedy neposadí ani náhodou. ()

Indy

Vizuálne parádne, tie prachy na tom vidieť, ale príbehovo prázdne ... téma cestovania v čase sa určite dala využiť aj vďačnejšie a atraktívnejšie. Miu Wasikovsku mám rád, vždy sa mi páčila, ale tu ju moc nie je za čo pochváliť. Jej kariéra zrejme vyvrcholila výbornou Janou Eyrovou a odvtedy čaká na výraznejší film, snáď sa ho ešte dočká. K Johnnymu Deppovi sa už ani nejdem vyjadrovať, jeho pitvorenie ma prestalo baviť niekedy keď hral ešte Willyho Wonku. Zato Sasha Baron Cohen ako pán Času je v pohode ... celkovo však film budí dojem klasického zbytočného pokračovania, ktoré vzniklo iba preto, že prvá Alica zarobila miliardu dolárikov. 5/10 ()

iXtr3m3

Nebol to zabitý čas, dokonca myšlienka cestovania časom po dlhšej dobe znovu sadla, ale inak je ten film nemastný - neslaný, neviem, čím to je. Je to hercami? - Depp hrôza, kde ten padne, neviem. Je to absenciou Burtona? - zostali farbičky, dokonca aj temnota času, ale bije sa to viac, ako v prvej časti. Je to spracovaním? - trikovo fajn, ale inak strašne vyumelkované, neskutočne do očí bijúce a hlavne sa film nevie, pre koho je určený, pretože nie sú to ani deti, tie niektoré temnejšie scény a myšlienky nepochopia, nie je to ale ani pre dospelých, lebo tých tie farbičky a debilita zabijú. Pre koho to bolo? Popravde, pozrel som si to len preto, lebo som to mal v 3D na disku už dlho a aktívne 3D doma je predsa len spracovaním niekde inde ako klasické kino. Takže na jeden raz OK, ale druhý raz by som si to asi nedokázal pozrieť. ()

Han22

Nic moc jsem od pokračování po změně režiséra nečekal. Ale... Bobin není samozřejmě Burton a nemá jeho imaginaci, nicméně narozdíl od jedničky jsou zde všechny postavy už známé a nemusíme se zdržovat seznamováním a poznáváním zákonitostí podivného světa. Místo toho se rozvíjí naprosto parádní časovka, která posouvá fantasy žánr až někam do sci-fi. Nechybí přesné zákonitosti (minulost nejde změnit, ale lze se z ní poučit), parádní scény z minulosti objasňující proč jsou některé postavy jaké jsou, spousta vtípků (geniální čajová hostina) a u parádního finále, kde se hroutí čas jsem skoro nedýchal. Nová postava je jen jedna, zato parádní - sám Čas, který je přesně takový jaký bych čekal - všemocný, trošku arogantní a trošku ironický. Na pět hvězdiček to není, na to je tu na konci trošku moc sentimentu a hlavně zdržující scény ze skutečného světa, nicméně bavil jsem se skvěle stejně jako u Burtonovy jedničky. ()

Milano33

Cestovanie a manipuláciu s časom ma vždycky fascinuje, ale vo väčšine prípadov nie som uspokojený výsledným prevedím, či už kvôli nelogickosti alebo vzniku časových paradoxov. V pokračovaní Alice in Wonderland s názvom Alice in Wonderland: Through the Looking Glass sa tiež púšťa do povestne známeho cestovania v čase a žiaľ musím povedať, že sa im to rozpadá pod nohami. Nebyť nádherného vizuálneho spracovanie daného javu a slušného zapojenia fantasy prvkov, neprišiel by mi tento snímok v ničom výnimočný. Cestovanie v čase ma v tomto prípade vôbec nenadchlo a vytvorilo vo mne vnútornú dilemu. Napriek mojej nespokojnosti s časovými hrátkami, tak metafory spojené s časom ma relatívne bavili. Tiež to citeľne postrádalo Tima Burtona, čo sa veľmi podpísalo na snímku. Aj Johny Deep zostal viac-menej nevyužití. ()

Corpsegrinder

Sice to nepostrádá Burtonovo hravost a vizuálně je to pořád hezký, příběh je ale zoufale prázdnej a celá ta zápletka je jedno velký klišé. Celou dobu jsem se nemohl zbavit pocitu že jsem tohle už někdy viděl. Je to takovej hloupoučkej film. ()

dopita

Vizuálně je to paráda, ovšem řemeslně to nestojí za řeč. Film je jen sledem atraktivních a triky napěchovaných obrázků, je umělý až hanba a postrádá jakékoli emoce. ()

provitamin

Dejová línia v krajine zázrakov super, mám rád toto fantasy prostredie, všetky jeho postavičky, podobný pocit som mal naposledy pri slečne Peregrinovej, tiež super fantasy svet, aj herecky ma to bavilo, Johnny Depp ako Klobúčnik, Sacha Baron Cohen ako Time, Helena Bonham Carter s tou jej veľkou hlavou, maskéri odviedli dobrú prácu. Potešilo aj že film je venovaný môjmu obľúbenému hercovi Alanovi Rickamanovi, ktorý tu daboval jednu fantasy postavu, avšak premiéry sa už nedožil. Vadila mi však stupidná dejová linka mimo krajiny zázrakov, našťastie jej však nebolo veľa a taktiež presladený koniec - tvorcovia tam mohli dať trochu viac temnoty. 90 percent. ()

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman

14.01.2016

Legenda o Mulan znovu a živěji

Legenda o Mulan znovu a živěji

31.03.2015

Hraná Popelka je v kinech necelé tři týdny a už má na kontě přes 300 milionů dolarů. Disneyovcům se tak znovu potvrdilo, že tenhle adaptační směr funguje. A v příštích letech z něj hodlají vyždímat… (více)

Kapitán Nemo to nevzdává

Kapitán Nemo to nevzdává