Alenka v říši divů: Za zrcadlem

• USA Alice Through the Looking Glass (více)

Alenka Kingsleighová se ujala řemesla po svém otci a strávila několik posledních let na divokých vlnách světových oceánů jako mořeplavkyně. Po svém návratu do Londýna objeví kouzelné zrcadlo, skrz které se dostane zpět do fantastické Říše divů, kde se znovu shledá se svými starými známými: Bílým králíkem, houseňákem Absolemem, kocourem Šklíbou a potrhlým Kloboučníkem, který není ve své kůži. Kloboučník totiž ztratil svou svoucnost a tak Bílá královna Mirana vyšle Alenku zapůjčit si Chronosféru, cože je kovová koule uvnitř Velkých hodin, jež stanovují veškerý čas. Cestou do minulosti se Alenka setkává se svými přáteli – i nepřáteli – v různých dobách jejich životů. Alenku čeká nebezpečná cesta, během které musí zachránit potrhlého Kloboučníka dřív, než jí vyprší všechen čas. (Falcon)

Lilloos

Burtonovská místy otravná nicméně sympaticky svoucná atmosféra je ten tam a my tu máme ukázkový příklad typické soudobé dětské hollywoodské produkce zahrnující hodně akce, ještě víc barev, staré i nové kamarády, vyhaslé pitvořící se hvězdy placené jen kvůli zvučnému jménu, nadějné talenty placené jen možností objevit se ve snímku s jednou z hvězd a apel na tradiční hodnoty (pro tentokráté rodinu a přátele), ať tu naší nadcházející generaci k něčemu vedeme! Ale víte co? Nějak mi to vůbec nevadilo! Zítra už si asi nevybavím skoro nic z té přihlouplé zápletky (vážně riskujeme budoucnost vesmíru jen proto, že má jeden cvok depky? Když jsme u té mladé generace, tohle moc výchovné není...), ale jako jednohubku beru. A ještě k tomu chválím za ztvárnění cestování časem a Elfmanovu podmanivou hudbu. ()

noelcoward73

Když jsem se dozvěděl, že 2. díl Alenky nebude režírovat Tim Burton, tak jsem byl trochu ne přímo zklamaný, ale spíše jsem doufal, zda se jinému režisérovi podaří navázat na úchvatný první díl. A opět se po vizuální stránce jedná o koncert. Asi je to tím, že si Burton ponechal alespoň roli producenta. Dobré také bylo, že herci zůstali stejní a opět podali perfektní výkony. Pěkná byla nová role Času v podání oblíbeného (ne přímo pro mě) herce S. B. Cohena. Nejvíce se mi líbilo cestování časem pomocí chronosféry. Snad pár výtek: prakticky žádný vývoj postav, mnoho nového jsme se nedozvěděli; některé herečky a herci mohli dostat více prostoru. Ale to jsou jen malé vady na kráse, za které rozhodně nemohu snižovat hodnocení. Nakonec změna režiséra nebyla znát. Jen jsem moc nepochopil, proč byl film natočen i pro 3D - nevybavím si žádnou scénu, kde by to mělo opodstatnění. Konečně si budu muset přečíst předlohu. Zvláště teď, když v Liberci máme od února pěkné baletní zpracování. ()

Matli

O trošku horší než jednička, Burton je prostě Burton, ale i tak je to hezká podívaná, ale nebýt toho konce, tak dám asi za tři. Dějově je to tak trošku o ničem a Depp je opět super :-) 67% ()

Danqo

Ja som veľmi spokojný. Kino ako sa patrí. Rozprávka. Veľká, krásna, farebná. Nemusím si lámať hlavu nad logikou či racionalitou, nemusím sa pýtať prečo, iba sa nechám unášať s Chronosférou oceánom času a užívam si každého záberu. ()

Bozvav

Velmi krásné zpracování poněkud ujetého příběhu o tom, že minulost sice nezměíme, ale můžeme se z ní poučit. Kéž by se to lidstvu jednou povedlo. Nádherná hudba, kostýmy i výprava. Vlastně se mi to paradoxně líbilo více než jednička. Za mne 80%. ()

Monisek

Málem jsem tomu dala jen **. Alenka se tu chová jak nablblá kráčmera, která by zasloužila tak akorát profackovat. Ale jinak je to celkem v pohodě. A taky kromě Alenky samotné jsou všichni sympatičtí a hezcí a dobří... I Helena :-) ()

Vakomlok

Neškodná zábava, která s knižní předlohou už nemá vůbec nic společného. Alenka je tak trochu sobecká a pro záchranu přítele neváhá ohrozit celý svět. Pokud tohle překousnete, dostanete poměrně slušný rodinný film s pěknými triky a skvělým Sashou Baronem Cohenem. ()

Toka

Audiovizuální porno. Vážně, takhle úžasný abstraktní efekty a dodatečné animace jsem snad ve filmu nikdy neviděl. Dějově to maličko skřípe, ale nic vážnýho. Vynahrazuje to Čas a jeho naprosto trefný metafory a parafráze. Herecky mě jenom trochu mrzí, že Depp nedostal tolik prostoru a že je Alenka trošičku otravná. Možná to dělal ten britský nebo australský přízvuk, nevím. Celkově jde ale určitě o velmi povedené pokračování. ()

Gaia.M

Miluju Alenku, mám moc ráda ten příběh. Jako malá jsem pořád dokola koukala na Alenku z roku 1951, později jsem neustále dokola četla knížku atd.. Později jsem se zamilovala do zpracování Alenky z roku 1999, mám pocit, že to tenkrát dávali na Hallmarku. Prostě celkově mám ten příběh moc ráda. A pak najednou se začalo psát, že Tim Burton vydá svoji verzi. A já se toho tak bála a bylo to tak skvělé! A pak přišla zpráva, že bude pokračování, ale Tim už u toho nebude a já se bála ještě víc. Ale, ani trochu jsem se nezklamala. To bylo tak skvělé! Oni tady vytvořili naprosto pohádkový příběh, který netlačil na pilu, příjemně se nesl, nic přeplácaného, taková příjemná plynulá jízda. Ten konec se srdcovou královnou se někomu mohl zdát příliš ubrečený, ale mě to dojalo, s úžasem jsem sledovala, co se na plátně děje. Nemám co víc k tomu říct, stejně jako prvnímu dílu, dávám plný počet bodů, protože si to podle mě zaslouží. Já si to ráda pustím kdykoliv znovu. ()

Deratizer

Chvílemi jsem si přál, aby film brzy skončil, pak se to trochu zlepšilo a začalo to být dějově občas i zajímavé a ustoupila nuda. No průměr, žádné divácké hody plné nadšení.... ()

BOURQUE

Pokračovanie dobrodružstiev pre Alice majú úplne iný charakter ako v predchádzajúcich dielach. Od prvého začiatku je vidieť, že v tom T. Burton „už nemá prsty“. Príbeh a jednotlivé scény by potrebovali viac priestoru a nie len „bezhlavú“ virtuálnu realitu. J. Depp v rámci možností dobrý ako aj ostatný podali slušný výkon. Pekná rola pre S. B. Cohen Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

Sarrow

Překvapivě velmi příjemné pokračování, líbí se mi tempo filmu, které je lepší než v prvním díle, žádnou vyloženě slabou stránku film rozhodně nemá, snad jen sestry v závěru by si zasloužili více ČASU... ()

Faila

Prostě další Alenka. Ani jednička mi zrovna dvakrát neučarovala. Je to hravé, barevné, kouzelné, někdy i vtipné, ale pro mě nic ohromujícího a dech vyrážejícího. Nuda to není, ale skvost taky ne. ()

helloween93

V první polovině roku 2016 šly do kin dva sequely úspěšných pohádek a oba v kinech shořely, tím prvním bylo pokračování Sněhurky a lovce od Universalu a druhým Alenka v říši divů. Úspěch původní Burtonovy Alenky se svezl na avatarovském hladu po 3D. Po dlouhých šesti letech přišlo Disney s pokračováním bez Burtona, které skončilo propadákem. Film totiž nedokázal utržit ani půl miliardy a vydělal pouze necelých 300 milionů, což je na podobnou vysorokorozpočtovou pohádku zatraceně málo. Obsahově Alenka cestuje časem ve Wonderlandu sem a tam a hledá důvod Kloboučníkovy nemoci. Zároveň je odhalen původ zloby Srdcové královny. Jinak je děj celkem stupidní a v podstatě zde absentuje jakákoliv forma závěrečného souboje. Holt i Disney dokázalo vyrobit v té záplavě miliardových hitů propadák. ()

burton

Alenka zase jede. Udělala dobře, že si tenkrát nevzala toho idiota Hamiše. Slovní i jiné hrátky se Sašou Časem jsou nádherňajsové. Přestaňte nadávat na Depku, je dobrej. RysaIfansa jsem vůbec nepoznala. Když jsem si ho přečetla v titulkách, musela jsem si to pustit znova. A královna Helena s obří hlavičkou je moje zamilovaná postavička, bez ní by to nebylo ono. "Všem jim usekněte hlaaaavuuuuuuuuu!" Bílá královna je tu trošku míň bílá a jakoby....hm...olezlá? Tak nějak. Se mrkněte. ()

panvasik

Tohle mě neskutečně zklamalo... Nudné a tak strašně nezáživné. Jde vidět, že to nedělal Burton, protože režie Jamese Bobina je nijaká a fakt jde vidět, že se film snažil jenom, ještě něco vytěžit z úspěšné jedničky. Depp mě nebavil a ani ten jeho styl, který měl v jedničce, už nebyl co býval, třeba takový jeho make-up a kostým mi připadal příšerný a věřím, že nejsem sám. Helena Bonham Carter taky nefunguje jako ta záporná postava, vždyť ona sama už není tak drsná a zlá jako v jedničce a šlo se jenom přes doslovný kalkul, který jim očividně stejně nevyšel, když vidím ten slabý výdělek oproti jedničce. Zápletka, která se snažila být chytřejší, než jednička jim prostě nefunguje a nefunguje proto, že se má cílit především na dětské publikum a když nechají všechny kladné postavy z jedničky doslova v pozadí, tak je vidět, že sami nevěděli co s nimi, jestli je tohle podle knižní předlohy, tak jsem zklamaný... Na druhou stranu, abych jenom neplakal, tak ten vizuál a samotné CGI je o dost věrohodnější a když ne Depp a Carter, tak alespoň ta Wasikowska pořád hraje Alenku stejně, jako v jedničce, ale fakt se jedná o nezáživný a nudný průměr, který se věřím v budoucnu, jenom bude zhoršovat 50% ()

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman

14.01.2016

Legenda o Mulan znovu a živěji

Legenda o Mulan znovu a živěji

31.03.2015

Hraná Popelka je v kinech necelé tři týdny a už má na kontě přes 300 milionů dolarů. Disneyovcům se tak znovu potvrdilo, že tenhle adaptační směr funguje. A v příštích letech z něj hodlají vyždímat… (více)

Kapitán Nemo to nevzdává

Kapitán Nemo to nevzdává