Lví srdce

• Finsko Leijonasydän (více)

Teppo je radikální neonacista, který si pevně stojí na svých názorech a předsudcích. Zároveň však touží po lásce a rodině. Když potká atraktivní servírku Sari, vše se zdá ideální, dokud nepozná jejího malého černošského syna Rhamua. Teppo tak stojí před těžkým rozhodnutím – splní si svůj sen o otcovství a rodině nebo zůstane věrný své celoživotní víře a přesvědčení založeného na diskriminaci, ignoranci a nenávisti? Situaci navíc ztíží Teppův bratr Harri a vůdce skinheadů je tak nucen učinit jasné rozhodnutí, které však může mít fatální následky pro něj i pro ty, které miluje. (Film Europe)

Lasa odpad!

Jednoznačně odpad! Režisér mi přijde, jako by sledoval zprávy Tv Nova,protože takhle blbej děj by vymysleli jen tam. ()

Anub1s odpad!

Multikulti rozprávka a hovadina, asi takto. V detailoch totiž nedáva zmysel, napr. neonacisti chodia do krčmy k "šikmookému" alebo ze celoživotný nácko sa postaví vlastnému bratovi - zastane sa bývalého svojej terajšej pichandy ktorý je černoch moslim ??? Ten je okrem iného super truper úspešný a hotový obrázok boží, s krásnym autom. Malý mulat-ko je navyše pekný zmetok, napr. za provokáciu s pálením vlajky by teda zaslúžil. Film zdelil posolstvo ktoré mal a kopa slniečkarov má radosť z krásneho príbehu o tolerancii. Na záver už iba dodám, že nie som členom žiadnej skupiny neonacistov, len nemám rád takto jednostranne a neobjektívne ponímané teraz módne multikulti filmy. ()

vinducha

Kvůli tomuhle filmu jsme nebyli obslouženi s paní v 1 putyce v Loděnici , protože jsem jí nahlas vyprávěl jak tam byla pěkně ta severská naci skinheadská komunita vykreslená , a že závěr byl docela happyend , no a zřejmě všichni 3 obsluhující , kteří to slyšeli byli názorově od středu hodně napravo , tak jsem zaplatil pití a šli jsme jinam. Jinak tedy nepochopím tipa ,který se nechá pokérovat různými symboly zprofanovanými z II. světové a pak kvůli tomu musí mít ve 30 stupňových letních teplotách na sobě v práci kvádro. ()

copco

Velmi som sa bavil, samozrejme koniec aky som ocakaval hned od prvej chvile ked mi doslo o com film je. Mohol byt dlhsi dotiahnut detaili do konca...ako napr. nechala ho sameho s dietatom po kratkom case, otec nic nenamietal atd. Ale urcite pobavil, keby skoncil inak urcite by si ho clovek zapametal na velmi dlho. ()

hujerita

Fajnový film. Aj keď som čakal že skôr to bude dráma, ale ono že figu farebnú :) Som sa dobre zabával. Miestami to strašilo drámou, ale len miestami. Fakt čierny humor jak sviňa ()

mudo1982

Ultranacista Teppo sa spoznáva so servírkou Sari a zaľúbi sa do nej. Nevie však, že Sari má z prvého manželstva syna černocha, ktorý Teppa nemá rád. Napriek chlapcovmu odporu sa však časom dokážu postupne zblížiť. Teppo však musí prekonávať posmešky od svojich bývalých kamarátov, ako aj od svojho brata, ktorý taktiež patrí medzi neonacistov. Dráma z nádychom humoru z Fínska, ktorá pozerá na problém rasizmu z iného pohľadu. ()

doMchek

Krásny, ale naozaj krásny profil prerodu človeka, takto nejako mal byť sfilmovaný Millmanov pokojamilovný bojovník. Keď sa z vonkajšieho bojového umenia stane vnútorné, keď sa z nepriateľa „sveta“ stane nepriateľ „ja sám“, keď sa nevábne vyzerajúca húsenica premení na nádherného motýľa, čo preletrom nat tou pestrou lúkou odlišných kvetov vyjadrí svoje vytrženie a ocenenie bytia....tak nastáva stav a pocit, ktorý som mal pri zhliadnutí tohto filmu. ()

Rajca

Výýýýýýbornééééé. Proste len Severania vedia točiť takéto filmy. Teppo je neonacista, ktorý bojuje s dvomi svetmi - svojim presvedčením a ideálmi a túžbou po rodine a láske, ktorú v tomto nezvyčajnom filme predstavuje servírka a jej moslimský syn, mulat Rhamu. Akú cestu si vyberie a čo je ochotný obetovať? Rozhodne "must see". ()

Soldier_666

Herecký orchestr, jak Jasper tak Peter dokazují proč jsou považováni za vynikající naděje finské kinematografie (ať už to má znamenat cokoliv :D). Příběh se mi celkem dařilo dedukovat, až na pár vyjímek a moment kdy Jasper lehce "překvapil". I tak, pro mě dobrá alternativa k trochu přeceňovanému Kultu. Pohodový multikulti 4 + 1 za bílý velký bráchy ()

SCANDI – Severská filmová lekce

SCANDI – Severská filmová lekce