Našimi hrdiny jsou lidé, kteří si nechávají život prokluzovat mezi prsty. Neměli by. Pro některé z nich to totiž dneska večer skončí. A proto se v jejich blízkosti objevili andělé. Jejich podoba a názory vás asi zaskočí. Ono je to vzájemné. Lidskému oku neviditelní strážci našich osudů bývají zase pro změnu překvapeni překážkami, které sobě a jim dobrovolně stavíme do cesty. Podle mimořádného románu Michala Viewegha "Andělé všedního dne" natočila režisérka Alice Nellis originální příběh, v němž pomyslné andělské perutě nosí Marián Labuda, Vojtěch Dyk, Eliška Křenková a Vladimír Javorský. Tihle čtyři se snaží provést své lidské svěřence jejich nejtěžším dnem. Učitel autoškoly Karel (Bolek Polívka) se souží v citově prázdném manželství s Marií (Zuzana Bydžovská), které si kompenzuje sny o své studentce Ester (Klára Melíšková). Ta však právě pohřbila manžela a zatím není připravená na nové vztahové dobrodružství. Zdeněk (Václav Neužil) se chce dneska večer zabít, protože mu jeho kamarád Filip (Ondřej Sokol) přebral ženu. Těžce to nenese jen on, ale i jeho esotericky založená matka (Zuzana Kronerová), která se kvůli tomu navíc rozhádala se svou nejlepší kamarádkou, výše uvedenou Marií, protože Filip je její syn. Tenhle složitý vztahový propletenec rozetne osud už za pár hodin. Přestože andělé mají být nestrannými pozorovateli, nedá jim to, aby se alespoň částečně nepokusili situaci zachránit. (CinemArt)

hazaba

Takový malý nenápadný film s docela velkým přesahem. Civilní výkony všech herců, dobrá hudba. Líbilo se mi to a dost :-) ()

Nail

Děj nic neříkající, herecké obsazení dobré leč postavy mdlé a nevýrazné. Celkově mi film absolutně nic neřekl. ()

MissSimm

Ze začátku jsem byla trochu zmatená a moc jsem tomu nerozuměla, ale pak se mi to líbilo, námět velmi zajímavý a Dyk, který se zjeví jako anděl je prostě perfektní :D ()

hrudka

Možná tomu moc fandím, ale přijde mi, že to není špatný film. Mohlo to být natočeno lépe. Slabinou jsou kupodivu právě "andělé všedního dne", u nichž jsem postrádal smysl a úlohu, kterou původně nepochybně měli. Předloha je snad lepší. ()

Ygnor

Námět je bohužel nepůvodní, špatný casting, slabé herecké výkony, nesourodá režie.... ještě, že nechyběl vrtulník a kupy nesnesitelné reklamy ;-). Knižní námět byl přece jen o stupeň výše, byť mě nijak výrazně nezaujal. Na film jsem se docela těšil, bohužel asi nejslabší celovečerák od Alice. ()

tranquill

"Užívej každý všední den... štěstí je čas!" Možná nevím, co Alice Nellis přesně chtěla říci, možná si to jen myslím, tak zapalme za ně svíci..pardon, to je Insania :-)) Ale vždyť ano, zaslouží si to, minimálně za herecké výkony. Je to zvláštní drama, místy úsměvné, avšak v očekávání nevyhnutného... přesto velmi sympatické a ve své podstatě pozitivní. ()

anitae

Další zbytečný film, andělé mě vůbec nezaujali. Dvojice Bydžovská a Polívka poměrně pěkně vystihli manželství po hodně letech. A na konci se Polívka dočká :) ()

Mara97

Vlivem bídného hodnocení jsem film trochu tak dopředu odepisoval, navíc filmy dle Vieweghových předloh nebývají obvykle moc dobré. Ale všechno bylo jinak! V průběhu filmu jsem si uvědomil, že tomu nemám co vytknout - Nellis vypráví příběh velmi poutavě, je to skvěle a líbivě natočeno, některé efekty jsou na české prostředí až nevídané. Příběh dává smysl, je vlastně moc dojemný a mnohokrát jsem se i zasmál od srdce. Herci jsou vybraní tak skvěle, že mi nevadí ani neoblíbený Sokol či Slovák Labuda, který do své role i svým jazykem vlastně dokonale pasuje. Křenková toho sice moc nepoví, ale i tak hraje v příběhu důležitou roli - a navíc se shodou okolností pohybuje už ve dalším filmu, který se celý motá kolem Nuselského mostu (tím druhým jsou Nonstop lahůdky). Výborný film, děkuji ČT za zveřejnění několika filmů do iVysílání během karantény, protože jinak by se k němu asi nedostal. ()

Santorini

Agličané pro to mají trefný termín "feel good movie". Byť se nejedná o žádnou prvoplánovou řachandu, s tak příjemným pocitem jsem z kina už dlouho neodcházela. Jestli jste nad českými filmy už zlomili hůl, máte jedinečnou šanci nechat se velmi příjemně překvapit. ()

RajAthen

Přistupovat k tomuto filmu lze z několika rovin, odtud i jeho zjevně rozdílné hodnocení. Za mě osobně jednak cudos tvůrcům, že se snaží nějakým způsobem osvěžit tradiční (a zdá se že prakticky jediný) žánr české tvorby, a sice hořké životní drama, kde se sbíhá několik osudů. Oním kořením jsou andělé. můžeme namítnout, že během filmu toho neudělají moc a většinou odst tápou, ale nic proti nerozhodným transcendentním bytostem, které můžeme mít každý za krkem... Pokud však opravdu domyslíme důsledky ve filmu řečených pouček, pak mě závěr naplňuje určitým ponaučením. Nejsem si upřímně zcela jist, že tvůrci měli zcela týž záměr, který jsem si z filmu odnesl, ale zážitek se počítá. Filmu by možná seděla 3*, ale za jistý přesah dávám přeci jen čtyři. Jinak Vojtěch Dyk si své role užívá stále s větším gustem. ()

radeckator

Motiv, proboha nějaký motiv a aspoň trošku rozumné vysvětlení počínání činnosti těch andělů. Takové množství scénáristických chyb bych ve filmu Alice Nellis nikdy nečekal. Herecky i režijně fajn, ale ten příběh.... Ten Viewegh asi vážně dokáže zprasit postupně všechny slušné režiséry. Vykrádá Nebe nad Berlínem a míchá ho s Andělem páně. No hnus. Aspoň kdyby ti andělé působili jednotně a ne jako každý z jinýho filmu. ()

caba

Přesto,že knihy od Viewegha se mě těžko čtou ,jsem byla mile překvapena zfilmováním.Jsem ráda ,že nejsem sama....také jsem ze začátku tápala v postavách.Anděle hráli příjemní herci , ráda jsem viděla v našem filmu herce Mariána Labudu a Zuzanu Kronerovou.Také Bolek Polívka byl ok.Prostě pro mne příjemných 97min. ()

bearmeedek

Na Alici Nellis je to zklamání. Co nám měl příběh dát? Skoro 100 minut sledujeme partu údajných andělů, kteří působí spíš jako hackeři, kteří s radostí čekají až jejich záškodnické dílko bude dokonáno. Jejich počínání je spíše morbidní. Film je prezentován jako drama, ale je celý zbytečně depresivní. Dějová linka je mdlá a neurovnaná. Jediné příjemné z celého filmu bylo setkávání učitele autoškoly a "veselé vdovy". Tak ho vykouříme a zabijeme. Proč jsem se na celé díval? Protože je to český film a těm dávám šanci až do konce. Dalo toto umělecké dílo divákovi alespoň nějaké poučení? Rozhodně ano. Zjistíte na konci. Nepřebírej kamarádovi ženu! Neb ten v žalu skočí z mostu a omylem padne na tvého tátu... Amen. ()

Inozuka

Ukrutný mišmaš. Zorientovat se v ději je jako najít nejkratší cestu na nádraží v Hindukůši. Celá ta squadra andělů mi neskutečně šla na nervy, stejně jako upachtěná rádoby odlehčující "vtipnost". Jediné, co se mi líbilo byla Klára Melíšková, která svou postavu vystihla fakt dobře a nasnímání Nuslí. Jinak dost slabota... ()

E lan

Trochu zmatené, zapeklité a překvapivě odvážné v několika scénách. Na druhou stranu dobré herecké obsazení a rozumná délka z toho dělají slušný český film, na který se člověk rozhodně musí soustředit. ()

Khalia

Předlohu jsem nečetla. Musím ale podotknout, že ať už je jakákoliv, film je parádní a dost mě oslovil. Možná proto, že patřím k těm, kterým Vieweghovy filmové adaptace nevadí, ba naopak u nich radostně tleská. Vždycky se prostě trefí do mého vkusu... ()

neo93

Škoda. Mohlo to být mnohem lepší, ale samozřejmě i horší. Neznám sice předlohu od Michala Viewegha, ale s takovým to originálním pojetím příběhu, ve kterém vystupují andělé, mohl film toho nabídnout skutečně více. Takto sledujeme několik postav, které se mají podle všeho určitým způsobem vzájemně protnout. Ze začátku to příliš nevypadá, naopak vše působí dost zmatečně, postupem času je už zase všechno více než zřejmé. Mimo hlavní postavy, které prožívají svůj obyčejný život, tu navíc máme čtyři anděly. Ti nám kromě nudného povídání o tom, co se děje v hlavách našich postav, neustálého až otravného pozorování postav, také zobrazují různé střípky právě z jejich životů. Celou dobu jsem říkal, jestli vůbec mají nějakou podstatnou funkci ve snímku a nakonec jsem zjistil, že vlastně ne. Kdyby tam tolik nebyli, bylo by to jen lepší. Na druhou stranu herci, kteří jsou obsazeni do lidských rolí, Polívka, Bydžovská, Melíšková, Neužil nebo Kronerová, jsou velmi přesvědčiví. Líbila se mi též hudba, která sice v některých pasážích postrádá větší smysl, ale i tak. Andělé všedního dne tak trochu odpovídají názvu, jelikož film je opravdu průměrný a všední. ()

Psycho.R

Bolek Polívka předvádí svůj standardně nadprůměrný výkon, ovšem samotní andělé jsou snůškou klišé, ktere by uspělo o třicet let dříve. Nejvic líné je podle mě dosažení anděle nováčka, ktere je samoúčelné, jen aby se mu (divákovi) všechno vysvětlovalo, tohle je přežitek. Leč Dyk a Javorský nejsou tak špatní. ()

Best Film Fest 2014

Best Film Fest 2014