V luxusním lázeňském hotelu ve švýcarských Alpách se každý rok setkávají staří přátelé Fred Ballinger (Michael Caine) a Mick Boyle (Harvey Keitel). Letos se zde Fred léčí pod dozorem své dcery (Rachel Weisz) a mezi léčebnými kúrami s Mickem vzpomínají na své pestré životy hudebního skladatele a filmového režiséra a se suchým humorem komentují své chátrající tělesné schránky. Kypící život kolem nich a ostatní excentričtí hosté - jihoamerická fotbalová legenda, mladý herec z Kalifornie (Paul Dano) nebo současná Miss Universe - jim poskytují bohaté podněty k úvahám o mládí, kráse, kreativitě, zkrátka o všem, co zahání myšlenky na blízký konec. (Aerofilms)

Qitek

Moc chtěné v mnoha momentech. V tolika, že to přebíjí tu občasnou nádheru v málo momentech... V celku stejně příjemná lázeň. ()

Minimie

Zatímco Sorrentinova Velká nádhera mi neříkala vůbec nic, tohle mi naopak přesně sedlo. Mládí je taková melancholická rozjímačka o životě, přátelství, mládí, stáří a vším mezi tím, na kterou se strašně pěkně koukalo. Každý záběr je doveden k dokonalosti, každý pohyb kamery do detailů propracovaný. K tomu si přidejte úsměvný humor a malebné alpské prostředí, podbarvené kouzelnou hudbou (co jsem si zamilovala na první poslech) a filmařský skvost je na světě. Film se nebude líbit každému - mám pocit, že je to jeden z těch, které se vám buď vyloženě trefí do nálady, nebo jdou úplně mimo vás. Píšu to zejména proto, že se i tady objevují abstraktní části, kde vůbec nevíte, co tím chtěl autor říct, ale to je prostě Sorrentinův rukopis a tady to kupodivu celkem funguje. První dvě třetiny vynikající, ale ke konci už jsem se místy trochu nudila, takže na plný počet to není. I přesto nečekaně velký zážitek. ()

pytlik... odpad!

Pokud jako film měl bejt cvičení na téma "nuda", tak to režisérovi tleskám, rozhodně se tématu držel, nikam neuhybal. A sám sobě si jdu přišít na rukáv bobříka výdrže, páč jsem to dokoukal až do konce. Si myslím, že v Americe si můžou přestat dělat starosti, že jim selhávaj smrtící injekce a elektrická křesla, a jednoduše pustit odsouzenci k trestu smrti tenhle film, to nemá šanci přežit. Popř. jim můžu doporučit zlepšováček šetřící spoustu peněz, stačí dát dva odsouzence do jedný místnosti a pustit jim to, ukoušou se nudou navzájem. Tak jako neříkám, že ve filmu nezazněly nějaký ty myšlenky, ale bohužel takový, co už každej ví... třeba že takový přísloví "to, co umíš a víš, ti nikdo nevezme" je nesmysl, samozřejmě je to právě naopak, stáří si smlsne na obojím a ještě na mnoha dalších věcech ("Pamatuješ jsi, jak jsi mi říkal, že už si nepamatuješ tváře svých rodičů?.. Ne, nepamatuju.") Jinak původně jsem ve svým hodnocení nechtěl bejt tak příkrej a jednu hvězdu někde vydolovat, třeba za to, že by se jednalo o životopisnej film. Jsa velký filmový odborník, myslel jsem si, že tomu režisérovi je tak těch osmdesát, páč jsem ho vůbec neznal, a říkal jsem si, ok, ta slova tý herečky ("jsi starej a už nikdy nic pořádnýho nenatočíš, poslední tři tvoje filmy byly naprostá sračka a tohle, co točíš, je další!") se jako vztahujou na tenhle film, a považoval to za vzácnej případ sebereflexe. No jo, ale jak koukám, pan režisér je čtyřicátník. Tak to u něj ten uměleckej propad začal sakra brzo. Nebo vlastně já nevím, jsem od něho nic jinýho neviděl. ()

asirtes

Od This Must Be the Place bolo len otázkou času, kedy sa zo Sorrentina vyliahne svetová hviezda a najonanistickejší miláčik filmfansu. V Youth ešte pritvrdil, zatlačil drsnejšie na gule a vymačkal ďalšiu vrstvu v podobe tejto záležitosti aj s len ťažko zabudnutelnou scénou rumunskej prsatky s tou správnou vzdialenosťou vnútorných častí stehien. Keitel s Cainom očividne pri tejto scéne omladli. Odtiaľ asi názov. Ale tak čo. Každý tomu hovoríme trochu ináč. ()

Bobik9

Zřejmě bych potřeboval být o pár desítek let starší, abych docenil ten příběh. Ne, že bych tomu nerozuměl, ale myslám, že starší bych v tom našel více. Nicméně musím ocenit frajery Harveyho a pana Caina. Opravdoví borci. K nim se na dvě scény přidala legendární Jane Fonda a výborně jim sekundují Rachel Weisz a Paul Dano. Herecky je to paráda. Dále je tu neskutečná kamera, která nabízí jedinečné záběry, jedinečné scenérie. Tohle Sorrentino prostě umí a je to úchvatné. Hudba také nádherná, okolí Švýcar krásné. ()

elanius

(43/2021) / Lanthimos light aj s Rachel Weisz. Tie dialógy by som dokázal počúvať hodiny. Caine a Keitel stále idú prvú ligu. Okrem skvelého hudobného podmazu, ktorý väčšinou len tak jemne plynie, tu máme krásne scény či už exteriérové alebo interiérové. Z času na čas osvieži film scénka, alebo postava, ktorá takmer do filmu nepasuje, postupne som sa ale na ne tešil, príjemné vytrhnutie z množstva intelektuálnych rozhovorov. Tie sú kostrou celého filmu a drvivá väčšina z nich ma bavila, mali vždy niečo do seba a nesmrdeli plytkosťou. Napriek zjavnej kvalite ma ale téma nedokázala plne emočne strhnúť, neviem ale, či to bol cieľ alebo len moje očakávania. (8/10) ()

lucascus

Paradoxně jsou zde nejsilnější ženské postavy (Rachel Weisz a Jane Fonda), přestože Caine i Keitel jsou rovněž více než přesvědčiví. Člověk si musí každou scénu nechat s určitou pomlkou projít hlavou, aby mu došly dané souvislosti. Jako celek je sice Mládí o něco slabší než Velká nádhera, ale přesto dokazuje, že na současné artové scéně je režisér typu Sorrentina jen jeden. ()

hroubek

Moje první setkání s Paolo Sorrentino. Mládí mě lákalo svými okouzlujícími trailery a také tím, že by to mohlo na první setkání s režisér být nejpřístupnějším filmem. Mládí je sice artový snímek, ale naštěstí má dost daleko do sebezahleděných filmů, kde většina dialogů nedává smysl a pokud film chcete pochopit, tak si odpovědi musíte vyhledat sami. Na Sorrentinově režii je něco krásného. Opravdu se mi líbilo jakým způsobem propojuje scény a jaký důraz klade na samotnou přírodu a okolí hotelu. Je to místy pastva pro oči, které mě dokázala neustále překvapovat svojí elegancí(scéna v bazénu s Miss Universe), nápaditostí(kopání do tenisáku na kurtu, lezení na stěně) nebo čistou hravostí(oslava dokončení scénáře, soulož v lese). Sorrentino klade důraz jak na obraz, tak i na dialogy, které jsou zbytečně "zamotané a komplikované". Michael Caine se mi tady dost líbil a byla příjemná změna ho vidět v jiné herecké poloze. Harvey Keitel je tady velmi dobrý a jeho výkon se mi dost líbil. Rachel Weisz podává parádní výkon a její dialogové výměny jsou bezchybné. Paul Dano mě s každým dalším filmem přesvědčuje, že je moc talentovaný. Mládí je krásné na pohled i na poslech. V některých pasážích je zbytečně zdlouhavé a trošku nudné, ale pak příjdou scény jako vysvětlení co znamená osobní záležitost, výtka od dcery, hádka s kolegyní nebo část v Benátkách. Mládí rozhodně není pro každého, ale mě dost překvapilo a také si mi líbilo. ()

VasaX

Velmi hezky natočený melancholický snímek o stáří, stárnutí o lidech a jejich životech. Trochu i o smyslu života. Hodně ale o umělecky velmi stylizované kameře, kdy jsem měl pocit, kdy se děj utvářel pro kameru, záběr, a ne kamera "pouze" snímala děj. Je to snímek podněcující filosofické existenciální úvahy, tak i obdiv k vizuální stránce. Herecky je to hozené taktéž hezky. "My cocain" v hlavní roli je opravdu kouzelný. Harvey zase velmi věrohodný a fungující jako taková protiváha Caineově Fredovi. I takový Paul Duano tady má dobrou a zajímavou postavu. Youth je poměrně dlouhý, táhne se, ale nikdy mi nepřišlo, že bych se nudil. Možná je to tou estetickou záplavou. Kdo ví. Každopádně Youth mě nezvedá nadšením z křesla, ale zase mám pocit, že po nějaké době by mi nevadilo se k tomuto filmu ještě jednou vrátit. ()

sskrblik

I´m Paloma Faith, I´m not a whore, I´m singer. She´s the most insignificant woman on the face of the planet”. Krásná kamera (příroda, scény, detaily) , občasný vtip a celkem fajnová muzika, ale jako celek nicneříkající blábol. Často doplněnej o další nicneříkající scénu, které nedává žádný smysl. Nenašel jsem si žádný důvod si film oblíbit po stránce děje.. ()

Timak

Svým způsobem mistrovské dílo, ale je to hodně těžká a hutná věc. Na tohle musí mít člověk vážně čas a chuť. Herecký koncert, ovšem někdy až moc upovídaný .. ()

VanTom

Obrazová a hudební nádhera rámuje "artově lyrickou" dovolenou ve švýcarských lázních dvou starých přátel, jak pokojně tráví čas mezi procedurami – jeden pracovně, druhý apaticky. Jelikož se jedná o Michaela Cainea a Harveyho Keitela (plus emocionální Rachel Weisz), nedají se z nich spustit oči ani při sebevětších důchodcovsko-filosofických banalitách či pomístních absurdnostech (natož při sdílení bazénu s Miss Universe). Akorát mi tedy nepřišlo, že někam významově směřují – což zvýraznil vyprázdněný konfekční závěr, kdy už kouzlo bylo pryč. ()

V.Silver

Mládí je pro mě velice rozporuplný film - odcházel jsem z něj zklamaný, ale stejně bych vám doporučil, abyste se na něj podívali. Sorentino umí skvěle vyprávět obrazem a dokáže v groteskních epizodách skvěle vystihnout paradoxy životy nebo zkritizovat problémy společnosti, nicméně spojení až primitivně-naivně groteskních epizod s vážnými dramatickými momenty pro mě prostě nefungovalo a nevytvořil jsem si s postavami silnější pouto, byť herci hráli opravdu výborně a takový Paul Dano opravdu velice příjemně překvapil. Bohužel ale dám 60 % a budu doufat, že příští Sorentinův snímek bude tak obrazově podmanivý jako Velká nádhera, tak dramaticky vyšperkovaný jako Il Divo, nebo tak nonšalantní jako This Must Be The Place. ()

Napp

Snímek, co divákům nereflektuje obvykle přeslazenou a upravenou realitu, co si drží humor na úrovni a vypráví svůj příběh i skrze kameru - to je, minimálně pro mě, dokonalost sama o sobě. Po Velké nádheře jsem nečekal, že by Sorrentino vytáhl z kapsy další eso. Tentokrát ale ještě mnohem lepší, než to poslední. Jeden z filmů, na který je přímo nádhera se dívat (připomínajíc úžasný obraz v nějaké galerii), doporučuju! ()

Eoin

Hudba (Godspeed You! Black Emperor) a majstrova kamera (Luca Bigazzi) sú dva prvky ktoré vždy vynikajú v Sorrentinovej tvorbe a to až v úplnej dokonalosti. Sorrentino sa tento krát zameral namiesto jedného indivídua na viacero charakterov a tých sa snaží vykresliť aj so všetkými ich čačkami a problémami, (menej je viac) ja som nedokázal nájsť sympatie ani ku jednej z týchto postáv... Dej mimo alpského rezortu a finále výrazne (emočne) pozdvihujú celý film ale už jednoducho nestačia na moje stuhnuté srdce, tak moje oči zostávajú suché po dvoch hodinách pozerania tých pekných obrázkov. La Grande Bellezza je osobitejší film, ktorý ma zasiahol tam kde to bolí a nechal na mne niečo čo som si ešte so sebou dlho nosil, kdežto Mladosť zo mňa opadla po odznení posledného tónu Simple Song. ()

blackJag

Snad jsem čekal něco trochu méně přízemního a vypočítavého. V určitých momentech je to skvělé, jindy bych se nejraději zeptal, k čemu že jsou tu ty záběry vlastně dobré? 70% ()

Kurikmoon

Spokojnosť. Starší páni vedú rozhovory v spoločností iných rozmanitých postáv. Zaujímavá kamera, podmanivá Ráchel, s pre ňu typickým smiechom a samozrejme, úžasná hudba. Odporúčam, nepúšťať si skôr a vychutnať si ju vo filme. Záverečné titulky som dopočúval až do konca... ()

Pedross800

"PODLE TEBE JSOU EMOCE PŘECEŇOVANÉ, ALE TO JE BLBOST. EMOCE JSOU VŠE CO MÁME." Tak tak.... emoční nádhera a artovina jako řemen! Co záběr to perla pro oči, co hudební tón, to slast pro uši a vší tou krásou proplouvající fotbalový bůh jménem Diego Armando Maradona můj dětský idol. Obdivuju, že do toho šel a nechal se v tom žalostném stavu natáčet, ale skvěle to do myšlenky filmu o pomíjivosti mládí a stáří a všeho okolo sedlo. Tenhle film toť takový příjemný mix elegantního stáří a krásného mládí a já si uvědomil, že je třeba si užívat plnými doušky to, že v určité fázi života si člověk může brát to nejlepší z obou světů, nakonec život na hraně je vždy vzrušující, ne? ()

Co chystá Paolo Sorrentino?

Co chystá Paolo Sorrentino?

07.09.2016

V současnosti nejopěvovanější italský režisér nezahálí. Loni nám nadělil Mládí, letos vytasí minisérii The Young Pope (ohlasy z Cannes jsou náramně spokojené) a už nyní chystá svůj další film. O co… (více)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

10.12.2015

Matteo Garrone opouští realitu

Matteo Garrone opouští realitu

25.05.2014

Stále silnější mezinárodní renomé výrazných italských tvůrců jsme tu již nedávno zmiňovali v souvislosti s novým hvězdně obsazeným filmem Paola Sorrentina, který se již dva týdny natáčí a došlo ke… (více)