Jednou za rok se americké ulice vždy na dvanáct nočních hodin promění v peklo. Nepracuje ani jedna ze složek záchranného systému a všechny zločiny, včetně těch nejtěžších, jsou zcela legální. Téhle brutální noci se říká Očista. Režisér James DeMonaco před rokem pozitivně šokoval nízkorozpočtovým thrillerem s „očistně" originálním nápadem, za což byla Očista po právu odměněna mimořádnými výsledky v kinech. A tak zcela přirozeně vznikla dvojka. Zvlášť když její předchůdce položil řadu znepokojivých otázek a zdaleka neodpověděl na všechny. V noc Očisty by se po ulicích pohyboval jenom sebevrah nebo člověk s neodolatelnou touhou po zabíjení. Jedním z nich je po zuby ozbrojený chlap, který chce dočasnou beztrestnost využít k tomu, aby „potrestal" opilého řidiče, jenž mu před časem přejel dítě. Nebude to mít jednoduché, protože všichni ti, kdo tuhle noc chtějí „jen" přežít, se před vypuknutím Očisty snaží maximálně zabezpečit. Manželé, kterým se krátce před jejím začátkem porouchalo auto, a oni uvízli někde na předměstí, měli v tomhle směru neskutečnou smůlu. Stejně tak matka s dcerou, které se marně pokusily proměnit svůj byt v nedobytnou tvrz. Náhoda svede tyhle čtyři bezbranné zoufalce dohromady s výše uvedeným osamělým mstitelem. Je jim jasné, že pokud mají mít aspoň nepatrnou šanci na přežití, musí se ho za každou cenu držet. Jenže on má svůj plán a v něm vyděšení a neozbrojení „civilisti" nehrají žádnou roli. Noc ale zdaleka ještě nekončí a pro všechny připravuje pár nepěkných překvapení. Zatímco první Očistu bylo možné díky jejímu zasazení do interiéru jednoho domu označit za komorní thriller, pokračování je výpravnou akcí, která nešetří napětím, brutalitou a nečekanými dějovými zvraty. (Cinemart)

brasek

Pokračovanie očisty prináša iný príbeh, určite akčnejší, lepší a dômyselnejší. Je to taká malá vraždiaca road movie. Niektoré postavy sú miestami naivné a Zoë Soul ako Cali je neznesiteľná čúza. Ale inak vcelku priemerne slušné. ()

Astonko

Prvá časť sa mi, pravdepodobne kvôli aspoň ako takej vybudovanej atmosfére, ktorá v tomto filme neskutočne chýba, páčila o trošičku viac. Taký fajn béčkový akčný film (hororom by som to nenazýval) na upršané odpoludnie, ktorý neurazí, avšak ani nenadchne. 5/10 ()

Catella

V jedničce se Očista motala pořád kolem jednoho domu, ale dvojka to vzala hezky zeširoka rovnou na celý město. Film začíná třemi liniemi, které se tak dlouho obcházejí, až se protnou v jednu a my sledujeme pětici "šťastlivců", kteří se protloukají městem a společně bojují o kejhák. ()

Tomas_PO

Druhé pokračovanie zaujímavého námetu - každý v USA má právo 1krát počas roka vyjsť do ulíc a vraždiť. No hrozné dialógy a herci, až teda na Franka Grilla to nevytiahli na viac ako dve hviezdy. No je to stále viac ako prvá časť s jednou hviezdou. ()

bonovox

Celkom vydarené pokračovanie Očisty, sympatický hlavní hrdinovia, slušné tempo a predvídateľný záver. Za mňa najlepšia časť série.60% ()

Lilith03

Jooo dvojka už je jiná písnička. Film je daleko kvalitnější a propracovanější než první díl a hlavně tu máme konečně nějakou rozumnou zápletku a sympatické postavy, ke kterým si najdete cestu. Za mě nejlepší díl ze série těchto filmů! ()

breebee

já jsem spokojená. Hororům poslední dobou moc neholduju, ale jedničku Očisty jsem viděla a zatoužila jsem jít do kina i na dvojku. Musím říct, že ten hlavní námět mi přijde dost geniální a neotřelý. Je to taková ta věc, o který mě baví přemýšlet - co by se (čistě hypoteticky) dělo? jak by se lidé chovali? - takže podle mého je téma tahoun sám o sobě. Co se týče děje, tak ten mě bavil snad ještě víc než jednička (ale zase tam nebyla Cersei, žejo), hodně zvratů, furt se tam něco dělo, bylo to napínavé, celkem i realistické. Hlavní postavy mi přišly taky celkem cajk (nejvíc mě mrzí, že umřel zrovna ten týpek co vypadal jako Klaus - Joseph Morgan). Já jsem se prostě bavila. A tečka. Dávám tomu 4*, protože si myslím, že by to mohlo být ještě lepší, ale stejně jsem spokojená. - vzhledem k tomu, že se k sobě za jednu noc dvě postavy vrátily a další dvě se evidentně daly dohromady, plus ten pán co tam celou noc střílel lidi našel v té mladičké latinoameričance svou novou dceru- jsem si uvědomila, že není pravda, že by Očista byla jen špatná - Očista spojuje, vytváří nové přátele. ()

FantomasMan

Nuž vrámci nizkorozpočtového filmu to bolo dobré. Až na pár úletov sa na toto oplatí isť do kina. Taká "letná" odychovka. Je len škoda, že tvorcovia nevytlačia s daného námetu podstatne viac. Ale každopádne teším sa aj na 3. ()

Terminator666

Zpočátku filmu je děj zajímavý, dramatický. Jakmile se ale posunete zhruba za polovinu filmu, začíná snímek ztrácet na kvalitě. Herecké výkony jsou dobré, co je to ale platné, když to režisér neumí prodat. Mimo jiné je zde spousty humanistických hlášek, kterých mám dost, tak na rok dopředu. Navíc mě zklamal hrdina, který táhnul celý tým uprchlíků. Nebyl schopen svůj úmysl dotáhnout do konce. Upřímně doufám, že další pokračování už nebude. Jelikož nad tímto dílem mi místy zůstával rozum stát. ()

cinies

Jupí, konečně dvojka, která strčí do kapsy svou starší sestru! Jedničku jsem hltala od začátku do konce, a aniž bych to tušila, skvěle mě připravila na pokračování. V prvním díle jsem napjatá jak kšandy, a i když se všechno odehrává uvnitř, mám takovej ten svíravej pocit na hrudi. A pak přijde dvojka a já jsem spolu s hlavními "hrdiny" vhozená přímo mezi krvežíznivý bestie. Oceňuju novej nápad, skvělý zpracování, lekačky a sto bodů dávám za masky! ()

pepca72

Výrazný posun od prvního dílu, v dobrém slova smyslu a ve všech aspektech. Napínavé, zajímavé téma, přenesení děje do exteriérů, solidní herci včetně charismatického Franka Grilla, dobrá kamera, střih i hudba. Opět mi v tom chyběla ale větší dávka brutality a zobrazeného násilí, které by však v tomto snímku nebylo samoúčelné. Studia se tomu vyhla asi kvůli přístupnosti. Škoda, pojmout to jako explotation horor thriller, by byla pecka. Ale těším se na třetí díl, bude-li. Poctivé 4* si film zaslouží. Jen tak dál pane DeMonaco. ()

Allein4

Předchozí díl (Purge) měl zajímavý, neortodoxní nápad, ale chybělo mu napětí a lepší zpracování. Dvojce již to napětí nechybí, zpracování se též posunulo o level výš. A vlastně celkově se ten nápad s Očistou posunul někam dál. Jsem spokojený a snad jen otázka - bude trojka? 75 % ()

Richie4422

Som rád, že sa dvojka nesnažila okopčiť jednotku. Koncept dvojky sa mi as páči viac, miesto domu výjsť do ulíc, kde sa to všetko odohráva je skvelé. Atmosféra je, dej predvídateľný, zvraty taktiež, niektoré scény ako vystrihnuté z lacného béčka občas sú, niektoré postavy otravné jak fras, nelogické správanie sem tam, príbeh za kamiónmi super, akýsi odboj zbytočnosť. Scéna s lovom sa mi síce páčila, ale bola až príliš vyumelkovaná na efekt. Štyri by boli veľa, tri hviezdy. Teším sa na trojku. ()

Mesmeric

Lepší než díl 1. Osobně se mi hlavní postava velmi zamlouvala. Ty vedlejší už ani tak moc ne....Ten konec tomu filmu nevěřím. Ale za shlédnutí to stojí ()

v0jt1s3k

Super Bčko, ale některé prozrazovací okamžiky si mohli odpustit. Z dvojice chlap ženská jsem rostl do země, chovali se jak dementi. Dál chápu, že film je film, ale neustálá potřeba si nahlas o něčem promluvit uprostřed osvětlené ulice, aaaaaargh :) ()

kiler1983

popravde nic moc. čakal som viacej od tohto filmu nakolko jednotha bola plná strachu a napätia. dvojka ble, taká strílačka ale o napätie a strach ani chýru ani slichu... škoda toho lebo sa tam mohli pekne vyblázniť.... ()

stLukaz

Škoda každé rány která padne vedle. "JO, JO, JO !!!..........to je ono, na to jsem se těšil, tohle jsem chtěl přesně vidět......krev, maso, nenasitnost, moc a naopak bezmoc." ()

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie