Kolonáda (TV seriál)

Slovensko, 2013, 13x50 min

• klerik

Ďalší seriál od STV, ktorý v sebe skrýva viac... Niektoré dejové línie sú trápne, ale tie našťastie aj rýchlo končia. Problém je hlavne v tom, že keby som nebol "donútený" tak seriál odignorujem (podobný prípad ako KRIMINÁLKA STARÉ MESTO či ZLOMOK SEKUNDY). Technická stránka je hlavne v interiéroch totiž príšerná. Absencia osvetľovača mala byť asi umelckou výpoveďou, ale mňa to inscenačné prevedenie plné tieňov strašne iritovalo... Herecké výkony (aspoň väčšina) sú v pohode a hlavná dejová línia vzhľadom na počet dieľov znesiteľná...(6.4.2014)

Najväčšie guilty pleasure za posledných cca 5 rokov, preto tie neobjektívne a recesistické ***, tešil som sa na každý ďalší diel. Na slovenských TV som nevidel film alebo seriál už pekne dlho a tak skoro ani určite neuvidím, aj to, že som (spolu s Nunkou:)) pozeral tento vymakaný seriál je viac menej náhoda a "osud":))). Úplne "divák friendly", ak to berieme v kontexte klasického zabedneného konzumenta všetkého shitu, čo beží v našich televíziách(najmä súkromných). Inak samozrejme scenár je podobne kvalitný ako pri House of Cards, atmosféra do špiku vypointovaná ako pri True Detective, silný dramatický akcent ako pri najsilnejších dielach od Triera, postavy psychologicky premakané sťaby ich tvoril "psychológ" Kieslowski (najmä postava "femme fatale" v podaní neopakovateľnej Andrey Karnasovej je úžasná, skrátka Pani Herečka!:))) Ach jaj... Ale aby som nebol len ironický, Pavel Višňovský a Petra Vajdová sú skutočne vynikajúci herci, bez srandy!!!(8.4.2014)

• Havenohome

Je zrejme nemožné vysvetliť, čo zo seriálovej produkcie slovenských televízií je väčšie peklo. Čisto zo zdravotných dôvodov je však na tom Kolonáda najhoršie (Pocit zvracania sa dostavoval dvakrát častejšie ako pri sledovaní Chlapi neplačú, a to už je čo povedať! Podobne ako neoformalistickí kritici merajú dĺžku záberov a robia si grafický zápis o štruktúre diela, ja si tiež zapisujem do harmonogramu, v ktorej minúte pozerania a o akej intenzite sa objavili dáviace reflexy.) Akákoľvek snaha o racionálne pochopenie a vysvetlenie daných javov, musí zákonite viesť k neodkladnému šialenstvu. Kolonádu pravdepodobne natočili na objednávku ministerstva vnútra, aby znechutili aj posledným potenciálnym emigrantom možnosť vybrať si za ciel svojho azylu Slovensko.(3.2.2014)

• Želik

Kladne hodnotím akurát úvodnú pieseň od Petra Cmoríka a to, že sa to točí v reálnom prostredí a nie v nejakej garáži. Inak ma to nejako extra neoslovilo. Dopozerať to ale dopozerám. Možno to len potrebuje čas. Postava Zuzany v podaní A.Karnasovej mi ide neskutočne na nervy.(6.2.2014)

• klúčik

Konečne seriál , ktorý nie je vyrobený " garážovým systémom ". Myslel som , že to bude iné... Nepomohlo to. Je to podobne slabé, ako všetky podobné rýchlo-seriály na TV Hnoj a TV Narkóza. Po včerajšej časti ( 2.2.), už nemám chuť pokračovať v sledovaní... Pán Párnický - je to pomalé, nezáživné, ale je to pekná reklama pre "nemenované" kúpele. Seriálu dávam 30%.(3.2.2014)

• bubblebobble

No kto už len v bežnom živote používa slovo KOLONÁDA? :-D Až teraz som sa dozvedel, že také slovo je, že to znamená nejaký debilný park a že to znie prirodzene ako prsia Pamely Anderson keď to postavy vypúšťajú z hubičky. Pozerateľné to je tak popri žehlení, inak ruky preč. **(27.1.2014)

• Martin741

Tentokrat tie vykaly idu z RTVS /byvala STV/ a nie z Narkozy alebo Tv Hnoja. Vykal vsak ostane vykalom. 0 %(25.2.2014)

• tatka

Oceňujem peknú kameru a dobré farby, páčia sa mi zábery z výšky na Bratislavu - vyzerá tam skutočne nesutočne dobre, a Turčianske sú tiež veľmi fotogenické. Načo to však natočiť na 13x, nestačil by polhodinový dokument? Vyhoďte ten balast pomedzi a dám aj 5 hviezd.(17.3.2014)

hodnotene po 1.casti. Zatial sa to rozbehlo dobre. A hlavne su tam aj dalsie tvare. Nie stale dokola to iste co je na JOJ a Markize.(12.1.2014)

• migl

Aby STV moc nezaostávala za TV Nekrózou a TV Hnoj v primitívnych telenovelách,tak si povedali že to musia bezpodmienečne napraviť,z koncesionárskych poplatkov vytvorili ďaľší Slovenský filmový odpadový materiál. Spomínané odpadové TV ešte nestihli obsadiť vo svojich sračkách všetkých rádoby "umelcov",nuž STV vyštráchala mladého Gaišberga,Magálovu a ďalších antihercov.Na Slovensku sa zrejme všetko točí len okolo "nešťastných" lekárov,podvodníkov/podnikateľov a podobnej "smotánke". Ja sa len obávam že časom sa do takých a podobných sračiek nechajú namočiť aj M.Lasica,M.Huba,L.Chudík.J.Kukura...,tak to by už bola fakt konečná!!(24.1.2014)

• Purity1711

Keďže sa to natáčalo cez leto v našom meste Turčianske Teplice, mal som možnosť si v tom aj 3x zahrať. Príbeh zatiaľ nič moc, ohodnotím neskôr. Naši obyvatelia aspoň zvýšia sledovanosť :D(20.1.2014)

• lenka215

typická slovenská sprostosť podobne ako na markíze a jojke..(30.3.2014)