Agresivní virus

• USA The Strain
USA, (2014–2017), 34 h 22 min (Minutáž: 41–69 min)

Předloha:

Guillermo del Toro (kniha), Chuck Hogan (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

David Bradley, Sean Astin, Javier Botet, Natalie Brown, Francis Capra, Roger Cross, Kevin Durand, Ruta Gedmintas, Leslie Hope, Jonathan Hyde, Mía Maestro (více)

Série(4) / Epizody(46)

Na newyorském letišti J. F. Kennedyho přistane letadlo plné mrtvých pasažérů. Ty během letu přepadla neznámá síla a čtyřem z nich se podařilo přežít. Nikdo však netuší, co bylo příčinou smrti ostatních pasažérů, a proto je k případu povolán epidemiolog Ephraim Goodweather spolu s kolegy Norou Martinezovou a Jimem Kentem. Ephraim se právě rozvádí s manželkou, která ho opustila. Při vyšetřování událostí v letadle je objevena podivná truhla vypadající jako rakev. Ta však po nějaké době záhadně zmizí. Ephraim a Nora mezitím naleznou podivné červy. Patolog jim sdělí, že v tělech obětí se nenašla žádná krev. Na letiště dorazí starý židovský obchodník Abraham Setrakian, který si vynucuje setkání s Ephraimem. Ten ho odmítá, ale Ephraim mu stačí sdělit, že pokud se mu podaří zadržet rakev na letišti, nemusí dojít k žádnému problému. Ephraim tedy nařídí zákaz odjezdu všech větších vozidel z letiště. Rakev však s Jimovým souhlasem z letiště odveze zlodějíček Gus Elizalde, kterého najal Thomas Eichhorst, pravá ruka podivínského milionáře Eldritche Palmera. Na patologii mezitím těla zemřelých pasažérů obživnou a patologovi vysají veškerou krev. Setrakian si uvědomuje, že do New Yorku dorazila hrozba, které on už jednou v životě čelil. (TV Prima)

Ondracius

Potenciál velký, ale tak pitomé a směšné efekty a mnohdy divné a nelogické situace to celé hodně schazují. Konec mě tak unudil a naštval, že na druhou sérii už asi moc koukat nebudu. SPOLIER: S tím vzhledem Mastera si dělali jenom srandu, že jo? ...že, jo?!!!! ()

Movie Gourmet

Výborný pilot a zajímavé další díly, které mě dokázaly dost navnadit, abych skoukl celou první sérii takřka jedním dechem. Je to napínavý, netradiční drama/sci-fi/horor, který si zaslouží pozornost. Není to žádná červená knihovna typu Upířích deníků, Buffy, nebo Twilight ságy. Už se těším na 2. sérii. Verdikt: první série 3 1/2* a 75 %, pilot 4* a 80 %. ()

fredisek

Seriál, kde balkánskej Žid loví v ulicích New Yorku upíra, co je vlastně nácek, kde do toho všem hlavním postavám umře aspoň jeden příbuznej, kde mají všichni zlí tendenci se napravit, kde křehké argentinské imigrantky zabíjí upíry, kde jsou hackerky aspoň trochu lesby, kde je v hlavním týmu dobrejch jedno astmatický dítě s inhalátorem...Chcete víc? Promiňte, nejde to. Del Toro s upírskou dravostí vysál všechna hororová klišé a stvořil z nich grandiózní podívanou plnou krve, rozmašírovaných hlav, zombieků a vybuchujících benzínek. Upírům dal novou podobu, ale zachoval mýty. Co oceňuji nejvíc, je fakt, že přeměněné upíry žene v hledání večeře láska. Jdou po svých blízkých. Drsně sarkastické převrácení lásky až za hrob. Mám strach, že druhá série bude téma jenom zbytečně dojit (časem už začínají nudit i ty věčně usekané hlavy). Tenhle seriál podobně jako další věci, ve kterých měl del Toro prsty, ukáže zrůdu až moc brzo a vyžívá se v explicitních ukázkách hnusu. U dvouhodinového filmu, proč ne (ačkoli třeba v Don't Be Afraid of the Dark se ukázáním nestvůr dosáhlo pouze grotesky, ne hororu), ale u seriálu, který jen ve své první sérii nabídne 13 třičtvrtěhodinových epizod, je ten problém, že časem vás prostě nepřekvapí, že černookému zombiekovi s bradou od krve leze z pusy půldruhého metru dlouhý had, co by se rád najedl...Nicméně netrpělivě čekám na další sérii, del Toro má schopnost vás u obrazovky udržet, i když ksakru nechcete. ()

Renfield

Ze začátku velké nadšení, tak trochu zombie horor, který je hodně inspirován původním Draculou a to mi přišlo vhod. Že je to práce především Guillerma del Tora je znát hned od úvodního dílu. Vše co vidíme jede v duchu jeho filmů, dokonce tu máme i něco, co už dříve použil. "Hlavní hrdinové" jsou veskrze sympatičtí a dá se jim fandit, především pak Vasilij, nebo Satrakian... u něj se mi líbily i dobře natočené válečné flashbacky. Tak trochu zklamání je Master sám, ten mi totiž velice připomíná hraběte Orloka, což by nebylo na škodu, kdyby byl podobně zajímavý a děsivý, to ovšem není. I když jsou v seriálu masky opravdu na úrovni, u Mastera to tak není. Též je škoda, že má série příliš dílů, druhá polovina přece jen ztrácí a je zbytečně natahovaná. I přesto nadprůměrný seriál, co stojí za vidění. 70% ()

mosnak

Začátek napínavý a tajemný :-) pak to jednoduše přestalo být zajímavé. Prostě mě ten seriál nebaví. Něco podobného jsem zkusil u seriálu Hra o trůny. Všichni ho milujou, ale já? Dal jsem 5 dílů a nic :-( takže 20% ()

Cement73

Videné všetky 4 série. Seriál nestratil ani tempo, ani napätie až do konca. Od začiatku to bola veľmi slušná jazda. Žiadne stupídne teens wampires, ale brutálny boj o prežitie dvoch druhov. Skvelé prestrihy do minulosti, ktoré vždy dodajú príbehu šťavu, zaujímavá paralela s nacizmom. The Strain je jednoznačne lahôdka pre milovníkov kvalitných hororových seriálov. Obsadenie je až na malé výnimky veľmi slušné. a hlavne... zatiaľ to pre ľudstvo nevyzerá dobre :))) ....po pozretí všetkých častí: nakoniec sa neskončilo až tak zle ;o) ()

Illy

Natočeno podle knižní trilogie Zhoubný kmen, která vyšla i u nás a je to zábavné a čtivé béčko. Doufám že se seriál vydaří, první díl navnadil.....a bavilo až do konce. Doufám že se podaří natočit celou trilogii. Edit: V půlce druhé serie přestávám sledovat. Průměrné, hezky udělané béčko bez potřebného progresu. ()

Flopik

Milé prekvapenie , veľa som si od toho nesľuboval ale nakoniec sa to podarilo.Sympatický herci, zaujímavý príbeh a miestami horor.To mi stačilo na to aby som pozrel celú prvú sériu a keď bude druhá tak aj tú.Seriál naozaj nikoho nešetrí deti , matky ani rodinu hlavných postáv.Upíri sú parádny a konečne nie sú v oblekoch ale hnusný a dotrhaný.Dieli niektoré super niektoré zase trochu nudnejšie.Veľké plus za Swat team zložený z Upírov sú parádny.Koniec v pohode , veľká bitka bola fakt dobre spravená a som zvedavý čo vymyslia do 2 série.Dám za 5* ale ruku do ohňa by som za to nedal. ()

LuccinyFilmy

Trojitý crossover zombie apokalypsy s upíry s nebezpečnou epidemií určitě zaujme; zpracování vraždících mechanismů infikovaných mi přijde celkem originální a působivé, jenom to všechno bohužel trpí stejným neduhem jako Walking Dead, který je tady zaveden do extrému: alespoň trochu zajímavé, lidsky chybující postavy umírají, zatímco sledujeme namachrovaného nesympatického kreténa, který ne a ne zemřít, pravděpodobnosti navzdory. No a "Mistr" vypadá jako lehce nepovedený halloweenský kostým ... ()

ashtangi

Začátek velmi slušný, tajemný, děsivý. Postupem času se z toho stává "zombie" akce. Doufám v překvapivý zvrat. ()

Mona-Lisa

První čtyři díly: Sice nadprůměrné požitek, ale stále se silnou ozvěnou právě toho prokletého průměru. Mrzí mě například, že neupustili od spousty (žánrových) klišé jako třeba (tedy doposud) nudné černobílé postavy či opakování některých faktů a časté natahování informačně nudných scén leč nechutně "lahodných"-to je zas pravda. Třeba postupně zamíří do odvážnějších vod jako Homeland či The Killing a opřou se o náročnější sortu fanoušků, přidají více tajemna či alespoň přestanou vše předkládat na stříbrném talíři (srdce a stařec) a přitom kolem dělat jakože tajemno. Dávám tomu přesto ještě šanci a to hlavně díky zákulisní postavě, to jest panu Gillermovi de Torro a té, před objektivem kulhající- stařec s tetováním. EDIT: Po osmém díle jásám! Postavy se drobek vystínovaly a některé už začínám přímo nenávidět! (škoda jen, že těch sympatických je už menší počet). Pavučina celého děje se příjemně zaklikatila a zároveň dává naději potenciálního propojení všech linek v budoucnosti hezky plynule, aby držela diváka v napětí a toužícího po dalším a dalším díle. U mě se jim to teda daří. Celek zhodnotím až po první sérii, zatím ale doporučuji. ()

warrenur

Prve dva diely a tiez jeden z minulosti, odohravajuci sa zvacsa v koncentracnom tabore, boli slubne. Potom to vsak sklzlo do lacneho zombie-zanru, kedy skupinka survival zlepenca meniaceho sa k mojmu zdeseniu na "ochotnikov" blaboce jednu hlupost za druhou, nehovoriac o nejakej logickosti deja, ci napati. Vydrzal som to do 10tej casti a pokial ste to dopozerali az tam, date mi za pravdu, ze dej zamrzol niekedy mozno v piatom a dalej sa neposuva, zacina naopak nudit a posobi unavne a amatersky. Skoda, malo to riadne nasliapnute. Jedno z mojich serialovych sklamani tohoto roka. Snad sa dockam dalsej serie American Horror Story. ()

HonzyR

1.série - 60% Takové nemastné, neslanné, nehororové až běda. Škoda, protože místy je to fakt zábavné ovšem na druhou sérii už jsem se nedonutil dívat. Těch jiných skvělých seriálů je až moc.. ()

dragoliz

Zaujímavé je, že čím viac sa seriál snaží ísť do hĺbky, tým umelejšie, strojenejšie a celkovo lacno vyznieva. Preto by som bol rád, keby pekne ostal pri zbavovaní hláv a strachu z krvechtivých červov. Tak je to veľmi dobrá, svižná a napínavá zábava. Po prvej sérii - 80%. Tam, kde The Strain vo svojej druhej sérii pridáva, mu na druhú stranu niekde čosi chýba. Celkovo ale môžeme hovoriť o miernej strate sily atmosféry a tým aj celkovej našlapanosti z prvej série. A preto druhá séria za - 70% Tretia séria ťahá seriál k skvelému vyvrcholeniu, začínajú sa diať veľké veci a akcie je celý čas... hm... no pokokot. Takže tretíkrát to bude za skvelých 90%. ()