Paddington není jen tak obyčejný medvídek. Pochází z nejtemnějšího Peru, nosí červený klobouček a víc než cokoliv jiného miluje marmeládové sendviče. Když zemětřesení zničí jeho domov, pošle ho teta Lucy do Londýna, aby zde našel novou rodinu. Sám a opuštěný na paddingtonském nádraží pomalu zjišťuje, že život ve velkoměstě není úplně takový, jak si ho představoval. Naštěstí ale potká rodinu Brownových, která se ho ujme i přes kategorický nesouhlas tatínka Browna - typického, spořádaného a trochu i nudného Brita. K jeho zděšení, kdekoliv se medvídek objeví, začnou se dít neuvěřitelné věci. Svými ztřeštěnými nápady často převrátí celý dům vzhůru nohama a způsobí neskonalý chaos. Svým úsměvěm a dobrým srdcem si však nakonec získá srdce celé rodiny a vše se v dobré obrací... avšak jen do okamžiku, kdy si ho všimne zákeřná ředitelka místního muzea, která z něj chce udělat vycpaný exponát... (A-Company CZ)

Master19

Velmi příjemná podívaná, i když nejspíš úplně nejlepší a nejzábavnější je černobílý úvod. I potom jde o dobře udělanou reklamu na Londýn potažmo Velkou Británii. ()

Mr.KarlAdler

Po anglicku příjemná pohádka zahřeje trefně karikaturovanými charaktery (proměna muže ve vyplašeného tatínka) a na dnešní dobu ne tak častým laskavým humorem. Atmosfericky a s lehkostí přechází z reality do fantazií a herci skvěle hrají. Bohužel originalita scénáře vyšumí opravdu hodně brzy (někde po potopě v koupelně) na to, aby Paddington bavil od začátku do konce. Když to srovnám s tvorbou Wese Andersona nebo Tedem Setha MacFarlanea, na jednoho je to málo cvaknuté, na druhého málo úchylné (vlastně vůbec). Britové mají na víc, v rámci žánru ale rozhodně neurazí. ()

Autogram

Nečakané prekvapenie. O migrantoch tu už boli rôzne filmy, ale tento v podobe hovoriaceho medveďa je asi najmilší a teda najvhodnejší pre deti. Môžeme si na druhej strane myslieť všeličo o tom, že deti dostávajú podprahovo myšlienky o tom, že každá (britská) rodina potrebuje svojho migranta, pričom pre dospelých je to radšej priamo vyslovené v jednej vete. Pri tej záplave nenávisti, čo sa valí zo všetkých strán, je to príjemná zmena. A tiež celé výtvarné stvárnenie filmu je svieže, od živého domčeka pre bábiky až po samotného medveďa a jeho kúsky. –––– Tomu rozumiem Judy. Nie je ľahké byť niekde nový. –––– A až prídete do Londýna, dočkáte sa tam veľmi srdečného privítania... –––– Je jedno, že prišiel z opačného konca sveta, je jedno, že je z iného druhu, ... sme rodina. –––– Pani Brownová hovorí, že tu v Londýne sme každý iný. Ale to znamená, že si tu každý môže nájsť miesto. ()

Hollohlaway

Úžasně britský film se vším všudy. Humor, Londýn jako malovaný, stylizace postav a postaviček pijících čaj, příjemný střih a kamera, navíc skvělá hudba. Sice je cílová skupina mnohem mladší než já, ale přesto jsem se bavil a kochal. ()

jefff

Pěkné, milé, na úrovni...za poslední dobu jeden z nejlépe natočených animáků, který má hlavu a patu a díky bohu i vtip. Sice to není žádné oscarové drámo, ale jako odpočinkový film to zcela jistě postačí. ()

Babous

Film pro děti, který je natočený s neuvěřitelným citem a radostí z filmařského řemesla. Ale i starší diváci si tam najdou svoje - od narážky na Mission Impossible, přes parádní dům Brownovic rodiny až po úžasně záporáckou Nicole Kidman. ()

Firebug

Né, že bych byl z Paddingtona nějak extra odvařenej, ale když jsem donucen, dívat se na vyloženě dětský film (nemám je rád), na začátku jsem plný skepse a despektu a na konci nemohu říci proti snímku křivějšího slůvka, musí to být vážně perla. Prostě fajnové 4* a už o tom radši nemluvme... ______p.p.č.: Sakra, on to natočil Paul King? Ten šílenec stojící za the Mighty Boosh?! ()

sedm.1

Velmi příjemná a především zábavná pohádka, v níž sice výrazy jako kýčovitost a naivita sehráli velmi výraznou roli, v tomto případě to ovšem vůbec nevadilo, neboť tvůrcům se i tak podařilo natočit film zábavný skutečně pro celou rodinu, a to i přes zmiňované atributy. I zápletka se pak veze na té nejprimitivnější a nejtuctovější vlně, ovšem ani to filmu nezabránilo stát se vskutku svěží a příjemnou podívanou. Vekou měrou tomu přispělo jednak velmi sympatické obsazení, a to od kompletní rodiny Brownových, přes vtipného souseda, škodiče, až po neuvěřitelně sexy Nicole Kidman, která si svou potvoru užívala ve velkém, a jednak neuvěřitelně perfektně a „muchlánkovsky“ zpracovaný samotný medvídek Peddington, kterého si musí prostě zamilovat i ten největší prudil na světě a navíc nešlo vůbec o protivnou a otravnou postavičku, spíš naopak. Celý film měl přes svou jednoduchost i vcelku slušný spád, hluchých míst bylo minimum, i přes dané téma, které mohlo svádět k těm nejtrapnějším a nejotravnějším momentům, se tak prakticky ani jednou nestalo a nakonec i ten fakt nejneoriginálnější moralizační happyend se dal v pohodě kousnout. Peddington se zkrátka fakt povedl, je to velice fungující zábava, a co si v tomto ohledu a žánru vlastně přát víc. ()

Sdoom

Film pro celou rodinu, který má pár docela vtipných momentů, ale jinak jede až příliš na jistotu na to, aby nějak vybočil a tím nadstandardně zaujal. Posleství celkem jasné, možná až příliš se v tomto směru chvílemi tlačilo na pilu. Na jednou zhlédnutí však neškodné. (Blu-ray, orig.) ()

Indy

Moc detské ... scenár je x-tou variáciou na filmy ako Beethoven, Myšiak Stuart Little a pod. Ale ... medvedík Paddington je tak zlatý, že by som mu aspoň tú tretiu * do hodnotenia doprial, ale nedá sa ... ani keď zarátam pár popkultúrnych narážok, dve-tri vtipné scény a celkom invenčnú réžiu. Jednoduchosť príbehu a totálna čiernobielosť postáv ma miestami nudila. Filmy s roztomilými hovoriacimi zvieratkami už asi nie sú pre mňa, výnimkou je samozrejme fuckujúci macík Ted v super filme s Markom Wahlbergom, ktorý bude mať pokračovanie :) 5/10 ()

charlie_ando

Opožděný Vánoční dárek, k ničemu jinému se tento film nedá přirovnat. Paddigton je malý kouzelný medvídek z nejtemnějšího Peru, který se vypravil do velkého světa hledat svůj nový domov. Cílovou destinací je Londýn, místo odkud pocházel cestovatel, který do jeho domova přinesl způsoby gentlemanů a pomerančovou marmeládu. Musím se přiznat, že o této tradiční anglické dětské pohádkové postavě jsem před promítáním prakticky nic nevěděl, respektive knihami Michaela Bonda jsem nepolíben. Děj nijak nechvátá, naopak vláčně plyne vpřed. Nechává diváka se sžít se sympatickým chlupatým hrdinou a prožívat jeho dobrodružství. Režisér Paul King je i autorem scénáře, který v sobě skrývá i několik velmi vtipných momentů. Vysoko hodnotím celkové výtvarné zpracování, protože dokáže velmi zdařile pracovat s širokou paletou barev a tak dodat pocit energie. Samozřejmě nelze zapomenout na samotného Paddingtona, který je detailně vyveden do posledního chlupu. Co by to bylo za pohádkový příběh, kdyby tu nebyla zlá čarodějnice v podání démonické Millicent (Nicole Kidman) mající v oblibě těsné přiléhavé oblečky, jenž chce udělat z mluvícího medvěda vycpaný exponát do přírodovědného muzea. Film pro celou rodinu, jehož největší předností je jemný anglický humor a pozitivní vyznění. ()

HiddenDragon

Opravdu prekvapive velmi dobry rodinny film. Medvidek Paddington sice neni na pohled dvakrat roztomily, spis je ztvarnen pomerne realisticky, ale kupodivu to vubec nevadi. Jeho sice jednoduchy, ale mily a vpodstate dojemny pribeh o hledani noveho domova a rodiny bohate staci. Uz od jeho cesty do Londyna a cekani na nadrazi budete mit chut mu pomoct a nejradsi si ho vzit domu. I kdyz je to v lidskem svete novacek a nemehlo, ktery svym nove nabytym opatrovnikum pridela nejednu vrasku, rodina ktera se ho ujme nakonec zjisti, ze jim nekdo takovy dlouho schazel. Vizuelne je to skvele. Srst, cela postava medvidka, grimasy, pohyby...vsechno je velmi prirozene a srovnatelne se skvelou CGI praci v "Usvitu planety opic" (2014). Po chvilce uz ani nebudete dumat, jetsli je medvidek kresleny, protoze interakce se svetem i lidmi jsou vpodstate bezchybne. Filmova iluze tedy brilantni. K tomu prijemna opravdu britska atmosfera. Byty, obchody, metro. Sice v modernim Londyne, ale tak nejak az pohadkove utulne, neco jak v Harry Potterovi. Hudba je kvalitni, skvele jsou ty vlozky cernosske kapely. No a co se tyce pribehu, samozrejme nemuze chybet zaporak(cka). Te se zhostila Nicole, a i kdyz je to hodne podobna role jako v "Zlatem kompasu" (2007), jeji propojeni s pribehem je nenasilne a dotvari mozaiku vztahu a postav. Co mi prislo nejzajimavejsi je to, jak svet Paddingtona bere. Najednu stranu si sice lide kolem uvedomuji, ze je to zvire, ale vlastne jim to ani neprijde divne, ze nosi kufrik, kabat... Zkratka ho berou jako jakehokoliv cizince, tak trochu ho vnimaji, ale spise ignoruji. Tohle "nastaveni vnimani okoli" se jim povedlo - je originalni a zaroven dulezite pro dej. Zaverem snad tedy, ze pokud ma mit neco pridomek "rodinny", tak je to tenhle film. Neni trapny, humor tak akorat, misty dojemny a hlavne kouzelne pohadkovy. I bez magie a fantasy priserek jak je vetsinou zname. ()

matolas

Super, v tej záplave amerických rodinných filmov bez nápadu je Paddington vyslovene dokonalosť. Aj deti, aj dospelí si nájdu svoje (a prekvapivo si toho dospelí nájdu možno aj viac - viď "podprahová" reklama na Oreo, vypchaté zvery a kopec absurdít). A Capaldi konečne našiel nejakú rolu, vďaka ktorej si ho zapamätáme :). ()

serger

V dabingu se ztrácí polovina vtipů, škoda, že jsem film neviděl v originále, určitě by to byla ještě větší sranda. Dogs must be carried! ()

Benedygtus

Mozna to bylo anglicke, mozna to bylo hrejive, ale predevsim to casto bylo slusne stupidni. Zapletka s pani, ktera chce doplnit svou(nebo ci vlastne) "kolekci" je silena a to nemluvim o tom zpusobu ala mission impossible. Nicole Kidman i jeji postava mohla klidne zmizet a cele by to bylo o poznani prijemnejsi. ()

Karlíka a továrnu na čokoládu čeká prequel

Karlíka a továrnu na čokoládu čeká prequel

20.10.2016

Willy Wonka začal svoji pouť v roce 1964 v románu Karlík a továrna na čokoládu od Roalda Dahla. První filmová adaptace přišla v roce 1971 a proslavila nedávno zesnulého Genea Wildera, druhá se… (více)