Paddington není jen tak obyčejný medvídek. Pochází z nejtemnějšího Peru, nosí červený klobouček a víc než cokoliv jiného miluje marmeládové sendviče. Když zemětřesení zničí jeho domov, pošle ho teta Lucy do Londýna, aby zde našel novou rodinu. Sám a opuštěný na paddingtonském nádraží pomalu zjišťuje, že život ve velkoměstě není úplně takový, jak si ho představoval. Naštěstí ale potká rodinu Brownových, která se ho ujme i přes kategorický nesouhlas tatínka Browna - typického, spořádaného a trochu i nudného Brita. K jeho zděšení, kdekoliv se medvídek objeví, začnou se dít neuvěřitelné věci. Svými ztřeštěnými nápady často převrátí celý dům vzhůru nohama a způsobí neskonalý chaos. Svým úsměvěm a dobrým srdcem si však nakonec získá srdce celé rodiny a vše se v dobré obrací... avšak jen do okamžiku, kdy si ho všimne zákeřná ředitelka místního muzea, která z něj chce udělat vycpaný exponát... (A-Company CZ)

filmmovier

Přesně pro tyhle filmy mám slabost. Rodinné komedie s pohodovou zápletkou, jasně danými charaktery a nějakým tím ústředním, zpočátku nevítaným mazlíčkem, po kterém je zpravidla celý film pojmenován, který všechny ty zmatky způsobí. Tady to není typický mazlíček, je to mluvící medvěd z Peru, který se shodou nešťastných okolností ocitnul v Londýně. Navíc je tenhle film typicky britský - elegantní, skutečně vtipný a zábavný, s fungující zápletkou a celkem chytrým scénářem a jedním excelentním hercem vedle druhého. Všichni do jednoho jsou naprosto excelentní i tady, jenom ten Capaldi (v opravdu nádherné roli) je tu trestuhodně málo, a stejně tak Matt Lucas, který si ale pro sebe zase ukradl ty nejlepší scény filmu. Paddington je nádherná oddechovka, ve které fungují vtipy i celkový děj, včetně napínavějších momentů. Nemá vás tam sice co překvapit (to jako vážně ne), ale je to krásné a opravdu kvalitní. Zábavná britská komedie jak má být, té nejryzejší kvality. Rozhodně nevidím naposled a na pokračování se neskutečně těším. Ještě že na něj nemusím čekat dlouho. Paddington je prostě nádherným, milým filmem s neodolatelným hlavním hrdinou, který se za pár let stane uctívanou klasikou. Krása. 100%. ()

Mrkvič

Jedinou "výtku" bych měl k pár scénám, kde styl humoru odpovídá dětským filmům, které lze shlédnout dopoledne v neděli v televizi. Dětsky naivní, pro dospěláky trapné. Jinak je to ale úžasný mix pro celou rodinu (čemuž vlastně napomáhá i pro mě jediný nedostatek). Jak jsou vizuálně hravé filmy Wese Andersona pouze pro některé dospělé a jak takový lacině sprostý a hrubý Méďa rozhodně není pro děti, tak tohle si bere to nejlepší z obojího. Koho neodrovná rozmiloučký začátek, ten ať to radši po čtvrt hodině vypne, protože dál se z toho hodně těží. ()

Dado

Aj keď to, najmä sám sebe, priznávam veľmi nerád, to pomyselné dieťa vo mne pomaly, avšak nekompromisne, ubíja dospelý človek, ktorý sa zo mňa (aspoň tak to tvrdohlavo tvrdí môj dátum narodenia) stal. Inak si totiž neviem vysvetliť, prečo pri značne kladných odozvách na tento film len nechápavo krútim hlavou. Londýnske dobrodružstvo roztomilého chlpáča pochádzajúceho z akejsi zapadnutej časti Južnej Ameriky je nepochybne vtipné, v istých momentoch aj správne napínavé, no zároveň neuveriteľne naivné a chovanie hraných postáv občas priam hlúpe, pričom tým vôbec nenarážam na fakt, že každý sa správa, akoby sa s hovoriacom medveďom s nevkusným klobúkom na hlave a nábehom na cukrovku stretával dennodenne. Aj keď sa od týchto pocitov odosobním (čo je však, úprimne, nesmierne obtiažne), zostáva stále len film, ktorý bezohľadne vykráda napríklad dobre známy príbeh o fľakatých psoch. Paddingtom je teda rodinným filmom, ktorý je však určený najmä tým najmenším členom rodiny. Ak mám byť úprimný, omnoho viac sa teším na pripravované pokračovanie "šibalstiev" medveďa s hlasom Setha MacFarlana. (55%) ()

LadyPupu

Občas je každý rodič nucen shlédnout film, na který by normálně nešel. Paddington naštěstí úplně stupidní snímek pro děti není. Anebo je ve mně kus dítěte, no a... místy jsem se smála opravdu nahlas a nestydím se za to. Vtipný, milý film. ()

Ryuuhei

Ale jo. Sice překvapivě krátký počin (jsem zvyklý na alespoň 100 minutovou stopáž), nicméně i tak dobrá podívaná, u které se člověk zasměje a prožije i nějaké to lehké napětí. Překvapil i směr, jakým se děj ubral a i přes počáteční jasné odsouzení, že se zde objeví typicky nalinkovaný záporák, nakonec příjemně tento fakt vyvrátil. ()

Lachtaan

Milá rodinná věc, která vánoční čas, trávený po večerech s blízkými, dokáže vyplnit podobnou měrou jako klasické české pohádky. Sice bych tu dohledal spousty much, to ale přenechám jiným. Mně Paddington sednul a jakmile bude čas, doženeme i dvojku. [viděno na HBO GO 17.12.2021] ()

elanius

(46/2015) / Milý filmík na nedeľné poobedie. Macko je pekne animovaný, dej má spád. Trošku chýba viac humoru na ktorom by sa dalo schuti zasmiať, ale to asi ani nebol ciel. Nič výnimočné ale Paddington neponúka. (6/10) ()

ivan bohatyr

Střídmá komedie na úrovni, žádná divočina. Nečekejte, že se budete plácat smíchy do kolen, je to spíš rodinné, pro mladší publikum, ale docela slušné, takový film na pohodu bych řekl. ()

terunka003

Nenáročné, milé, britské, kouzelné, hravé. Taková pěkná roztomilá pohádka o medvídkovi, který je statečný a nebojácný a dokáže stmelit rodinu. Dobré a uklidňující. ..pomerančová marmeláda.. ()

yeniczek

Věřím tomu, že je zde zaděláno na zkultovnění do statusu oblíbené, každoročně opakované pohádky. Je to naprosto super a neskutečně Anglický. Tohle přesně by v US nikdy nevzniklo. 8/10 ()

MIGHTTREE

Sladká kombinace fikce s realitou,která poukazuje nejenom na problémy dneška,ale také na to,jak si pochutnat na pomerančové marmeládě s celou svou rodinou. ()

VanTom

Mluvící medvěd vypadá dobře a jeho anabáze v Londýně je plná pěkných vizuálních nápadů, jenže na můj vkus vyvádí až příliš dětinské a očekávatelné "demoličně-padací" humory. Ve výsledku to sice jemu ani jeho nové lidské rodině na sympatiích neubírá, ale očekával jsem o něco sofistikovanější záležitost. ()

hroubek

Každý občas potřebuje nějaký film, a nebo seriál, u kterého prostě vypne a nebude nic řešit. A přesně takový je film o mluvícím medvědovi. Sice nemluvím o Méďovi, ale kupodivu, oba filmy mají mnoho společného, i přestože se skoro ve všem liší. Zpátky k Paddingtonovi, který je příjemně britský, zábavný a dokáže dost dobře pobavit dospělého a vůbec mu nebude vadit, že sleduje pohádku s mluvícím medvědem, který tropí jednu neplechu za druhou, i když ne naschvál. Paul King obdařil Paddington jistou roztomilostí a důvtipem, že jsi ho lze snadno oblíbit a bavit se u něho, aniž byste se cítili trapně čemu se smějete, ke všemu tady hrají parádní herci, takže to je další plus. Film se mi hodně líbil, přesto mě nejvíce dostal, když zopakoval scénu ze čtvrté Mission Impossible, která mě totálně dostala. Paddigton je fajn pohádka, která pobaví jak děti, tak i dospělé a to se vždycky cení. ()

zdenny

Podle ukázek jsem myslel, že půjde o fakt super komedii. Jenže to fakt super se odehrálo jen v té ukázce. Celé kolem toho byl jen kýč - místy i hrající na city. Takže si myslím, že ten filmek byl dělán spíš kalkulačkou než srdcem. ()

Sany33

Pekná animácia a príbeh vhodný pre malého aj veľkého diváka. Natočiť film spĺňajúci všetky tieto atribúty musí mať v sebe určitú štipku kvality. Pedington je medvedík, ktorý sa zo svojho domova dostane do Londýna aby zažil najväčšie dobrodružstvo svojho života. Na tejto životnej ceste spozná množstvo skvelých ľudí a zažije mnoho vtipných i dramatických situácií. Ja osobne som sa neraz zasmial a celý film som malému medvedíkovi držal palce. Musím vyzdvihnúť predovšetkým herecký výkon Nicole Kidman, ktorá sa mi do zápornej úlohy vynikajúco hodila a mala všetko podstatné aby som jej to zožral aj z navijakom. Na motívy knižnej predlohy, ktorú som nemal možnosť čítať, si myslím, že celkom dobre zvládnuté prevedenie, teda aspoň z mojej strany spokojnosť. 79% ()

lykan9

Příjemná podívaná pro deštivé odpoledne s dětmi. Paddington je roztomilý a vtipný a i živí herci jsou prakticky všichni sympatický. Pro dospělého diváka je to však již docela málo. ()

Karlíka a továrnu na čokoládu čeká prequel

Karlíka a továrnu na čokoládu čeká prequel

20.10.2016

Willy Wonka začal svoji pouť v roce 1964 v románu Karlík a továrna na čokoládu od Roalda Dahla. První filmová adaptace přišla v roce 1971 a proslavila nedávno zesnulého Genea Wildera, druhá se… (více)