Paddington není jen tak obyčejný medvídek. Pochází z nejtemnějšího Peru, nosí červený klobouček a víc než cokoliv jiného miluje marmeládové sendviče. Když zemětřesení zničí jeho domov, pošle ho teta Lucy do Londýna, aby zde našel novou rodinu. Sám a opuštěný na paddingtonském nádraží pomalu zjišťuje, že život ve velkoměstě není úplně takový, jak si ho představoval. Naštěstí ale potká rodinu Brownových, která se ho ujme i přes kategorický nesouhlas tatínka Browna - typického, spořádaného a trochu i nudného Brita. K jeho zděšení, kdekoliv se medvídek objeví, začnou se dít neuvěřitelné věci. Svými ztřeštěnými nápady často převrátí celý dům vzhůru nohama a způsobí neskonalý chaos. Svým úsměvěm a dobrým srdcem si však nakonec získá srdce celé rodiny a vše se v dobré obrací... avšak jen do okamžiku, kdy si ho všimne zákeřná ředitelka místního muzea, která z něj chce udělat vycpaný exponát... (A-Company CZ)

orkadimenza

Chlupaté hnědé medvídě z nejtemnějšího Peru zapadá do anglického Londýna stejně jako běloch do Detroitu. Jeho červený klobouček po strýčkovi z toho ještě dělá kýč jako prase. Nicméně tvůrci se rozhodli pro rodinný film, a přesně tak s daným materiálem nakládají, žánrem fantasy si navíc zajišťují bezpečí, že se nikdo nebude podivovat nad ohroženým druhem medvěda neohroženě se procházejícím ulicemi Londýna. Veškeré podivínství pak završuje rodinka, jejíž každý člen má svou infantilní úchylku. Jak by řekl Ámos z Prostřena: "V tý partě, ve který jsme se sešli, si nepřipadám ani tak divnej." Jenže i přes ne moc vhodný vypravovací styl a otřepanou ústřední zápletku dokáže méďa Paddington úspěšně cílit na témata jako rodina, přátelství a dobrá vůle, což je obzvlášť ve vánočních dnech záhodno zdůraznit. Uznávám, že i takový trn v oku jako medvídek s kabátem a.k.a. právoplatný člen britské rodiny dokáže zaujmout (dík patří protipólové dvojici Bonneville-Hawkins), občas pobavit a u některých diváků i uspět, mě si Paddington zjevně nezískal tolik jako ostatní a i přes jeho dobráctví si vydobyl spíš místo přesně uprostřed percentuální škály. ()

Patrik256

Rozpočet_ 55 miliónov dolárov // Tržby_ 282.3 milióna dolárov // Tržby v ČR_ 19 717 590 Kč // Diváci v ČR_ 183 527 // Tržby v USA_ 76.2 milióna dolárov ()

Jaro_slav

Viděno ve Slováči v originále. Jo, přiznávám, londýnskýmu taxikáři jsem rozuměl kulový, mluvil snad elfsky s nádechem klingonštiny. Seděl vedle mě dvojník 25letýho Johnnyho Deppa - bejt ženská, asi zvlhnu. Bejt pedofil, ztvrdnu prozměnu z toho množství dětí, ze kerejch ty nejmenší měly problém někerý scény duševně ustát - fakt to neni chvilkama úplná limonádička. Film je příjemně vizuálně hravej, herecky je trošku jako Bücherdiebin - dospěláci tam trochu (avšak mistrně) přehrávaj, a je to jen dobře. Některý vtípky zaniknou dabingem, protože čeština, jeden z nich považuju za geniální parodii NEzesměšňující MI - GP. Osmdesát příjemnejch procent pomerančový reklamy na Londýn. :) ()

kritiklon

Přeslazené a sentimentální až se šklebím ale k tomu roztomilému méďovi to ani jinak nejde :) Překvapivě i více vtipné než jsem očekával hlavně když se na scéně objeví Paddington a jeho pronásledovatelka ve výborném podání Nicole Kidman! Příjemná, kouzelná a milá rodinná podívaná která mi tak nějak sedí k Vánočním svátkům! 4* za 77% ()

HonzaSim

Vidím to jako dnes. Stál jsem v zimě na zastávce a zaujal mě plakát na tento film. Medvídě cestovatel v deštivém počasí, kráčející ulicí a za ním zamlžený Londýn. Vyvolalo to ve mě pocit, že by to mohlo být dobré. Ale skoro 2 roky už jsem o Paddingtonovi neslyšel ani zmíňku a úplně na to zapomněl. Až dnes se mi to všechno oživilo a jsem rád, že se naše cesty znovu setkaly. Pokud bych to měl k něčemu přirovnat, tak je to na stejné bázi jako Méďa (Ted), tedy mluvící medvěd v hraném filmu. Vzhledem k některým situacím, mi to zase připomnělo Sám doma. Ale proč ne? Jak to charakterizovat. Příjemná komedie pro celou rodinu, u které jsem si pěkně odpočinul. (Něco mi tam ale chybělo. Možná originálnější neohraná zápletka.) Párkrát jsem se také zasmál, nejvíc tedy při klíčové scéně, kdy je v akci zase babička. Možná to nebylo tak zpropagované, ale je vidět, že uživatelé si k tomu stejně cestu našly a procenta jsou vysoko, možná za tu skvěle vystihnutou atmosféru okolo Velké Británie a Londýna. V dabované verzi osobně potěšila přítomnost Ondřeje Brzobohatého, který Méďovi propůjčil hlas. Jsem zvědavý, jestli se tento snímek chytne na televizních obrazovkách. Mohl by. Pokud chtějí některé stanice oživit svůj program a neopakovat se do nekonečna, Paddington je dobrou volbou. 77% ()

kamigava

Roztomilý medvídek Paddington, u kterého jsem se i příjemně bavil. Nicole Kidman jako záporačka mi byla silně nesympatická kvůli experimentům na zvířatech, ale jako James Bond v ženském podání jí to slušelo. Konec trochu ztrácí dech, ale podprůměrný Paddigton podle mě není. ()

filipvrbik

Milá komedie, i když není zrovna k popukání, tak naopak medvídek Paddington je super - je to spíš pro děti, ale na své ssi příjde celá rodina...90% ()

Esgalnor

Po prvním zhlédnutí jsem udělil jen čtyři hvězdy, ale když jsem se u toho druhého nasmál úplně stejně, musím jej navýšit. Paddington je okouzlující, skromný a sympaticky komorní (i v akčnějších scénách) rodinný film, který splňuje všechny aspekty rodinného filmu -> zabaví celou rodinu. Je prošpikovaný sympatickým britským humorem, pohodlnou rodinnou atmosférou a opět humorem. Vtipný, dojemný, napínavý, sympaticky civilní a skvěle napsaný. Jeden z nejlepších rodinných snímků 21. století. ()

Yardie

Tak tohle se povedlo - slabších 90%. Člověk se musí oprostit od jistých logických otázek a jen si užívat snímek jako takový. A je co si užívat - neskutečně milá (k sežrání) hlavní postava, úžasná animace, humor, zábava, atmosféra, lehkost a nadhled. Prostě vše klape, jak má, a člověk se baví, odreaguje se a dostane se do parádní pohody. Film je obrovsky pozitivní a takový milý. Příběh je prostě již obehraný, člověk ví, co se stane a jak to dopadne. Ale tady to vůbec nevadí. Výborné zpracování tento nedostatek hravě přebije. A zbytek, jak jsem psal výše, je prostě bomba. Dostalo mě to. Výborné. Howgh! ()

Oralfabet

Moc pěkné a až překvapivě vtipné. Nejlepší částí filmu je Paddington sám, ale herci jako Peter Cappaldi a prostředí věcně deštivého Londýna taktéž hodně přidaly. Jen ta zlodušská Nicole Kidman mě nijak zvlášť neoslovila. Sice dosti předvídatelné, ale u filmu jako je tenhle to nějak nevadí. Co tam ale dělaly ty dutch angly nevím. 7/10 ()

BlackHood

Zábavné, medvídek strašně roztomilý, narozdíl od Nicole, ta je děsná mrcha. :D. Ale to, jak si tam jen tak chodil po přelidněném nádraží a nikdo nic :( ()

fummyk

Abych řekl pravdu, tak slušná komedie.. :-D co mi nejvíce vadilo byl záporák filmu.. uječená ženská, která chce medvěda pro své výzkumy... co to kurva? :D A její český dabing byl strašne nepovedeny pokus o "velkou záporačku"... ale některé scény byly fakt dobré. :-) dávám lepší 3 hvězdy :) Sally Hawkins mě taky příjemně překvapila, dost sympatická herečka. ()

Steel32

Vlastně ani nevím jestli jsem očekávala spíš blbost pro ty menší nebo naopak originální snímek. Naštěstí to nakonec je ten originální a velice milý rodinný snímek. Chvílemi je to možná až k nepochopení ale i tak to nic neubírá tomu jak pěkně se na to dívá. ()

Hepy13

Kidman místo Cruely, a medídek místo dalmatinů. Relaxační komedie s typickým anglickým humorem pro celou rodinu. Z prostředí deštivého londýna, kde vás každý rád uvítá. Ano uvíta...ale...pokud nejste zrovna náhodou mluvící méďa. ()

Erik7595

Áno, príbeh práve neprekypuje originalitou, ale vadí mi to? Absolútne nie. Roztomilý, vtipný, milý rodinný film. Zábava u mňa na 100 percent. ()

IvcaSammet

Paddington je další z filmů, který je naprosto totální kravina, ale pokud ho člověk nebere vážně, výborně se u něj pobaví. Občas jsem sice uvažovala, jestli je film vůbec pro děti, protože osobně bych jako dítě tak "dramatickou" smrt strýčka Pastuza hned na začátku obrečela snad až do půlky filmu. Některé scény byly opravdu hodně přehnané, pochopitelně cílené na pobavení dětského publika, o konci se ani nebavím, ale přece jenom si mě roztomiloučký medvídek Paddington s hlasem Bena Whishawa naprosto získal. I když nejsem dítě, opravdu jsem se u filmu dobře bavila a proto nevidím jediný důvod, proč bych filmu nenapálila hned čtyři hvězdičky. ()

nonick1

Takhle nějak si představuji rodinný film - zábavný, milý, vizuálně zajímavý, vtipný i dojemný. A kdo v něm neucítí drobnou marmeládovo-multi-kulti pachuť tolerance odlišnosti, ať dá klidně za pět. ()

Karlíka a továrnu na čokoládu čeká prequel

Karlíka a továrnu na čokoládu čeká prequel

20.10.2016

Willy Wonka začal svoji pouť v roce 1964 v románu Karlík a továrna na čokoládu od Roalda Dahla. První filmová adaptace přišla v roce 1971 a proslavila nedávno zesnulého Genea Wildera, druhá se… (více)