Jake Davis (Russell Crowe) se musí po tragické smrti své manželky sám postarat o jejich pětiletou dcerku Katie (Kylie Rogers). Jake je slavný spisovatel, držitel Pulitzerovy ceny, který trpí depresemi a duševní poruchou. Po smrti ženy svádí boj nejen sám se sebou, ale i s výchovou Katie. O 25 let později. V dospělosti Katie (Amanda Seyfried) žije se svým přítelem Cameronem (Aaron Paul) na Manhattanu. Jejich vztah se potýká s problémy. Amanda bojuje s vnitřními démony, kteří ji pronásledují od jejího problematického dětství. Film Otcové a dcery zachycuje vztah dítěte a rodiče, kteří se v průběhu let odcizili. Přes staré křivdy a rány, které během života utržili, se snaží znovu k sobě najít cestu... (Bioscop)

Mirokukii

Gladiátor to opět dokázal, přestože zfotrovatěl, nabral několikero kil a zestárl, což mu však ani za mák neubírá na kvalitě, a opět mě dostal. Tentokrát s velkým přispěním krásné a zdatné Amandy. Jinak typická rodinná vztahovka, a praní se s vlastním osudem. Dosti předvídatelné, takže mínus, ale zase tu máme prolínání dějových os, takže plus. A výsledek? Žádná nuda, pěkný emoční prožitek a nějaké to dojetí. ()

Lachtaan

Russel Crowe je herecký bůh a všechny jeho scény jsou místy až srdcervoucí. Mladičká představitelka Amandy Seyfried je naprosto dokonalá, i samotné, dnes již profláklé herečce, to v oné budoucnosti svědčilo, přestože mi ona linie přišla místy zbytečná. Obyčejná dramata jsem schopen upřednostňovat před všemi možnými žánry, ne každé z nich mě ale absolutně odrovná. Zase jsem však dostal o to větší zálusk dohnat Russelova díla. ()

bobby_jean

Presne viem, o čo filmárom išlo a musím povedať, že z malinkatej časti sa ma to dotklo. Napriek tomu som však konanie hlavnej hrdinky nejak nevedela pobrať a proste som tomu neuverila. Vo svojej kategórii film asi neostáva ničomu dlžný avšak ja na podobne dojáky asi veľmi nie som... ()

venison

Film "Otcové a dcery" byl rozhodně zajímavým dramatem s podrobně vykreslenými hlavními postavami.. Bohužel tempo bylo více než líné a současná dějová linie byla pro mě méně zajímavá než ta retrospektivní.. Russell Crowe i Amanda Seyfried svoje postavy ztvárnili naprosto dokonale, ale ani síla jejich hereckého umu nedokázala děj pozvednout.. Dospělá Katie, ač měla mé pochopení, byla krajně nesympatická a vysoce labilní osobnost.. Nechápu, jak takový člověk se může věnovat psychologii dětí.. Rozhodně donutí diváka přemýšlet, ale díky své dějové nevyrovnanosti snímek "Otcové a dcery" dosáhne sotva na průměrné hodnocení.. ()

Pavlínka9

Mě se nejvíce líbilo dětství v podání Kylie Rogers, protože ta holčička byla pro mě tak přesvědčivá, že mi je líto, že se postupně dostala do takové situace, ve které se poté plácala....Určitým způsobem jsem té dospělé Katie rozuměla...Něco mi na ní bylo neskutečně blízkého, ale zároveň to muselo být ohromně destruktivní...Na to, jak dopadne otec, jsem s napětím čekala a měla jsem trošku jinou představu..ale na druhou stranu - ok, možná lépe. Ten film je hodně smutný, hodně k zamyšlení, ale za mě zároveň průměr. ()

Beatle

Celkem zajímavé, ne však překvapující drama o ztroskotaném taťkovi a dceři, která má problémy se závazky. Ještě nejsem rodič, takže s Russieho postavou jsem se zcela ztotožnit nemohla, ale s postavou Amandy ano. Také mám své zkušensti v tahání lidí za nos, naštěstí jsou ty dny už dobrých pár let ze mnou :). Co mi ale unikalo byla souvislost mezi rodinou tragédií a neshopností se vázat - tyhle dvě věci mají podle mě trochu jiné původy, ale možná to nebylo podstatné. V tom případě však mohli natočit dva filmy - jeden o Jacku Davisovi a jeho záchvatech, a druhý o Katie a jejích úletech. A protože Russella naprosto zbožňuji, jen kvůli něj dávám o hvězdničku navíc. Ne za maniodepresivní záchvaty, ale za epizodu s topením, která mi vyrazila dech ve filmu, který mě skutečně neoslovil, byť jsem do něj vkládala naděje. 68% ()

dafidsch

Skvelý film pozeraný viac dní kvôli ťažobe čo išla z príbehu. Kamera a prepojenie s minulosťou sú super. Medzi 4-5* (80%) ()

zsn

Pěkné, ale za komentář to ani nestojí. Nemám ráda R.C. a bytostně nenávidím A.S. a její "štítná žláza" oči. Nevím, co na ní v soukromí každý herec viděl, že s ní chodila půlka Hollywoodu. A že je to stejně prohnaná nymfa, jako v tomto filmu. ()

pavcas

Vztahový drama, který vás pokud nejste naprostej cynik, úplně odbourá. Russell Crow má komplikovaný postavy v malíčku. Jeho hereckej projev, kdy plynule přechází od milujícího otce/spisovatele k nemocný rozklepaný trosce, která se za každou cenu snaží zajistit své dceři stabilní a láskyplný domov a do toho kromě boje s nemocí musí bojovat i s rodinou své mrtvé ženy o opatrovnictví toho jediného co mu v životě zbylo, je dechberoucí. Amanda Seyfried jako dospělá verze jeho dcery, poznamenané údálostmi z dětství a neschopné připoutat se k nikomu, o koho by pak mohla přijít je tak přesvědčivá, že jsem v určitých fázích filmu měla chuť její postavě nafackovat a vzápětí ji obejmout a brečet s ní. V žádným případě to ale není prvoplánovitá ždímačka citů, jen je to skvostně zahrané a dobře zrežírované. A příjemné překvapení Aaron Paul (Breaking Bad) jako sympatický a chápavý Amandin přítel, který snese hodně, ale brzo zjistí, že nesnese zas všechno a při jedný jejich společný scéně jsem se přistihla, že fakt skoro nedejchám jak to bylo emočně vypjatý .Víc takových filmů, protože zjistíte, že i přes slzy je možný se usmívat. ()

herr_carter

Mám rád lidská dramata a tenhle film mi jednoduše vyrazil dech, dechberoucí emotivní výkon dua Crowe+Seyfried(a především dětská alternace a neskutečně "dospělá" Kylie Rogers), hodně překvapivě podpořené skvělým Paulem - takhle se má natáčet podobná tématika, potlesk ve stoje..................moje hodnocení = 9 z 10. ()

sedm.1

Otcové a dcery se odehrávají ve dvou časových liniích, což by bylo v pořádku, ovšem nesměla by být kvalita těch dvou příběhů tak výrazně odlišná, jako se tomu stalo právě zde. Zatímco totiž příběh, kde vystupuje Russel Crowe se svojí ještě malou dcerou, je opravdu silný, emočně působiví a dramaticky fungující, tak story kolem „dospělé dcery“ a jejího amanta je jeho přesným opakem, tedy mdlá, upovídaná, odtažitá podívaná, bez jakéhokoliv emočního dopadu. A díky tomu je to s celým tímto filmem jako na houpačce, kdy jakmile je na scéně výborný a opět velice výrazný Crowe s maličkou, ovšem velmi působivě hrající Kylie Rogers, tak je se na co koukat, film je v těchto momentech dojemný, záživný a přesvědčivý, jakmile se ale přepne do současnosti, tedy na vzpomínající, nevyrovnanou dospělou Katie, v podobě odpudivé a nesympatické Amandi Seyfried, veškerá působivost je nahrazena jen otravnou sebelítostí podivné, nesnesitelné pipiny, která najde štěstí až u podobně nesympatického a otravného Aarona Paula, kteří tu spolu tvoří fakt páreček k pohledání, no hrůza. Je zkrátka škoda, že ona linie kolem dospělé Katie není prostě buď úplně jiná, nebo alespoň jinak obsazená, neboť ten kvalitativní kontrast těch dvou příběhů je natolik rušivý, že stahuje celý výsledný dojem bohužel až do průměrného zážitku, což si Otcové a dcery rozhodně nezaslouží, neboť námět mi přišel skutečně silný. Prostě to vidím jako vážně promarněnou šanci na opravdu emočně působivý, dojemný snímeček. ()

klukluka

Ne snad, že by to se mnou nějak šilo a otřásalo... K takovému splynutí nedošlo. Ale prolnuli jsme se, to každopádně. Příběh mi přišel naprosto uvěřitelný, zajímavě odvyprávěný, perfektně zahraný. Líbili se mi démoni v každé z ústředních figur. Ta drobnokresba byla v případě tohoto filmu skutečně neobyčejně precizní. ()

Lisabellla

Ještě sedím a poslouchám závěrečné titulky. Neumím si ani představit lepší dobu pro napsání komentáře. Mám dojem, že vzhledem k počtu hodnocení a napsaných komentářů musím do světa vykřičet - podívejte se na to! I zakrnělá srdce dnešních kritiků, rváčů, ledovců musí pookřát. Zprvu trochu zmatené, trochu hysterické a prvoplánové, ale začnou se dít věci. Postavy, které máte nenávidět, nenávidíte. Postavy, které máte milovat, milujete. Chytáte se do sítí postupně, pomalu, nenápadně, ale chytnete se. Neutečete tomu. Muži mohou žít bez lásky, ale ženy ne. Lež. A Jack Davis dokázal, jak moc mohou i muži milovat. Katie ve všech svých podobách byla skvělá a hlavně - SKUTEČNÁ. ()

Vajonek

Připadalo mi, že v tomto filmu jednoduše vše funguje, jak by v rámci žánru dramatu mělo. Je tu poměrně zajímavý příběh, postavy, které dokážou zaujmout, vzbudit emoce. Líbilo se mi to mísení časových rovin, kdy jsme po většinu filmu přesně nevěděli, co se v minulosti stalo s mužskou částí otcovsko-dcerovského dua; filmu to dodávalo kousek napětí, nutilo diváka hádat, soustředit se. Asi největší devízou snímku jsou pak za mě herecké výkony. Russell Crowe je už sice trochu "opotřebovaný", na tuto roli se to ale perfektně hodí. Amanda Seyfried je pro úlohu nestabilní, trochu rozervané, přesto sympatické mladé ženy také skvělá, její emoce jsem jí vážně věřila. Ačkoli ze začátku mi, vzhledem k tomu, že jsou podobné světlé typy, připadali s Aaronem Paulem trochu jako sourozenci, rychle jsem si na ně jako pár zvykla, začali mi k sobě pasovat a byla jsem ráda, že taky vidím jednou AP v něčem jiném než v Perníkovém tátovi. Abych nezapomněla, moc se mi líbila i představitelka malé Katie, s RC jim to dobře sedělo, byli spolu místy až kouzelní. A potěšila např. i Diane Kruger v menší roli. K pěti hvězdičkám chybí malý kousek - možná ještě trochu propracovanější charaktery postav, možná třetí časová rovina mezi dětstvím a dospělostí Katie, možná méně "useknutý" a předvídatelný závěr... Těžko říct... Každopádně mám pocit, že jsem úplnou náhodou zas jednou viděla překvapivě dobré drama. 75 %. ()

kolemjdouc

Tady v té své roli jakoby Crowe tápal.Ale role byla složitá a náročná a dívenka dosti ukvikaná .nevidím aby její vrstevnice tady v okolí na pískovištích byly tak ukníkané. ()

peetriss

Přiznávám, že v případě Otců a dcer jsem s hodnocením trochu tápal. První polovina se sice také nevyhýbá dobrým emočním chvílím (např. návrat otce ke švagrové pro dceru), ale je křečovitá a loudavá - měla náběh na pouhé dvě hvězdy. Polovina druhá už je zajímavější, vyhrocenější a měla ambici si říct o hvězdu čtvrtou. Ale i zde jsou okamžiky nepřirozeně emočně nátlakové a přitom hloubkově nedotažené. V průměru asi tedy 3* odpovídají. Snaha o časovou a dějovou vícevrstevnatost tvůrce spíše svázala a jejich přechody z jedné vrstvy do druhé měly za následek určitou kostrbatost a nedotaženost každé z nich. Otcové a dcery jsou tak jen průměrným povrchně-psychologickým filmem, který se zvrhne v melodramatické vyústění, ve kterém mají sílu jen určité epizody (díky za ně). Russell Crowe je herecky výborný, Amanda Seyfried herecky zraje, nadprůměrný výkon však stále nepředvádí, její dívčí já - Kylie Rogers - také herecky nijak nezaostává. ()

Piškotka

Film má velký potenciál. Bohužel jeho struktura mi přišla chaotická, což ubíralo na jeho opravdovosti. Na druhé straně se mi líbilo zobrazení reálnosti života. Jack svůj boj prohrál a předal štafetu Katie, která se životem protloukala tak nějak bezprizorně a takřka paradoxně si volila i své profesní uplatnění. USA ala US peněžní si utáhly samy ze sebe - palec nahoru. Velmi se mi líbil výkon R. Crowa, paralela s Čistou duší, jeho výraz bojovníka se světem a sebou samým. Roztomile byly jeho dialogy s malou Katie. ()

amica

Po druhém zhlédnutí přehodnocuji na 5* (možná hlavně z toho důvodu, že poprvé jsem film viděla v angličtině a nerozuměla dobře). Zpívám si Close to You s Jackem a Katie a cítím to... to vše hluboce lidské, co se příběh snaží vyjádřit a co se skvěle sehranému týmu obdivuhodně podařilo. Jak se střípky naděje střídají s bezmocí a sny se postupně vytrácí, láska zůstává... "on the day that you were born the angels got together and decided to create a dream come true"... as fathers and daughters never say good-bye... ()