Jake Davis (Russell Crowe) se musí po tragické smrti své manželky sám postarat o jejich pětiletou dcerku Katie (Kylie Rogers). Jake je slavný spisovatel, držitel Pulitzerovy ceny, který trpí depresemi a duševní poruchou. Po smrti ženy svádí boj nejen sám se sebou, ale i s výchovou Katie. O 25 let později. V dospělosti Katie (Amanda Seyfried) žije se svým přítelem Cameronem (Aaron Paul) na Manhattanu. Jejich vztah se potýká s problémy. Amanda bojuje s vnitřními démony, kteří ji pronásledují od jejího problematického dětství. Film Otcové a dcery zachycuje vztah dítěte a rodiče, kteří se v průběhu let odcizili. Přes staré křivdy a rány, které během života utržili, se snaží znovu k sobě najít cestu... (Bioscop)

valasek.m

Jsem trošku zklamaný, čekal jsem pořádnou citovou vydíračku, která se bohužel nedostavila. Ale Russell Crowe byl neskutečný, jeho záchvaty by mu uvěřil každý. Pak naše Amanda, o které už dávno víme, že je to herečka s velkým H. ()

Jaro_slav

Bylo to plný emocí jak z učebnice tvorby filmovejch emocí. A to fakt neni kompliment. Jediný, na koho se dalo koukat, byly Jane Fonda a Octavia Spencer. Zbytek jsou prkna z ohrady. Aaron Paul jinej bejt neumí, ale tentokrát opět nudil i Russel. Ach jo. Zatimco Čistá duše byla oskarová sterilní nuda, tohle bych nazval Bramborovou duší s příchutí malin. ()

jasse

Zvláštní film, který na mě působí dost rozporuplně. Především je krásný vizuálně, dobře nasvícený, malá Katie je roztomilá a svoji roli zvládá obdivuhodně. Velká Katie vypadá, jakoby jen vyrostla, ale přiznám se, že dějová linka s ní mě tolik nebavila. A taky těžko chápu, jak někdo, kdo sám šlape vodu, může pomáhat plavat někomu jinému...Každopádně bylo ve filmu několik silných scén, například se mi líbil rozhovor mezi Jakem a jeho švagrem, který mu osvětloval, že u soudu o malou Kattii proti němu nemá nejmenší šanci...Russell Crowe byl velmi dobrý. A ještě maličkost - Jane Fonda jsem poznala až v titulkách :) ()

janeke

Vykalkulovaná omaľovánka. Počnúc názvom, končiac castingom a strihom. Ak niekto čaká sondáž do vzťahu otcov a dcér, bude nahnevaný a sklamaný... vlastne oklamaný. ()

filipvrbik

často se mi nelíbí dvě dějové linie vyprávěné napřeskáčku-tady to ovšem bylo udělané skvěle a hlavně to mělo smysl- lepší je ta linie s Russellem Crowem, který je opět brilantní- ale jak Amandu Seyfried nemusím, protože hraje divné role (nebo normální role divně)- tady je to taky divná role, ale dokonale se do ní hodí....každopádně film který stojí za vidění, na konci možná ukápne i slza.....90% ()

laepus

Výborný Russell Crowe v zajímavém komorním filmu, u kterého mě totálně vytočil konec. Ale na druhou stranu aspoň nějaký konec. Mnohem raději mám film, kdy se s autory mohu rozejít v názoru, než když autor neví, co vlastně chce. ()

Erik7595

Tento film nie je o uzmierňovaní sa otca a dcéry po dlhých rokoch, ako je tu uvedené v popise od distribútora. Film je o vyrovnávaní sa s ťažkými stratami, ktoré počas života utŕžime, o tom, ako nás to, čo nám život prinesie ovlyvňuje. Ide o pekný, avšak emočne silný a smutný príbeh, ktorým pozorujeme dve časové roviny deja. Prvú, z roku 1989, kde sa slávny, oceňovaný spisovateľ v podaní výborného Russella Crowe-a snaží po tragickej smrti svojej manželky pri autonehode snaží postarať o svoju dcéru, Katie. Výchovu mu sťažuje nielen duševná porucha spôsobená danou autonehodou, ale aj jeho švagor a švagriná, ktorí mu jeho dcéru chcú zobrať do adopcie. Druhá príbehová línia zobrazuje už dospelú Katie (Amanda Seyfried), poznačenú z tragédie z detstva vyrovnávajúcu sa so svojími vnútornými démonmi a strachom promiskuitným spôsobom života a alkoholom... Nech znie príbeh trochu jednoducho, ide vskutku o veľmi pútavo natočený film. Výborná, výbornými hereckými výkonmi vyšperkovaná rodinná dráma (vedľa skvelých hereckých výkonov skutočne excelujú Amanda Seyfried a Russell Crowe), ktorej nechýba množstvo emócií, napriek tomu mi film nepripadal, že by chcel vyvolávať emócie nasilu. Musíte avšak očakávať istú dávku melodrámy, ako to u filmov od Gabriela Muccina býva. Komu ale sadli jeho predchádzajúce počiny, ten si určite prijde na svoje aj tu. Videl v kine 2x /95% ()

Hepy13

Vlastně to bylo přesně takové jaké jsem očekával (protože Gabriele Muccino umí z filmu vyždímat emoce na maximum). Drama s výborně hrajícími herci a vnitřně nevyrovnanými postavami. P.S - Russell Crowe to je pro mě už velkou řadu let sázka na jistotu, prostě pokud chcete ve filmu vidět 100% herecký výkon obraťte se na něj. ()

kubyno

Muccino to ždíme, to je sice pravda, nicméně nic hroznýho to není, protože ty brutální herecký výkony to dost přebijí a ve výsledku to je docela silnej a dobrej film. ()

Dlubal David

Film o dvou příbězích, které jsou spolu provázané, respektive na sebe navazují. První se odehrává v New Yorku roku 1989, druhá o pětadvacet let později tamtéž. ■ Prvních pár minut jsem si musel zvykat na ty skoky mezi dějovými liniemi, posléze mi to ale naopak přislo pro podání dobrého pochopení celého příběhu skvělé. ■ Hned narovinu musím říci, že mi sympatičtější a mému srdci bližší, byl ten příběh otcův, kde je Katie ještě holčičkou. Russel CROWE zde podal výborný výkon. Kylie ROGERS, coby malá Katie, také nebyla vůbec špatná. ■ Amanda SEYFRIED se v dospělosti cítí býti prázdnou a řeší to tak, že se nechává naplňovat penisy náhodných mladých mužů z barů a hospod. Tento druhý příběh mi přišel nezáživný a až na jednu věc nezajímavý. Tou jednou věcí je ona záležitost, že ať jsme jakkoliv staří, tak navždy zůstáváme dětmi svých rodičů a své problémy z dětství si s sebou neseme v té či oné podobě jako břímě celý zbytek života. ■ Ať koulí Amanda těma svýma velkýma očima sebevíc, tak bohužel v tomto filmu mi přišla jaksi nevýrazná a moc jsem jí to nežral. ■ Ovšem suma sumárum mi tento snínek přijde velmi zdařilý a nepovažuji jej za ztrátu času. K dokonalosti mu samozřejmě chybí hodně, ale i tak určitě stojí za pozornost. ■ (R) [75/100] ■ (K) [68/100] ■ (V) [60/100] ■ (H) Russel CROWE [80/100] ● Kylie ROGERS [68/100] ● Amanda SEYFRIED [59/100] ■ (♫) [60/100] ■ (E) Mothers and Daughters (2016) ● A Beautiful Mind (2001) ● Mother and Child (2009) ● The Diary of a Teenage Girl (2015) ● Crazy Heart (2009) ● Love Actually (2003) ● 5 to 7 (2014) ■ (Č) 1 ■ 1) {Pátek, 12-V-2017; 19:32; Doma; PC} [1080p] [ϿϾ] [PZ-cz] [79/100] ■ (CSFD) hygienikKlárkaSAkysalisburyharfuska ■ (C) [79/100] ()

aliaska

Neskutočný a silný príbeh otca a dcérky. Priznám sa, že som plakala pri filme a po ňom som išla moju princeznú vybozkať hoci už spinkala😘 ()

petokucho

Necakal som vela, dostal som vybornu vztahovu dramu s romantickym ponatim a skvelym Russelom Croweom. Pät je mozno az prilis, ale styri malo... ()

FilmWave

Prvoplánová ždímačka emocí. Postavy jsou buď strašně zlé (kam se hrabe Pacinův satan z Ďáblova advokáta na Bruce Greenwooda, který chce Russellovi přebrat dceru) nebo strašně hodné (Aaron Paul polo svatý). 2 hvězdy si to ale jasně zaslouží za opravdu skvělého Russella Crowea (a to nejsem žádný jeho velký fanda), jehož bojující, trpící, radující se a zase trpící otec je prostě totálně uvěřitelný. ()

Wargoo

Výborné ! Russell bol otcom malej Katie.. a tá bola jeho Potato chip, skutočný. Skvele zahrané, napísané, dojímavé. Vzťahoviek je mnoho, niesom ich veľký fanúšik, ale toto ma ozaj dostalo. Aaron + Amanda zahrali nad očakávania, malá Katie bola rozkošná, a ja môžem len doporučiť. Russell od A good year a American gangster opäť v neskutočne presvedčivej úlohe. Plus krásna hudba počas filmu. 5***** a 80,182% ()

Rockerman

Velmi brzký odchod obou milovaných rodičů poznamenává Kateyinu povahu i psychiku v dospělosti. Není schopna nějakého hlubokého citu a vyhledává známosti na jednu noc. Silný film, jehož děj je prezentován událostmi střídavě ze současnosti a z dětství Kate, před pětadvaceti lety. ()

Rathalos

Smutna,no krasna drama o vztahoch medzi ludmi,hlavne medzi otcom a dcerou,donuti vas to zamyslat sa nad zivotom,aky vie byt hrozne tazky,no zaroven nadherny,zivot je boj a nic s tym nenarobime,no stretneme pocas zivota zopar ludi,ktori nam ho aspon trosku ulahcia a stoja za to bojovat a zit naplno...:-) ()