Když už si Arthur Bishop myslel, že nechal svou vražednou minulost daleko za sebou, unesl jeho nejobávanější nepřítel jeho životní lásku. Nyní je nucen cestovat po celém světě, aby spáchal tři naprosto nemožné atentáty a udělal to, co umí nejlépe: spáchat je tak, aby vypadaly jako nehody. (Freeman Ent.)

Acrobat

Albu zachraňujem vždy a všade. Ako Vranu ma k tomu zaväzuje zmluva s nebom. Je jedno v akej pozícii je, či je herečka či nie, či má na sebe veľa vecí alebo menej. Skrátka "pacta sunt servanta." Odbočil som, ale Statham je teraz v tejto roli. Závidel som mu, no réžii Gansela už nie. Robí v akcii síce tzv. "postup" kde prvé poschodie Ďalej a Ďalej, ale všetko zrýchlene a sterilne čisto s digitálnym rozmazom vzadu. Ono mission impossible je tu dosť, nadľudsky pôsobiaci Statham je už smiešny, ale nemôže za to kam ho tlačí scenárista. Mechanik má pekné lokácie, niekedy zaznie motív hudby, že mi je tak smutno. Aj tak, že prečo to nemôže byť dobrý film, prečo viem ako to skončí a prečo... už som ako malý. Vypnúť sa dá, ale našťastie nemám pocit trápnosti. Idem späť do hrobu. Je zachránená. Aspoň nateraz. A Gansel už nič nerob. (videné 02.09.2019, JOJplus) ()

Likan7

Nebylo by vhodný investovat pár dolarů navíc do triků? Film z roku 2016 vypadá hůř, než většina filmů na začátku tisíciletí. Statham skáče na rogalo, Statham bojuje na lodi, Statham...Statham, Statham...Jason nesleze z plátna, ale jak jsem byl za něj spokojenej v prvním dílu, tady je to fakt velký špatný. Nejzajímavější scény jsou uprostřed, kdy se Arthur snaží zabít milionáře v bazénu, trvá to snad 5 minut a vypadá to jako hodně béčkovější Ghost Protocol, jinak veškerá akce spočívá v tom, že Bishop má neomezeně munice, nebo mu dojde po akci, všechny kulky ho minou a sám rádá headshoty v kotrmelci hlavou vzhůru po lahvi vodky a po slepu. Ta jeho nepřemožitelnost je tu fakt dost utažená, že mě to často ani nebavilo. Scénář je jedna velká srajda, ať už příběhem nebo Albou samotná. Vypadá to, že to nebavilo choreografy, Stathama a už vůbec ne Lee Jonese, který je ve filmu 10 minut před koncem. Takhle se akční béčko nedělá. ()

MilesTeg

Stathama a Albu mám rád, ale ten Jones, to je strašná postava, a ten scénář není jen na hlavu, to snad hodili do klobouku všechna slova z opileckého brainstormingu a náhodně vybrali pět a vymysleli kolem nich příběh jako písničku ve Vtipu za stovku Ruda z Ostravy. ..žíš! ()

Ceberus

Na jedno zhlédnutí v pohodě. Jedničku jsem si vůbec nepamatoval, takže jsem u dvojky neměl žádná konkrétní očekávání. Green screen scény jsou bohužel velmi patrné a vizuální efekty obecně nejspíš nedostaly dostatečnou finanční injekci, takže pak výsledek vypadá, jako by film byl o 20 let starší. Co se týče roku výroby, překvapuje mě, že tvůrci stále ještě zvolili dnes již pomalu politicky nekorektní klasický archetyp dámy v nesnázích - nejspíš tomu pomáhá, že cílovkou jsou chlapi, kteří to neřeší a spíš jsou na tuhle dynamiku zvyklí. Když už je řeč o dynamice, práce kamery během akčních scén mi přišla trochu nepřehledná. Na druhou stranu musím ocenit kaskadéry a také celkem slušnou hudbu, která mi místy připomínala Rabina. A jako již tradičně naopak neocením Michelle Yeoh - od té doby, co ji znám ze Star Treku Discovery, tak nechápu, jak se z ní stala tak často obsazovaná hvězda - neznám jedinou její roli, ve které by oslnila. Ve filmu dojde hned na tři vraždy různým způsobem, takže snímek připomíná spíše průchod úrovněmi v počítačové hře - ostatně kdybych se na film začal dívat z prostředka, měl bych vážně podezření, zda nesleduji další remake Hitmana. Toho bych jinak doporučil, chcete-li zabijáka v pětihvězdičkové kvalitě. ()

rublik05

Oproti jedničce se Mechanik 2 lehce posunul do béčkových vod, kromě povedené úvodní scény je začátek strašně utahaný a nudný, film nabere grády v podstatě až v druhé půlce, která se naopak nesmírně povedla, akční scény mají zajímavou choreografii, jsou pěkně brutální a docela i slušně natočené. Líbily se mi atraktivní exotické destinace, dodávají snímku příjemnou atmosféru, působivé jsou i vynalézavé způsoby likvidace protivníků. Příběh vůbec nepůsobí jako pokračování, jede si úplně novou dějovou linku bez nějakých návazností, nevyhneme se nějakých těch dějových nelogičností, ale to se tak nějak dalo očekávat. Herecky celý film táhne kamenná tvář Statham, záporáci jsou nevýrazní, Jessica Alba zaujme snad jen vizuálně, Tommy Lee Jones mohl mít lépe napsanou postavu, takhle je taktéž velké zklamání. Obyčejné nadprůměrné béčko, nic víc. 6/10. ()

Nix

Tak jako jednička, tak i dvojka mne překvapila. Je pravda, že po skvělém úvodu se to zpomalí a dostaneme kecací část, ale pak se to zas rozjede a nejen, že vraždy jsou originálně vymyšlený, ale celé to dostane zase skvělý tah na branku a vydrží to až do konce. Tahle role Stathamovi sedla, zajímavý počin. ()

Clark_Kent

První nálož bojových scén, byla o mnoho lepší. Celý příběh taktéž, musím apelovat a nebyl jsem nadčený. Statham je dobrej ale chci ho vidět někde jinde. ()

Cooller

nu kde začít tohle je poměrně rozporuplný snímek nicméně statham to znovu zvládl na jedničku k němu moc výtek nemám ale jako ostatně vždy jeho filmy mají poměrně velký nedostatek ve scénáři obzvláště tyhle "akčňáky"... mám ale silný pocit že tohle je přesně případ kdy by se vyplatilo jít ve šlípějích Hardcore Henryho tedy pojmout to z pohledu hlavního hriny (1.st person)... dal bych tomu možná i lepší hodnocení jelikož mi to velice ale velice silně připomíná mise z GTA nebo Metal Gear Solid... ve zkratce řečeno je tu ten "herní" nádech ať už formou macgyvera který udělá ze stébla slámi dynamit a nebo nepřekonatelné debilitě nepřátel... jelikož i v těch již mnou zmíněních hrách mě občas trefili... 55% ()

DaveSmith

Neuvěřitelně přiblblej scénář a super akce. Prostě typicky béčkovej Statham, kterej pobaví. Jen holt moc nepřemejšlet. ()

masekjc

Pro Jasona Stathama mám slabost ale Mechanik, v jakékoliv verzi, mne prostě neoslovil. Tady tj navíc hodně slaboučké a prohnané levnýma efektama, takže vzkříšení a ani další díl už radši opravdu ne. ()

elimS

50% - komentář 20ti slovy: "Mission: Impossible", "MacGyver", zakončeným "Sám doma" + hromada štěstíčka. Když opominu to nelogické chování a absurdity v ději, tak jsem se bavil. ()

vetsinezobri

Postava mechanika objela celej svět včetně rajcovní Jessicy Alby, ale Jason Statham nevytáhl paty ze studia. Úřaduje tu totiž zelený plátno, všude, úplně všude. Na záběrech, kde je Statham není opravdovýho nic, ani kouř, ani plameny, ani ta blbá voda. To ho v tom člunu nemohli posadit aspoň do bazénu, aby nemuseli digitálně šplouchat vodou? Hnus velebnosti. Proti digitálním trikům nic nemám, když jsou udělaný dobře, ale tohle hraničilo se Sharknadem. Scénář bych moc nevytahoval, nic lepšího se asi čekat nedalo. Jessice to tu moc sluší, Statham má snad namakanější záda než kdy dřív a s Tommym je sranda. To je málo. ()

JohnZ87

Akčnější, nabušenější, ale také hloupější než první díl, který disponoval alespoň vcelku rozumnou zápletkou. Hlavní hrdina ví, že je vlákáván do léčky, očekává sklapnutí pasti, chce se na všechno připravit, ale přesto nakonec skáče tak, jak loutkovodič píská, aby až posléze zjistil, že je vlastně zneužíván pro odstranění konkurence. Jessica Alba působí ve filmu vcelku zbytečně, daleko zajímavější roli má ovšem Tommy Lee Jones, který se bohužel objeví až v poslední čtvrtině filmu, přesto si ale dokáže ukrást film pro sebe. Neomylnost hlavního hrdiny je až do očí bijící, stejně jako notná dávka štěstí, která mu v soubojích pomáhá (nožíkem proti ozbrojencům se samopaly, jako fakt?). Třetí hvězdička je za skvělého Tommy Lee Jonese, jinak by to byly spíše dvě. 55% ()

Shitonit

Nechápu jak se může člověk tak rychle přesunovat na takový megadálavy. Šup a jsem jinde. Paráda. Mechanik mě baví, Jason je borec, A tenhle film je dost dobrej na to, že si ho klíďo dám znovu. Co se mi na něm líbilo..? No asi tak nějak všechno. Drží to pohromadě, je to barený, třaskavý, zamilovaný, vraždící a hlavní hrdina nesmrtelnej. Co si víc od akčňáku přát ?? ()

Maniik88

Konečne Stathamovka s dobrou akciou, kamerou, Stathamom vo forme. Zaujímavými vraždami, akciou (bazén na mrakodrape) a najmä a v prvom rade prekrásnou Jessicou Albou. Jaaj no radšej by som normálne dlhší romantický úvod s lepšou posteľovou scénou ako tie bitky a prestrelky. Reálne tak na 3* ale Jessica to popostrčila vyššie. ()