Když už si Arthur Bishop myslel, že nechal svou vražednou minulost daleko za sebou, unesl jeho nejobávanější nepřítel jeho životní lásku. Nyní je nucen cestovat po celém světě, aby spáchal tři naprosto nemožné atentáty a udělal to, co umí nejlépe: spáchat je tak, aby vypadaly jako nehody. (Freeman Ent.)

Dexter256

Hodně velké zklamání. :( Ten scénář by ani nebyl zas tak špatný,ale také neříkám že je dobrý. Ale ta kamera a ty detaily to je prostě hrůza. Natočené jak film z roku 2000. Hold asi nebylo moc love na nového Mechanika. Což je tedy velká škoda protože jednička by si pokračovaní poměrně zasloužila,ale bohužel takové určitě ne. Zatím nejslabší Stathame velká škoda. :( ()

jenik71

Statham mě bavil přibližně stejně jako v minulém díle. Jeho drsňácká kamenná tvář má prostě svoje kouzlo a v akčních filmech mi opravdu sedí. Líbila se mi např. scéna s bazénem na střeše, ta se povedla. Jessica Alba je sice kočka, ale mezi herečky bych jí moc nepočítal. No co, Jason přece nebude mít po boku nějakou ošklivku... Hodnocení dávám stejné jako v případě jedničky. ()

Fox85

Zase jeden akční béčkový výplach. Horší než dvojka, ale zase jsem měl možnost vidět T.L.Jonese jako hippie mešuge (?) ()

giovanni3

Další z průměrných akčních filmů, ale byl čas to vidět tak proč ne. Lákal mne zde skvělý Stathem, ale i pohledná Jessica Alba. Jessica potvrdila, že není moc dobrá herečka. Stathem podal průměrný výkon. Ostatně děj byl již 100x ohrany, i tak zde bylo pár slušných scén, které hodnocení udržely na slušné 3z5. ()

Kaceris

Rozhodne si nemyslím že by tento film mal mať tak málo percent. Je to síce Statham skoro ako stále, ale je to od neho konečne aspoň poriadne akčný film. Prvé polhodiny sú síce len kecy, no potom sa akcia nezastaví do poslednej scény. Samozrejme je to len môj názor, no pre mňa je Mechanik 2 o dosť lepší film o "Hitmanovi bez hitmana" ako o Hitmanovi s Hitmanom (Agent 47 vyzeralo dobre a vykľul sa z toho Terminátor). Ešte možno trochu viac z rozpočtu pridať na efekty, a tento film by bol dobrý. Film cítim na 3*. ale Statham tomu pridáva, takže dávam 4*. ()

kenkaku

No... bylo to náročné (myslím nenaštvat se). Přece jen blbější děj se jen tak nevidí. Hlavně ty zvraty a logika co-kdo-proč dostává na prdel fest. To ale nemění nic na faktu, že akčně se na to dívat dá. Statham plní roli mlátičky na jedničku a pokud skutečně vypnete (opravdu nula mozkových buňek v provozu), je to zcela normálně koukatelné a zábavné. ()

sedm.1

Nakonec tedy po dlouhém rozmýšlení to lehce nadprůměrné hodnocení dám, nicméně jen tak na okraj, už začínám mít s filmy Jasona Stathama docela takový podstatný problémek, a to že jeho filmy začínají být vesměs tak nějak na jedno brdo. Je tedy samozřejmě fajn, že je to zpracované právě tak, jak to mám u těchto akčních výplachů rád, tedy dynamicky, nekompromisně a hlavně zábavně, ale skutečně krom ksichtů Stathamových soupeřů se v jeho filmech už léta nic jiného nemění. Sice to tedy pořád funguje a baví spolehlivě, ale do budoucna už by to mohlo vážně omrzet. Každopádně, dvojka Mechanika je ale jinak určitě fajn podívaná, zápletku tedy nějak nemá smysl hlouběji rozmazávat, hlavní je, že má spád a že díky ní získal Jason zase hromadu podnětů k vychytané likvidaci soupeřů, a daleko podstatnější je, že ony likvidace probíhali v naprostém souladu s mým vytříbeným vkusem, což znamená, že byly nápadité, živelné a choreograficky velice vymazlené a přehledné, a navíc Jasonův nasraný výraz též opět fungoval naprosto bezpečně a na maximum. Opomenout ale samozřejmě nemohu ani luxusně vypadající Jessicu Alba, to je fakt kotě. Spolu s Jasonem si tu pak navíc užijeme i mnoha výrazných a vážně dech beroucích destinací, zkrátka v rámci žánru si tady lze jen těžko na něco stěžovat, tato přímočará, zábavná řežba s nasraným Stathamem mě prostě znovu velice bavila, nicméně opakuji, jak dlouho to může ještě takto fungovat, přeci jen už tu je i znát, že nám Jason pomalinku stárne. Tak uvidíme. ()

Lukoboss

Od filmu s J. Stathamem prostě čekáte řežbu i za cenu toho, že to bude béčko. To by ani nevadilo, je to žánrovka sama o sobě, ale když to má hodinu a půl a z toho je první polovina plná romantických keců, pak je to prostě na hovno. Začne to sice akcí, ale pak holt musíte čekat, než se začne něco dít. No, pak už to je plný soubojů, přestřelek a výbuchů, ale ten rozjezd to fakt celý kazí. Škoda, viděl jsem s ním lepší filmy. ()

Seti

Jako Jasone sorry, ale za tohle by se styděl i Steven Segal. Jakýkoliv dějový motiv v tomhle céčkovym škváru včetně toho hlavního byla vyložená sračka, počínání jakékoliv postavy postrádalo logiku i smysl a co se týče dialogů, tak jako němý film by byl druhý Mechanik rozhodně snesitelnější. Někdo by možná mohl ocenit hitmanovsky lazené "mise" a některé akční momenty, já však na to nemám, protože ten zbytek všechno alespoň malinko pozitivní nenávratně zadupe do země. Je mi jasný, že scénáře tvých filmů jsou až na posledním místě, ale občas by neškodilo si ho před podpisem smlouvy přečíst a říct si spolu s Chinaski "čeho je moc, tak toho je příliš". Daleko lepší filmy jsme totiž dostávali v devadesátkách na kazetách od Intersonicu, kde si aspoň zaplatili skutečné výbuchy. ()

iXtr3m3

Akčnejšie ale hlúpejšie ako jednotka. Nevadí, hlavne, že Jason konečne trošku ukázal zo svojej fyzičky a schopností. ()

KoRner

Jason si zbúchal céčkové pokračovanie vskutku drsnej 70-tkovej jednotky a do toho si pozval jednu z najkrajších a zároveň najlacnejších herečiek Hollywoodu. No a tým sa šetrenie nekončí, nezaplatil ani scenáristu, či režiséra, keďže film je po každej stránke nudný a nezaujímavý. ()

SpaceOdyseus

Ne. Nedostali jsme dalsiho Johna Wicka. Za celou hodinu a pul stopaze jsem nenarazil na jeden jediny napinavy moment. Mechanikovi vse od zacatku tak supermanovsky vychazi, ze neni mozne se o nej na chvilku bat. Tomu vubec nepomuzou akcni sceny, ktere jsou natoceny bez jedineho napeti a je jedno jak moc sverepe se bude Statham tvarit. Scenar je debilni az to boli, hudba hrozna, cgi slabe. A to jsem mival stathamovky rad. ()

Lefty86

Dost hloupoučkej, naivní a předvídatelnej děj. Jezdilo se mezi krásnýma lokacema, kde Jason někoho zabil, pár týpků zmydlil. Pár pomrknutí na fandy Bonda. Ale tak asi jsem nečekal nic z čeho nebudu moct usnout. První Mechanik nebo Elitní zabijáci jsou lepší Stathamovky. Vzhledem k těm lokacím asi byl i větší rozpočet a dovolili si to šoupnout do kin. Jinak by se to tam asi nedostalo. Ale!! Sál v kině byl zaplněný ze tří čtvrtin, takže palec nahoru a důkaz že Jason u nás táhne! 60% ()

ondrula

Můj druhdy oblíbený Statham se v posledních letech už definitivně ponořil do sraček béčkových akčňáků a nevypadá to, že by byl schopen se vynořit. Kdysi měl coby Frank Martin nebo Chev Chelios našlápnuto ke skvělé kariéře a takhle to zjebal! Mechanic 2 je blockbuster, který zřejmě měl zkusit ještě vydělat nějaký prachy, k čemuž podle producenta zřejmě stačí pověst solidní jedničky, pěkný záběry krajiny, ksicht Tommy Lee Jonese na posteru (co na tom, že ve filmu figuruje asi 1 minutu), nezajímavá přestárlá krasavice a samozřejmě Statham. No, nestačí, jak zjevno. Hlavní potíží jsou pochopitelně mdlé a nenápadité akční scény. Dále směšný příběh jak z 90. let a otravná Love story. Celý konstrukt příběhu má být vystaven na třech vraždách, které má Bishop spáchat tak, aby vypadaly jako nehody - a ani tohle se na filmu nepovedlo: první vražda tedy vážně nevypadá jako nehoda (oběť je směšně naaranžovaná a podepřená nějakými holemi, aby to jako vypadalo, že sedí u stolu, tudíž zjevná nehoda jak svině - wtf?), druhou vraždu diváku vlastně celou přehraje trailer k filmu a ke třetí vraždě vůbec nedojde. Komické. Špatné. ()

Magika82

Kde jsme se to ocitli od původní postavy "Kurýra", z toho jsem zmatená jako včela v zimě... Nicméně, ačkoli snímek nedosahuje kvality svého prvního dílu, a pokulhává na obě nohy i za Kurýrem, nepostrádal hlavu ani patu. Děj vcelku logický, akční scény mírně místy vyhnané ad absurdum, ale budiž. Svižná a plynulá jízda, bez brzdění a opětovném šlapání po plynu (jako u nezkušených řidičů). Leč krajina (exteriéry) měla být vyladěnější, a silnice (dějová přímka) méně hrbolatá... Takže výsledná známka Dobrá +..... 60%, a tedy 3 vyleštěné hvězdy... Méně náročný divák, snímek ohodnotí jistě známkou lepší :o) ()

Milky.

Generická dvojka. Nenadchne, neurazí. Z hlavy vyvane stejně jako jednička. Maximálně si člověk vzpomene na díru v bazénu. Navíc zapomíná na svá vlastní pravidla (vraždu ve vězení nemohl nikdo normální považovat za nehodu). ()

1945

Dennnis Gansel je bystrý režisér, a proto hned napoprvé pochopil, jak má správná Stathamovka vypadat a plně využil potenciál žánru, ale musím přiznat, že posadit ,,kurýra" do Lady Nivy bylo od něj již poměrně odvážné :-) Druhý díl mi tedy přijde paradoxně lepší, jelikož se již jedná o zcela samostatnou mordovací klasiku a né o zbytečné vykrádání legendárního filmu s Bronsonem. ()

aLPaC

Akčních scén je mnoho, na mnoho kontinentech. Výprava tedy áčková, scénář ale béčkový. Statham je těsně před 50 stále ve formě, ale jeho filmografie jde už trochu dolu. ()