Kniha džunglí

• USA The Jungle Book (více)

Hrdinou filmu je chlapec Mauglí (nováček Neel Sethi), člověčí mládě vychované v džungli vlčí smečkou. Do džungle však přichází hrozivý tygr Šér Chán, jenž si nese jizvy způsobené člověkem. Šér Chán chce zničit vše, co vnímá jako ohrožení a Mauglí cítí, že již v džungli není vítán. A tak opouští svůj domov a vydává se na dobrodružnou cestu plnou poznání. Provází ho přísný mentor, pardál Baghíra, a veselý medvěd Balú. Cestou džunglí se Mauglí setká se zvířaty, které to s ním nemyslí vždy dobře. Patří mezi ně krajta Ká, jejíž svůdný hlas a pronikavý pohled hypnotizují člověčí mládě, a marnivý král Ludvík, který se snaží Mauglího přemluvit, aby mu prozradil tajemství překrásného, leč smrtonosného Rudého květu: ohně. (Falcon)

Pedross800

Tož já vyrostl na dvou desce, kterou jsem slyšel asi milionkrát a velkou dětskou fantazií si to zvířectvo a svět představoval a.......přešlo hafo let a fantazie z dětství se zhmotnily v tomto dech beroucím a asi nejpovedenějším digi filmu všech dob! Dokonalé ale i nahánějící strach, doba kdy živých nebude ve filmu třeba už klepe na dveře. ()

svobik

Objektivně dobrý film, kterému ale podráží nohy jeho snaha nacpat do vcelku krátké stopáže všechny atrakce (rozuměj hlavní zvířata z knihy). Jednotlivé akty tak působí spíše jako několikadílný seriál než semknutý celovečerák, fenomenální řemeslná stránka, napětí a některé emocionálně působivé scény ale novou Knihu džunglí drží stabilně nad vodou průměru. 7/10 ()

vyfuk

Klasická podívaná pro děti, která prostě nemůže omrzet. Disney nyní sází na předělávky svých klasik do hraných podob. No a zatím jim to perfektně vychází. I když Popelka nikdy nebyla moje káva, tak i přesto se mi její koncept líbil. A Kniha džunglí funguje perfektně. Už se nemůžu dočkat jak budu snad automaticky dávat pět hvězd Krásce a zvíře. ()

MI-380

Technika v kinematografii postoupila o další krůček a herci aby se báli o práci: 75% (zatím 11097 hodnotících, průměr 80%). ()

obivan568

Pecka film. Dojemný, vtipný, dějově (pořád se něco děje) i vizuálně namakaný, s postavami (zvířaty, chcete-li), ze kterých si každý najde tu svou oblíbenou. Lahůdka. ()

Hollohlaway

Naprosto uchvacující vizuál ve spojení s příběhem, který se ne úplně drží knižní předlohy. Až tak to zase nevadí, jen druhá polovina filmu je trochu bez tempa a konec je dramatický jen tak akorát, aby to děcka rozdýchala. Nejvíc pobavil Balú a potom zpívající Christopher Walken, kupodivu mě příjemně překvapil i Favreau , kterého mám zařazeného jako o originalitu se snažícího pozéra. Zde ovšem předvádí až nečekaně kompaktní práci. ()

jefff

Překvapivě hodně povedené. Skvělá (opravdu skvělá) animace, povedený příběh i neustálá akce s pěknými scénami. Favreau překvapil. ()

jenik71

Nádherná dobrodružná podívaná, kterou si vychutná celá rodina bez rozdílu věku. Příběh zná drtivá většina diváků (a čtenářů), takže nikoho nepřekvapí. Rozhodně ale zaujme technické zpracování. Je neuvěřitelné, kam až sahají možnosti současné počítačové grafiky a animace. Klobouk dolů před každým, kdo vytvořil tuhle džungli a všechna ta zvířata. Pro mě parádní oddechovka. ()

P1tr

Moderní Kniha džunglí je technickým zázrakem, který udivuje i v dnešní době, kdy je možné téměř vše a máloco nás překvapí. Je opravdu obdivuhodné, jak realisticky digitální zvěř a džungle vypadají. Na tento remake je radost pohledět a vizuálem vás plně pohltí. Naštěstí snímek nabízí i další kvality a zaujme i svým obsahem, který do klasického příběhu příliš nezasahuje a spoléhá se na osvědčenou recepturu. Ačkoliv je příběh dobře zpracován, je pravdou, že je až příliš tradiční a v tomto ohledu není snímek tak revoluční, jako v případě svého vzhledu, tudíž i když se jedná o zábavný film, nepřináší obsahově nic nového a největším přínosem je právě pokroková triková stránka filmu. Příběh je pouze adekvátním doplňkem vizuálu, což na žánrový nadstandard stačí. ()

coscarelli

Monstrozna klasika zozrata grandioznym vizualom a cgi vymakackami, nad ktorymi Avatar uz len zeleneje. Valdez a spol poriadne zahriali compy, a predviedli sa ako len mohli. (vycharakterizovali by aj atomy a molekuly). Prijemny tarzanoidny pokuk opojeny pasujucou hudobnou stopou a bez obsahu nudnych chvil. Jon je napadity a pozyva nielen malych ale aj starsich ,starych a prastarych.Spotene spatrene v triDecku, efekt uspokojivy. Jon Favreau je macher. ()

herr_carter

To, že se film nedrží striktně Kiplingovy původní předlohy, je tady největší výhodou ! Tak aspoň tvůrci mohli dát volný průchod vizuálním efektům a neřešit příliš otázku, jak se malý Mauglí do džungle vlastně dostal a tak lépe vyprofilovat jednotlivé zvířecí charaktery. Celý film je podpořen nádhernou hudbou, příběh je dojemný a propůjčené hlasy zvířatům bezchybně vybrané (jenom mi to připadalo, nebo měl orangutan Walkenovy oči??). Typický film, na který je potřeba jít do kina a stojí to vážně za to.....................moje hodnocení = 9 z 10. ()

kenkaku

Malé přičmoudlé dítko pobíhá po pralese a povídá si se zvířaty. Takže se to odehrává asi v Indii... ale slony tam mají ty africké (ne indické). Takže kde se to odehrává nevíme, už to že všechny zvěř mluví stejně by napovídalo že se spíše někdo pořádně sjel... ale nechme rýpání do klasiky. Zpracování "Mauqlího verze 2016" je neskutečná. Zpočátku sice některá zvířata působí "uměle" (obzvlášť vlčata), ale časem si jeden buď zvykne nebo se to ztratí. Celkově film působí dost mile a zároveň ne příliš dětinsky (ano... musel jsem vysvětlovat jestli tygr umřel nebo ne potom co... ale ať zbytečně nic nevykecám). Prostě poutavé, velkolepé (asi nejvíc scény s králem) a to se počítá. ()

Maynard.

Jou, tak tohle se povedlo. Sice teda trvalo asi měsíc, než sem se na to mohl juknout, páč to porád někdo neměl čas nebo chuť, ale dopadlo to dobře :o). Kdybych byl malej prcek, tak sem z tohodle filmu doslova nadšenej. Už jen kvůli tomu, že tam mluvěj zvířata. A narozdíl od polostupidního Bethovena a podobných rodinných koukotin, tak těmhle mluvícím zvířatům to věřím. Navíc je supr, že ty zvířata maj supr charaktery, tohle se fakt povedlo. Trochu víc mi tam chyběla nějaká chytlavá melodie, myslím, že v těch smutnejch momentech se z toho dalo vytěžit víc, prostě sem u tohodle neměl ani jednou na krajíčku, a to si to vo to vyloženě říkalo, třeba když byl zabit hlavní vůdce vlší smečky - Akéla. Teď se dívám, že už se chystá pokračování, což nevím nevím jestli je to dobrej nápad, ale takle už to holt u amíků chodí - když vydělá jednička, tak prostě MUSÍŠ natočit pokračování. Jo ještě bych vypíchnul hlavního zá-porňáka Šerchána, kterej tomu dává pořádný koule! :o) ()

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Disney plánuje hraného Bambiho

Disney plánuje hraného Bambiho

25.01.2020

Další ze série oznámení, které byly jen otázkou času. Studio Disney oficiálně chystá hraný remake pohádkové klasiky Bambi. Snímek píšou Geneva Robertson-Dworet (Captain Marvel) a Lindsey Beer (Chaos… (více)

Disney našlo svoji Ursulu

Disney našlo svoji Ursulu

29.06.2019

Studio Disney pokračuje v úspěšném předělávání svých slavných animáků do hrané podoby a po Knize džunglí, Aladinovi a za pár dní i Lvím králi, dojde v nejbližších letech i na Malou mořskou vílu.… (více)

Mauglí míří na Netflix

Mauglí míří na Netflix

28.07.2018

Temná adaptace Knihy džunglí Andyho Serkise (Válka o planetu opic), pojmenovaná jednoduše Mauglí, právě změnila distribuční model. Původně film vznikal pod studiem Warner Bros., a to současně s… (více)