Reklama

Reklama

V hrané adaptaci animované klasiky Kráska a zvíře společnosti Disney, jež je ohromující filmovou oslavou jednoho z nejpopulárnějších příběhů vůbec, velkolepým způsobem ožívají příběh a postavy, které diváci znají a zbožňují. Kráska a zvíře popisuje pozoruhodný příběh Krásky, bystré, krásné a nezávislé mladé dívky, kterou ve svém zámku uvězní děsivé zvíře. Navzdory strachu se spřátelí se zakletým zámeckým služebnictvem a uvědomí si, že se pod obludným zvířecím zevnějškem ukrývá vlídná duše skutečného prince. (Falcon)

(více)

Videa (15)

Trailer 4

Recenze (675)

Ainy 

všechny recenze uživatele

"Mami, můžu zamluvit lístky na Krásku a zvíře, prosíííííím" "No dobře, venku má být hnusně, půjdem do kina". Nějak mě minula informace, že je to muzikál. Sotva to začalo, zděsila jsem se. No to nevydržím! Představa 130 minutové stopáže plné zpívání mě upřímně vyděsila. A téměř okamžitě mi vytanula v mysli slova písně skupiny Fugess "killing me softly with his song". Jako správný tvrďák jsem neutekla a připravila jsem se na utrpení. Nicméně jsem byla velice příjemně překvapená. Miláček Ewan, charismatický herec, kterého mám spojeného s charakterním Bardem, mě rozsekal svou rolí nadutého, tupého, arogantního, sebestředného a zlého Gastona, ctitele krásné Belly. Nakonec to množství písní nebylo tak strašné. Musím ocenit ten obrovský kus práce, nádherných melodií, které mi připomněly staré, animované disneyovky. V příběhu se mi nezdálo nic extra přehnaného snad jen to množství Afroameričanů, kteří mi prostě v pohádkách budou vadit vždy. Chtěla bych vyzdvihnout opravdu výborné zpracování a i ta stopáž se nakonec dala vydržet, na rozdíl od kecalistů, jenž měli neodkladnou potřebu všechno komentovat a seděli hned vedle mě. ()

pepo 

všechny recenze uživatele

Audiovizuálne je to úchvatné. Výprava, kostýmy, kamera, efekty, hudba, celková atmosféra....to všetko vzbudzuje úžas. Emma Watson je ako Belle skvelá, Zviera je celkom sympaťák a Evans si svoje záporáčenie užíva. Nevedel som od plátna odtrhnúť oči. A navyše ten príbeh mám veľmi rád, takže vládla spokojnosť. No nadšenie sa nedostavilo a slzy som mal na krajíčku viac zo spomienok na animovanú verziu, než z diania na plátne. Problém je v tom, že je to však iba dokonalo načančaný produkt, ktorému chýba srdce. Čo je pri tomto type filmu dosť problém. Štylizácia prevzatá z animáku takisto pri nadmernej dĺžke nefunguje dokonale a počas pesničiek sa stráca tempo rozprávania. Možno je to spôsobené iba dabingom, no to muzikálové čísla, ktoré mali byť emočným vrcholom sú úplne zabité, pôsobili rušivo a fungovali iba ako naťahovanie času. Niečo mi vraví, že v originálnom znení to bude omnoho lepšie. Oproti nedávnej francúzskej verzii je to však dokonalé umelecké dielo. 8/10 ()

Reklama

BMW12 

všechny recenze uživatele

Krásný, pohádkový film o známém příběhu Krásky a zvířete. Je to krásně barvité, efekty jsou velmi dobré a Emma Watson září. Oceňuji velmi dobrý český dabing, líbilo se mi hlavně, že nadabovali i písně a nemusel jsem tak číst titulky. Jinak co mi trošku vadilo na filmu, že tam mohlo být o trochu méně těch písní. Ty sice byly celkem hezké, ale bylo jich tam až moc. ()

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Jestli od filmového muzikálu čekáš promakané choreo, líbivé melodie, dobré hlasy herců, trochu napětí, trochu srandy a trochu romantiky, no tak to seš tady správně. Nějaké připomínky bych sice měl, jako třeba že bych klidně uvítal víc songů nebo stručnější finále, ale radši budu chválit. Byla to velká zábava, i díky poznávačce Kdo je kdo známých ksichtů zmaskovaných k nepoznání. Jo a závěrečné titule u mě mají cenu za měsíc duben. Ovšem co mě potěšilo snad ze všeho nejvíc, tak přístup Emmy Watson. Pobíhala po tom zámku zhruba týden a zmákla to v jedněch hadrech! To je holka podle mého gusta, žádná princeznička Fň. Film jsem samozřejmě viděl v originále, dabované verzi nechť prosím pohlaváři ČSFD založí náhradní profil. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Nevím co se to se mnou dělo když jsem na to koukal. Ano je to kýč, jak poleno. Ale líbilo se mi to. Velice oceňuji, že si někdo dal práci i s překladem a přezpíváním všech písní do češtiny a že jich tam je. No a taky - zbožňuji Emmu Watson. Šílím, když jí někdo nazývá Hermiónou, U mně je to herečka jiných skvělých filmů např. Kolonie... Pohádka se povedla, dětem se líbí a to je myslím to nejlepší ocenění toho zda se povedla či nikoliv. Vadí mi jen jedna věc. Nenazývejte mne prosím rasistou, ale proč proboha v této staré evropské pohádce hraje tolik afroameričanů? Děsím se okamžiku kdy natočí někdo remake bajaji a hrdina bude Asiat nebo s hodně tmavou barvou kůže? Rasová vyváženost ve filmech je poslední dobou celkem problém, všímám si toho u spousty snímků. Někdo by si už konečně měl uvědomit, že všude cpát herce s jinou barvou pleti z jiných kontinentů prostě nejde... V tomto ohledu vesnice Krásky je sice krásně multi-kulti etno mix, ale pokud to má být ve Francii někdy v sedmnáctém nebo osmnáctém století jak uvádí na začátku (dle obleků) pak mi tam ti černoši fakt sedí jak pěst na oko. A že jich tam je. No ale je to pohádka. jen jestli dětem někdo podprahově cosi neaplikuje. S přihlédnutím k tomu co se dnes vše kolem děje navzdory zdravému rozumu bych se možná i bál, že to může být něčí záměr... 4 růže. * * * * ()

Galerie (392)

Zajímavosti (39)

  • Natáčanie sa začalo v Surrey (Anglicko) 18. mája 2015 a bolo dokončené 27. augusta. (LuiCJ)

Související novinky

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

A máme to tu zase. Studiu Disney se strategie aktualizování svých klasických a divácky velmi populárních animovaných franšíz finančně velmi dobře vyplácí a po hraných předělávkách Popelky, Krásky a… (více)

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Hrané adaptace klasických animovaných hitů se studiu Disney v posledních letech velmi dobře vyplácí, není tedy divu, že po Popelce, Knize džunglí, Krásce a zvířeti, Dumbovi, Aladinovi a Mulan nyní… (více)

Lví král láme rekordy

Lví král láme rekordy

22.07.2019

Studio Disney má za sebou pohádkový víkend. Nejdřív se Avengers: Endgame vyhouplo před Avatara a stalo se tak oficiálně nejvýdělečnějším filmem všech dob, následně šéf Marvelu Kevin Feige oznámil… (více)

Mulan nabírá obsazení

Mulan nabírá obsazení

16.04.2018

Asi vám neuniklo, že jde do kin jedna hraná disneyovka za druhou. V posledních letech se slavil úspěch s Popelkou, Knihou džunglí nebo Kráskou a zvířetem a příští rok dostaneme Dumba, Aladina a Lvího… (více)

Reklama

Reklama