Kráska a zvíře

• Austrálie

• Nizozemsko

Rodinný / Fantasy / Muzikál / Romantický

USA, 2017, 129 min

Mám veľmi rada Emmu, je nielen krásna a talentovaná herečka ale aj sčítaná a dobrá osoba, nikoho lepšieho si ako Bellu neviem predstaviť. Už než film vyšiel som vedela, že ma nesklame. Moja obľúbená Disneyovka je plná kníh, skutočnej lásky, ktorá premáha sebectvo a životného múdra. Videla som viac spracovaní tohto príbehu a ani jeden sa nepribližoval tomu, čo mám rada na pôvodnej kreslenej rozprávke. To, že sa ju tvorcovia pokúsili zachovať a verne napodobniť ma neskutočne teší.(3.8.2017)

Na Krásku a zvíře jsem jít chtěla. Už kvůli Emmě. Jenže nějakým nedopatřením jsem se ocitla v kině na filmu s dabingem. A tím pádem pro mě byl film z poloviny zabitý. Netuším, jak by to bylo v originálu, ale většinu písniček jsem v české verzi snášela dost těžce. Jinak k filmu žádné větší výtky nemám. Tvůrci se dost drželi předlohy, herecky je to obsazené skvěle a efekty taky hodně dobré.(17.4.2017)

[Výzva] Na začátek musím uvést, že nejde zrovna o žánr, který bych (ještě v neděli ráno) vyhledával a ke shlédnutí jsem byl "donucen" v rámci výzvy od jakési PZ (pro neznalé Petry Zumrové). Jak se však říká: "Jako dobrý filmový kritik musíš být schopen shlédnout a objektivně ohodnotit film i mimo svůj oblíbený žánr". Tudíž k filmu. Hudebně to až takové peklo nebylo, leč žádná z písní mi v hlavě neutkvěla, což u muzikálu považuji trochu za trestuhodné (například Come what May z Moulin rouge z hlavy nedostanu nikdy). Herecky to až taková křeč nebyla, i když Hermiona Krasková oplývá spíše vzhledem než uměním zpěvu a herectví. Obecně vzato mě však chvilkami film a přerod vztahu mezi kráskou a "zvířetem" bavilo sledovat a připadlo mi to chvilkama vesměs i milé (neplést se slovem teplé). Příště však, prosím, zvíře udělat pořádný monstrem, chvilkama bylo až moc roztomilé, než aby se do něj HK nemohla zamilovat prakticky na první pohled a navíc ve zmenšené formě být to mohl být i poměrně dobrej Pet. No... nakonec musím ohodnotit vesměs kladně (na klasicky kýčovité americké zpracování). Ač jde o 100x zrecyklované téma (s mírně zoofilními prvky), bylo to docela povedené...68%(21.1.2018)

Dvouhodinová fetiš, potěcha z ní pramení z ukojení diváka převedením notoricky známých obrazů do hrané a velkolepé podoby (výprava hraného filmu je paradoxně větší než kresleného - produkce byla schopna zaplnit obraz víc fyzicky, než byli animátoři schopní nakreslit). Podobné fetiše mám rád, ale na rozdíl od Superman Returns nebo Jacksonova King Konga tahle nejde od srdce, je jen naplněním objednávky, a je to vidět. V důsledku toho je těžší ji propadnout, protože bych nepodléhal spolu s tvůrci, ale jim.(10.3.2017)

Zmodernizované pohádky já sice ráda, ale sem tam se ráda podívám na naprosto pohádkovou klasiku a té se mi tady dostalo až až. Krásně převedené z animované pohádky do hrané, Krásku by těžko mohl zahrát někdo jiný než Emma Watson. Jen některých herců bylo skoro škoda na takové vedlejší postavy. Jediné, co bych filmu vytkla jsou písničky. Zdála se mi jedna jak druhá, ničím neoriginální, nezapamatovatelné, v ději naprosto zbytečné a postupem filmu i docela otravné. Ale jinak to bylo fajn.(8.12.2017)