poster

Kráska a zvíře

 • USA

  Beauty and the Beast

 • Slovensko

  Kráska a zviera

 • Velká Británie

  Beauty and the Beast

 • Nový Zéland

  Beauty and the Beast

 • Austrálie

  Beauty and the Beast

Rodinný / Fantasy / Muzikál / Romantický

USA, 2017, 129 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • malylada
  ****

  Tato klasická pohádka nikdy nepatřila mezi mé oblíbené a první polovina nasvědčovala tomu, že se jedná o zatím nejhorší kousek z hraných Disney pohádek. Velká rutina, která ničím nepřekvapí a příliš mnoho písní, okázalých scén, které pořádnou romanci brzdí. Naštěstí druhá polovina je po všech směrech chytlavější, písně více zapadají do všech scén a tvůrci nakonec dokážou vytěžit z diváka tížené emoce. Scéna, kdy ústřední hrdinové tančí sálem opravdu chytne za srdce. Herecky opět klobou dolů, nad pěveckými výkony všech herců a hned se mi vybavil La la land, kdy jsem byl překvapen. Vizuálně se nedá nic vytknout a především postavičky nejrůznějších věcí oživovaly celý příběh. Úrovně Knihy Džunglí to nedosahovalo, ale Popelce se rozhodně vyrovná.......7/10(28.3.2017)

 • Tom_Lachtan
  ****

  Tak bohužel jsem viděl dabovanou verzi, takže jsem si nemohl užít hlasy Ewana McGregora a Iana McKellena (kterého jsem asi pod maskou nepoznal) a jsem si dost jistej, že originál bude na hony lepší. Ovšem i s tímhle hendikepem je to moc fajn a přestože je to jen další Disney "animák, co přetočíme do hrané podoby" tak přidává pár věcí navíc - třeba díky logicky temnějšímu vizuálu působí Zvíře opravdu jako netvor a ne jako produkt zakázané lásky geneticky upraveného paviána pláštíkového, co sežral kilo svalotvorných sterojdů a lvice Elsy. A vzhledem k tomu, že animák je hodně fajn, je tohle hodně fajn taky a co se týče věcí, co byli přidány, je to snad jen pár (velmi vtipnejch) homoftípků a překvapivě vysoký počet černochů na Francouzském venkově.(2.4.2017)

 • Big Bear
  ****

  Nevím co se to se mnou dělo když jsem na to koukal. Ano je to kýč, jak poleno. Ale líbilo se mi to. Velice oceňuji, že si někdo dal práci i s překladem a přezpíváním všech písní do češtiny a že jich tam je. No a taky - zbožňuji Emmu Watson. Šílím, když jí někdo nazývá Hermiónou, U mně je to herečka jiných skvělých filmů např. Kolonie... Pohádka se povedla, dětem se líbí a to je myslím to nejlepší ocenění toho zda se povedla či nikoliv. Vadí mi jen jedna věc. Nenazývejte mne prosím rasistou, ale proč proboha v této staré evropské pohádce hraje tolik afroameričanů? Děsím se okamžiku kdy natočí někdo remake bajaji a hrdina bude Asiat nebo s hodně tmavou barvou kůže? Rasová vyváženost ve filmech je poslední dobou celkem problém, všímám si toho u spousty snímků. Někdo by si už konečně měl uvědomit, že všude cpát herce s jinou barvou pleti z jiných kontinentů prostě nejde... V tomto ohledu vesnice Krásky je sice krásně multi-kulti etno mix, ale pokud to má být ve Francii někdy v sedmnáctém nebo osmnáctém století jak uvádí na začátku (dle obleků) pak mi tam ti černoši fakt sedí jak pěst na oko. A že jich tam je. No ale je to pohádka. jen jestli dětem někdo podprahově cosi neaplikuje. S přihlédnutím k tomu co se dnes vše kolem děje navzdory zdravému rozumu bych se možná i bál, že to může být něčí záměr... 4 růže. * * * *(1.9.2017)

 • MrHlad
  ***

  Bude to asi hit a malým holkám se to bude líbit, přesto mám pocit, že by svět bez hrané verze animáku Kráska a zvíře fungoval bez problémů dál. Emma Watson je fajn, triky opulentní a výprava skvělá, ale kvůli přestřelené délce začne filmu v polovině povážlivě docházet dech a nemá moc o čem vyprávět. Jo, jsou tu známé písničky, ale půlka z nich tu je prostě jen proto, že byly v animáku. A výstupy roztomilého mluvícího nábytku přestanou být zábavné po pár minutách, a když svícny, konvice a hodiny zaberou komplet prostor před kamerou, začne to být rychle ubíjející. Velký digitální bordel. Pořád je to ale poctivá romanticko-pohádková podívaná, která vlastně nabízí přesně to, co od ní očekáváte. Popelka má sympatičtější postavy, Kniha džunglí je vtipnější i napínavější, od hrané Krásky a zvířete bych ale víc než to, co dorazilo do kina, nejspíš nikdy neočekával. Takže nakonec je asi OK. A Luke Evans je boží.(15.5.2017)

 • Tsuki
  ***

  Původní animovaná verze je jedna z mála disneyovek, které jsem bohužel neviděla, a myslela jsem si, že vidět rovnou tohle jako alternativu by se mi mohlo líbit o to více. Bohužel jsem ale dospěla k názoru, že by naopak bylo lepší původní disneyovku znát, a film by mě pak o to víc bavilo sledovat s tím, že srovnávám, jaké to oproti kreslené verzi je. Je dost možné, že původní Kráska a Zvíře od Disney působí jako klasická pohádka kouzelně, tady mi to ale nesedlo. Stylem mi to přišlo, že to zřejmě jen kopíruje příběh a scény tak, jak už byly zrealizované v animáku. Od hrané verze bych ale čekala přece jenom něco víc, než jen jednoduchý pohádkový příběh, jak už ho lidé znají. Chce to nějakou přidanou hodnotu, nějaké ozvláštnění. Emma Watson byla sice v této roli krásná, a celkově vizuální efekty byly dost propracované, ale jenom ten hezký vizuál mi zkrátka nestačí. Krom toho, zpívané scény působily v této verzi zdlouhavě, někdy až nudně. Něco zásadního mi tam chybělo a emočně mě to moc nezasáhlo. A to mám přitom pohádky ráda. ~(3,3)~(19.3.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace