Kráska a zvíře

Kráska a zviera

Beauty and the Beast

Rodinný / Fantasy / Muzikál / Romantický

USA, 2017, 130 min

Po dvou letech jsme se opět dočkali hraného remake další Disneyovské klasiky a jedné z oblíbených pohádek mého dětství - Krásky a zvířete. Stejně jako u předloňské Popelky se i tady dočkáme vhodně zvoleného obsazení, úchvatné výpravy a krásného vizuálního zpracování, které věrně odpovídá své kreslené předloze. V tomhle směru lze filmu máloco vytknout. Ovšem jednu osobní výhradu bych k němu měl - sice vím, že písničky jsou neodmyslitelnou součástí filmových pohádek Disney, ale neřadím se zrovna mezi jejich fanoušky a obzvlášť u Krásky a zvířete mi celkem vadily. 4*(4.6.2017)

Adaptací Beauty and the Beast už za ta léta bylo nepočítaně a dovolím si tvrdit, že tato z roku 2017 nepřináší kromě neuvěřitelné přemíry kýče téměř vůbec nic nového. Celý film je totiž podáván poměrně zkratkovitě, což ve stínu předlouhé stopáže nedělá zrovna dvakrát dobrý dojem. Avšak nechápejte mne špatně - při scénách, kde se zpívá či tančí, film funguje tak jak má, přičemž tento dojem posiluje i výtečný Luke Evans a jeho záporná postava. Bohužel, mimo tyto atributy už mi snímek Beauty and the Beast neměl co nabídnout, pročež film řadím do průměru, byť vizuálně krásného a uchu lahodícího. PS: Doufám, že nejsem jediný, kdo v kině zažil mírný šok, když se na plátně objevil Ewan McGregor a Ian McKellen! (Viděno v kině CineStar Jihlava) „Think of the one thing that you've always wanted. Now find it in your mind's eye and feel it in your heart.“(1.4.2017)

Některé efekty byly hodně pěkné a nereálné postavy byly skvělé. Hlavní postavy jako Emma, tatínek, hlavní záporák a zvířátko byli pěkně vtipně zahraní. Ale hlavním kamenem úrazu byly písně... ne ty instrumentální a známé z traileru, ale ty zpívané muzikálově snad u každé chvíle, kterou bych tam vůbec nečekala nebo spíš nechtěla. Nemám ráda, když jsou zpívané i chvíle, které můžou postavy prostě jen říci a ne tim protahovat celý film. Vztah mezi kráskou a zvířetem byl pěkný, ale přišel mi poněkud krátký. Asi se mi nelíbilo to, jak moc se do toho dalo a jak dlouho se to natáčelo, a pak si uvědomíte, že to mohli udělat ještě mnohem lípe. Nejraději jsem měla McGregora, konvičku a hrneček a hodiny. A jedna scéna před koncem byla krásná ta, jak se spolu všichni loučili. Tímto se loučím a hodnotím tak, jak to cítím. 3 hvězdy by byly za muzikál. Po nejaké chvíli přemýšlení dám nakonec asi 4 hvězdy. Možná proto, že některé hodnocení si musím nechat trochu déle uležet v hlavě. A tu čtvrtou hvězdu dávám na konec za to, že nezničili můj oblíbený animovaný film a opravdu se řídili vším, co bylo potřeba. A i když to na mne bylo hodně barevné, bylo to hodně pěkně zfilmováno.(21.3.2017)

Jsem v šuku !! Jak jsem se bála, že neustálé békání mě bude iritovat nebo dokonce srát na největší míru, tak jsem se napůl spletla. Emma béká hezky a když tam jela nějakou tu odrhovačku tak jsem si i nožkou podupávala do rytmu. Bohužel jsem hovado bez hudebního sluchu a smyslu pro rytmus, takže jsem podupávala totálně mimo a spíš to vypadalo, že mě to sere. Opak je pravdou, líbilo se mi to. Ostatní popěvky jsem přetrpěla snad ještě Zvířák se dal poslouchat. Pohádku jsem si užila a jelikož jsem dokonce byla i střízlivá, tak bude asi opravdu podařená. Sice mi tam chyběla postelová scéna, kde by nahá Emmička skákala Zvířeti na vocasu na důkaz lásky, ale tak co se dá dělat, francouzák mi musel stačit. Luke Evans hrál narcistickýho kokota tak dobře, až chytám podezření, že to ani nehrál a třešničkou na dortu bylo jeho jméno. Gaston. Pamatujete na Gastona? To je ten lachtan, co jste ho tak moc zachraňovali až ho ze stresu kleplo a v tom Labi chcípnul. Historie se opakuje a Gaston chcípne zas, tentokráte bez snažení o záchranu.(31.3.2017)

Audiovizuálne je to úchvatné. Výprava, kostýmy, kamera, efekty, hudba, celková atmosféra....to všetko vzbudzuje úžas. Emma Watson je ako Belle skvelá, Zviera je celkom sympaťák a Evans si svoje záporáčenie užíva. Nevedel som od plátna odtrhnúť oči. A navyše ten príbeh mám veľmi rád, takže vládla spokojnosť. No nadšenie sa nedostavilo a slzy som mal na krajíčku viac zo spomienok na animovanú verziu, než z diania na plátne. Problém je v tom, že je to však iba dokonalo načančaný produkt, ktorému chýba srdce. Čo je pri tomto type filmu dosť problém. Štylizácia prevzatá z animáku takisto pri nadmernej dĺžke nefunguje dokonale a počas pesničiek sa stráca tempo rozprávania. Možno je to spôsobené iba dabingom, no to muzikálové čísla, ktoré mali byť emočným vrcholom sú úplne zabité, pôsobili rušivo a fungovali iba ako naťahovanie času. Niečo mi vraví, že v originálnom znení to bude omnoho lepšie. Oproti nedávnej francúzskej verzii je to však dokonalé umelecké dielo. Silných 7/10(21.3.2017)

• - Pro potřeby dekorací bylo při natáčení spotřebováno přes 8700 svíček (nebo též 265200 centimetrů vosku). (Zdroj: Falcon)

• - V erbu zámku zvířete najdeme lva, kance a iniciály WD (tyto iniciály mají zastupovat fiktivní postavu Williama Devereauxe, ale mohou být také vykládány jako iniciály Walt Disney). (Zdroj: Falcon)

• - Natáčanie sa začalo v Surrey (Anglicko) 18. mája 2015 a bolo dokončené 27. augusta. (LuiCJ)