Kráska a zvíře

• Austrálie

• Nizozemsko

Rodinný / Fantasy / Muzikál / Romantický

USA, 2017, 129 min

Ten typ muzikálu, kde pesničky už tak jednoduchý príbeh neprehlbujú, ale naopak eeešte viaaacej spomalujúúú. A že ich je tam pozěhnane. Vizuálne ale fakt krásny, s asi najvernejším retro kúzlom a lá pôvodný Wizard of Oz, a s najviac peknou princeznou Emmou Watson, ktorá sa pre túto rolu narodila. Tak trochu spoiler: Najviac si z tohoto filmu budem pamätať moment šoku, kedy sa pred koncom na plátne objavili živí Ewan McGregor, Ian McKellen a Emma Thompson, a mne došlo, že miesto ich hlasov som celé dve hodiny počúval do češtiny predabované piesne. IMAXová premča sa neodmieta, ale tentoraz som bol na dabing fakt už naposledy v živote. Film má ináč výborné 3D (to sneženie!) a aj formátom je do IMAXu ako stvorený.(15.3.2017)

Na Krásku a zvíře jsem jít chtěla. Už kvůli Emmě. Jenže nějakým nedopatřením jsem se ocitla v kině na filmu s dabingem. A tím pádem pro mě byl film z poloviny zabitý. Netuším, jak by to bylo v originálu, ale většinu písniček jsem v české verzi snášela dost těžce. Jinak k filmu žádné větší výtky nemám. Tvůrci se dost drželi předlohy, herecky je to obsazené skvěle a efekty taky hodně dobré.(17.4.2017)

Tak bohužel jsem viděl dabovanou verzi, takže jsem si nemohl užít hlasy Ewana McGregora a Iana McKellena (kterého jsem asi pod maskou nepoznal) a jsem si dost jistej, že originál bude na hony lepší. Ovšem i s tímhle hendikepem je to moc fajn a přestože je to jen další Disney "animák, co přetočíme do hrané podoby" tak přidává pár věcí navíc - třeba díky logicky temnějšímu vizuálu působí Zvíře opravdu jako netvor a ne jako produkt zakázané lásky geneticky upraveného paviána pláštíkového, co sežral kilo svalotvorných sterojdů a lvice Elsy. A vzhledem k tomu, že animák je hodně fajn, je tohle hodně fajn taky a co se týče věcí, co byli přidány, je to snad jen pár (velmi vtipnejch) homoftípků a překvapivě vysoký počet černochů na Francouzském venkově.(2.4.2017)

• CANNIBAL

Říkám si, kdo je v tomhle filmu vlastně větší zvíře. Scénárista? Režisér? Anebo snad mrňavá šereda, co ve své roli vystupuje děsně 'inteligentně' Emma Watson? Jak se tahle kr*va ocitla v roli krásky je mi velkou záhadou. To snad muselo být nějaký zas***ý feministický hnutí, který ji na tu roli protlačilo, jinak si to prostě nedokážu vysvětlit. Jediný, co vím bezpečně je, že zvíře rozhodně není ten směšný digitální roháč, co vypadá jak kozel ze známé pivní reklamy. Celý film u mě taky padá krom nemožnýho kýč-digitálu a ohyzdy Watson na hnusných a nervy drásajících 'písní' (jest-li se to vůbec písní dá nazvat). Zkrátka je to naprostý průser roku. A řekl bych i pošpinění krásné disneyovské animované tvorby z '91. Za mě prostě odpad!(2.10.2017)

Bude to asi hit a malým holkám se to bude líbit, přesto mám pocit, že by svět bez hrané verze animáku Kráska a zvíře fungoval bez problémů dál. Emma Watson je fajn, triky opulentní a výprava skvělá, ale kvůli přestřelené délce začne filmu v polovině povážlivě docházet dech a nemá moc o čem vyprávět. Jo, jsou tu známé písničky, ale půlka z nich tu je prostě jen proto, že byly v animáku. A výstupy roztomilého mluvícího nábytku přestanou být zábavné po pár minutách, a když svícny, konvice a hodiny zaberou komplet prostor před kamerou, začne to být rychle ubíjející. Velký digitální bordel. Pořád je to ale poctivá romanticko-pohádková podívaná, která vlastně nabízí přesně to, co od ní očekáváte. Popelka má sympatičtější postavy, Kniha džunglí je vtipnější i napínavější, od hrané Krásky a zvířete bych ale víc než to, co dorazilo do kina, nejspíš nikdy neočekával. Takže nakonec je asi OK. A Luke Evans je boží.(15.5.2017)