Původní disneyovský film z roku 1991 jsem neviděl, takže jsem k nové verzi Krásky a zvířete přistupoval jako nepopsaný list, ale zároveň plný očekávání, protože podobné filmy z posledních let jako Popelka a Maleficent mě nesmírně zaujaly a okouzlily. Po zhlédnutí mohu s klidem a zcelka upřímně říct, že se tvůrcům podařilo vytvořit nadmíru kouzelný film, který je plný nádherných scén, hezkých písniček a rozličných charakterů. Rovněž musím ocenit, že byly do filmu zahrnuty rasové a dokonce i sexuální menšiny. Zkrátka velice líbivá a sympatická pohádka hrající všemi barvami a znějící všemi tóny, která se rozhodně neztratí v průměru.(2.4.2017)

Nevím co se to se mnou dělo když jsem na to koukal. Ano je to kýč, jak poleno. Ale líbilo se mi to. Velice oceňuji, že si někdo dal práci i s překladem a přezpíváním všech písní do češtiny a že jich tam je. No a taky - zbožňuji Emmu Watson. Šílím, když jí někdo nazývá Hermiónou, U mně je to herečka jiných skvělých filmů např. Kolonie... Pohádka se povedla, dětem se líbí a to je myslím to nejlepší ocenění toho zda se povedla či nikoliv. Vadí mi jen jedna věc. Nenazývejte mne prosím rasistou, ale proč proboha v této staré evropské pohádce hraje tolik afroameričanů? Děsím se okamžiku kdy natočí někdo remake bajaji a hrdina bude Asiat nebo s hodně tmavou barvou kůže? Rasová vyváženost ve filmech je poslední dobou celkem problém, všímám si toho u spousty snímků. Někdo by si už konečně měl uvědomit, že všude cpát herce s jinou barvou pleti z jiných kontinentů prostě nejde... V tomto ohledu vesnice Krásky je sice krásně multi-kulti etno mix, ale pokud to má být ve Francii někdy v sedmnáctém nebo osmnáctém století jak uvádí na začátku (dle obleků) pak mi tam ti černoši fakt sedí jak pěst na oko. A že jich tam je. No ale je to pohádka. jen jestli dětem někdo podprahově cosi neaplikuje. S přihlédnutím k tomu co se dnes vše kolem děje navzdory zdravému rozumu bych se možná i bál, že to může být něčí záměr... 4 růže. * * * *(1.9.2017)

Tak toto je opravdu parádně přetvořená klasika. Vizuálně dech beroucí, příběhově povedené a skvěle herecky obsazené. Toto fantasy se mi hodně líbilo i přes to, že se tu zpívá víc, než bych si před shlédnutím přál. Kupodivu se mi to i líbilo. Efekty jsou špičkové a filmu dodávají krásnou atmosféru. Ve filmu je i spousta vtipných momentů o které se starají roztomilí pomocníci na zámku. Já si film užil a můžu jen doporučit. Za mě 100% :)(8.4.2017)

Důslednější a opulentnější převod animovaného filmu do hrané podoby si nedovedu představit. Je to kýč, ale vyčítat to Disneymu je blbost. Chybí tomu invence (fakt frame-by-frame přetočený animák!), ale ta je nahrazena neprůstřelnými produkčními hodnotami. Do pár let přestanou svět tyhle disneyovské sázky na miliardovou jistotu bavit, protože dál než Kráska a zvíře se v tomhle konceptu zajít nedá a bude to furt to samé. Ovšem tento nablýskaný fetiš jsem si užil do posledního okénka, protože se na něj jednoduše nádherně dívá. 90 %(12.12.2017)

Bude to asi hit a malým holkám se to bude líbit, přesto mám pocit, že by svět bez hrané verze animáku Kráska a zvíře fungoval bez problémů dál. Emma Watson je fajn, triky opulentní a výprava skvělá, ale kvůli přestřelené délce začne filmu v polovině povážlivě docházet dech a nemá moc o čem vyprávět. Jo, jsou tu známé písničky, ale půlka z nich tu je prostě jen proto, že byly v animáku. A výstupy roztomilého mluvícího nábytku přestanou být zábavné po pár minutách, a když svícny, konvice a hodiny zaberou komplet prostor před kamerou, začne to být rychle ubíjející. Velký digitální bordel. Pořád je to ale poctivá romanticko-pohádková podívaná, která vlastně nabízí přesně to, co od ní očekáváte. Popelka má sympatičtější postavy, Kniha džunglí je vtipnější i napínavější, od hrané Krásky a zvířete bych ale víc než to, co dorazilo do kina, nejspíš nikdy neočekával. Takže nakonec je asi OK. A Luke Evans je boží.(15.5.2017)

• - Na ušití Krásčiných žlutých šatů bylo spotřebováno zhruba 55 metrů velmi lehké saténové organzy. Při jejich šití, které zabralo přes 12 tisíc hodin, se spotřebovalo celkem 915 metrů nití a k jejich ozdobení bylo použito 2160 křišťálů Swarovski. (Zdroj: Falcon)

• - Pro potřeby dekorací bylo při natáčení spotřebováno přes 8700 svíček (nebo též 265 200 centimetrů vosku). (Zdroj: Falcon)

• - Světla na terase a schodišti zámku a na růžové kolonádě jsou odkazem na avantgardní film Jeana Cocteaua Kráska a zvíře z roku 1946, který byl pro Billa Condona zdrojem inspirace. (Zdroj: Falcon)