V hrané adaptaci animované klasiky Kráska a zvíře společnosti Disney, jež je ohromující filmovou oslavou jednoho z nejpopulárnějších příběhů vůbec, velkolepým způsobem ožívají příběh a postavy, které diváci znají a zbožňují. Kráska a zvíře popisuje pozoruhodný příběh Krásky, bystré, krásné a nezávislé mladé dívky, kterou ve svém zámku uvězní děsivé zvíře. Navzdory strachu se spřátelí se zakletým zámeckým služebnictvem a uvědomí si, že se pod obludným zvířecím zevnějškem ukrývá vlídná duše skutečného prince. (Falcon)

POMO

Ten typ muzikálu, kde pesničky už tak jednoduchý príbeh neprehlbujú, ale naopak eeešte viaaacej spomalujúúú. A že ich je tam pozěhnane. Vizuálne ale fakt krásny, s asi najvernejším retro kúzlom a lá pôvodný Wizard of Oz, a s najviac peknou princeznou Emmou Watson, ktorá sa pre túto rolu narodila. Tak trochu spoiler: Najviac si z tohoto filmu budem pamätať moment šoku, kedy sa pred koncom na plátne objavili živí Ewan McGregor, Ian McKellen a Emma Thompson, a mne došlo, že miesto ich hlasov som celé dve hodiny počúval do češtiny predabované piesne. IMAXová premča sa neodmieta, ale tentoraz som bol na dabing fakt už naposledy v živote. Film má ináč výborné 3D (to sneženie!) a aj formátom je do IMAXu ako stvorený. ()

T2

Rozpočet $160miliónovTržby USA $497,782,049Tržby Celosvetovo $1,221,782,049Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ Od Disney skôr gýčoví prešľap, od polovice som sa skôr nudil, nemalo to patričné čaro čo som očakával, animák z 1991 je vo všetkých ohľadoch skvostný a táto jeho kópia proste nefunguje akoby mala. Réžia rutinná, muzikálnosť tak na pol plynu strhne, je pekné že to má dosť luxusné obsadenie ale nie je to na nič, keď jediná postava, ktorá tu má poriadne miesto je tá záporná - Gaston stvárnená Lukom Evansom, drobunká Emma Watson sa mi proste do úlohy krásky Belly nehodila a zas tam museli napchať černoškov !!?? Do kelu aký význam to tam malo asi len pre komerčný efekt pre viac rias, ešte že tam nedali aj nejakých aziatov, takže skôr sklamanie. A zaráža ma tým pádom ten veľký komerčný úspech, lebo predošlé hrané filmy od Disney ako Popoluška a Zloriana boli ďaleko čarovnejšie /videl v kine: 60%/ ()

KarelR

Další Popelka se bohužel nekoná. Kráska a zvíře se zuby nehty drží retro stylizace a výsledkem je těžce kýčovitá vyprávěnka, která umí okouzlit hlavně v trikových scénách. Jinak se totiž všichni zbytečně moc kření a příběh je zkratkovitý až běda, i když zabírá mohutných 130 minut. Neříkám, že tu není pár hodně povedených momentů a scén – zhruba od půlky se Kráska docela chytí a šlape v písničkách i mimo ně. Celkový dojem je ale přesto rozpačitý a nejvíc z něj trčí Evansův Gaston, který je vyhrocený přesně tím způsobem, aby člověka bavil a zároveň fungoval jako solidní padouch. Kéž by se od něj poučil i zbytek filmu! (6/10) ()

Malarkey

Že se mi onehdá líbil La La Land asi umocnilo fakt, že, jakožto muzikál, měl krásně napsanou hudbu a do toho nabízel špetku osudovosti, která mi standardně v současných muzikálech chybí. Na muzikály totiž jinak příliš nejsem…spíš vůbec. No a tato verze Krásky a zvíře je přesně ten druh sladkobolného americké muzikálu, který je jistě dobrý ve všech ohledech, ale nic navíc Vám nepřinese. Maximálně tak vizuální stránku v podobě mluvícího nábytku, což je fajn, ale celý film to rozhodně nezachrání. Průměr až to hezké není… ()

MrHlad

Bude to asi hit a malým holkám se to bude líbit, přesto mám pocit, že by svět bez hrané verze animáku Kráska a zvíře fungoval bez problémů dál. Emma Watson je fajn, triky opulentní a výprava skvělá, ale kvůli přestřelené délce začne filmu v polovině povážlivě docházet dech a nemá moc o čem vyprávět. Jo, jsou tu známé písničky, ale půlka z nich tu je prostě jen proto, že byly v animáku. A výstupy roztomilého mluvícího nábytku přestanou být zábavné po pár minutách, a když svícny, konvice a hodiny zaberou komplet prostor před kamerou, začne to být rychle ubíjející. Velký digitální bordel. Pořád je to ale poctivá romanticko-pohádková podívaná, která vlastně nabízí přesně to, co od ní očekáváte. Popelka má sympatičtější postavy, Kniha džunglí je vtipnější i napínavější, od hrané Krásky a zvířete bych ale víc než to, co dorazilo do kina, nejspíš nikdy neočekával. Takže nakonec je asi OK. A Luke Evans je boží. ()

• Pre film naspievali duet mladá americká speváčka, herečka a modelka Ariana Grande a niekoľkonásobný víťaz Grammy John Roger Stephens vystupujúci pod umeleckým menom John Legend. (monalisa69)
  • Některé z původních písňových textů, které napsal Howard Ashman k písním „Gaston“ a „Beauty and the Beast“, nepoužité v původním animovaném filmu, našly své uplatnění v této živě hrané adaptaci. (Zdroj Falcon)
  • Emma Watson svými podněty přispěla ke konečné podobě kostýmů filmové protagonistky. Odmítla nosit korzet a přála si nosit boty, které by její postavě umožnily pohodlnější chůzi. Celkově se tak její venkovské i plesové šaty lépe hodí pro akční scény, které vyžadují běh i jízdu na koni. (Kiisaki)