Kráska a zvíře

Kráska a zviera

Beauty and the Beast

Rodinný / Fantasy / Muzikál / Romantický

USA, 2017, 130 min

Původní disneyovský film z roku 1991 jsem neviděl, takže jsem k nové verzi Krásky a zvířete přistupoval jako nepopsaný list, ale zároveň plný očekávání, protože podobné filmy z posledních let jako Popelka a Maleficent mě nesmírně zaujaly a okouzlily. Po zhlédnutí mohu s klidem a zcelka upřímně říct, že se tvůrcům podařilo vytvořit nadmíru kouzelný film, který je plný nádherných scén, hezkých písniček a rozličných charakterů. Rovněž musím ocenit, že byly do filmu zahrnuty rasové a dokonce i sexuální menšiny. Zkrátka velice líbivá a sympatická pohádka hrající všemi barvami a znějící všemi tóny, která se rozhodně neztratí v průměru.(2.4.2017)

Jako pohádka obstojné a všechno bylo přímo úžasně barevné! Efekty tetelící se ve svitu slunce, či čehokoliv jiného. Jednotlivé postavičky z nábytku a příborů, hrníčků atd. pěkné a všeobecně milé. Tak proč, sakra do toho musíte vkládat muzikálové prvky?!? Nemám moc muzikály v oblibě, je pravda, že tady zas tak až moc nevadili, ale já to prostě nemám rád. Tak abych to shrnul, bylo to sice fajn vidět, na druhou stranu po pár dnech už si z toho moc nepamatuji...(26.4.2017)

Původní Disney kreslený film jsem viděla asi jen dvakrát, ale příběh samozřejmě znám a tenhle film by mě nalákal super obsazením i tak. Těšila jsem se, ale přesto jsem byla příjemně překvapená. Je to pohádka a na nic jiného si to nehraje a to je dobře. Písničky se mi moc líbily a byla jsem překvapena, jak zněly hlasy herců, u kterých jsem nevěděla, že umí zpívat, převážně Emma Watson. Ostatních herců bylo na vedlejší role ale skoro škoda :D Každopádně jsem velmi nadšená, ani chvíli to nestálo, písničky zbytečně neotravovaly, naopak, a dobro vyhrálo :)(10.4.2017)

"Mami, můžu zamluvit lístky na Krásku a zvíře, prosíííííím" "No dobře, venku má být hnusně, půjdem do kina". Nějak mě minula informace, že je to muzikál. Sotva to začalo, zděsila jsem se. No to nevydržím! Představa 130 minutové stopáže plné zpívání mě upřímně vyděsila. A téměř okamžitě mi vytanula v mysli slova písně skupiny Fugess "killing me softly with his song". Jako správný tvrďák jsem neutekla a připravila jsem se na utrpení. Nicméně jsem byla velice příjemně překvapená. Miláček Ewan, charismatický herec, kterého mám spojeného s charakterním Bardem, mě rozsekal svou rolí nadutého, tupého, arogantního, sebestředného a zlého Gastona, ctitele krásné Belly. Nakonec to množství písní nebylo tak strašné. Musím ocenit ten obrovský kus práce, nádherných melodií, které mi připomněly staré, animované disneyovky. V příběhu se mi nezdálo nic extra přehnaného snad jen to množství Afroameričanů, kteří mi prostě v pohádkách budou vadit vždy. Chtěla bych vyzdvihnout opravdu výborné zpracování a i ta stopáž se nakonec dala vydržet, na rozdíl od kecalistů, jenž měli neodkladnou potřebu všechno komentovat a seděli hned vedle mě.(16.4.2017)

Tato klasická pohádka nikdy nepatřila mezi mé oblíbené a první polovina nasvědčovala tomu, že se jedná o zatím nejhorší kousek z hraných Disney pohádek. Velká rutina, která ničím nepřekvapí a příliš mnoho písní, okázalých scén, které pořádnou romanci brzdí. Naštěstí druhá polovina je po všech směrech chytlavější, písně více zapadají do všech scén a tvůrci nakonec dokážou vytěžit z diváka tížené emoce. Scéna, kdy ústřední hrdinové tančí sálem opravdu chytne za srdce. Herecky opět klobou dolů, nad pěveckými výkony všech herců a hned se mi vybavil La la land, kdy jsem byl překvapen. Vizuálně se nedá nic vytknout a především postavičky nejrůznějších věcí oživovaly celý příběh. Úrovně Knihy Džunglí to nedosahovalo, ale Popelce se rozhodně vyrovná.......7/10(28.3.2017)

• - Emma Watson si původně měla zahrát ve verzi Krásky a zvířete od Warner Bros. Pictures, kterou měl režírovat Guillermo del Toro. (Michi88)

• - Teaser trailer k filmu videlo v prvý deň od zverejnenia rekordných 91,8 milióna divákov. (ambron)

• - Klavír Cadenza (Stanley Tucci) je nově vytvořená postava pro tento film a v animované verzi filmu Kráska a zvíře (1991) ho neuvidíte. (Michi88)