// Zbytečný až běda. Tu miliardu dodnes nepochopím, kromě krásné Emmy to totiž nemá fakt vůbec nic a jak mi je normálně dramaturgie u filmů ukradená, tak tady jsem ji absolutně nechápal. Belle trvá jednu scénu dojet zachránit svého otce. Jejímu tátovi spolu s Gastonem to trvá oproti tomu scén asi 10, než se dostanou do poloviny cesty. A pak na konci vesničané jdou pěšky opět jednu scénu až k hradu? Trochu nám to cestování hapruje, nemyslíte? 5/10(9.6.2017)

Šel jsem do kina na pohádku s Emmou Watson a ... byla to pohádka s Emmou. Mou božskou Emmou. A hereckým skvostem (McKellen, Kline, Thompson, Tucci a McGregor) na pozadí. A že byla většina animovaná? No bóže! A že se tam dost zpívalo? No, to tak Disneyovky mají! A že jsem si vlastně "zvíře" zamiloval víc než samotného prince? To tak prostě bývá. A Emma byla boží! A bylo to vtipný.(28.3.2017)

Tato klasická pohádka nikdy nepatřila mezi mé oblíbené a první polovina nasvědčovala tomu, že se jedná o zatím nejhorší kousek z hraných Disney pohádek. Velká rutina, která ničím nepřekvapí a příliš mnoho písní, okázalých scén, které pořádnou romanci brzdí. Naštěstí druhá polovina je po všech směrech chytlavější, písně více zapadají do všech scén a tvůrci nakonec dokážou vytěžit z diváka tížené emoce. Scéna, kdy ústřední hrdinové tančí sálem opravdu chytne za srdce. Herecky opět klobou dolů, nad pěveckými výkony všech herců a hned se mi vybavil La la land, kdy jsem byl překvapen. Vizuálně se nedá nic vytknout a především postavičky nejrůznějších věcí oživovaly celý příběh. Úrovně Knihy Džunglí to nedosahovalo, ale Popelce se rozhodně vyrovná.......7/10(28.3.2017)

Almara, konvička nebo svícen coby sluhové s hlasy vynikajících britských herců, jeden namyšlený princ přeměněný v ohavné zvíře a jedna krásná milovnice knih, která naráží na závistivé a vlastně dost hloupé sousedy. Kletbu zvrátí pouze láska, takže nejen desetileté holčičky budou v kině poskakovat nadšením. Lehčímu kýči se nevyhneme, ale to k tomu jednoduše patří. Byl i v případě nedávné Popelky, která je téhle novince velmi podobná. Magická atmosféra, pečlivá výprava, dynamická akce, vypiplané kostýmy, velmi dobrá kamera (jen v davových scénách se trochu vytrácí choreografie), barevná stylizace a hlavně vskutku vydařené triky. Těch je v Krásce velké množství, oprášené verzi navíc uvěříme i rodící se romantickou linii (ač mohlo „oťukávání“ trvat o pět minut déle), netrpí zkratkovitostí a hlavně výtečně funguje po hudební stránce. Určitě je v téhle oblasti třeba vypíchnout práci herců, kteří se ukazují jako solidní zpěváci. Někdy je sice zpěvu moc, ale prostě mi to celé pojetí sedlo. Okatá Emma je nesmírně půvabná, ač místy nemá moc co hrát. To, že je Bill Condon otevřený homosexuál, víme, to, že Disney dělá za pár scén ramena za progresivnost, víme také (jen černoši na parketu určitě nekřepčili s ostatními), to, že mají v Rusku zákon zakazující propagaci homosexuality, je naopak na trochu jinou debatu.(1.4.2017)

• tron

„Chcete svoje obvinenie postaviť na svedectve zavšivenej žobráčky? Bez urážky, Agáta.“ Prvá hodina je smrtiaca. Po vizuálnej stránke (masky, letná dedinka, zimný zámok, hlboké lesy s vlkmi, kostýmy, CGI...) síce na nadpriemernej úrovni (je to ostatne Disney za 160 miliónov), ale už nemám 14, aby mi to stačilo. Scenár mimoriadne predvídateľný, postavy priemerné s nábehom na podpriemernosť. Nekonečné pesničky a nezaujímavé, patetické dialógy. Našťastie, po hodine sa to troška rozbehlo a koniec bol vcelku dojemný. Luke Evans bol fajn, až do chvíle, kým sa neprerodil z rozkošne samoľúbeho narcisa na debila. Prevláda rozčarovanie a strašné spomienky na neskutočnú nudu, ktorá ma pri sledovaní tejto snímky kvárila. Mnohé veci som nepochopil (aký dlhý čas ubehol od prekliatia? Tipujem, že roky, ak nie desaťročia. Tým pádom ako je možné, že za celý ten čas ruža neopadla, no keď je Emma Watson v začarovanom zámku pár dní/týždňov, opadne lístok každú chvíľu?). A bolo mi ľúto Dana Stevensa z Legionu.(12.10.2017)

• - Světla na terase a schodišti zámku a na růžové kolonádě jsou odkazem na avantgardní film Jeana Cocteaua Kráska a zvíře z roku 1946, který byl pro Billa Condona zdrojem inspirace. (Zdroj: Falcon)

• - Do role Mrs. Potts (Emma Thompson) byla zvažována i Laura Linney. (Michi88)

• - V čase kolem 12. minuty při rozhovoru Belly (Emma Watson) s otcem si můžeme všimnout, že jsou její vlasy při změně záběru jednou vzadu, podruhé zase vepředu. Tato změna-chyba je tam při rozhovoru několikrát. Nejzřetelnější je to v čase 13:19, kdy Bella stojí a v záběru zepředu má vlasy vepředu, hned poté záběr z boku a vlasy má vzadu. (Rymixta)