Trailer mě nadchnul, ale samotný film mě bohužel zklamal. První nepříjemné překvapení se konalo v momentě, kdy mi došlo, že to je v podstatě remake animované verze z r. 1991, včetně těch písniček, a že tedy tento film nepřináší nic moc nového (dějově jsou oba filmy téměž totožné). Druhé zklamání mi přineslo výtvarné zpracování filmu - na první pohled se sice může zdát atraktivní, ale ve srovnání s úchvatným vizuálem francouzské verze z r. 2014 se tato americká verze vedle ní jeví jenom jako chudý příbuzný (nemluvě o tom, že Kráska a zvíře JE francouzská pohádka, která si o zpracování ve francouzštině vyloženě říká). A konečně mi moc nesedlo ani obsazení některých rolí - aniž bych to myslel nějak rasisticky, moc jsem nepochopil, co tam dělali ti herci černí pleti, a potom mě tam vyloženě iritoval Josh Gad, jakož i všechny davové scény, které byly vyloženě hrozné. Emma Watson je ovšem úchvatná a už kvůli ní stojí film za vidění, protože vidět ji v těch žlutých šatech vážně bere dech. Přišlo mi ale, že je strašně znát, že je postava Zvířete kompletně digitální, což mi úplně nesedlo a působilo to na mě umělým dojmem - scéna tance Krásky se Zvířetem tak působí prostě divně, když si uvědomíte, že při natáčení ve skutečnosti Emma Watson tančila s bůhvíčím, co pak v počítači nahradili Zvířetem - ve starších verzích od Cocteaua a Herze hrál postavu Zvířete skutečný člověk v masce, což se mi subjektivně líbí víc a přijde mi to i věrohodnější. Jak už jsem tedy v úvodu napsal, tento film mě hodně zklamal, přišel mi vyloženě americky povrchní a stereotypní (a k tomu i úmorně dlouhý), a jediné, co se mi na něm líbilo, byla krásná Emma Watson, která mě mj. velmi příjemně překvapila svým pěkným zpěvem. Pokud člověk nezná starší verze, může se mu tento film velmi líbit, ale když si je osobně vedle sebe srovnám, tato nejnovější mi z nich asi přijde nejslabší - bohužel. A to asi hlavně kvůli jménu režiséra - mj. stojí za dvěma hroznými částmi z upíří série Twilight - Bill Condon podle mě prostě neměl na to, aby natočil skutečně dobrý film.(31.3.2017)

• predators

Pro mě je toto záležitost pevné vůle a odhodlání, jelikož od dětství známé téma jinak předělané, není oním tahákem, kvůli kterému bych to musel vidět. A taky je vysoce pravděpodobné, že tuto verzi, ač to může být škoda, neuvidím. Když prostě víte, o čem to je a jak to dopadne, a v zásadě se mění jen masky, hudba a kulisy, přiláká tato Beauty and the Beast jen zatvrzelé fanoušky. Nehodnotím...(28.9.2017)

Když přimhouřím očko na to, že Emma prostě hrát neumí (naštěstí v pohádce toho hraní není až tolik potřeba) a že vynechali pár písniček (z toho jednu mojí oblíbenou), tak to bylo opravdu povedené. Zpracování je skutečně pohádkové, s drobnými vložkami ohledně hlavních postav, které jim přece jen dávají alespoň trochu reálný nádech. Všichni herci zpívají krásně, takže ničí výkon zážitek neruší. Dvojka Luke Evans a Josh Gad je naprosto nejlepší :-)(4.4.2017)

• mm13

Ako muzikál to vôbec nefunguje (viď POMO), pritom sa tu ale kvíli že až. Emma Watson by možno zafungovala ako Popoluška, ako Bella je totálne mimo (mali im to vymeniť). Luke Evans je príliš veľký sympaťák, aby zahral slizáka a slizáka Gaston potrebuje rovnako, ako Bella krásu a (hlavne) šarm. Zviera v poriadku. Výprava ako z veľkofilmu. Angličtina (ako mi neustále prízvukovala moja polovička) brilantná. Ale i tak sa pýtam... za čo som to vlastne chcel dať 3*?(31.7.2017)

• bouncer

Kráska a zvíře, hraná, s mega rozpočtem a tím téměř nejlepším co herecká Anglie může nabídnout, má jeden velký problém a to jest, že téměř imituje (přehrává) Krásku a zvíře, animovanou. A to je v podstatě i na Disneyho animáky nudná, průměrná a v mnoha ohledech špatná. Písně jsou nic moc (a že tam krom efektů nic dalšího není), ale když je převedete do češtiny, tak jsou příšerné. Utrpení.(20.7.2017)

• - Hned na začátku filmu, kdy Belle (Emma Watson) prochází městečkem a hladí zvířata v ohradách, pohladí i koně hnědáka, který má jako ohlávku dvojitě uvázaný provaz. V dalším záběru už je ohlávka uvázaná pouze jednoduše. (heydee)

• - Na ušití Krásčiných žlutých šatů bylo spotřebováno zhruba 55 metrů velmi lehké saténové organzy. Při jejich šití, které zabralo přes 12 tisíc hodin, se spotřebovalo celkem 915 metrů nití a k jejich ozdobení bylo použito 2160 křišťálů Swarovski. (Zdroj: Falcon)

• - Emma Watson svými podněty přispěla ke konečné podobě kostýmů filmové protagonistky. Odmítla nosit korzet a přála si nosit boty, které by její postavě umožnily pohodlnější chůzi. Celkově se tak její venkovské i plesové šaty lépe hodí pro akční scény, které vyžadují běh i jízdu na koni. (Kiisaki)