Tak bohužel jsem viděl dabovanou verzi, takže jsem si nemohl užít hlasy Ewana McGregora a Iana McKellena (kterého jsem asi pod maskou nepoznal) a jsem si dost jistej, že originál bude na hony lepší. Ovšem i s tímhle hendikepem je to moc fajn a přestože je to jen další Disney "animák, co přetočíme do hrané podoby" tak přidává pár věcí navíc - třeba díky logicky temnějšímu vizuálu působí Zvíře opravdu jako netvor a ne jako produkt zakázané lásky geneticky upraveného paviána pláštíkového, co sežral kilo svalotvorných sterojdů a lvice Elsy. A vzhledem k tomu, že animák je hodně fajn, je tohle hodně fajn taky a co se týče věcí, co byli přidány, je to snad jen pár (velmi vtipnejch) homoftípků a překvapivě vysoký počet černochů na Francouzském venkově.(2.4.2017)

V rámci žánru si nedovedu představit, že by šlo Krásku a zvíře natočit lépe. Kostýmy jsou krásné, výprava velkolepá, nápady neotřelé (vystřelující klávesy!), obsazení skvělé, animace nábytku nádherná. A jelikož se považuji za emancipovanou ženu, musím uznat, že pohádky, kde hlavní hrdinka nečeká pasivně na záchranu a kde je naopak ztvárněna jako sebejistá, sečtělá, přemýšlivá dívka/žena, jsou mi více než sympatické.(1.5.2017)

[Výzva] Na začátek musím uvést, že nejde zrovna o žánr, který bych (ještě v neděli ráno) vyhledával a ke shlédnutí jsem byl "donucen" v rámci výzvy od jakési PZ (pro neznalé Petry Zumrové). Jak se však říká: "Jako dobrý filmový kritik musíš být schopen shlédnout a objektivně ohodnotit film i mimo svůj oblíbený žánr". Tudíž k filmu. Hudebně to až takové peklo nebylo, leč žádná z písní mi v hlavě neutkvěla, což u muzikálu považuji trochu za trestuhodné (například Come what May z Moulin rouge z hlavy nedostanu nikdy). Herecky to až taková křeč nebyla, i když Hermiona Krasková oplývá spíše vzhledem než uměním zpěvu a herectví. Obecně vzato mě však chvilkami film a přerod vztahu mezi kráskou a "zvířetem" bavilo sledovat a připadlo mi to chvilkama vesměs i milé (neplést se slovem teplé). Příště však, prosím, zvíře udělat pořádný monstrem, chvilkama bylo až moc roztomilé, než aby se do něj HK nemohla zamilovat prakticky na první pohled a navíc ve zmenšené formě být to mohl být i poměrně dobrej Pet. No... nakonec musím ohodnotit vesměs kladně (na klasicky kýčovité americké zpracování). Ač jde o 100x zrecyklované téma (s mírně zoofilními prvky), bylo to docela povedené...68%(21.1.2018)

Okouzlující a po Popelce znovu ryze starosvětská podívaná čechraná hlavně bez výjimky sympatickými postavami, kterým nechybí chemie. Kupodivu i Evans je asi o 300 procent živější než v Hobitech a bez problémů doplňuje ústřední tokání, které si nepotrpí na okázalá vyznání, ale jde vychytrale po jemných nuancích při odkrývání vzájemné minulosti. Emmička klasicky rozkošná a Stevens moderně cynický charismaťák i přes nános CGI make-upu. Condon ale vyhrává hlavně tím, že dokáže vykouzlit zájem i v digitálním nábytku (který na konci díky bohu nezabíjí jako v animáku) a při oprašování původního filmu přijde i s pár fajn aktualizacemi. Těším se hlavně na reakce "ortelistů" a podobně retardovaného lidského odpadu. Tomu z té moderní homo-trans-multi-kulti polevy budou hodně cukat nervy. P.S: Na dabovanou verzi může jít u muzikálu s francouzskými přízvuky snad jen naprostý idiot. Echt s překladem písní, který je svou tragičností vyloženě k breku. Jakékoli hodnocení podle něj je irelevantní.(17.3.2017)

Důslednější a opulentnější převod animovaného filmu do hrané podoby si nedovedu představit. Je to kýč, ale vyčítat to Disneymu je blbost. Chybí tomu invence (fakt frame-by-frame přetočený animák!), ale ta je nahrazena neprůstřelnými produkčními hodnotami. Do pár let přestanou svět tyhle disneyovské sázky na miliardovou jistotu bavit, protože dál než Kráska a zvíře se v tomhle konceptu zajít nedá a bude to furt to samé. Ovšem tento nablýskaný fetiš jsem si užil do posledního okénka, protože se na něj jednoduše nádherně dívá. 90 %(12.12.2017)