Kniha džunglí

• USA The Jungle Book (více)

Hrdinou filmu je chlapec Mauglí (nováček Neel Sethi), člověčí mládě vychované v džungli vlčí smečkou. Do džungle však přichází hrozivý tygr Šér Chán, jenž si nese jizvy způsobené člověkem. Šér Chán chce zničit vše, co vnímá jako ohrožení a Mauglí cítí, že již v džungli není vítán. A tak opouští svůj domov a vydává se na dobrodružnou cestu plnou poznání. Provází ho přísný mentor, pardál Baghíra, a veselý medvěd Balú. Cestou džunglí se Mauglí setká se zvířaty, které to s ním nemyslí vždy dobře. Patří mezi ně krajta Ká, jejíž svůdný hlas a pronikavý pohled hypnotizují člověčí mládě, a marnivý král Ludvík, který se snaží Mauglího přemluvit, aby mu prozradil tajemství překrásného, leč smrtonosného Rudého květu: ohně. (Falcon)

Maynard.

Jou, tak tohle se povedlo. Sice teda trvalo asi měsíc, než sem se na to mohl juknout, páč to porád někdo neměl čas nebo chuť, ale dopadlo to dobře :o). Kdybych byl malej prcek, tak sem z tohodle filmu doslova nadšenej. Už jen kvůli tomu, že tam mluvěj zvířata. A narozdíl od polostupidního Bethovena a podobných rodinných koukotin, tak těmhle mluvícím zvířatům to věřím. Navíc je supr, že ty zvířata maj supr charaktery, tohle se fakt povedlo. Trochu víc mi tam chyběla nějaká chytlavá melodie, myslím, že v těch smutnejch momentech se z toho dalo vytěžit víc, prostě sem u tohodle neměl ani jednou na krajíčku, a to si to vo to vyloženě říkalo, třeba když byl zabit hlavní vůdce vlší smečky - Akéla. Teď se dívám, že už se chystá pokračování, což nevím nevím jestli je to dobrej nápad, ale takle už to holt u amíků chodí - když vydělá jednička, tak prostě MUSÍŠ natočit pokračování. Jo ještě bych vypíchnul hlavního zá-porňáka Šerchána, kterej tomu dává pořádný koule! :o) ()

Sdoom

Trochu jsem se toho bál, hlavně skloubení CGI s reálným hercem. No, již asi po 2 minutách se mé obavy rozplynuly jako pára nad hrncem a já si 100 minut mohl užívat pravděpodobně nejkvalitnější CGI snímek filmové historie. Naprostý luxus! Zvířata vypadala jako živá, všechny jejich pohyby - skoky, chůze, běh atd. vypadaly naprosto věrohodně. Opravdu se klaním před schopnostmi dnešních počítačových animátorů. Příběh byl taky fajn, sice tam pár nedostatků a zbytečně dětských záležitostí bylo, ale rozhodně to nebylo dětské jako celek. Velmi silné 4 hvězdičky, což se může změnit až film uvidím ve 3D. (HD, orig.) ()

sedm.1

Úžasné, dech beroucí dobrodružství. I přes veškerý celosvětový úspěch a hromadné opěvování jsem byl k Mauglímu poměrně dost skeptický, a dlouho mi trvalo, než jsem se k němu nakonec dokopal. Mé obavy byly ale naprosto zbytečné, neboť Kniha džunglí je skutečně dokonalá podívaná pro celou rodinu. Pro děti je to krásně kýčovité a rozumně pohádkové, pro dospělé zas opravdu napínavé, dynamické a vůbec ne hloupé a společně se u toho pak mohou, při mnoha skutečně vtipných scénách a hláškách, i všichni zasmát, ten film je prostě fungující ve všech ohledech. Samozřejmě tu dojde i na emoce, ovšem tvůrci ani trochu zbytečně netlačili na pilu, takže jde o nepřehnané, spolehlivě působivé emoce, kdy jsou sice karty rozdány zcela jasně, ale i přesto nelze film upřímně neprožívat. Triková stránka je pak kapitola sama o sobě, ohromující, strhující, a doslova dech vyrážející, hranice efektů snad byla zas posunuta o nějaký ten kousíček dál, zkrátka zážitek. Samotná zápletka byla sice jednoduchá a přímočará, ovšem maximálně vyvážená, nenudící a zpracována v opravdu neuvěřitelném tempu, to bylo prostě dobrodružné tornádo :-)! Ano, jsem nadšen, jsem ohromen, a absolutně jsem nečekal, že mě film se zvířátky takhle maximálně dostane do kolen. ()

Koda

Hele? Mám snad vidiny? Co jsem to zase vypil, nebo jsem se blbě vyspal? Mám takový divný pocit z toho, že jsem přesně na tenhle film psal recenzi. Byl tam Baloo, Bagheera, Mowgli a spoustu dalších hrdinů od Walta Disneyho! Nechte mě přemýšlet.... buď jsem viděl úplně ten stejný příběh, nebo jiný příběh, který má ale stejný název. Hmmmm... TAK DOST!!! Konec srandy! Nebojte, nejsem tak úplně blbej, abych nepoznal klasickou originální Disneyovku od nového hraného remaku, který... se mi daleko více líbil?! To ale přece není možné! Jak vidíte, tak zde je to úplná výjimka. Tenhle remake jsem normálně baštil. Animace je fakt jak z reálného prostředí, postavy, které jsou ze starého snímku se chovají realisticky, jsou daleko drsnější, Baloo je opravdu klasický medvěd, který je líný jak lenochod a jen využívá Mowgliho, na druhou stranu se potom ale spolu skvěle skamarádí a spolu si zazpívají naší známou moudrost medvědí. Bagheera se nějak nezměnil, ale je rozhodně silnější, a má daleko větší cit. Vlci mají obrovské city a vlčata jsou extrémně roztomilá. Velice oceňuji, že Disney se nestavěl jen pro děti, ale i pro dospěláky, protože i ti najdou tvrdé, možná brutální scény a dokonce i zde konstatuji smrt. Přesně tohle člověk někdy potřebuje vidět,jakožto fanoušek Disneyovek. Myslíte si, že Shere Khan je tu jako taková malá nebezpečná kočička, která se bojí ohně a radši zdrhne od ohně pryč? V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ! Zde je Shere Khan velice brutální a jeho hlas normálně žeru! Dabing Marka Vašuta? No prostě to je cit a zároveň dravost... MRZÍ MĚ, že ho nedali ještě ke Scarovi :( Člověk, který zná příběh z klasického snímku zde bude dosti překvapen. Tvůrci si zde hodně hráli a spoustu dějů z příběhu se tu lišilo. Největší pochvalu mám zde pro 2 herce. Nejprve je to Neel Sethi, který hrál Mowgliho. Profesionalita, city, bojovnost, krutost, no tohle je prostě rozený Mowgli. Tvůrci nešetřili ani na krvi po jeho těle a tomu dává více šmrnc. A HLAVNĚ nesmím zapomenout na klenot a zároveň na mého nejoblíbenějšího herce a hlavně režiséra Jona Favreau, který tenhle celý film má pod palcem. Já to prostě nechápu, jak lidé mohou vytvořit takovýhle klenot, který je moderní, který má hlavu a patu, který je zábavný, který je drsný, který je písničkový, který je dějový, který je podle předlohy, který má roztomilé zvířata, který je krvavý, který má nostalgický soundtrack a který je reálný. Tady prostě není co řešit! ()

psychoJoa

Zpracování to bylo výborné, i na čtyři hvězdy. Mě ale prostě neseděl hlavní představitel, aspoň ta paruka mohla být lepší... ()

Indy

Príbehovo je to vlastne hraná verzia Disneyho klasiky, podobne ako minulý rok Branaghova Popoluška, ale ten vizuál je úchvatný a digitálne zvieratká veeeeľmi realistické, vedie panter Baghíra a vlčia svorka. Pesničky mi tam moc nesedeli (našťastie boli iba dve, tá tretia od Scarlett bola najzaujímavejšia, ale bola iba pri záverečných titulkoch), aj keď viem, že slúžili ako pocta originálu, ale sú v inom štýle ako úžasný soundtrack Johna Debneyho. Ten sa zmohol na skoro životný výkon a jeho vzletné kompozície, veľmi pripomínajúce Johna Barryho, sú v spojení s krásnym vizuálom najväčším plusom filmu, takže miestami sa skoro dostavili aj zimomriavky. Tempo síce nie je úplne vyrovnané a niektoré vtípky (s príchodom medveďa Balú) sú moc jednoduché, ale nemôžem zase čakať od Disneyho produkcie nejakú temnotu, aj keď by som sa dočkal rád ... minimálne smrť Akelu mohli viac emocionálne zužitkovať ... som zvedavý na konkurenčnú Knihu džungle v réžii Andyho Serkisa, ktorá by sa mala objaviť za rok a Šér Chána bude hovoriť "top hlas" Benedicta Cumberbatcha. 8/10 ()

velkyvezir

Nebýt těch dvou otravných písniček, dám 2. To je nějaká Disneyho obsese, nechávat aspoň někoho zpívat, když samotný film je dostatečně zábavný. Hlavní hrdina rozumilý, počítačové zpracování džungle a zvířat dokonalé. ()

Chmur

Z pohledu velkého příznivce a obdivovatele Kiplingova nejslavnějšího díla se jedná o další slabý odvar. Škoda. Knihám džunglí by vyloženě slušela přinejmenším filmová minisérie, nebo ještě lépe seriál. Jako milovníka přírody mě některé věci vyloženě štvaly. Například nechápu, o jaký druh medvěda se mělo jednat? Ve filmu ho nazývají medvědem pyskatým, ale ten rozhodně vypadá jinak. Navíc některá zvířata byla přehnaně velká - sloni, krajta a nejvíce orangutan. Toho si všimly i některé děti v kině. Pokud oddělím knihu od filmu a přijmu fakt, že od amerického režiséra nemůžu čekat střízlivost a základní znalosti biologie, tak se jedná o celkem zdařilý rodinný film. Neel Sethi je opravdu skvělý. Triky jsou podle mě dost přechválené, např Baghíra působí v některých záběrech opravdu nepřirozené, ale celkově jsou na velmi slušné úrovni. Hudba je taky fajn. Takže jako rodinná zábava to funguje velmi dobře. P. S. Proč musí být v každém zpracování Knih džunglí Ká vykreslen jako zvíře, které se snaží Mauglímu ublížit? V knihách je to jeden z jeho nejlepších přátel. ()

Wotan

Nečíst předlohu tak tomu vpálím plnej počet. Vizuál je dokonalé trikové přestavení, ale tak nějak to postrádá tu atmosféru, kterou navozovala knížka. ()

KoRner

Veľmi pekný príbeh, ktorý by možno prinútil mladšie generácie mať rado prírodu. Má to húfy sympatických zverov a je len dobre, že vo filme nevystupuje s výnimkou Mauglího žiaden iný človek. ()

adam9

Vizuálně digitální skvost s legendárním příběhem, ale pane jo: bestiálnější potvoru než Šer Chána si momentálně v pohádce snad nedokážu vybavit. Šel z něj obrovský strach a respekt. Dokonce ani ten HAD! v podání Scarlett Johansson mě tak nevystrašil. ()

Zagros

Trailer mě nabudil a samotný film přímo uchvátil. Osobně neustálé opakování a adaptace nemám moc rád, ale tady musí smeknout. Příběh sice ničím extra nenadchne, ale není ani špatný. Jako celek drží a příjemně ubíhá. Co je ale naprostá bomba, je technické zpracování animací a vůbec celková vizuální stránka. Při záběrech na zvířata vám bude doslova přecházet zrak, jak je vše… krásné. Sám jsem se opět podivil, jak je digitální animace „dokonalá“. Pokud by tvůrci dokázali ještě vymyslet originální a dostatečně poutavý příběh, bylo by to jednoznačných pět hvězd. Již teď se těším, jak se na Knihu džunglí někdy v budoucnu podívám znovu a nejlépe s dětmi. ()

Han22

Naprostá a bezvýhradná spokojenost. Jon Favreau natočil Knihu džunglí přesně tak jak jsem si ji představoval - naprosto úžasná výprava, zvířata jako živá (těžko věřit že jsou jen CGI) a hlavně všechno je přesně tak, jak to znám ze staré kreslené verze, PC hry a dalších zdrojů. Mauglí je malý, ale mrštný a statečný a hraje ho výborný dětský herec, Balů je dobrácký kamarád, Bagheera mentor, vlci se chovají a bojují jako vlci. Nechybí ani majestátný sloni, monumentální opičí město, hypnotická Kaa a ultrazáporný hnusák Šer Chán. A hlavně je to vtipné, napínavé, dojemné, finální boj v hořící džungli je dechberoucí. Dokonce tvůrci nezapomněli ani na fandy původní kreslené verze a nechybí ani ty slavné písničky. Jediné zklamání je, že se do vesnice lidí vůbec nepodíváme, ale jinak absolutně poctivý dobrodružný film. ()

Seti

Na jednu stranu smutný příklad savu dnešní kinematografie, kdy se pro natočení filmu, jež se celý odehrává v džungli, nemusí vytáhnout paty ze studia, na stranu druhou skvělý příklad ukočírování moderní technologie, která cele slouží vyprávění a a nikoli režisérově sebeukájení (vidíš to Jacksone?). Animace jednotlivých zvířat je vážně parádní, a kdybyste neviděli lidskou mimiku, ani byst nezpozorovali, že nesledujete něco z National Geographic. Výborně zvoleným hereckým představitelům pak vévodí samotný Mauglí, který je skvělý a naprosto přirozený. Příběh je pak klasika ze základky, u níž tvůrci naštěstí nevymejšleli žádné vylomeniny, a kterou jsem si s Disneyem s chutí připoměl. Jungle Book se prostě vážně povedla a pobaví se u ní všechny věkové kategorie. ()

iXtr3m3

Film som videl v Imaxe v Bory Mall tri roky dozadu a musím povedať, že ma uchvátil. Technicky famózne, technológiou Imaxu len a len umocnené. Príbehovo krásne detské, film pre celú rodinu. Už sa teším na Levieho kráľa. ()

WathanajX

„Toto je zákon džungle, starý a pravdivý jako nebe. Vlk, který ho zachová může prosperovat ale vlk, který ho nezachová zemře.“ S hranými, původně kreslenými filmy od Disney se extrémním způsobem roztrhnul pytel. A upřímně jako milovníkovi těch originálních se mi do toho moc nechtělo.  Klady: Film mě překvapil naprosto dokonalou grafikou jednotlivých zvířat a celkově džungle. Toho jsem se obávala nejvíc. Aby to nebylo moc umělý ale naštěstí se tak skutečně nestalo. V tomto ohledu jsem si film moc užila ale tak nějak nevím, čím vlastně pokračovat… Zápory: Ne, že bych byla filmem nějak extra zklamaná ale prostě krom výše uvedeného mi děj přišel lehce naivní a předvídatelný. Až moc. Na můj vkus byl příběh příšerně infantilní a i písničky se mi zdály dost nucený a naprosto zbytečný. Prostě nic zvláštního jsem na snímku nenašla. Naopak mi děsně lezla na nervy hlavní postava a snaha filmu o nějakou "hlubší myšlenku", což se nijak nepovedlo. Hodnocení: 65 % / 6 z 10 – Na nedělní odpo nejlépe s dětmi, které to myslím nadchne je film dostačující. Ještě popřemýšlím, jestli na něj budu mít někdy ještě chuť. (48.) ()

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Disney plánuje hraného Bambiho

Disney plánuje hraného Bambiho

25.01.2020

Další ze série oznámení, které byly jen otázkou času. Studio Disney oficiálně chystá hraný remake pohádkové klasiky Bambi. Snímek píšou Geneva Robertson-Dworet (Captain Marvel) a Lindsey Beer (Chaos… (více)

Disney našlo svoji Ursulu

Disney našlo svoji Ursulu

29.06.2019

Studio Disney pokračuje v úspěšném předělávání svých slavných animáků do hrané podoby a po Knize džunglí, Aladinovi a za pár dní i Lvím králi, dojde v nejbližších letech i na Malou mořskou vílu.… (více)

Mauglí míří na Netflix

Mauglí míří na Netflix

28.07.2018

Temná adaptace Knihy džunglí Andyho Serkise (Válka o planetu opic), pojmenovaná jednoduše Mauglí, právě změnila distribuční model. Původně film vznikal pod studiem Warner Bros., a to současně s… (více)