Kniha džunglí

• USA The Jungle Book (více)

Hrdinou filmu je chlapec Mauglí (nováček Neel Sethi), člověčí mládě vychované v džungli vlčí smečkou. Do džungle však přichází hrozivý tygr Šér Chán, jenž si nese jizvy způsobené člověkem. Šér Chán chce zničit vše, co vnímá jako ohrožení a Mauglí cítí, že již v džungli není vítán. A tak opouští svůj domov a vydává se na dobrodružnou cestu plnou poznání. Provází ho přísný mentor, pardál Baghíra, a veselý medvěd Balú. Cestou džunglí se Mauglí setká se zvířaty, které to s ním nemyslí vždy dobře. Patří mezi ně krajta Ká, jejíž svůdný hlas a pronikavý pohled hypnotizují člověčí mládě, a marnivý král Ludvík, který se snaží Mauglího přemluvit, aby mu prozradil tajemství překrásného, leč smrtonosného Rudého květu: ohně. (Falcon)

Ben Nevis

Knižního Mauglího jsem nečetla, ale s filmem jsem spokojená. Přestože animáky jsou pro děti, tento přináší důstojné postavy a příběh, který stojí za pár myšlenek. Největší bomba jsou samozřejmě animovaná zvířata nijak nezpotvořená, takže slon vypadá jako slon, medvěd se pohybuje jako medvěd apod. Ruší to jedině moderní chování zvířat, kdy "Al Capone" orangutan rapuje, medvěd je příliš cool a mění svoji povahu z manipulativního prospěcháře na nezištného pomocníka apod. Přitom k moderně se chovajícím zvířatům slouží jako protipól archaicky vypadající enkláva lidí. Taky se mi nelíbilo, že člověk byl označen jako jediného původce požárů v džungli. Copak se tam nikdy neblýská? ()

fablefavorit

Málokdy se stává, aby remake překonával originál. To platí dvojnásob, když se jedná o hraný remake jedné z nejoblíbenějších Disneyovských pohádek. A právě proto je takové ojedinělé kousky třeba náležitě ocenit a po shlédnutí nové Knihy upřímně řečeno žasnu, co zde Favreau a spol.dokázali vyčarovat za krásu. Atmosférické, technologicky dokonalé a vtipné. Dabing každého ze zvířat dokonale sedí, mým osobním favoritem je Elbovo Shere Khan. Dokázal svým hlasem totiž perfektně zachytit tygrovu nenávist a zahořklost, a z každé jeho scény jde divákovi mráz po zádech. Až na naprosto se nehodící písničky (naštěstí pouze dvě) je Kniha Džunglí nejpříjemnější překvapení roku a do zaprděného žánru přináší závan čerstvého vzduchu, podobně jako třeba loňský Mad Max. ()

Páně

Epochální Disneyovský šach-mat prozatímní letošní filmové produkci. Ryzí prezentace boje lásky a přátelství proti agresi a síle, podávaná velice vkusným dávkováním akce i emocí. Tento dobře známý příběh dostal opět šanci zasáhnout mnohá srdce malých i velkých a povedlo se to měrou neskonalou. ()

Deratizer

Na konci filmu vám dojde, že je to vlastně z minimální části muzikál. Dnes se divák musí smířít s faktem, že už se podobné filmy točí a budou točit už jen digitálně s počítačovými zvířaty a triky před modrým plátnem ve studiu. V tomto filmu je jediný skutečně existující objekt a tím je chlapec Mauglí. Zbytek je počítačový svět. Technicky je to filmový pokrok a výhra, realisticky spíše absurdní. Každopádně je to vizuální podívaná. ()

sadlokan

Ten chlapec je sympaťák a asi i nadějnej herec,tohle dát před ryzím zelenem,klobouček...A to, co vzniklo z toho zelena je paráda! ()

Rockerman

Zvířátka jsou jako živá, z Šerchána jde opravdu strach a je to dostatečně dramatické. Jedinou chybou je, že vtipy příliš nefungují. Jako vždy proběhne ještě test mými vnoučátky, které rozhodnou o případné páté hvězdě. ()

HyneX

Možná to nebylo až tak super dobrý, abych tomu dal pět hvězdiček. Ale mně se to líbilo a o to tu jde, ne? ()

Faila

Malý Neel Sethi mě něčím děsně vytáčel. Miluju Disneyho verzi a tohle bylo prostě jiné. Viděla jsem to dabované, takže jsem si neužila Billa Murrayho, Bena Kingsleyho, Idris Elbu, Scarlett Johansson ani Christophera Walkena. Ale jak úžasné světy dokáží v dnešní době filmaři vytvořit, to mi hlava nebere. Vlastně mi přišlo, že animovaná zvířata chvílemi hrála realističtěji než to lidské mládě. Je to skvostný vizuální zážitek, ale nic víc jsem si z tohohle filmu bohužel neodnesla. ()

BOURQUE

Veľmi príjemné prekvapenie a to zo všetkých strán. Známy príbeh od pána Kiplinga, ako to vidí pán Fareau. Dobre využitá PC technika, detailne vytvorené/nakreslené a kvalitne nadobované zvieratá, ktorých si veľmi rýchlo zatvoríte do svojho srdca. Je to dobrý pocit, keď si človek po filmu dostane chuť prečítať si knihu, podľa ktorej bol príbeh filmu inšpirovaný. PS.: „Vy vôbec nespievate?“ „Čo je to spev? Mi si povieme zákon džungle.“ „...“ „Chlapče, toto nebola pesnička. Toto je propaganda.“ Osobné hodnotenie: 84% (****) ()

KNTRFKT

Stokorcovým orgiím už naštěstí odzvonilo a tentokrát dostal více prostoru nezneužívaný medvěd, tudíž se na něj dalo koukat. Animace mě naprosto dostala a chvílemi jsem měl chuť se místo na mainstreamovém laně oběsit na lijáně. Nakonec jsem byl ale línej vstát z křesla a tak jsem to odložil. Mauglí v celém tom kolotoči barev a loztomilých zvířátek skoro chcípnul, respektive-byl pohlcen efekty a v celkovém pojetí na mě působil spíš vycpávkově. Favreau ukázal, že sympatický příběh nemusí být vždy zkurven, ačkoliv vyrval dost z původního. Naštěstí Disney stále ještě zkoumá, jestli má Ariel pod ploutví prdel, a tak byl výsledek nadmíru uspokojující a půda je ušlapána pro pokračování. Aspoň já totiž věřím, že první Mauglího sexuální zkušenost nebude s vlčicí, nebo snad s Baghírou, ale jemu podobnou Rumunkou. ()

char_t

CGI až vyráží dech, to bezpochyby... Ale jinak se tvůrci nějak nedokázali rozhodnout, jestli točí zábavu pro děti nebo thriller... A když si v půlce vzpomněli, že předchozí reinkarnace Knihy byla muzikál a místo srandovního opičáka nechali song "I wanna be like you" zpívat fotorealistické monstrum jak z hororu, působilo to fakt děsivě. Celkově se film snaží uhrát kompromis na všech frontách, a špičkové tak zbývají jen ty vizuály. Za mě 60% ()

Qeo

Nebýt zásadních nesrovnalostí (např. osvětlení), dal bych i plnou palbu. I když jde z velké části o vizuální stránku, musím uznat, že příběhově jsem byl učarován, že i takhle staré dobrodružství může mít úžasné přesahy do současnosti. Nechyběl vtip i napětí, naštěstí se tvůrci vyvarovali patetičnosti. Což velice oceňuji! ()

Person

Nadchla mě animace i například výborně a sympaticky hrající Neel Sethi. Docela často ale jednotliví hrdinové jednali trochu nelogicky a vůbec bych se také nebál o něco ubrat z té ryzí pohádkovosti a dodal bych ještě víc hloubky, pompéznosti a občas i o trochu surovější atmosféru (samozřejmě jen decentně), aby lépe vyzněly všechny emoce a příběh vůbec. Jsou to nicméně jen moje představy a kdybych je sebemíň upozadil, už bych musel hodnotit pěti hvězdami. Pokud máte rádi inteligentní rodinné animáky, tak můžu Knihu džunglí rozhodně doporučit. ()

Ombak▼Penari

Recenze nelhaly a je to pro mě velké překvapení. Tak skvělé zpracování starého a hojně adaptovaného příběhu jsem nečekal. Skutečně zde nemám moc co rozebírat, až nečekaně povedená výtvarná stránka provází krásně napsaný příběh, který má srdce. Moc pěkné pokoukání, ke kterému se velmi rád vrátím. Jon Favreau se výtahl. ()

Folky

Nic víc než ukázka hezkých triků. Klasický příběh už dnes působí dost omšele a zbytek jsem hodně rychle zapomněl. ()

helloween93

Největší fail Knihy džunglí je, jak je Šer Chán overpowered. Jeden tygr a všichni se ho bojí, včetně spojení medvěda, panthera a smečky vlků. Šer-Chán je v boji všechny vyndá a až chytrý Mauglí ho porazí. Tohle mi na filmu nejvíc vadilo, jinak musím pochválit pěkný vizuál, ale film mi nesedl. Čekal jsem trochu humoru, místo toho jsou tu jazzové pasáže se zpěvem a předvídatelný příběh. Když vezmu Disney v roce 2016, tak mi přišly rozhodně lepší Dory, Zootopia i Cap: Civil war. 2* ()

lemonova

Keď v animovanej rozprávke hovoria štylizované roztomilé zvieratká, pripadá mi to OK. Keď na plátne hovoria realistické zvery, pripadá mi to akési nepatričné. :)) V podstate je to však jediná výhrada, ktorú mám. Inak má príbeh veľké čaro a hlavný hrdina je ohromne sympatický chlapček. Pri jeho záverečnom boji so Šer Chánom som ani nedýchala. ;) ()

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Disney plánuje hraného Bambiho

Disney plánuje hraného Bambiho

25.01.2020

Další ze série oznámení, které byly jen otázkou času. Studio Disney oficiálně chystá hraný remake pohádkové klasiky Bambi. Snímek píšou Geneva Robertson-Dworet (Captain Marvel) a Lindsey Beer (Chaos… (více)

Disney našlo svoji Ursulu

Disney našlo svoji Ursulu

29.06.2019

Studio Disney pokračuje v úspěšném předělávání svých slavných animáků do hrané podoby a po Knize džunglí, Aladinovi a za pár dní i Lvím králi, dojde v nejbližších letech i na Malou mořskou vílu.… (více)

Mauglí míří na Netflix

Mauglí míří na Netflix

28.07.2018

Temná adaptace Knihy džunglí Andyho Serkise (Válka o planetu opic), pojmenovaná jednoduše Mauglí, právě změnila distribuční model. Původně film vznikal pod studiem Warner Bros., a to současně s… (více)