Milostný příběh ze současného velkoměsta. Třicetiletá Ema (Jana Plodková) na útěku od manžela (Jiří Vyorálek) zakotví uprostřed noci u svého kadeřníka Tonyho (Ondřej Nosálek), kterého skoro nezná. Postupně se sbližují a jejich přátelství se mění v hlubší vztah, přestože Tonyho nespoutaný život je pro Emu často těžko pochopitelný. Tony je gay. Rodiče Emy (Milena Steinmasslová a Luděk Sobota) trvají na tom, aby se Ema vrátila domů. Ve vizuálně hravém snímku se objeví i Ondřej Malý, Václav Havelka nebo Adam Mišík. Na hudbě se podílel Jan P. Muchow, titulní píseň nazpívala Lenny a jednu skladbu pro film složil a nahrál Mike Figgis. Scénář k filmu napsala režisérka Slobodanka Radun se spisovatelkou Radkou Denemarkovou. (CinemArt)

Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Veličková)

"„Pikantní“ zápletka se rozvíjí očekávaným způsobem, Radka Denemarková má však jako scenáristka vkus a nezajímá se o zbytečnosti. Dialogy působí nebanálně, postavy jsou věrohodné a živé, i když nepřekračují hranici mezi konkrétními lidmi a sociálními typy." více

ČervenýKoberec.cz (Jiří Kábrt)

"Přesto se k atypické lidské situaci podařilo sice přidat abnormální epizody (a pár pikantérií utkví v paměti), jenže průběh "lovestory" vypadá spíše jako nechtěná komedie a závěr nikoho neohromí. Hlavní pár si toho má hodně co říci, jenže by se to poslouchalo daleko méně ochotně, kdyby šlo o…" více

EuroZprávy.cz (Tereza Kurfiřtová)

"Nikdy nevíte, co vám noc přinese – tak zní podtitul nového filmu, který tento čtvrtek vstoupil do českých kin. Romantické drama MY 2 je debutem režisérky jugoslávské národnosti Slobodanky Radun. Jemné zpracování dramatického příběhu dosahuje dokonalosti." více

FandimeFilmu.cz (Martina Podhůrská)

"Moderní lovestory je hezkým feel-good pokusem, zahrávajícím si s křehkými mezilidskými vztahy, ale pořád jí ještě chybí trocha výřečnosti a odvahy na to, aby diváky zasáhla přesně tak, jak by měla." více

Kulturissimo.cz (Daniel Storch)

"Vizuálně je film MY 2 opravdu přitažlivý a emoce, které do něj Radun zakovala skrze barvy a světla, lze vnímat snadno a bez násilí. Jenže otázka zní, do jaké míry se tento klad dokáže vypořádat se záporem vyplývajícím ze skutečnosti, že i navzdory milým hlavním postavám a celkové pohlednosti je…" více

MovieZone.cz (Daniel Zeman)

"Český film, co vypadá jako film, vidím vždycky rád. MY 2 nevypadají ani jako televizní inscenace (zdravíme Jana Hřebejka), ani jako exhibicionistické cvičení čerstvého absolventa (zdravíme Alici Nellis). Radun vytvořila příjemně vypadající komorní film, navíc podpořený výbornou hudbou P. Muchowa." více

TotalFilm.cz (Martin Staněk)

"Skvělé herecké výkony pomáhají nedotaženému scénáři. Na druhou stranu Slobodanka Radun nabízí vizuálně i hudebně vymazlený film, který stojí za pozornost. Škoda jen, že vztah obou hlavních postav není před kamerou víc rozpitván." více