Angelika, markýza andělů je první část pětidílné ságy o krásné Angelice a její cestou za láskou k hraběti de Peyrac. Do Angeliky, zchudlé šlechtičny, se zamiloval už v jejím dětství venkovan Nicolas, ale protože v den její svatby kvůli Angelice zabil správce, musel uprchnout. Angelika náhodou odhalila intriky proti králi, stala se nebezpečnou královým nepřátelům, kteří ji dali zavřít do kláštera. Vysvobodil ji až sňatek s bohatým hrabětem, kterého však Angelika znala jen podle řečí, které o něm kolovaly. Po prudké nenávisti přišla láska na život a na smrt. Hrabě de Peyrac byl však příliš bohatý, vzdělaný a odvážný. Nikdo a v ničem nesmí zastínit krále… (Česká televize)

loveless

Angelika je pěkné děvče (nebo si to alespoň všichni ve filmu zřejmě myslí) a tak ji všichni milují a ona je odmítá - až do chvíle, než se i ona zamiluje... První setkání s touto v našich končinách velmi známou sérií mě moc nenadchlo. Příběh poněkud plytký, hlavní představitelka mě nezaujala, o hereckých výkonech se moc mluvit nedá. ()

Armin82

Francouzi jsou komedianti a jejich komedie jsou jedny z nejlepších a kort z této doby, ale romantika jim evidentně moc nejde. Celá léta jsem slýchával o hitu 60tých let jménem Angelika. Dnes jsem z nějakých neznámých důvodů tento hit shlédnul a musím říct, že taková snůška hloupých kydů, se jentak nevidí. A ten začátek? Tak okatě Angeliku pokropit vodou, aby tvůrci tohoto veledíla udrželi v pozoru i pánské publikum. Tohle je romantika pro hodně jednoduché, případně pubertální divactvo té doby. To ohrabávání 300 let staré sochy, záběry na Angeliku a její rozechvělá rodidla, ty vysoké tóny pro upoutání. Boha jeho. Ale jednomu faktu z těch mnoha vyprávění musím dát za pravdu. Michele Mercier to opravdu slušelo, ale kvalita filmu a výkony herců jsou otřesné. 20% ()

Myslivir

Nepochybuji, že se série s Angelikou zapsala do mnoha diváckých srdcí, zejména tedy dívčích (ale kdo jsem já, odchovaný na hračkách Littlest Pet Shop a My Little Pony, abych soudil, že). Jelikož jsem však nebyl naživu v době její největší slávy, musím s lehkým zklamáním prohlásit, že věhlasu série po již téměř šedesáti letech dosahují jen první a poslední díl. V nich jsou výprava, kostýmy, prostředí a postavy nejlépe využity. Angeličina dobrodružství jsou zkrátka nejzajímavější, když o sobě tak úplně nerozhoduje sama, ačkoliv jistou mírou autonomie disponuje navzdory nepříznivé situaci i nadále. To jde možná paradoxně proti ideologii celé pentalogie o nezávislé a silné ženě, ale zkrátka když má Angelika v prostředních třech dílech moc ve svých rukou, většina řešení problémů je poněkud zkratkovitá a spousta událostí se děje tak nějak bezdůvodně. Dalším mínusem je místy okatá nesoudržnost, kdy na řadu událostí se zkrátka zapomene (opakované pokusy o vraždu) nebo různé postavy ze série prostě zmizí, pokud se už ději nehodí (např. králův bratr, který byl po první dva díly v podstatě hlavní zápornou postavou). Vše pohromadě to naštěstí drží láska a věrnost hraběte Peyraca, jež je díky bohu silnější než Angeličina - ano, uznávám, že je to příběhově odůvodnitelné, ale milostný poměr se čtyřmi dalšími muži (dva případy znásilnění a dva pokusy o něj pochopitelně pominu) si snad mohla odpustit, zvlášť když z lásky byl jen jeden, potažmo dva a zbytek byl z čistě vypočítavých důvodů. Ani jeden z pěti filmů tedy nedělá jak ženskému, tak mužskému pokolení zrovna lichotivý obraz, s čestnou výjimkou de Peyraca jakožto morálního pilíře. ()

Tiiso

První a pro mě bezesporu svou kvalitou nejlepší díl. A to jak viděno očima třináctiletého kluka tak i očima dospělého muže. Tvůrci sice historii znásilňují k svému vlastnímu, potažmo obrazu diváků, ale tato násilnost nese celkem dobré ovoce. Dali si záležet na castingu, na dobré výpravě a odvedli kvalitní práci na kostýmech. Podařilo se jim stvořit hezkou atmosféru a solidní silný příběh. To z oblasti kladů je asi tak vše. Samotné sledování mě totiž přináší nevyrovnaný zážitek, jelikož i kvalitní oblasti filmu, které jsem popsal nedokážou nastavenou kvalitu udržet po celou dobu příběhu. ()

Astrebleue

Jakkoli tenhle žánr nevyhledávám, tohle je nestárnoucí klasika a jen svou výpravností a herci stačí na slibně zabitý večer.Pravda dnes už se hodně směju tomu, jaký ta holka má vlastně prokletí, že jí každý musí dostat do postele... ()

sornilka

Skvělá série, krásná výprava a ty zámky, jéé :o)))...né teď vážně, jsem prostě normální ženská a Angelika je už dnes prostě klasika, když jí dávají, ráda se na tu romantiku, vždy s nějakou zápletkou a komlikací, podívám :o) ()

Rodin

Tož, ono to není žádné veledílo, nicméně s ohledem na dobu, kdy jsem to viděl poprvé na počátku 70. let na černobílé Dajáně, mám k této sérii jistý nepojmenovatelný vztah. Tento díl byl naprosto jasně nejlepší, ostatní čtyři už se jen "vezly na vlně", a to i přes hvězdné obsazení mnohých z nich. Co ovšem povyšuje všechny díly série o jednu hvězdu, to je fantastický dabing. Tudíž jsem si první tři díly koupil i domů. Nesmějte se mi, jsem už prostě takovej. ()

Godhaj

,,Co mám dělat? Ukojit váš rozmar?“ První film o Angelice začal trochu víc z ostra, než jsem očekával. Během několika minut se seběhne tolik zvratů, že by to vydalo na seriál. Ale vše je zpracováno tak divným způsobem, že se na to skoro nedá dívat. Postavy pronášejí cituplné ale nesmyslné věty, mění každou chvíli své nálady a stanoviska. Celý děj působí hrozně zrychleně. Když do dvou minut je vecpáno milostné škádlení, drsná scéna s vyvražděnou vesnicí, obléháním města a slavnostním příjezdem delegace, tak je něco špatně. Směšně také působí předstíraná Angeličina cudnost a věrnost. Jak děj postupuje, Angelice se zvětšuje dekolt a dělá větší a větší poklony, prostě cudnost sama. Alespoň ji hraje opravdu pěkná herečka, takže je se na co dívat. Konec je natahován neskutečně trapně zahraným soudním přelíčením, která připomíná spíše uřvané ochotnické vystoupení. Prostě až na samotnou Angeliku je vše špatně. ()

topi80

Je to velkej biják, to je naprosto bez diskuse. Ale o tu legraci, kterou si z toho mnozí dělají si to také říká. Ostatně, ten nezapomenutelný pomník, který Angelice vystavili Helena Růžičková a Stanislav Tříska, patří k nejvtipnějším momentům historie českého filmu. Každopádně je vidět, že si s tímto velkofilmem dali tvůrci pořádnou práci, takže ten trošku prostoduchý příběh je přebit touto pompézností. A co samotné vztahové části? Já nejsem mladá markýza, ale čtyřicetiletý venkovský heterosexuál, ale Žofré mi nepřipadal ani starý, ba ani ošklivý. Takže nebylo divu, že po monumentální exhibici Žofrého dokonalosti při exkurzích po panství, v dolech a po zavzpomínání na hrdinské historky se svými kumpány Angelika bezvýhradně podlehla. A když pak s kulhavou nohou přepral onoho drzouna a o svém bohatství začal hovořit jako o společném majetku, nestálo už nekonečné lásce nic v cestě. ()

mac000

V kontextu doby a žánru  nepřekonatelný majstrštyk B. Borderie. A jako "ideologicky nezávadného"  jej čs. filmová distribuce (a později i ČST) dokázaly skvěle využít. Ale přiznám se, že byl docela zábavný i při opětovném shlédnutí před pěti lety (lví podíl na tom ovšem má vynikající dabing!!) ()

Marrianna

Poprvé jsem se na Angeliku chtěla jen kouknout kvůli Helenky Růžičkové, která dojatě ve SSJ mrkne na svého "antisexy" manžílka, zrvna v záběru, kdy Angelika prosí svého milého aby byl její první on, mladý a krásný :). Ale dostala mě. Je to důkaz precizního romantického filmu, který nezapadá do fádnosti ani klišé. A Michele Mercier je naprosto nádherná. ()

jprmusic odpad!

Romantická serie filmů o šlapce, která dala každému, kdo si řekl - a často se stačilo jenom podívat. A trubadůr Hossein ?? Fuj! ()

lobodlak

Vím, že je to neskutečně blbé, ale pokaždé na to civim až do konce. Je to prostě klasika a v rámci žánru nejlépe zpracovaná čistokrevná červená knihovna. ()

Havala

Solidní průměr skrze všechny díly serie. Z pohledu dnešní doby vidím lepší nové i starší kousky než Angelika. ()

juditik

Presladený gýč? To áno, plne súhlasím.....ale mne sa Angelika aj tak páči - nedám na ňu dopustiť! ...... inak, vrelo odporúčam prečítať si celú Angelikinu ságu - 14kníh - nie je to vôbec tak romantické, ako vo filmoch, holka si toho prežila viac než dosť... ()

Zemřel Robert Hossein

Zemřel Robert Hossein

31.12.2020

Oscaři – dvojitý úder

Oscaři – dvojitý úder

27.06.2009

Dnes pro vás máme hned dvě zajímavé zprávy, souvisící s Cenami Akademie – první o zásadní změně ve vyhlašování Oscarů, druhou o tom, že oscarový film můžete použít jako zbraň v politickém boji. Ale… (více)