Neviditelní

• Slovensko Neviditeľní
Česko, 2014, 12 h 6 min (Minutáž: 51–60 min)

Epizody(13)

Vypadají jako my, mluví jako my, ale mají něco navíc – gen, který jim umožňuje dýchat vodu. Aniž to tušíme, žijí mezi námi. Vodní lidé. Není to pohádka – je to realita a čistá pravda. Neviditelní je název třináctidílného komediálního seriálu o menšině, žijící v utajení mezi námi. O vodních lidech. Vypadají jako my, mluví jako my, ale mají něco navíc – akvagen, který jim umožňuje dýchat vodu. V poslední době jich ubývá. Páření se „suchými" totiž snižuje kvalitu jedinečného genu a vodníci postupně přicházejí o svou zázračnou schopnost. Někdy se mezi nimi objeví tzv. „vlk", tedy vodník, který o sobě nevěděl, že je vodník. A když se vodnickým vlkem stane známý pražský lobbista Laušman a navíc před objektivy televizních kamer, nastává problém. A hned dvojitý – suchý notorický podvodník Laušman má v patách policii a nově objevený vodník Laušman vodní lidi, kteří se bojí prozrazení. Díky váhavosti a neschopnosti obou skupin Laušmanových nepřátel získá lobbista spojence, který mu zachrání život. A netuší, co všechno jeho záchranou rozpoutá... (Česká televize)

brkerez

Absolutně nechápu zdejší jednohvězdičkový vysvědčení od tolika lidí. Konečně svěží závan komedie a fungujícího originálního absurdního humoru v záplavě Ulic a dalších škvárů. Má to slabší chvilky i postavy, ale celkově se v pátek těšim na další díl. Langmajerovo neřád je absolutně perfektní. Pochopim, že to všem nesedne, ale hodnotit tu jako "odpad!" ? Chytněte se za frňáky a podívejte se na další díl, odpad patří jinejm seriálům. Dávám 5 na truc. ()

tuctovychlap

"ja nemám depresi..akurát je to všecko tak nějak nahovno.." tak livingdead to spláchnul..?! alespoň víc zůstane pro mně..he he..skvělý fórek ve 3. epizodě..0:25:40 – 0:25:59..a suchým natruc - po třetí epizodě 80 % akvagenů..:) ()

tulen

Po 3 dílech - i když mám výhrady, tak to není až tak špatný. Koukat se na to dá. Dalo se z toho vytáhnout víc fantazie i humoru, ale mohlo to na druhou stranu být i mnohem horší :-) * Po 5. dile zvysuji hodnoceni, i když zčásti na protest proti přehnané kritice jiných komentujících ... * No a po 9. dile definitivne snizuju na 2* - pro naprostou nudu, premylani dokola stejneho a natahovani deje, ktery staci sotva na jeden dil, do nekolika dilu ... * Problemem nejsou ani herci, ani rezie a zpracovani - problem je proste scenar, ktery je prazdny a nudny ... ()

BetyFr79

Líbí se mi to. Musím uznat, že to není seriál, který by mohl mít úspěch napříč generacemi vzhledem k tomu, jak moc je zasazený do současnosti. Nicméně pro mě dobrý. Bavím se a fakt mi to připadá ftipný. Po dlouhý době něco neotřelýho s nápadem. ()

webra

Zatím jsem cca v půlce seriálu, takže budu v hodnocení opatrný, ale líbí. Je tam neskutečná spousta narážek na zkorumpovanou ČR. Možná kdyby to nasadili v jiné době (myšleno ne před komunálníma volbama) tak by mi to tak vtipný nepřišlo, ale takhle... zatím velké LOL! A doufám, že se to nepotopí do sraček ;) ()

Rostej

Chapu z ceho se tu rodi ty 'odpady' .. je to cesky, je to serial a bylo potreba to strhat jeste behem znelky, abychom vypadali cool. No, me to fakt bavi .. kvalitni herci, docela vtipny vodnicky kamea (Hejma s prezdivkou Cesilko me zabil :) ... A nekteri herci si ve svejch rolich vylozene rochni (nejvic Bara Polakova a Jeziny), fajn humor, lobbisticky fory nemaji chybu :) Jediny co mi jako fanouskovi doktora Mracka nesedi, sou mokry vodnici ;) "Co je to za způsoby? Vždyť jste mokrej!" ()

Wartord

Copak vodníci, ale ti herci! O co oni se snaží? Házím vinu na ně, třeba za to může celý štáb (na režii u ČT nezáleží), ale ten způsob, jakým se oni snaží vyjádřit nějaké emoce, bez emocí. Kdybych je potkal, myslel bych si, že jsem zabloudil mezi balvany v Adršpachu. ()

Halilika1D

Slabota. Opravdu slabota. Když běžel první díl, říkala jsem si: "Hm, to by mohlo bejt pěkný." a dala jsem tomu šanci. Zezačátku fajn. A pak ta věc s Janem Křtitelem. Jako pardon, ale to je donebevolající blábol. Jan Křtitel a vodník? Opravdu hloupost. A pak jsou tu postavy. Jak může být někdo tak příšerně pitomý, jako ta Monika? Tupá a protivná. Mám obrovskou smůlu, že u nás se to pravidelně sleduje. Jedna hvězdička ze tří důvodů: z lítosti, za snahu a kvůli sympatické postavě Ivana Laušmana (či jak se to píše) ()

Martin_L

Snad poprvé v dějinách moderní české televize jsme se dočkali komediálního seriálu (ne sit-comu), který plně dostál svému deklarovanému žánru. Je to zkrátka legrace od prvního dílu a navzdory "vřískajícím babám" je vidět, že humor se obejde i bez vulgarismů. Skvěle napsané, perfektně zahrané, dobře zrežírované v zajímavých lokacích a doplněné chytlavou hudbou. Zatím velmi slušné čtyři hvězdičky a tajně doufám, že scénáristé dokáží vytvořit stejně dobrou i druhou řadu. ()

Berseg

Po prvních dílech jsme byli nadšení. Originální vodnický námět, spousta dobrých nápadů, záhada v podobě divné vody pod Vyšehradem, atd. Jenže s přibývajícími díly nadšení pomalu uvadalo. Originalita se ztrácela a tak nějak to zevšednělo. Závěr ve stylu Trošky (poslední Laušmanův proslov) mi ten dobrý dojem ze seriálu úplně pokazil. Škoda ()

dogrose

Předesílám, že jsem odkoukala všechny díly. Ten první naprosto napěchovaný fórky (vč. těch samoúčelných), odkazy na politickou situaci, počet vipek je větší než malé množství. Bylo to tak podbízivé, až pro mne nekoukatelné. Naštěstí zvědavost zvítězila a dalších pár dílů bylo velmi osvěžujících, vcelku humorných, s příjemnými hereckými výkony a v předznamenání velkého finále, které zásadně změní život lidí i veškerého vodnictva. Nic takového se ovšem nekonalo, ani po dvou třetinách seriálu nebylo jasné, co z toho mišmaše je vlastně hlavní dějovou linkou, k čemu to směřuje a co má divák očekávat. Scénaristy rovněž omrzelo zápasit s rozložitou sítí dějových linek a podlinek, což vyřešili nejjednodušším způsobem tím, že postavy začaly mizet (Sobota, Hádek, Boková) - čímž nám zmizel hlavní motiv v prvních dílech modelovaný jako zásadní. Rovněž Langmajer-Laušman už nemá takový prostor a stává se z něj jen epizodní postava. Po dvou třetinách jsem si říkala, že tohle do konce seriálu nemají šanci rozvinout do něčeho pořádného a bohužel jsem měla pravdu. Fórky ubyly, až prakticky ustaly, stejně jako politické narážky a vše se scvrklo do intrik pár ženštin a církve. Závěrečný díl byl jen hloupou fraškou - jalové dialogy mezi Chýlkovou, Polákovou a Matonohou, latinsky mluvící eskadra mnichů... Ach jo. Doufám pevně, že nebudou peníze na další pokračování. V řadě děl mi nevadí oscilace mezi žánry, pokud mi tvůrce nabídne poutavý důvod, proč to tak udělal. Což nebyl tento případ. A nezachrání to ani stádo vipek, ani vynikající herecké výkony (Holub, Poláková, Sobota, aj.), ani super titulky. ()

zekon

Tak první díl byl odpuzující, ale na rady spolupařanů jsem dodíval. Pak se to rozjelo na plné koule a velmi slučně dívatelný seriál, jenže pak to jakoby narazilo a nic se nikam neposouvalo. Herci famózní, ale i když to mělo mít něco společného s Macourkem, tak moc teda ee. Blbá blondýna Barbora Poláková, samozřejmě postava, to bylo super. Ale co tam dopr***e dělali Hejma, Voldánová a nula Liška......to sem fakt nepobral. ()