Kam se poděla sedmá rota?

• Francie Mais où est donc passée la septième compagnie ? (více)

Vojáci francouzské armády Chaudard, Pithivier a Tassin dostali v létě roku 1940 rozkaz zřídit pozorovatelnu a udržovat spojení, tak, aby jejich armáda mohla co nejlépe a nejrychleji prchat. Německé divize totiž začaly obsazovat Francii mnohem razantněji, než se čekalo. A tak se stalo, že tento "výkvět" francouzského vojenského spojařství zůstal odtržený od své roty, která se dostala do zajetí. Bez velení a bez touhy po hrdinských činech se toto trio rozhodlo připojit k prchající armádě. Ale mezitím se už všude začali roztahovat Němci... (Česká televize)

PatrikP4

Doopravdy ,,výkvět" ale hodně dobrej... Člověk se zasměje na téma druhé světové a to je hodně dobré... Dobrá sestava herců... ()

Sherty

Klasika, na kterou se člověk může dívat stále dokola. Typický francouzský humor je stylizován do zábavné komedie, která se odehrává v období druhé světové války. Skvělá zábava - 90% ()

Fender

Hledal jsem po celou dobu a humor jsem tady moc nenalezl, fakt děsně jsem se u tohohle filmu nudil a neustále čekal na nějakou podařenou scénku a vono kulový. Až tak ke konci to začínalo být tak trochu zábavnější ale pak už byl konec, tak jsem byl akorát frustrovaný ze ztraceného času. Možná se na to budu muset někdy podívat znovu a pokusím se ten humor zde najít a pochopit, co že je tady vlastně tak vtipné. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

Standa12

Úprimne čakal som od toho viac na to ako mi to veľa ľudí vychvaľovalo. Zasmial som sa iba párkrát a aj to len tak ledabolo. Príbehovo tiež slabé. Na jedno pozretie, taká pohodovka. Jedna z tích slabších priemerných francúzskych komédií. ()

P@\/EL

Skvělá francouzská komedie, jež nahlíží na útrapy druhé války s nadhledem a velkou dávkou nadsázky. Filmu nechybí vynikající humor v podobě více či méně úsměvných situací, která zaručeně dobře pobaví. Dějově je film spíše průměrný a hlavně nenáročný. Moc se mi ovšem líbila závěrečná pointa filmu. ()

sikky

Ano, francouzské válečné komedie, to můžu. Spousta skvělých gagů, nešikové v hlavních rolích to náckům nandavají, a být jich několikrát víc, možná by tu válku i vyhráli za pár dnů. ()

Sareman

Skvělá komedie poukazující na vojenské nedostatky Francie během války. Oceňuji výkon Jeana Lefebvra, nezapomenutelné. ()

Hrobař

Nestárnoucí klasika mého dětství a i přesto, že humor již neshledávám tak nesmírně vtipný jako kdysi, pořád má film spoustu světlých míst, drobných gagů a celkově ten odlehčený pohled na válku mám stále v oblibě. Scénka shánění žrádla u chamtivého prodavače je legendární. ()

malyLibor

Typická francouzská komedie 70. let... taková, jaké mám rád... tentokrát o tom, jak mazaní Frantíci vyzráli na zákeřné nácky. ()

JB001

Film natočený v době, kdy jsem měl hluboko do kapsy, ale mohl jsem si dovolit jít do kina i 3x denně. Jó, to byly časy. V dnešní době jdu do kina s bídou jednou za měsíc, protože nabídka je mizerná. Nehledě k tomu, že je to drahá sranda u které se člověk stejně moc nepobaví ()