Píše se rok 1984. Britskou premiérkou je Margaret Thatcherová, přezdívaná Železná lady. Za dob její vlády vrcholí v zemi nepokoje horníků. Během Gay Pride v Londýně se skupina aktivistů rozhodne pomoci jejich rodinám a uspořádají pro ně sbírku. Odborový svaz horníků se ale zdráhá jejich pomoc přijmout. Důvod je prostý. Neradi by čelili obvinění, že hornický svaz otevřeně sympatizuje s gay hnutím. Aktivisté se ale rozhodnou jejich rozhodnutí ignorovat a vydají se přímo do menší vesnice ve Wallesu, kde hodlají předat výtěžek přímo rodinám. A tím začíná mimořádný příběh dvou odlišných komunit, který nakonec vyústí v překvapivé partnerství. (Film Europe)

dragon'88

Pre istotu som necakal mnoho, ale je to velmi prijemne prekvapenie. Samozrejme velku rolu hra to, ze je to zalozene na historickych udalostiach, ale spracovanie je vynikajuce. Film ubieha rychlo, ma vtipne aj dojimave momenty a herci vyzeraju, ze by mohli byt ozajstni ludia a obcas tam prekukne aj vaznost celej situacie. ()

bara1313

Tři hvězdy za zpracovane téma a za výkony herců, kteří ztvárnili hornickou komunitu. Avšak herci, kteří ztvarnovali gay komunitu ... Těm jsem nevěřila celý film ani slovo. Tak neosobní výkon jsem uz dlouho neviděla. Bohuzel. ()

StarFsh

Tento film mi hodne pripomenul Hřebejka. Je dosť podobný jeho štýlu. Príjemná pohodová komédia postavená na absurditách svojej doby. ()

lineker

Kdybych chtěl být za každou cenu trapně vtipný tak napíšu, že Pride je filmem, který Vás zahřeje na srdci, na duši a hlavně na těle. Odborně lze říci, že jde o antisegregační agitku, naroubovanou na skutečné události z poloviny devadesátých let ve velkém Albionu. Reciprocita obou sexuálně odlišných skupin přerůstá od prvotní nedůvěry až skoro ke vzájemné lásce, což ovšem k jasně rozdaným kartám od matky přírody zase budí velkou nedůvěru k filmu samotnému. Nicméně. I když realita tehdejších události se jistě od zfilmovaného bude diametrálně lišit, dílko samotné působí příjemně, zvlášť v dnešní době, kdy pojmy jako sounáležitost, podpora či empatie pomalu ale jistě vymírají. ()

aznaho

Kdyby to bylo možný, dám tomu 100 hvězdiček. Parádní věc. Silné, lidské, zajímavé a krutě pravdivé..A především britské. I love it! ()

boris92

Naozaj dobre spracovaný príbeh za srdce chytajúce momenty a výborný herci. Film patrí naozaj k tým lepšim najmä podĹa môjho názoru vďaka naozaj brilantným hercom. Body naviac má aj preto že sa jedná o film ktorý je mienený na univerzálne a nie len gay publikum, a nevidel som ani v jednej snímke holý zadok ako je pre tento typ filmov zvykom. Naozaj odporúčam každému kto sa chce troška dovzdelať.... ()

yvides

Vesele liceni zvlastniho spojenectvi, kteremu by slusela kratsi delka a hutnejsi stavba, pricemz mene barvotiskove liceni by asi jen obtizne umoznilo udrzet tak prijemnou a dlouhotrvajici hladinu humoru. ()

planetta

Komediu takymto stylom dokazu natocit len briti, nikto iny sa na nich nechyta. V tomto filme je absolutne vsetko co od filmu ocakavas. Zasmejes sa, zamyslis sa a aj smutno ti bude. A z kina odchadzas s nadhernym pocitom, a to najvacsim, ze na film pojdes este raz. ()

Janakin

Válka skupinky homosexuálů, co se snaží změnit, jestli ne svět, tak aspoň útlak v Anglii. Je to skvělý ve svý lechce naivní myšlence, co se střetne s realitou a to tak silně až se z toho málem rozskočí hlava. Viděla jsem to několikrát. Stejně na konci brečim a to jako vždycky. Krásný vhled do dějin nejen homosexuálů v Anglii, ale i celé Anglie z trochu jiného úhlu pohledu. Komorní s výbornými herci a herečkami. ()

peproch

Spřízněnosti osudem je třeba využít a prolínat světy otřesených bezohledu na to, nakolik to překročí naše dosavadní obzory a možných spojencích. Establishment m á být ohrožen solidaritou otřesených ()

72. Zlaté glóby - výsledky

72. Zlaté glóby - výsledky