Strhující původní dobrodružný film režiséra Jordana Vogt-Robertse vypráví příběh nesourodého týmu badatelů, vojáků a dobrodruhů, kteří se spojili, aby prozkoumali tajemný, stejně nebezpečný jako krásný, ostrov v kdesi v Pacifiku, který není zanesen do žádné mapy. Odříznuti od všeho, co znají, vstupují na území mohutného Konga a zažehávají tak nejstrašnější boj člověka s přírodou. Jejich cesta za poznáním se mění v boj o přežití a útěk z prapůvodního Ráje, ve kterém není pro člověka místo. (Freeman Ent.)

misbos

Vydařená prezentace pokroku v počítačové grafice... protožéééé.... eh.... tohle nikdo nemyslel jako plnohodnotnej film, že ne? Že ne?? ()

JBMAVERICK

Když jsem před třemi lety psal, že Jacksonovu parádu jen tak někdo nepřekoná, vážně jsem nečekal, že se někdo v nejbližší době pustí do king konga znova. A je to tu. Navíc zasazený do období války ve vietnamu a ještě se Samuelem L. Jacksonem. To sem si vážně nemoh nechat ujít. Byla to akční paráda a já se celou stopáž bavil. Ani mi nevadilo že byla vynechaná "newyorská" pasáž a už vůbec ne, že se tentokrát kong nezamiloval. Přesto se nemůžu vyhnout srovnání a v tom pořád vyhrává opičák Petera Jacksona. Prostě mi jen byl mi sympatičtější a vypadal líp. Asi pro to o hvězdu míň. Jinak paráda! ()

zipoo

Sranda, která vám velmi příjemně namasíruje oční bulvy. Je to strašně tupý, ale vizuálně zmáklý. Kdyby všechny zpomalovačky byly puštěný běžnou lidskou rychlostí, tak máme asi půl hodinovou stopáž. Vybral jsem si Donga ve správnou chvíli a ve správné náladě, takže se za čtyřhvězdu nestydim. ()

PEZ

Áno, je to akčný výplach, ale zábavný. To čo com čakal, som dostal, dokonca aj niečo naviac. Zaprvé, úchvatné zábery Vietnamskej džungle - ozajstné money-shots. Zadruhé, vypiplaný vizuál - v každom zábere bolo vidieť rozpočet. A v IMAXe ešte viac. Akcia zaujímavá a zábavná, Tom Hiddleston a Brie Larson tak akurát správni. Aj Sam L. Jackson a John C. Reilly dali svoj klasický nadštandard. Do toho ešte dobrá dobová muzička a máme na svete nie originálny, ale zato poctivý blockbuster. Za ten zážitok v IMAXe pridávam 4. hviezdu a normálne si rád zájdem na pokračovanie. ()

TheMraca

Konečně dobrá verze King Konga. Zahozeny původní klišé a připravena nová, mnohem lepší zápletka. Za mě super. ()

moviechecker

Nie som veľký fanúšik King Kongov ani Godzill a podobných príšer, ale toto bolo snáď najlepšie spracovanie Konga, ktoré som videl. ()

michald99

Svižné, skvěle natočené, dobře zahrané. Moc pěkně se kouká na ty zpomalené záběry, oproti nudnému a monotónnímu remaku Godzilly opravdu parádní jízda. Nutno dodat, že tomu přeci jen chybělo něco, co by mě přimělo plácnout tam i tu poslední hvězdičku, ale jinak po všech stránkách vydařený film; rozhodně sahá po vyšším hodnocení, než je mu zde uděleno. ||80%|| ()

Kingjiri

Monstrózní rozpočet byl vidět téměř v každý scéně na ostrově a závěrečnej fight Kong vs. lebkoještěr patří k tomu nejlepšímu, co se dá dneska po vizuální stránce udělat. Škoda, že podobný úsilí nevložili tvůrci taky do scénáře - příběh je dost béčkovej, občas i přiblblej (Reillyho příchod na scénu) a určitě jsem čekal něco víc (pár hlášek a víc emocí by určitě ničemu neuškodilo). Naštěstí se pro akční scény nechodí daleko, v případě monster se nezustává jenom u Konga a casting ždíme z plochejch nebo zbytečnejch postav co se dá, takže nuda vlastně nehrozí. Silný vítězství formy nad obsahem, čtvrtá slabá hvězda za casting a solidní filmařský řemeslo. ()

KUFI

Na samotnym zaveru konga jsem zaspal, jinak prumer. Zezacatku bylo ale spousta peknych zaberu, superslomo Hueye nad zelenou dzungli, vietnamska hudba..kurna hned bych si dal Apocalypse now 2..kong v zapadu slunce atd bozi barvy i obraz. Skoda ze byl on zase ten hodnej. Zatimco z traileru to melo atmosferu Predatora, tak ve filmu vubec. Spis Ceta nebo Apokalypsa. Dost blbe pusobilo, ze Kong pri chuzi vyvolaval zemetreseni sestyho stupne Richterovo skaly, ale v nekterych scenach k postavam prisel jako tichoslapek kterymu pod nohou nepraskla jedina vetvicka, protoze stal znicehonic deset metru za nima a oni o nem nevedeli..lol ()

rukay

Pícnina pro dementy. Ukrutně předvídatelný příběh s charaktery postav jak ze 70 let. Padouši jsou padouši a klaďasové jsou klaďasové, prostě proto, že se tak narodili. Žádný přesah, nebo vývoj. Kromě Toma Hiddlestona nikdo nezaujme. Ostatně většina účinkujících tu slouží jen jako krmivo pro nějaké náhodně generované digitální monstrum, a z toho bohužel jeden zápletku neudělá. Musím tedy přiznat, že já jsem se po slabé hodině už vážně dost nudil. Střihačské nůžky v dějových linkách tomu také nepomáhají, a tupě povrchní pojetí nezachrání ani velmi slušný vizuál. Slabou útěchu skýtá toliko řízný soundtrack namíchaný se songy Black Sabbath, Stooges či Creedence Clearwater. Celkově však slaboučké 2**. ()

Torgal

Prvá polovica bola skoro super. Parádny look vietnamskej vojny vyšperkovaný fajnovou prácou s kamerou budil veľké nádeje - a prvý razantný stret s naozaj gigantickým Kongom naozaj stál za to. Potom, sa ale film rozmelní na potulky po ostrove a tempo ide do čerta. Seriózne témy (Jacksonove traumy) sa striedajú so šaškovaním Johna C. Reillyho a celé to dáva čoraz menší zmysel. Súboj Konga s megajašterom fajn, ale tiež nič, čo by v dnešnej dobe vyrážalo dych. Na štyri hviezdy to bohužiaľ nedotiahnem. 7-/10 ()

kersten

Typicky americky film. Hlupy, nelogicky ako amici sami. Pocitacovo spracovana sracka ktora nema nic spolocne s filmom. A o deji ani nehovorim. Hnusni americania to ma maju v krvi. Najst krasny poloosidleny ostrov, osidlit ho, vsetko na nom znicit, vystrielat, zlikvidovat narusit ich krasnu simbiozu ktora fungovala dovtedy kym sa neobjavili vsemocne spiny na cele so samuelom, ktoreho celkovo moc nemusim. Sklamanie, hnus, a odpor siel z tohoto filmu. Asi takto znicili aj indianov, bola to ich zem, presne tak ako s tymyto nadrozmernymi priserami. No komu dovtedy vadili. Som sa velmi rozculila pri pozerani, a jednu hviezdu davam len kvoli tomu, ze som ho pozerala v lietadle a tam mi bohovsky zahnal nekonecny cas pri prelete celeho oceana. ()

Stíba

Kong má lidi rád ale plukovník tomu nevěří a tak to do něj šije hlava nehlava. Hloupoučká řežba na ostrově kdesi v Pacifiku s přerostlými zvířátky a bandou vojáčků, pár vědců a ztroskotaným veteránem z 2SV, který tu s domorodci odkroutil už čtvrt století a tak ví co se tu sluší a patří, kam vyrazit a kam rozhodně ne. Není to vyloženě špatné ale čekal jsem určitě víc. ()

tomik99

Dostal jsem to, co jsem vlastně čekal. Těchto typů filmů na styl „Jurského parku“ je celá řada a prakticky vás nemají čím překvapit, takže sledujete expedici na neznámé místo, máte s sebou vyšinuté vědce a postupem času zemře většina postav a ti hlavní pochopitelně přežijí. To samé kopíruje i „Kong“, takže se nejedná o žádné překvapení. Ti „zlí“, co stříleli a chtěli zničit Konga, zemřou, ti hodní, co ho chtěli chránit, přežijí. Neustále to samé dokola. Polovinu postav tedy ani nestihneme poznat, ale jelikož má film hodně silné herecké obsazení, troufnu si i tvrdit, že poznat všechny postavy není ani vyloženě nutné. Jednotliví herci jsou tak známí a svým hereckým stylem specifičtí, že stačí vlastně jeden dialog a už víte, co od nich čekat, lehce si je zapamatujete a vlastně se na ně koukáte, že ty postavy „znáte“. Příběhově nemá „Kong“ co nabídnout, vizuálně je to už o něco lepší. Nějaké sérii s dalšími příšerami bych se ale nejradši vyhnul. Film neurazí, ale ani nenadchne. ()

Jakubik

Vizuálně je to absolutně v pohodě a 3D po dlouhé době stálo za to. Kong je plný chyb což by se dalo zkousnout, neboť nemá smysl nad tímto počinem nějak hluboce přemýšlet. Tou největší chybou Konga je ta, že všechny ty pěkný záběry jsme už mohli vidět v traileru a tudíž už na nich není nic překvapivého. Příjemná oddychovka se spoustou cool záběrů a mlátiček s Kongem… ()

Whitebeard

Překvapivě dobrý. Vtipný, akční, odsejpá to, neni to stupidní, scénář mi taky přijde v nějakých slušných mezích, nemam toho moc co vytknout. Jo, dobrý, koukatelný, spokojenost. 4* ()

Plechpetr

Kong neni vubec špatný film. Je tu spoustu akce hned od začátku , což je skvělá změna. Co mě vadilo? Asi nejvíc ty tupé dialogy. To vážně nemohli být trošku reálnější? ... Hodně se me líbilo zpracování ostrova a tak trochu propojení s vietnamskou vojnou. ()

Hpatrik

Asi se shodnu s většinou místních hodnotících když řeknu, jak velký potenciál film nabízí, a jak zůstává trestuhodně nevyužit. Námět zajímavý, ústřední dvojka má charismatu na rozdávání, je tu spousta zajímavých postav, se kterými si ale tvůrci neví rady, příběhově průměrné, bez potřebného napětí a bez fungujících emocí. Proměnlivá kvalita triků taky nepotěšila. Škoda! ()

ludva10

Za mne teda super film. Už od začátku jsem Kongovi fandil, už třeba z důvodu, kdy se lidí cítí jako pány tvorstva. Film má skvělou atmosféru téměř celý film, celkem slušné efekty a závěrečná bojová scéna mě přiklonila k 5* ( původně jsem chtěl dát 4 ). ()

Pokračování Godzilly vs. Konga má zelenou

Pokračování Godzilly vs. Konga má zelenou

22.03.2022

Neměli jste ještě dost bitky mezi gigantickými monstry? Pak pro vás má studio Legendary dobré zprávy, pokračování snímku Godzilla vs. Kong se totiž začne točit už letos. Opět k němu dojde v Austrálii… (více)

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se odsouvá