Underworld: Krvavé války

Underworld: Krvavé vojny

Underworld: Blood Wars

Akční / Horor

USA, 2016, 92 min

Na další Underworld, sem se tešil a to hrozně moc a nelze se mi divit, zatímco ostatní filmové série, se ztrácejí v zapomnění a nebo sou diváky či kritiky odstřelovány, jako gangsteři v Brooklynu. Tak Underworld hrdě stojí a každou nepřízeň osud, s galancí a s noblesou přečkává. A to že Krvavé války měla režírovat žena, sem bral jako plus, však vzpomeňme na drsnou Kathryn Bigelow a Lexi Alexander, ty se servítky ve svých filmech rozhodně neberou. Ale tady, tady možná to měl režírovat nějaký chlap. Ono to neni špatný akce je furt skvělá a eRková, Kate Beckinsale to v latexovém a velice těsném kostýmu, stále sluší, ale tady tomu prostě chybí, chlapský tah na branku. Možná za to může první uspěchaná polovina, nebo množství postav, kde se každý snaží získat pro sebe co nejvíc moci a síly, či snad to že hlavní záporák je tak trochu nevýrazný. A nebo je to něco, co předchozí filmy mají, ale stále je to furt drsný film, kde se vlkodlaci rubou s upíry a postavy se rozvíjejí, Theo James prokouknul a už neni za takového ňoumu. Tohle je vlastně první Underworld, co hodnotím za čtyři, sou to poněkud slabší čtyři a s tím, jestli bude další díl, tak ať je to jako předchozí díly.....hlavně moje nejmilejší dvojka.(3.4.2017)

• Korbitch

Místy to aspirovalo na scenáristický bullshit roku, ale ten zatím s přehledem drží Mechanik zabiják - Vzkříšení.(8.3.2017)

Co bych chtěl pochválit je fajnový propojení a zpuzzlování s předešlýma dílama, supr prostředí (Hluboká, Praha,... nějaký zasněžený hory), Thea Jamese, kterýmu po Divergence sérii konečně nemám chuť vysekat mozek z hlavy tupou sekyrkou, a povedenou akci. Všechno ostatní je ale bohužel ještě horší než v Awakening. Příšerná (ale opravdu příšerná) zkratkovitost a debilnost scénáře (postavy mění svoje názory každých cca 10 vteřin a s důležitými dialogy jsou hotoví za 5 vteřin, takže není šance, že by získaly nějakou gradaci) a nepotěší ani režie, u který bylo vidět, že režisér(ka) ví, co chce, ale zároveň to vlastně neví, a tak z toho vznikne splácanina supr věcí, který mohly skvělý, ale místo toho jsou docela hrozný (celej nápad s "Bílým klanem upírů"). V závěru řekne Selene větu ve smyslu "Svoji největší/nejdůležitější bitvu jsme vybojovali..." , nechci bejt nějak zlej, ale jakejkoliv libovolnej souboj z Evolution mi přišel epičtější, důležitější, vážnější a nápaditější než všechny souboje v tomhle filmu dohromady. A za co vlastně ty tři (slabší) hvězdy? Protože je to pořád Underworld.(27.2.2017)

• malylada

Tuhle sérii, především první dva díly mám strašně rád. Bohužel směrem jakým se Underworld vydal ala Resident Evil, je prostě špatně. Příběh je jednoduše dementní, který postrádá jakoukoli logiku. Jakým způsobem se snažili tvůrci zápletku kombinovat, zamotávat a komplikovat, to by snad stálo za nominaci na "Oscara".Naprostá přehlídka nesympatických postav, upírů jako elfů z Pána Prstenů, otřesných záporáků a nudných scén, plných dialogů o ničem. Akčních scén je na tento žánr hodně málo a co víc, je podprůměrná a to včetně vizuálu. Tohle je nejhorší díl série a nejspíš definitivní pohřbení Underworldu. Jen díky Kate to není za jednu hvězdičku......3/10(11.12.2016)

• Xmilden

Oproti minulému dílu sešup z Bé paluby na palubu Cé. Tohle už do kin opravdu nepatří. Svou úrovní to začíná mít povážlivě blízko k Segalovkám poslední doby. Holt ani vydojenou krávu nelze dojit navěky. Příští díl už podle mě, pokud tedy vznikne, mine kinopremiéra a pošupajdí rovnou na disky. 30%(3.3.2017)

• - Natáčalo sa prevažne v Českej republike, hlavne v Prahe, ale aj na zámku Kačina alebo v chráme sv. Barbory v Kutnej Hore. (BathoryMan)

• - Asi 70 procent filmu vzniklo v pěti ateliérech na Barrandově, zbytek na lokacích. [Zdroje: deník Metro, E15] (hippyman)

• - Natáčelo se také v Praze na Hlavním nádraží, v ulici Španělská, Vinohradská, na pražská Náplavce, v ulici Ke Hradu která vede z Nerudovy ulice na Hradčanské náměstí a také v Českých Budějovicích na nedalekém zámku Hluboká. Natáčení se zůčastnil i český komparz. (kytka.patrik)