Underworld: Krvavé války

Underworld: Krvavé vojny

Underworld: Blood Wars

Akční / Horor

USA, 2016, 92 min

Určitě všechny strašně moc překvapí, že se tu tlučou vlkodlaci s upírama. A to je vlastně všechno, protože to ostatní je marginální. Nicméně i když to bylo zase jako přes kopírák, tak mě se to líbilo ze všech těch příhod zubaté Smrtonošky nejvíc. Svoje si na tom samozřejmě odvedlo i prostředí Prahy a mé milované Hluboké, ale nebylo to jen tím. Tohle mělo prostě spád a i když se tady toho nakecalo víc, než je na akční horor zdrávo, pořád se tu něco dělo. Navíc ženská část castingu je posílená o Laru Pulver, kterou žeru a která z mého pohledu zastínila i Kate Beckinsale a té to pořád sakra sekne. Překvapivá spokojenost. 70%(11.2.2017)

• Pepinec

Tak já vám nevím /prsa Lary Pulver/ vážení, ale kdybych měl nějak /prsa Lary Pulver/ stručně shrnout, co jsem /prsa Lary Pulver/ včera vlastně viděl /prsa Lary Pulver/, vypadlo by ze mě /prsa Lary Pulver/ něco ve smyslu, že jsem /prsa Lary Pulver/ viděl prsa Lary Pulver, koženkovou zadnici Kate /prsa Lary Pulver/, ničemně šerednýho Tobiase /prsa Lary Pulver/, pár hezkých záběrů /prsa Lary Pulver/ na Hlubokou a průkopnický /prsa Lary Pulver/ styl zdolávání ledopádů. /prsa Lary Pulver/ Příště taky zkusím /prsa Lary Pulver/ jít do hor jen s hřebíkem /prsa Lary Pulver/ pětistovkou. Loženě se klepu na další /prsa Lary Pulver/ díly, i když vlastně nevím /prsa Lary Pulver/ proč... Že by /prsa Lary Pulver/ nějaké podprdo...téda podprahové /prsa Lary Pulver/ vnímání...?(6.12.2016)

Underworld sa síce nikdy nezaradil medzi kultové série, ale ja som k nej mal vždy dobrý vzťah, tématika tajného boja upírov a lykanov vo svete ľudí mi príde určite atraktívna, pričom všetky diely boli dostatočne zaujímavé a hodné opakovaných pozretí, preto som sa tešil aj na Blood wars, ale tentoraz som vlastne prvýkrát výraznejšie sklamaný. Ale ani nie preto, že by sa jednalo o zlý film, pozerať sa na to určite dá a tempo je dostatočne svižné, len mi to jednoducho celé príde poriadne zbytočné. Tu už vidno, že tvorcom došli nápady a nevedia, ako sériu smerovať, ak si odmyslím pár detailov, tak mi to príde ako úplne samostatný film, ktorý po stránke nadväznosti ani do série nezapadá. Hlavne ma sklamalo, že v predchádzajúcom diely bola existencia upírov a lykanov odhalená a tu je všetko zabudnuté, ľudia sa tu absolútne neriešia a tak je to len o upíroch a lykanoch, ktorí si robia opäť problémy, pričom obe skupiny boli posunuté horším smerom. Hlavne tá nová upírska schopnosť mimoriadne rýchleho pohybu bola úplne mimo a len to kazila. A tak to celé pôsobí len tým najpriemernejším dojmom, pozerať sa na to dá, za čo môžu aj celkom zaujímavé lokácie, v tomto film pripomína prvý diel, ale to je asi tak všetko, upútať ma to dokázalo len občas a aj to len na chvíľu. A celkom nesklamú ani postavy, Kate Beckinsale na to stále má, pri nej nemám výhrad a bavili ma aj vysokopostavení upíri, hlavne stále charizmatický Charles Dance alebo Lara Pulver a pár ďalších, len lykani sú opäť obsadení tými najobyčajnejšími tvárami, čo platí aj o ich novom vodcovi. Sklamaním je aj akcia, ktorej je prekvapivo málo a aj tá je len čisto rutinná. Natočená je slušne, ale obsahovo je úplne nevýrazná. za zmienku stojí jedine komorný, ale aj tak aspoň obstojný úvod a finále, ktoré sa mi páčilo zase po vizuálnej stránke a tým to končí, medzi tým sa nenájde absolútne nič aspoň trochu zaujímavé. A režijne nemám väčší problém, vizuálna stránka, efekty a lokácie sú bez najmenších problémov, od filmu tohto typu viac nepotrebujem. Takže keby to bol prvý diel, asi by som bol spokojnejší, ale od série, ktorá má už päť dielov čakám teda určite viac, než len tú najobyčajnejšiu zápletku a rutinnú akciu. Rozhodne najslabší a hlavne najzbytočnejší diel. 54%(14.2.2017)

• Alementina

Chtěla jsem dát 3* alespoň za tu vsude přítomnou Ceskou republiku, ale je to jeste větší sracka než jsem čekala.(5.12.2016)

Už je to třináct let, co jsem si ukájela frndu pohledem na Kate v černém sexy latex oblečku u prvního Underworldu a jak tak koukám, ukájí se nás asi víc, jelikož série stále pokračuje a Kate je i po třinácti letech, v pátém pokračování stále stejně sexy upírka od které bych se nechala vysát respektive vylízat a potom...jo moment...o tom jsem psát nechtěla. Tak teda k filmu - Underworld : Krvavé války, není tak krvavej, jak by člověk od názvu čekal. Vlastně je to úplně stejně krvavý jako díly předešlé, možná i méně. Lykani učinili pokrok, už to není jen bandavylízanejch blbů. Teď je to banda vylízanejch blbů s chytrákem ve vedení. Upíři naopak opět kapku degradují, takže tu máme vyrovnaný střet, jelikož mozek už nemá skoro nikdo, naopak v hlavě nasráno skoro všichni. Selene si hodí bílej melír, zahraje si na predátora, hodí párkrát očko na potencionálního novýho nabíječe (Majkí je v prdeli) a rozhodne se, že bude v dalším pokračování pátraat po své dceři, po které se ve čtyřce rozhodla nepátrat. To jsou zvrat(k)y, co? Jo a ten podělal toho, zatímco tamten tamtu, ale ta pekla s tamtěma, co pekli s tamtim. Takže asi tak. Za akci a sexy Kate to ocením zlatou střední, ale příběh je opět máchání hovna ve vodě, co je hrdě nazváno omáčkou.(15.1.2017)

• - Asi 70 procent filmu vzniklo v pěti ateliérech na Barrandově, zbytek na lokacích. [Zdroje: deník Metro, E15] (hippyman)

• - Původně se mělo za to, že se jedná o poslední film Kate Beckinsale v roli Selene, ale Len Wiseman potvrdil, že šesté pokračování bude, a že s Beckinsale stále počítá. (MessiM)

• - Natáčelo se také v Praze na Hlavním nádraží, v ulici Španělská, Vinohradská, na pražská Náplavce, v ulici Ke Hradu která vede z Nerudovy ulice na Hradčanské náměstí a také v Českých Budějovicích na nedalekém zámku Hluboká. Natáčení se zůčastnil i český komparz. (kytka.patrik)