Underworld: Krvavé války

Underworld: Blood Wars

Akční / Horor

USA, 2016, 92 min

• Wacoslav1

Na mého oblíbence Thea se dívat dá. Na zbytek filmu stejně jako na minulé díly této zbytečné série nikoliv.15%(30.12.2016)

Když už jsem byl v nákupním centru, dal jsem si dárek v tom, že jsem šel na nejbližší film, který zrovna v tamním kině budou dávat a vyšlo to na tohle. Což mi zase vůbec nevadilo, protože celé sérii dávám obvykle čtyři hvězdy a ani zde, to nebude jinak. Jen v tom kině bylo bídné to, že na druhý den od premiéry v ČR bylo v sále sotva dvacet diváku. Lidi asi pořád hodně dávají na průměry na ČSFD, které se ale vážně brát nedají. Mě tohle opět sedlo, dostal jsem to, co jsem očekával a bylo to ve formě, která se mi prostě líbila. Fajn bylo i to, že akce nebyla tentokrát až tak zběsilá střihově a dalo se to užít. Sice jednání postav a příběhové zkraty, to v tom prostě je. Jenže tuhle sérii oceňuji za to ostatní, což zde u mě převyšuje váhy směrem k pozitivum. Mytologie daného světa se opět kousek posunula, zase něco málo odhalila, zase nějaké ty postavy sežrala smrt. Každopádně odtržený klan upírů na dalekém severu se svou středověkostí se mi líbil. A osud Selene se tentokrát ještě více z mystičtil, že pokud byla takřka nezabitelná dříve, tak nevím, s tím jaké schopnosti si osvojila nyní je její zabití už hodně velké sci-fi. Pokud se sama neobětuje, což by nejspíše udělala jen pro svou dceru. Ta bude patrně na scéně příště. A což jsem předem netušil, jsou v tom záběry z noční Prahy, což bylo docela fajn zjištění.(9.12.2016)

Underworld si jako jedna z mála filmových sérií dokáže držet svoji kvalitu a díky tomu se mi i tento díl opět líbil. Kate snad nestárne, masky opět parádní, hlavní vlkodlak budil po proměně hodně respektu a slušně se to tam rubalo. Jelikož vlkodlaky zbožňuju a upíry mám také vcelku v oblibě, budu jen rád když bude tahle série pokračovat a to, dle konce, rozhodně bude.(16.1.2017)

• malylada

Tuhle sérii, především první dva díly mám strašně rád. Bohužel směrem jakým se Underworld vydal ala Resident Evil, je prostě špatně. Příběh je jednoduše dementní, který postrádá jakoukoli logiku. Jakým způsobem se snažili tvůrci zápletku kombinovat, zamotávat a komplikovat, to by snad stálo za nominaci na "Oscara".Naprostá přehlídka nesympatických postav, upírů jako elfů z Pána Prstenů, otřesných záporáků a nudných scén, plných dialogů o ničem. Akčních scén je na tento žánr hodně málo a co víc, je podprůměrná a to včetně vizuálu. Tohle je nejhorší díl série a nejspíš definitivní pohřbení Underworldu. Jen díky Kate to není za jednu hvězdičku......3/10(11.12.2016)

Underworld byl pro mě vždy oddechovým masakr akčňákem. Nic jiného od toho nečekám ani nechci. Žádný sofistikovaný děj, nové technologie ani oscarové herce. Musím uznat, že na Kate v latexu se velmi dobře kouká a již od počátku je jistou zárukou, že film nebude úplný propadák. Takže pokud nic nečekáte, jdete se jen bavit a užít si plno mrtvých upírů a lykanů roztrhaných na kusy, není co řešit. Prostě série, na kterou se jednou za čas rád podívám.(6.12.2016)

• Theo James

• - Natáčelo se také v Praze na Hlavním nádraží, v ulici Španělská, Vinohradská, na pražská Náplavce, v ulici Ke Hradu která vede z Nerudovy ulice na Hradčanské náměstí a také v Českých Budějovicích na nedalekém zámku Hluboká. Natáčení se zůčastnil i český komparz. (kytka.patrik)

• - Natáčalo sa prevažne v Českej republike, hlavne v Prahe, ale aj na zámku Kačina alebo v chráme sv. Barbory v Kutnej Hore. (BathoryMan)

• - Asi 70 procent filmu vzniklo v pěti ateliérech na Barrandově, zbytek na lokacích. [Zdroje: deník Metro, E15] (hippyman)