Film ZABIJÁK režiséra Johna Badhama je věrným remakem úspěšného francouzského snímku "Brutální Nikita". Znovu se v něm setkáváme s osudem mladé punkerky (tentokrát se jmenuje Maggie), která je odsouzena za vraždu policisty k trestu smrti. Dostává ale ještě jednu šanci - bude žít, pokud začne pracovat pro vládu jako zabiják. Šaramantní Amanda ji promění v elegantní a velmi ženské stvoření, agent Bob zajišťuje její profesionální výcvik. Po absolvování speciálního kursu opouští Maggie středisko a začíná žít obyčejným životem - ale jen do chvíle, kdy přichází první "úkol"... Maggie poznává, že za svůj život a svobodu musí zaplatit až příliš vysokou cenu. (oficiální text distributora)

+sfinx+

Maggie je chladnokrevná vražedkyně, která místo křesla dostává druhou šanci. Ale z ultrazabijačky se stává ufňukaná nána, která najde největšího buzeranta pod sluncem a s touhle romantickou dušiškou se pokouší o poklidný život. Bohužel jí nikdo neřekl, že zabíjení a rodinný život nejdou dohromady. Takže výsledek je zbytečně romantický průměrný akčňák. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Vláda se rozhodla dát vám druhou šanci." Americká verze Nikiti, která doslova kopíruje původní verzi scénu po scéně. Je tam jen pár drobných odchylek. Tenhle remake se mi líbil více než tolik chválený a opěvovaný originál od Bessona. Hlavní zásluhu na tom má Bridget Fonda. Ta ztvárnila feťačku a vražedkyně, která místo křesla dostává druhou šanci velmi přesvědčivě. Navíc je velmi atraktivní, takže je pořád na co koukat. - 70%. ()