Film ZABIJÁK režiséra Johna Badhama je věrným remakem úspěšného francouzského snímku "Brutální Nikita". Znovu se v něm setkáváme s osudem mladé punkerky (tentokrát se jmenuje Maggie), která je odsouzena za vraždu policisty k trestu smrti. Dostává ale ještě jednu šanci - bude žít, pokud začne pracovat pro vládu jako zabiják. Šaramantní Amanda ji promění v elegantní a velmi ženské stvoření, agent Bob zajišťuje její profesionální výcvik. Po absolvování speciálního kursu opouští Maggie středisko a začíná žít obyčejným životem - ale jen do chvíle, kdy přichází první "úkol"... Maggie poznává, že za svůj život a svobodu musí zaplatit až příliš vysokou cenu. (oficiální text distributora)

JASON_X

Americké remaky neamerických filmů (primárně určené pro pologramotnou americkou většinovou populaci mající problémy s četbou anglických titulků a trpící nezájmem o cokoliv neamerického), nepovažuju většinou za zbytečné, ale za zajímavé - baví mě je porovnávat s originály. Point of No Return se mi celkem líbil, ale do originálu má daleko. Hlavně hlavní představitelkou - zatímco Anne Parillaud byla v roli pouliční punkerky dost důvěryhodná a stále z ní i po její proměně vyzařovalo cosi nebezpečného a nepředvídatelného, Bridget Fonda je na první i na druhý pohled konformní slečínka z dobré rodiny a její punkerku jsem jí nevěřil ani na vteřinu. Ovšem čistič Harveyho Keitela se může směle měřit s francouzským originálem! ()

Morholt

Kopírka z kategorie absolutních a ty, až na výjimky jako např. Funny Games, moc dobře nedopadají. Američané se ani nesnažili na francouzském originálu něco měnit a obměnili jen obsazení. Což o to, casting by byl docela vyvedený a vesměs se tady sešli herci, které mám docela rád a i typologicky by ke svým postavám sedli, ale problém je ten, že Reno, Karyo a Anne Parillaud byli ještě o třídu výš a i přesto, že Badham pečlivě opisoval, Bessonův režisérský rukopis tu jednoznačně chybí. Možná, že kdybych viděl tuhle Nikitu jako první, hodnotil bych výše, ale takhle vypotím maximálně 40%. ()

Shaqualyck

Hodně nepodařený americký remake kultovního Bessonova snímku Brutální Nikita zaostává za původním filmem snad ve všech ohledech. Bridget Fonda sice dělá co může, stejně jako Gabriel Byrne nebo Harvey Keitel coby Viktor čistič, to ale nic nemění na faktu, že jde o naprosto zbytečný film, který zdaleka nedosahuje kvalit francouzského originálu. ()

jhrasko

Kvoli devalvácii originálu ako v prípade Psycha van Santom a Cruel Intentions neviem ani koho ( pána Kumbleho ) ! Takéto filmy sa proste nekopírujú a ako áno, tak s nápadom ! ()

5150

Naprosto věrná kopie Bessonovy BRUTÁLNÍ NIKITY, která se však i přes znalost originálu s určitým časovým odstupem dá zkouknout a neurazí. ()

Tommassi3

"Co to do tebe vjelo ?? Málem jsi z nich vymlátila duši !! Neměl jsem ani šanci se přidat.." - "To byl jen reflex !!" ;) ()

Lacike

Typický amerikánsky remake. Zoberieme skvelý originál a všetko v ňom poserieme. Jednu hviezdu dávam akurát za nádhernú Bridget Fondovú, ktorá je krajšia ako frantíkovská predchodkyňa. 3/10. ()

Terva

Bridget Fondová, jako brutální Nikita, zabíjí, aby mohla žít....... Scénář : Robert Getchell a Alexandra Seros. ()

Padme_Anakin

Předělávka se drží Bessonova originálu jako klíště, není tu nic, co by mě překvapilo, z čeho by mě zamrazilo, nebyl důvod se bát.. Zapůsobilo to na mě jako taková „jízda na jistotu“.. Pravdou je, že herecký ansámbl je sympatický, Bridget Fondová- Gabriel Byrne- Dermot Mulroney to zvládli pěkně, takže mýma očima jen tři shovívavé a Nikitu si dám zítra jako náplast.. ()

Falcor

I přes průměrné hodnocení (tím se snažím - přiznávám, že velmi těžko - vžít do role diváka, jenž nikdy neviděl luxusní Bessonovu předlohu) jde hlavně o velmi drzý otisk originálu bez ničeho inovativního. Ztratilo se zde vše surové, uvěřitelné, citlivé. Drsné i smysluplné hlášky byly nahrazeny těmi dětinsky americkými. Stejně tak se vytratila jiskra z pohledů zasloužilých US ateliérových herců, napětí i barva z akčních záběrů, na první pohled od Francouzů přesně okopírovaných. Být to originál - ojedinělý, leč jen slabě nadprůměrný, akční film. Remake - okleštěná pohádka o zabijáckém škaredém káčátku, ale bez napětí a pořádného náboje, hezky uhlazené, nemastné neslané. ()

NinonL

Film se mi líbí o něco víc než Bessonův, hlavně díky obsazení. Přijde mi decentnější, jemnější a tyto vlastnosti zde vnímám jako klad. ()

MartinezZ

Šmarja, moje chyba, nepřečetl jsem si, o ček film je. Čtu "Krimi-Thriller-Akční-Romantický" a hned na začátku se romanticky vraždí devadesátkové smažky. Ve chvíli, kdy se posmrtně probouzí mi to začíná něco připomínat, otvírám CSFD a hle, remake béčkové průměrniny "Nikita". Americký remake navíc pozbyl onoho průměru a tak zbyla jen nezajímavá a nudná Nina. ()

Vojcl

Řemeslně dobře natočený akčňák se skvělou Bridget Fonda, která Annu Parrilaud nahradila výborně... bohužel vezmeme-li v úvahu, že se jedná v podstatě o otrocký přepis původního Bessonova filmu, nemůžu dát víc než 3 hvězdičky... ()

pabab

Ak to niekto hodnotí vyššie chápem, ale pre mňa je to skutočne zbytočný remake. Radšej siedmy krát pozriem Nikitu ako ešte raz toto. ()

c.tucker

Co se dá dělat, celkem horší remake v americkém stylu, ztrácí všechnu eleganci. Viktor čistič bez Jeana Rena je jako balkon bez zábradlí. Pro mě plus jsou písničky od Niny Simon a hezká tvářička Bridget Fonda. ()

vesper001

Remaky jako takové mi nevadí, ale proč se točí kopie? Přemýšlím, jak tento film biologicky označit. Klon to není, hrají tu jiní herci, dvojče taky ne, protože to je zas druhý originál. Mám to! Je to s*ačka. ()

lennyd

Maggie (Bridget Fonda) se svými přáteli nemyslí na nic jiného, než jak a kde sehnat další dávku. Rozhodnou se vyloupit lékárnu - ale nepočítají s tím, že se majitel bude bránit, a že policie přijede tak brzy. V tratolišti krve končí několik policistů a ostatní lupiči mimo Maggie. Ta dostává od tajné služby nabídku, kterou nelze odmítnout. Buď se nechá vycvičit na speciální agentku, nebo ji čeká trest smrti. Po několika měsících opouští výcvikové středisko, krásná - ale velmi nebezpečná mladá dáma... Nikitu jsem znal vždycky jen z Bessonova originálu, a tento americký remake byl pro mne skryt pouze za výborným soundtrackem Hanse Zimmera v kombinaci s úžasnou Ninou Simone. A po letech jsem si řekl, že když už mám soundtrack dokonale naposlouchaný, že bych možná zvládl i vlastní film. A musím říct, že jsem nebyl nijak zklamaný - Bridget Fondové to v roli Nikity .. ehm pardon Maggie sekne, a Gabrial Byrne jako její šéf taky není vůbec špatný. Trochu mne jen zklamal příliš rychlý konec - když se to vezme kolem a dokola, tak Maggie ve své roli zvládla pouhé dvě akce (zato ale skvěle natočené - scéna v koupelně, lahůdka).. ()

JohnSmith

Naprosto zbytečný a k tomu ještě hrozně slabý remake Bessonovi klasiky. Docela mě překvapilo nadprůměrné herecké obsazení, ale to je to jediné. ()

Nepi

Předělávka původní Nikity od Luca Bessona, která však nedosahuje kvaliy původního snímku.Bridget Fonda sice působí jako zabiják věrohodně, ale původní Nikitě se nevyrovná.Jean Reno se mi líbil jako čistič Viktor také víc než ostřílený Harvey Keitel.Film se stal lehce nadprůměrnou předělávkou výborného filmu. ()