Film ZABIJÁK režiséra Johna Badhama je věrným remakem úspěšného francouzského snímku "Brutální Nikita". Znovu se v něm setkáváme s osudem mladé punkerky (tentokrát se jmenuje Maggie), která je odsouzena za vraždu policisty k trestu smrti. Dostává ale ještě jednu šanci - bude žít, pokud začne pracovat pro vládu jako zabiják. Šaramantní Amanda ji promění v elegantní a velmi ženské stvoření, agent Bob zajišťuje její profesionální výcvik. Po absolvování speciálního kursu opouští Maggie středisko a začíná žít obyčejným životem - ale jen do chvíle, kdy přichází první "úkol"... Maggie poznává, že za svůj život a svobodu musí zaplatit až příliš vysokou cenu. (oficiální text distributora)

Rodin

Jen v důsledku účasti Gabriela Byrnea dávám jednu * navrch. Jinak jde o tupost nejhrubšího zrna, kterou od originálu dělí celé světelné roky. Špatná šunka, Johne (to pro Vás, jazykově lingvistní fajnšmekry).. ()

coco.brice

nic není víc sexy než ženská s bouchačkou..a když je to Bridget Fonda,tak nevadí ani to ,že je v ne celkem povedém remaku..stejně to doukákete:-)a bude Vás to bavit:-) ()

milwaukee

Nikita je TOP a tahle parodie je na odpad. Ještě chvíli budu zvažovat, jestli nechám jednu hvězdu a nebo pošlu tuhle nepovedenost do propadliště dějin. ()

HELLBOY-DB

Originálu nesahá ani po paty. A to že tu chybí Jean Reno v roli Viktora čističe je neodpustitelné. Víc jak 40% si tento plagiát Nikity nezaslouží. ()

Ukrizku

Proč o tři roky po Nikitě vznikla potřeba udělat kopii? Někdo si vážně myslel, že to srovnání dopadne ve prospěch kompilace? Vidět jen remake, byla bych spokojenější, ale nevidět ho, o nic bych nepřišla. Na rozdíl od kultovního originálu, který je výrazný, hutný a dramaticky výživný. ()

Vämpiriüs

Hans Zimmer odvedl opět velmi slušnou práci s ozvučením tohoto spíš plytkého filmu. Film je více zaměřen na akci nežli na samotné postavy což je bohužel velmi znát a filmu to i ubírá na celkovém hodnocení. Těch 65% je za výkon herečky a hudební podkres, zbytek bohužel nezazářil. ()

Mikecat

Takto nejak si predstavujem dobrý film. Chýbalo mi tu síce trocha viac z výcviku, viac informácií v medzistrihoch, ale film pôsobil príjemne, reálne - napätie, láska, podraz a precítenie postáv dobre spracované. Nikitu som nevidel, napravím to; Oproti Nikite Jednoznačne!Zabijak! Kamera, príbeh, emócie perfektne zvládnuté, aj film celkovo pripadá tak prirodzene, Nikita je strašne umelá, hraná. ()

FandaF

Naprosto zbytečný a dost nepovedený remake. Herecké výkony vedlejších postav nic moc, nebo spíš nic jak moc. A moje hodnocení? No to je celé jen za krásnou Bridget Fonda. ()

BlueNeon81

Deja vú? Ale kde, to je len jeden z mnohých amerických remakov pre konzumnú väčšinu divákov, ktorí za normálnych okolností nepričuchnú k zahraničným filmom. Koncept filmu sa striktne drží pôvodnej predlohe, avšak nastali určité zmeny. Zmizlo ono povestne tajomno, hlavná hrdinka nemá rešpekt voči nikomu a celé je to také popcornové. Miestami som zažíval WTF momenty, napríklad z introvertného pokladníka sa stal extrovertný fotograf, Bobova galantnosť, nadhľad a inteligencia je takisto preč, proste celé je to tu také domotané a tak krásne vidieť, ako si scenáristi s prispôsobením príbehu nevedeli rady. Bridget Fonda to celkom zaujímavo zahrala, aj keď jej samozrejme scenár hádzal poriadne polená pod nohy, ale beriem ako plus práve to, ako poodhalila ako ešte chuligánske pouličné dievča neoholené podpazušie. Aj Zimmerova hudba tu má totálne rezervy. Nuž, veľmi slabý remake. ()

Tristesse

Když se Američané pokusí o jakýkoliv remake francouzského filmu, tak z toho vždycky vznikne maximálně průměrný film.... ()

Ajfist

Opět trapný americký remake.Kopírování úspěšných filmů z evropské produkce Hollywoodem,je prostě ubohost. ()

Stealth2

Ani nevím proč jsem dal jednu hvězdu, je to neuvěřitelně nudné a špatné, nechápu proč to vůbec vzniklo. Na francouzský originál to nemá ani náhodou. ()

Sa.sa

Na rozdíl od klasiky, filmu něco chybí na 5hvězd, ale na slušné 4hvězdy to stačí! Holt remake to nikdy nemá lehké dosáhnou kvality originálu :P ()

tomuleee

Nebudu srovnávat filmy ale režižéry. Pan Besson sice nenatočil mnoho filmů ale na co sáhnul to byl klenot. John je prostě klasický hollywoodský rutinér který se pro mně osobně blísknul Číslem 5 a zde Zabijákem. Zabijáka jsem viděl dřív než Nikitu a proto se mi film líbil. Nikita ale když ke mně přišla na levném DVD tenkrát za 50 Kč možná i méně tak prostě to byla jízda. Do morku kostí jsem jí fandil. Zde jsem fandil také ale tento film má u mně jedno mínus a to že u nás nevyšel na DVD alespoň s cz titulky. Levné knihy sice tento tiul mají ale bez titulků českých. Filmu dávám 75% ()

yarca

Zlatej besson!!! holt těžko snáším remaky, dělaný pro tuctovýho americkýho diváka... asi pro něj byla "brutální nikita" příliš neuchopitelná - tak šup sem s přežvýkaným dílkem, které má šanci průměrný američan probrat ;-)... a aby nezbyl ani ždibíček pochybností, naservírujeme mu opravdu nepopiratelně čitelný závěr, aby probůh nemusel ani drobet namáhat své mozkové závity... no, fakt nejsem žádná pseudointelektuálka, ale nic pro mě :-/ ()