Hrdinský akční thriller Do posledního dechu vypráví pozoruhodný příběh nejodvážnější plavby malého záchranného člunu v historii pobřežní stráže. Novou Anglii zasáhla 18. února 1952 rozsáhlá bouře, označovaná též místními jako nor'easter. Města na východním pobřeží byla bičována vlnami a bouře ničila vše, co jí přišlo do cesty, včetně lodi SS Pendleton, ropného tankeru třídy T2, mířící do Bostonu. Ta byla doslova roztržena vedví a ve svém rychle se potápějícím trupu uvěznila více než 30 námořníků. Zástupce hlavního strojníka Ray Sybert (Casey Affleck) si jakožto nejvýše postavený lodní důstojník na palubě záhy uvědomuje, že je jen na něm, aby se ujal velení nad vystrašenou posádkou, a přiměl ji k tomu aby její členové zapomněli na své neshory a společnými silami udrželi loď na hladině během jedné z nejhorších bouří, jaké kdy východní pobřeží USA zasáhly. Zatímco se bouře blíží k základně americké pobřežní stráže v Chathamu v Massachusetts, nařizuje velící důstojník Daniel Cluff (Eric Bana) odvážnou operaci ve snaze ztroskotanou posádku zachránit. Navzdory obrovským potížím se čtyři muži pod vedením kapitána Bernieho Webbera (Chris Pine) vydávají na moře ve dřevěném člunu se špatným motorem a mizivými, pokud vůbec nějakými možnostmi navigace, aby společně čelili mrazivému počasí, dvacetimetrovým vlnám a vichru o síle hurikánu. (Falcon)

rigby

Film o hrdinech. Bohužel ačkoli je celkem hvězdné obsazení, výsledek tomu neodpovídá. Špinavě šedý film se stejně šedivým příběhem. K nikomu z hrdinů nelze navázat bližší vztah, vcítit se do něho. K tomu laciný milostný motiv, až moc laciný. Nezajímavé, zapomenutelné. ()

brasek

Začnem netradične... aktuálnych 62% je žalostne málo, pretože tento snímok ma pútavý príbeh, atmosféru a uveriteľné emócie v dokonalej dávke plus opiera sa o skutočnú udalosť. ()

bonovox

Slušný film, ale je vidno, že je točený pre Disney. Herci sú fajn, akčné scény tiež. Petersen v Dokonalej búrke podobný námet natočil oveľa viac intenzívnejšie. ()

Optical

Pokud film nabídne zajímavý příběh, dokážu mu odpustit mnohé nešvary a toto melodrama se takovým příběhem honosí. Kus poctivé filmařiny, dobrá režie, kamera i herci. Ani ta celková Disney(ho) uhlazenost mi tolik nevadila. ()

LencaN

Super film na zatuhlou krční páteř. Tolik jsem totiž už dlouho u filmu nekroutila hlavou. Já vím, film podle skutečné události, opravdu se stalo a tak dál. Nejsem Einstein, ale některé věci mi prostě nikdo nevymluví, že to je hloupost a nemožné. Triky mi přišly ubohé. Slečna hlavního hrdiny mi dost pila krev, strašně nepříjemná postava ... nebo to bylo tou herečkou? Nevím. Každopádně to bylo zdlouhavé a úmorné. Děs běs. ()

KorenGeorge

Nudné, utahané, emočně chladné s nevýraznými charaktery a přitroublými dialogy. Filmů s podobnou tématikou již vzniklo mnoho a mnohem lepších. Ti záchranáři, jejichž hrdinským činem byla tato limonáda inspirovaná, by si zasloužili lepší film. ()

Scaevola

Technicky vzato se jedná o bezchybný snímek s pečlivě promyšlenou výstavbou děje a až na romantickou linii, která jako by měla za úkol pouze přidat nosnější ženský charakter, bez hluchých míst. Problém však tkví v tom, že alespoň z mé stran absolutně nefungovalo jakékoli napětí, neboť mi bylo bohužel lhostejné, jak příběh dopadne. To je pak, domnívám se, u filmu tohoto žánru kritická nevýhoda... Ale H. Grainger je pořád překrásná. ()

Radek273

Skutečné události, které jsou tu zachycené, nutí diváka být od počátku lehce milosrdnější, neboť co je horší, než držet se přesně historických okolností a nemoci si tak přibarvit momenty, kde o pozornost diváka přicházíte. Ovšem v tomto případě nezbývá, než přiklonit se k ostatním názorům. Bohužel z celkových dvou hodin snáze vyberete spíše ty úseky, které za to stojí, jelikož těch je opravdu pomálu! Převážná většina však zůstává bezvýrazná, šedá, nepoutavá a nudná. ()

Lukoslavek

Viděno na ČSFD projekci v Liberci a musím konstatovat, že mně film mile překvapil a celkově se líbil. Až na postavu Bernieho (Ch. Pine), který občas působil, jako kdyby neuměl do pěti počítat. ()

Mark1983

Podle mého úhlu pohledu se jedná o lehce nadprůměrný thriller o záchranářské mořské expedici, který si zaslouží tři hvězdičky a půl. Zpracování tohoto snímků je uspokojivé, u nějž se alespoň napoprvé divák dostatečně zadívá, což o napínavé scény není, myslím, nouze, nýbrž to celé působí i přes určité napínavé scény spíše nenáročně jako dobrodružný film s prvky thrilleru. ()

Margay

Vyprávění o jedné z nejúspěšnějších záchran z rukou pobřežní hlídky. Na americké poměry neakční, stejně jako o rok starší Everest. Kdyby tady chyběla romantická linka, která funguje zcela filmově, a to k navození předsympatií s Berniem Webberem. Nejvíác si asi ublížili tím přízviskem "akční", který příliš nepasuje. Jinak skělý film podle skutečné události. ()

enoemis13

Po hodine som si tak trochu prial, nech sa tam už teraz konečne všetci utopia a nech to proste skončí ... emócie žiadne ... grafika a efekty na mori - neviem či to vytvárali cez mobil, ale to už vyzeralo ako paródia ... postavy nezaujímave ... nápad síce klasický, ale dalo sa to spraviť oveľa lepšie, škoda nevyužitého potenciálu ... 30% ()

J.CTORN

Co je to k sakru za hodnocení, tenhle film je naprostý luxus, ty záběry byly tak krásné a nápadité, stejně tak soundtrack, příběh podle kterého to je, dobře, i když jsem někdy to CGI uviděl tak to byla naprostá nádhera to sledovat 10/10. ()

Y2ORSI

I v rámci námořních dramat je to pouze slabší průměr. Efekty jsou fajn, obraz je neskutečně tmavej, celé dění na pevnině je hrozná vata o ničem...Radši bych celý příběh sledoval pouze očima posádky tankeru, kde se pohybují zajímavější postavy. Na neděli po obědě celkem dobrej film. Kino bych s klidným srdcem vynechal. ()