Do posledního dechu

The Finest Hours

Drama / Thriller

USA, 2016, 118 min

Promarněná příležitost v podobě solidně odvedeného technického řemesla, kterou sráží především nerozhodnost, čím má film vlastně být, v druhé fázi drásají oči špatně podaná postavy, jak z psané i hrané podoby. Nápis v titulcích "true story" a několik původních fotografií, přeci jenom lehce obměkčí na ten průměr.(28.1.2016)

• Marigold

Film absolutně bez dechu, který se lopotí jako pramice na rozbouřeném moři. Technicky obstojí tlumená a zručná kamera, ale co je to platné, když herci hrají na pomezí naivismu 50. let a špatné interpretace Shakespeara (hlavně Hamleta ze strojovny Caseyho Afflecka rovnou nominovat na Zlatou malinu). Prkenné dialogy, velmi vágní stavba a de facto jediná napínavější scéna (překonávání příboje cestou z přístavu) ústí ve zřejmě nejnudnější katastrofický snímek, v němž je největší katastrofou film sám. Jisté uznání si snad zaslouží jen to, že Gillespie se pokouší o civilnější přístup než třeba Wolfgang Petersen v Dokonalé bouři... ale k čemu to je, když z filmu nevychází vůbec nic krom otupělosti?(28.1.2016)

Nebýt Holiday Grainger, která mě svým nesympatickým vzhledem štvala už od první minuty co vstoupila na plátno a pak zbytečného 3D to zas nebylo tak hrozné jak sem se bál zpočátku.(28.1.2016)

O dost líp by se mi hodnotilo, kdybych věděl, jak to vlastně bylo doopravdy. Protože spousta věcí je tu hodně neuvěřitelná, i když ne úplně nereálná a mě by zajímalo, jestli je to tak jen pro účely filmu, nebo se to tak odehrálo i ve skutečnosti. Jako divák jsem proto rozpolcen a nevím, co si o tom myslet. Každopádně podívaná to byla slušná minimálně v tom smyslu, že bylo na co koukat. Příroda je zkrátka mocná. Co se týče obsazení, tak Holliday Grainger byla moc roztomilá- já přesně tyhle retro holky žeru. Naopak Chris Pine příliš nepřesvědčil, i když za to možná mohla jen jeho troubovská role. Váhám mezi slabšími a silnějšími třemi hvězdami, ale protože kino deset procent přidává a já na tom v kině byl, tak nakonec 70 %. Oblíbená část- cesta po svých za kapitánem Pendletonu(27.1.2016)

Kvůli scénám na vodě stojí za to film vidět, ale jinak mi tyhle filmy připadaj čím dál víc stejný. Postavy nebyly moc dobře prokreslený ani zahraný a žádná mi k srdci nepřirostla, takže z toho bylo jen neosobní sledování pár šílenců, kteří se snaží neumřít. Film nepotápím jako naprostou kravinu jen proto, že to je podle skutečný události. Kdyby nebylo, tak bych něco takovýho považoval za krajně nepravděpodobný. Jo a pokud vyrazíte do kina, tak se vykašlete na 3D. Vůbec tu není potřeba a ztmavuje už tak tmavý scény, takže budete prd vidět.(27.1.2016)

• - Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo na viacerých miestach v americkom štáte Massachusetts. (MikaelSVK)

• - Když Miriam (Holliday Grainger) přijede na základnu pobřežní stráže, aby si promluvila s velícím důstojníkem Danielem Cluffem (Eric Bana), venku hustě sněží. Když ale ze základy odchází, můžeme si všimout předního skla na autě, se kterým přijela, že je čisté a nezasněžené. (Patrik256)

• - Scény se natáčely ve venkovní umělé nádrži o rozměru 25x34 metrů, v níž se úspěšně podařilo vyvolat iluzi smrtící bouře. (Stoka)