Do posledního dechu

The Finest Hours

Drama / Thriller

USA, 2016, 118 min

O dost líp by se mi hodnotilo, kdybych věděl, jak to vlastně bylo doopravdy. Protože spousta věcí je tu hodně neuvěřitelná, i když ne úplně nereálná a mě by zajímalo, jestli je to tak jen pro účely filmu, nebo se to tak odehrálo i ve skutečnosti. Jako divák jsem proto rozpolcen a nevím, co si o tom myslet. Každopádně podívaná to byla slušná minimálně v tom smyslu, že bylo na co koukat. Příroda je zkrátka mocná. Co se týče obsazení, tak Holliday Grainger byla moc roztomilá- já přesně tyhle retro holky žeru. Naopak Chris Pine příliš nepřesvědčil, i když za to možná mohla jen jeho troubovská role. Váhám mezi slabšími a silnějšími třemi hvězdami, ale protože kino deset procent přidává a já na tom v kině byl, tak nakonec 70 %. Oblíbená část- cesta po svých za kapitánem Pendletonu(27.1.2016)

Do posledního dechu jsem rozhodně tento film neabsolvoval, i ve finále jsem při něm v poklidu dýchal, ale mám rád toto prostředí, kdy zima ševelí nad rozbouřeným oceánem a rozvírá náruč smrti. Herecké obsazení v čele s Chrisem Pinem pro mě není nijak velkým lákadlem a možná bych i řekl největší slabinou tohoto filmu. Ten kluk mi prostě nějak nejde pod rozčepířený vous. Nejvíc si na tomto filmu cením inspirace čerpané lodní pumpou ze skutečné události, což dělá pro mě něco víc, než ve výsledném průměru je.(28.1.2016)

Katastrofické filmy a filmy podle skutečné události mám moc ráda. Nicméně, pokud mě v takovém filmu zaujme víc romantická dějová linka, než ta katastrofická.. asi něco nebylo dobře. Rozhodně film nezatracuji. Scény na moři byly udělané naprosto fantasticky, díky 3D jsem sebou škubla při každé vlně a upřímně ten parkour na vlnách nechápu. Bohužel scény z potápějící se lodi byly takové zdlouhavé, nudné, nic neříkající... postavy mi nestihly přirůst k srdci, takže mi bylo vlastně docela jedno, jestli je zachráněj. Za to členové záchranného člunu... to je jiná. Chris Pine byl v roli úžasný a uvěřitelný. Vadilo mi ale, že při každém trochu delším dialogu se postavy chovali tak nějak, jako kdyby se každou chvíli měla rozpoutat nová dramatická zápletka a pak si to v poslední chvíli rozmysleli. Dávám 3* a nepovažuji to za ztrátu času, To je úspěch.(28.1.2016)

• ing.Frosty

Když vám jsou všechny postavy u řitě, tak survival thriller může fungovat jen těžko. Pinovi jdou arogantní hezounci skvěle, ale jeho herecký rejstřík tím končí. Toho uťápnutýho tydýta jsem mu nevěřil ani za mák. Romantická linka je vyloženě směšná. Affleck se po většinu času tváří jako největší ultraborec a i když se jim loď rozpadá pod nohama, tak má vždycky na všechno dost času. Epicky patetická hudba, pěkný efekty a kamera.(27.1.2016)

Hoodně ukecané..(12.10.2016)