Do posledního dechu

The Finest Hours

Drama / Thriller

USA, 2016, 118 min

Kvůli scénám na vodě stojí za to film vidět, ale jinak mi tyhle filmy připadaj čím dál víc stejný. Postavy nebyly moc dobře prokreslený ani zahraný a žádná mi k srdci nepřirostla, takže z toho bylo jen neosobní sledování pár šílenců, kteří se snaží neumřít. Film nepotápím jako naprostou kravinu jen proto, že to je podle skutečný události. Kdyby nebylo, tak bych něco takovýho považoval za krajně nepravděpodobný. Jo a pokud vyrazíte do kina, tak se vykašlete na 3D. Vůbec tu není potřeba a ztmavuje už tak tmavý scény, takže budete prd vidět.(27.1.2016)

• Wacoslav1

Rutinérsky udělaná, tisíckrát viděná velká nuda. Hlavně to nezapomeneme švihnout do naprosto zbytečnýho 3déčka a opatřit nezbytným sloganem : Based on true story. Já se pekelně nudil strhující survival či hrdinský akční thriller jak se nám snaží nakdákat distributor se nekoná ani náhodou. Vlastně to na mě působilo jako totální pohoda s absencí čehokoliv jako je strach o postavy nebo obavy o jejich život. Prostě rodinej Walt Disney kterej střídavě nudí, střídavě uspává, občas nabídne nějakou tu digitální vlnu a dokonce se snad aspoň místy snaží o nějakou dramatičnost, ale vy prostě víte, že to nakonec stejně dopadne nechutně dobře a žádnýmu z těch hrdinů kteří jsou u vám u prdele a chtěli by jste je vidět na dně oceánu se nemůže nic stát. A jak už jsem zmínil 3D úplně na nic. Akorát mě boleli oči a uši z těch brejlí debilních. Jednou a dost.40%(27.1.2016)

Tak tenhle ledovej a zatraceně mokrej bordel jsem si ve výborně ozvučený vichřici v 5.1kách užil dokonce ještě o chlup víc než novej Den Nezávislosti. In the heart of the storm indeed. Ale jako jo, kratší to klidně bejt mohlo. A těch známejch ksichtů co tam hraje!(21.6.2016)

Do posledního dechu jsem rozhodně tento film neabsolvoval, i ve finále jsem při něm v poklidu dýchal, ale mám rád toto prostředí, kdy zima ševelí nad rozbouřeným oceánem a rozvírá náruč smrti. Herecké obsazení v čele s Chrisem Pinem pro mě není nijak velkým lákadlem a možná bych i řekl největší slabinou tohoto filmu. Ten kluk mi prostě nějak nejde pod rozčepířený vous. Nejvíc si na tomto filmu cením inspirace čerpané lodní pumpou ze skutečné události, což dělá pro mě něco víc, než ve výsledném průměru je.(28.1.2016)

Film byl tak moc zábavný, že jsem ve čtvrtce usnul. Po deseti minutách mě probudilo veselé hykání dvou přiteplených kámošů vedle mě, když řešili, kdo zrovna zítra bude mamka. Tak jsem se pokusil znovu ponořit do perfektního děje, kde přes plátno furt jen stříkala voda a ubíjel jsem se v tantrických melodiích líbívého šumění moře. Než jsem stihnul znovu usnout, tak se objevil náznak děje a hromy zaburácely přes celé kino. Děkuji, málem jsem to pustil. Oči se mi rozlepily a já byl příjemně překvapen, že místo řešení heterosexuálních žádostí o povinný coitus se konečně vydali do vody. A tak jsem nakonec musel uznat, že přes táhlý začátek se film přehoupnul v perfektní přeživší drama plné záběrů ze života Pí, kde loď z Vlka z Wall Street byla zachráněna Kapitánem Phillipsem. A nakonec musel zatlačit slzu z osobních důvodů a nebýt za emocně nevyspělého jedince mezi hošíky, kteří si přepočítavali kolik bodů musí vyřebrat, aby se dostali na projekci. Pokud ve mně film vyvolá jakékoliv (n)emoce, tak je povedený a já můžu s hrdosti konstatovat fakt, že jsem byl příjemně překvapen.(27.1.2016)