Do posledního dechu

The Finest Hours

Drama / Thriller

USA, 2016, 118 min

Katastrofické filmy a filmy podle skutečné události mám moc ráda. Nicméně, pokud mě v takovém filmu zaujme víc romantická dějová linka, než ta katastrofická.. asi něco nebylo dobře. Rozhodně film nezatracuji. Scény na moři byly udělané naprosto fantasticky, díky 3D jsem sebou škubla při každé vlně a upřímně ten parkour na vlnách nechápu. Bohužel scény z potápějící se lodi byly takové zdlouhavé, nudné, nic neříkající... postavy mi nestihly přirůst k srdci, takže mi bylo vlastně docela jedno, jestli je zachráněj. Za to členové záchranného člunu... to je jiná. Chris Pine byl v roli úžasný a uvěřitelný. Vadilo mi ale, že při každém trochu delším dialogu se postavy chovali tak nějak, jako kdyby se každou chvíli měla rozpoutat nová dramatická zápletka a pak si to v poslední chvíli rozmysleli. Dávám 3* a nepovažuji to za ztrátu času, To je úspěch.(28.1.2016)

Hoodně ukecané..(12.10.2016)

Jako příběh to asi zfilmování hodný je, ale takto impotentně jsem si to teda nepředstavoval. Tuna tmavýho digitálního bordelu pokřížená se statikama, kteří točí vším možným. Jako nic moc. Fakticky to přesný celkem je, ale kdejakej půlhodinovej dokument s autentickýma fotkama poslouží líp než tento pokus o survival. 60%(9.10.2016)

Nebýt Holiday Grainger, která mě svým nesympatickým vzhledem štvala už od první minuty co vstoupila na plátno a pak zbytečného 3D to zas nebylo tak hrozné jak sem se bál zpočátku.(28.1.2016)

Film byl tak moc zábavný, že jsem ve čtvrtce usnul. Po deseti minutách mě probudilo veselé hykání dvou přiteplených kámošů vedle mě, když řešili, kdo zrovna zítra bude mamka. Tak jsem se pokusil znovu ponořit do perfektního děje, kde přes plátno furt jen stříkala voda a ubíjel jsem se v tantrických melodiích líbívého šumění moře. Než jsem stihnul znovu usnout, tak se objevil náznak děje a hromy zaburácely přes celé kino. Děkuji, málem jsem to pustil. Oči se mi rozlepily a já byl příjemně překvapen, že místo řešení heterosexuálních žádostí o povinný coitus se konečně vydali do vody. A tak jsem nakonec musel uznat, že přes táhlý začátek se film přehoupnul v perfektní přeživší drama plné záběrů ze života Pí, kde loď z Vlka z Wall Street byla zachráněna Kapitánem Phillipsem. A nakonec musel zatlačit slzu z osobních důvodů a nebýt za emocně nevyspělého jedince mezi hošíky, kteří si přepočítavali kolik bodů musí vyřebrat, aby se dostali na projekci. Pokud ve mně film vyvolá jakékoliv (n)emoce, tak je povedený a já můžu s hrdosti konstatovat fakt, že jsem byl příjemně překvapen.(27.1.2016)

• - Dvaja pamätníci skutočných udalostí, starých 64 rokov, poskytli režisérovi Gillespiemu cenné poznatky. (classic)

• - Eric Bana (Daniel Cluff) jako velitel a Ben Foster (Richard Livesey) jako jeho podřízený si takto zahráli společně již ve filmu Na život a na smrt (2013). V obou případech se jedná o filmy podle skutečných událostí. (JohnSmith)

• - V dobe realizácie filmu vládlo pomerne mizerné počasie, takže hlavné hviezdy filmu boli na pľaci aj v 10-stupňových mrazoch. (classic)