Do posledního dechu

The Finest Hours

Drama / Thriller

USA, 2016, 118 min

• tahit

Dějově a vizuálně jde o dojemný příběh. Není třeba nějak zvlášť zdůrazňovat, že film je založen na reálné události, nicméně nevím, nakolik se tomu dá věřit, co je skutečnost nebo výmysl? Vzhledem k tomu, že je to typický nalajnovaný model hollywoodských šablon dávám pouze ** Škoda je jen, že zde ti lepší herci nedostali více prostoru.(1.5.2016)

Film byl tak moc zábavný, že jsem ve čtvrtce usnul. Po deseti minutách mě probudilo veselé hykání dvou přiteplených kámošů vedle mě, když řešili, kdo zrovna zítra bude mamka. Tak jsem se pokusil znovu ponořit do perfektního děje, kde přes plátno furt jen stříkala voda a ubíjel jsem se v tantrických melodiích líbívého šumění moře. Než jsem stihnul znovu usnout, tak se objevil náznak děje a hromy zaburácely přes celé kino. Děkuji, málem jsem to pustil. Oči se mi rozlepily a já byl příjemně překvapen, že místo řešení heterosexuálních žádostí o povinný coitus se konečně vydali do vody. A tak jsem nakonec musel uznat, že přes táhlý začátek se film přehoupnul v perfektní přeživší drama plné záběrů ze života Pí, kde loď z Vlka z Wall Street byla zachráněna Kapitánem Phillipsem. A nakonec musel zatlačit slzu z osobních důvodů a nebýt za emocně nevyspělého jedince mezi hošíky, kteří si přepočítavali kolik bodů musí vyřebrat, aby se dostali na projekci. Pokud ve mně film vyvolá jakékoliv (n)emoce, tak je povedený a já můžu s hrdosti konstatovat fakt, že jsem byl příjemně překvapen.(27.1.2016)

Několik scén je doopravdy působivých, ale jako celek je film bohužel naprosto průměrný a nemám sebemenší touhu ho vidět znova. Dokud jsou v hlavních rolích rozbouřený oceán a lodě, šlape to velice pěkně, ale jakmile se na scéně objeví nějaké postavy, tak to jde do háje. Ani nevím, jestli mi víc vadil naprosto nevýrazný podpantoflácký hlavní hrdina, jeho otravně feministická snoubenka, jeho velitel s IQ tykve nebo politicky korektně obsazená posádka tankeru. Když se řeší samotná záchrana tak to ještě docela jde, ale co je vyloženě nesnesitelné, je celá ta romantická linka. Celkově průměrný, zapomenutelný film s trestuhodně odfláknutým 3D, na který se ale jednou podívat dá. /55% a 3*/(13.2.2016)

• dO_od

// Ten film je hodně jako jeho hl. ženská představitelka. Snaží se, používá hodně make-upu, občas se usměje, aby zakryla ty její nafouknuté tváře, ale ve finále je prostě pořád strašně škaredá. 4/10(14.4.2016)

Mě se film moc líbil, filmy podle skutečné události jsou většinou velmi povedené v tomhle případě to platí na 100%. Výborně natočené, výborný scénář (drastický velmi napínavý příběh), dokonalá režie. Rozhodně to nebyla nuda. U mě pět hvězdiček.(3.2.2016)