Do posledního dechu

The Finest Hours

Drama / Thriller

USA, 2016, 118 min

Od tohoto filmu jsem toho moc nečekal, ale musím přiznat, že mě mile překvapil. Především mě zaujaly dramatické scény, které titulovaly brzy po klidném úvodu. Závěr už byl zase mírnější a přišel mi maličko nedodělaný. 3D se tu sice může zdát zbytečné, ale některé scény to skvěle oživilo, takže já jsem s tím byl spokojen.(31.1.2016)

Promarněná příležitost v podobě solidně odvedeného technického řemesla, kterou sráží především nerozhodnost, čím má film vlastně být, v druhé fázi drásají oči špatně podaná postavy, jak z psané i hrané podoby. Nápis v titulcích "true story" a několik původních fotografií, přeci jenom lehce obměkčí na ten průměr.(28.1.2016)

Moc nemusím námořní dramata. Loni jsem to zatáhl s alternací na Mobyho Dicka, Disneymu už jsem však letos odolat nedokázal. Nemám rád tohle škatulkování, ovšem zápletka z úvodních patnácti minut mi přišla naprosto absurní a...ano přesně, připitomněle disneyovská. Aneb ženská patří do kuchyně a když si dovolí něco nad její kompetenci, je tu někdo jako Eric Bana (kterej má mimochodem zde tu nejnesympatičtější roli). Měl jsem však spíše na mysli ono proslavené ženské chování jinak velice sympatické Holliday Grainger, na jejichž linkách bylo zásadně znát, že to prostě psal někdo genderově nevyrovnaný. To je však jen jedna část, to hlavní je moře a naivní zachraňování přeživších, kde se sice jak zvykem hraje přes zadání "Podle skutečného příběhu," každému kdo nemá na hlavě čepici Mickeyho Mouse musí být jasné, že takto se to fakticky nestalo. Nicméně jak přijde na pořádnou bouři, je znát nějaká ta řemeslná zručnost a světe div se, v jistých okamžicích jsem pociťoval přecijen určitou míru napětí. Chris Pine je přesně ten typ hrdiny, kterému nikdo nevěří a on to dokáže. Tady se jede těžce v rámci žánrových klišé. Kdo mě však hodně zaujal byl Casey Affleck, který (ačkoliv to na něm i přes ten plnovous) nějen herecky vyrostl a nabil nějaké to charisma, které umí prodat. Ano, jsem příznivce klanu Afflecků. Celkově se jedná o neškodné promočené a samozřejmě naivní dobrodružství, po kterém za chvíli neštěkne jako pes, ale i díky poměrně líbivému soundtracku dokáže alespoň v kině pobavit a nudit jen chvílemi...70%(27.1.2016)

"To bylo strašidelnější než kdejaký horor!" Prohlásila po závěrečných titulcích jedna z divaček v kině. A měla pravdu. Jestli něco tenhle film dokáže, tak je to vtáhnutí vás na rozbouřené zimní moře, kde nezmůžete nic víc, než tajit dech. A uvědomíte-li si, že jde o zfilmování skutečného příběhu, tenhle pocit se ve vás ještě umocní. Velmi dobře utracených $11! ( RealD 3D)(31.1.2016)

• FTP

Nuda roku(27.1.2016)