Být úspěšným lupičem vyžaduje mít pevné nervy. A když jste k tomu i učitelem na střední, potřebujete nervy jako špagáty a vražednou bezohlednost. A přesně díky tomu u školní tabule uspěl bývalý zločinec a současný samozvaný učitel Zeki Müller (Elyas M'Barek) v bláznivé školní komedii Fakjů pane učiteli. A nyní je všemi milovaný kantor Zeki Müller zpět.  K jeho smůle jej v pedagogické kariéře čekají i zásadní nepříjemnosti: především ranní vstávání a voprsklí studenti. Prostě a jednoduše mu kariéra učitele připadá mnohem náročnější než jeho dosavadní poněkud trestná činnost. Díky kontaktům z minulosti také přijde ke slušné hromádce kradených diamantů, které rafinovaně ukryje do plyšového medvídka. Jenže jeho tak trochu potrhlá kolegyně Lisi Schnabelstedtová (Karoline Herfurth) plyšáka bezelstně věnuje dětské charitě v Thajsku. Souhrou náhod ředitelka školy zoufale shání učitele, který by jel se studenty na školní výlet do zahraničí. Chce, aby její "Goethovo gymnázium" předčilo svého namyšleného konkurenta, "Schillerovo gymnázium". Obě školy totiž soupeří o uznání ministerstva školství. Zeki se této příležitosti chytí. Vidí v tom šanci, jak získat diamanty z východoasijské země zpátky. Spolu se školním kroužkem ekologie, mezi nimiž nechybí exot Etienne, který z 11% trpí Aspergerovým syndromem, a parta grázlíků z 10. B v čele s Chantal, odcestuje do chudé rybářské vesnice v Thajsku. A tam se všichni tvrdě a nemilosrdně střetnou s učitelem Hauke Wölkim a jeho třídou šprtů a šplhounů ze Schillerova gymnázia. A aby toho na Zekiho nebylo málo, tak se jeho studenti navíc rozhodnou zabránit svému zbožňovanému učiteli, aby našel „své" diamanty a pověsil učitelování na hřebík. Jak Zeki, který je pořád jednou nohou v podsvětí a druhou ve sborovně, skončí? (CinemArt)

MMR

Další nářez. Ne tolik, jako byl první nářez, ale i zde to stačí na plné hodnocení. Některé scény opravdu k popukání. Delší stopáž mi zde vůbec nevadí. Naopak, alespoň se sem zakomponovalo více humoru. Kdyby byla trojka, vůbec bych se nezlobil. ()

Davies182

Trochu uměle natahovanější než kompaktnější jednotka, pořád ale líbivá přehlídka zábavných gagů v podání hned několika sympaticky cáklých postav. Trojku jo prosím. ()

Xmilden

Tvůrci se evidentně nepoučili a proto je film určen jen pro Něměcký trh, důvodem jsou zcela neznámí herci. Pokud jde o kvalitu filmového materiálu je docela bídná. Sledujeme zápletku, kterak náš falešný učitel Zeke příjde k diamantům, které zašije do plyšáka, ten potom zcela náhodou putuje do Thajska a naši studenti samozřejmě musí být u toho. No řeknu vám takhle nesympatickou bandu děcek aby pohledal. Teoreticky by mohlo film zachránit množství vtipných situací, jenže ty jsou někde na dně moře. Příští díl zcela určitě vynechám, protože tahle pubertální zábava mě opravdu nic neříká. 40% ()

Hrabka

Oproti jedničce pád dolů, ale na tom není nic neobvyklého. Dobré momenty se jistojistě najdou, trapnější situace ovšem nejsou výjimkou a příběhově to také není nic moc. Průměrná komedie. 60% ()

Shakers

Je to síce fajn a znova som sa bavil, ale Fack ju Göhte Vol. 2 je trošku slabší. Bolo to cítiť hlavne v tých vtipnejších pasážiach, ktoré niekedy alebo nie v takej miere ako prvý diel boli viac trápne ako vtipné. Každopádne pán profesor aj zo svojou triedou idiotov je späť a znova sa jedna o celkom fajn srandu. Škoda len, že sexi pani učiteľka nedostala toľko priestoru ako v prvom diely. Za to im posielam do Nemecka jedno Fakju. 75% - 4* ()

Pepinec

I když Zeki v jedničce úspěšně dokončil přeměnu v ochočeného beránka, do dvojky naštěstí opět nastupuje ve špičkové formě vrcholového anarchistického pedagogického inovátora, čili o zábavu i motivaci pro to stát se učitelem je vystaráno. Přesně tohle určitě mysleli všichni vedoucí praxe, když nám říkali, že chlapi to mají ve školství jednoduché. P.S: Sloužit může úplně všechno, pokud se to umí používat. K nelibosti puritánů i sprostota. ()

Foox

Sprostý, laciný, triviální, jednoduše styl jedničky a ještě kousek víc. Morální standarty jdou totálně stranou a na opět podobně křehkou kostru jsou naházeny spousty jouků, kterým pomáhá hlavní sympaťák a překvapivě slušné řemeslo, kterému nechybí pěkná kamera nebo řízný soundtrack. Pokud se Vám první setkání se Zekim líbilo není co řešit, což samozřejmě platí i naopak. Fack ju! ()

Vančura

Sledovat každý den, jak tomuto filmu roste hodnocení, je pro mě dost nepochopitelné (jednička 74%, dvojka aktuálně 86% - to jako vážně?). Protože mně osobně tenhle film vyloženě přišel (ve srovnání s jedničkou) jako výrazný sestup dolů po všech stránkách, nebavilo mě to, humor mi přišel protivný a postavy nesympatické (s tím se váže moje největší zklamání z toho, že herecký prostor mé oblíbenkyně Karoline Herfurth byl zmenšen na minimum, a na její místo - co do významu postavy - se prodrala Jella Haase, která mi moc nesedla). Spolu se smutným faktem, že CinemArt film stejně jako jedničku distribuuje výhradně v hnusném českém dabingu, je to pro mě dostatečný důvod, proč dát za sebe max. 3 hvězdy. Komentář Wicky zde či recenze Franty Fuky řekly vše za mě už předem a plně se s nimi ztotožňuji. ()

mzss1

|63%| Shlédnuto v kině. No, na tohle jsem se teda fakt do kina nechystal. xD Ale když jsem byl nakonec ukecán, tak jsem na to šel. První díl jsem neviděl. No, nebylo to tak zlé, jak jsem si zpočátku myslel, že bude. Je to taková německá retardovaná komedie, která především díky dobrým hláškám hlavního hrdiny (učitele) filmu si udržela mou pozornost až do konce. Nějak moc vtipných scén zde není kromě dvou povedených. Spíš je to stavený na těch hláškách, kecech, které mě opravdu bavili, takže jsem se fakt smál. Studenti byly retardi no, ale občas i pobavili. Učitel byl ale nejlepší. Co k tomu dodávat ? Neplánové kino jsem přežil, takže ty 3* dávám s čistým svědomím a ze zvědavosti se někdy asi podívám i na ten první díl. ()

kingik odpad!

Zklamaný německý divák Hans Štetke se nenechal odradit nevalnou úrovní prvního dílu a kino poctil svojí návštěvou i podruhé, neboť nadále věřil v sílu německého národa a chtěl vrátit hrdost německé kinematografii. Ale opět si jen stěžuje: Na ja, sehr witzig! Nemecky narod je f slzach. To neny rezšiser, das ist ein Terorist! Warum nemecky narod must platyt za takofi scheiße Spielfilm. Když byl meine Onkel na fronte, sčilel takofi tčerny žebraky do hlafi, ale any fe snu by cho nenapadlo, že jednou bude botyč chrat v nemeckym filmu. Ja zirala na to jak na zjefeny. Kein ftyp, co tochle mnelo byt?! Nemecky narod habe kein respekt. Toho tčernycho Kerl by nefipral any Ariel. Na to se nedalo dyfat. Nykdy by mne nenapadlo, že lze jit sehr chluboko, ještě chuř než poprfi. Ja nepofazšofala kino nafščeva za wichtig, ale když se chraje nemecky Spielfilm, je to pžimo narodny pofinost. Unbekannte cherci, jak z total ochotnyk difadla. Našch narod milofal Vlastu Buriana, aber hier nebyt ftyp, jen Große Scheiße. Meine chrdost klesla na nejnyžši urofen. Sedam do Volkswagen, necham se fichulit od Claudia Schiffer a pak umyslne sjedu ze skaly. Nicht mehr, bitte. A já dodávám: film na rozleptání mozku. Kurva, jak toto může být v červených číslech?! Tenhle film absolutně nesnese srovnání s žádným jiným filmem. Jsem svědkem zrodu nového žánru zvaného Deutsche Stupidum. Dvě hodiny mně připadaly jako věčnost. Jo, německá kvalita, pevnost a blbost. 0% ()

Anderton

Viac menej to isté, čo prvá časť, pričom opäť platí, že dvakrát opakovaný vtip už nie je tak vtipný. Uletenosť série už beriete ako fakt a nie je potom tak prekvapivo zábavná, ako na prvý krát. A to to ani na prvý krát nebolo, až na pár super momentov, žiadne komediálne terno. Musí sa stále brať ohľad aj na tú pribrzdenejšiu sortu puberťákov, takže trápne vtipy sa striedajú s tými priemernými a lepšími. Ale cítiť, že na tretí krát, pokiaľ sa nejaký scenárista poriadne neutrhne z reťaze, to už bude vyložene sklamanie. ()

Frajer42

Po poměrně nudném úvodu následovala obrovská smršť vtípků. Trošku jsem se obával, že film nedovede běžet ve stopách luxusního prvního dílu. Překvapil mě a dokázal to. Vtípky se nesou v téměř totožném duchu, jako tomu bylo v prvním díle. Nicméně, fungují. Pár jich bylo pohřbeno dabingem. Pár jich bylo pro odrostlejší publikum. Trošku mě pohoršilo, když se třebas střílely pingpongové míčky z čárky, což ne všechny aktérky dovedly hned napoprvé, asi to chce trénink. Nějak jsem to celé naštěstí rozdýchal. Trošku mě zaskočilo, že se na tento film vydalo dost rodinek s dětmi, které se pohybovaly hrubě pod povolenou hranicí 12 let. Ale to byla jen taková malá moralistická vsuvka. Snímek také v závěru vytáhl nějaké to morální ponaučení, ale příliš to nepřeháněl a zachoval si tak svoji tvář. Na tomto snímku musím zejména ocenit, že jsou veškeré prasečinky a vulgarismy podány tak příjemnou a neagresivní formou, že je každý prostě žere a zbytečně se nad nimi nepohoršuje. Za tohle skládám tvůrcům poklonu. Snad je v plánu minimálně třetí díl. ()

Kudly4

Jednička byla komedie roku, tohle už ne. O kus horší. Občas scény pro publikum 10 - 15 let, taky to podle toho v kině vypadalo a některé zas kurevsky sprosté :)) Každopádně super hudba, asi 3x jsem se zasmál až k slzám, špekyčen =D Kino Bílina (Seidlová V. Hellis A.) ()

MikeCool

Čechy tolik oblíbená komedie tu má očekávané pokračování. Je krásné, že i komedie z Evropy může vykřesat slušný balík a ještě k tomu to může být dokonce i vtipné, což druhý Fuck Off Hollywood rozhodně je! Je pravda, že jsem se asi nebavil tolik, jako u prvního dílu, nicméně režisér Bora Dagtekin i tak udržel tu dobře rozjetou laťku humoru, svižnosti a příběhu na vysoké úrovni, což jen tak někdo nesvede. Za mě rozhodně velká spokojenost. I ten dabing se dal skousnout, ale dabované nepovedené záběry fakticky bijí do uší! :-D ___ (Cinestar, Hradec Králové) ()

Kothy

Klasická 2. Prostě to není tak dobré, jako 1. Příběh je podobný, akorát že ze Zekiho už je plnohodnotný učitel. Stále ho honí jeho kriminální minulost, což ho zavede až do Thajska spolu s jeho třídou, Hledají totiž ztracené diamanty. Vše se samozřejmě zamotá a celý výlet se dost zvrhne. Nakonec se jim ale podaří vše urovnat. "Dal jsem mu na gumu čili." :D ()

Zodd

Jednička mi nepřišla příliš konzistentní, ale hodně jsem se zasmál. U dvojky bohužel ne. Je plná popkulturních rádoby vtipů, které u mě absolutně nefungují. Jako by se skoro zapomnělo, o co v jedničce šlo. Pokus o nějaké sdělení tu dvouhodinovou nudu nezvrátí. ()