Drama / Muzikál / Romantický / Komedie

USA, 2016, 128 min

Filmom som sa nechala unášať až tak, že som skončila na hviezdičke číslo 5... Na dnešnú dobu, keď sa producenti predbiehajú, ktorý skôr do filmu hodí rappovú pasáž, je to krásne spracovanie, plné nádherných tónov. Tento projekt mal v sebe všetko, aspoň pre mňa. Cítila som hudbu, cítila som emócie, muzikál dýchal klasikou, poctili si Hollywood ako taký... Veľmi chválim Emmu, bola fakt úžasná. Všetko som jej to verila, zahrala to bravúrne.(28.1.2017)

Ústřední pár je hezkej a roztomilej, Gosling fakt božsky hraje na piáno, hudba je hezká, obrázky jsou hekzý, všechno je takový hezký. Ale to je všechno, co o tom můžu říct. Osobně tu smršť nominací nechápu - resp. chápu jen vzhledem k tomu, že moc co jinýho není nominovat; jinak považuju film za neskutečně přeceněnej. Je to hrozně dlouhý, hudebních čísel tam není zas tak tolik, je to hrozně dlouhý a hraje to hlavně na tu všeobecnou hezkost; je to taková hezkost pro hezkost. Za mě, když si budu chtít pustit snesitelnou romantiku, půjdu znova do 500 Days of Summer a ne do La La Landu. Nevím, asi nemám srdce.(28.1.2017)

'Přišlo mi to dost nostalgické, nebylo?' 'O to jde.' 'Myslíš, že se to lidem bude líbit?' 'Ser na ně.'(29.1.2017)

Muzikálům asi nikdy nepřijdu na chuť, ale La La Land mě jednoduše dostal. Na první pohled milostný příběh, jedná se ale o mnohem víc. La La Land oslavuje sny a ukazuje, že cesta k nim není jednoduchá. Nejenom, že člověk musí udělat spoustu kompromisů, jako například nafocení nesmyslně vypadajících coverů, ale taky se spousty věcí musí vzdát, v tomto případě přirozené nevinné lásky.(30.1.2017)

3 hviezdy ale cisto iba kvoli Emme. Muzikaly ma nikdy nebavili a pribeh je tiez tuctovy. 14. nominacii na oskara? Majte sa krasne v tomto divnom svete.(31.1.2017)

Prvni hodinu se nedeje nic. Druha hodina je zajimavejsi, mezilidsky vztahy, cesta za vysnenym cilem.... tlak na art apod. Konec je okopirovanej z Prime (2005). Proste nemastnej, neslanej film, pocet nominaci je pro me zahadou(1.2.2017)

Pro mně velké překvapení. Nikoliv povrchní zábava, ale inteligentní muzikál s nádhernými melodiemi s jazzovým nádechem od v podstatě naprosto neznámého skladetele. Retro 50. a 60. let zasazené do 21. století. Dechberoucí závěr. Nominace na Oscara tentokrát naprosto zasloužené, přestože Emma Stone není zrovna můj typ. 10/10.(3.2.2017)

Bohužel jsem se přesvědčil, že starýho trutnovskýho kozla losangelskýmu jazzu nenaučíš, ani když bude Emma valit kukadla a střídat jedny šatečky za druhýma. A byť pro kozla jako já, co ho snad už žádná čerstvá zamilovanost nečeká, měl v sobě ten ne úplně originální příběh něco hezkýho až nostalgicky komickýho, snáz než na melodie si vzpomenu na to, jak mě film nejen při hudbě nezřídka nudil. Dozvěděl jsem se, že Gosling umí zahrát i Michala Davida, že úspěch na umělecké periférii se vykupuje životní láskou, že na světě je víc barev, než jsem si po Velkém Gatsbym dovedl představit, i to, že teorie relativity by se dala na názorně ukazovat na dvouhodinových filmech.(4.2.2017)

• Artmguy

Když si režisér usmyslí, že přechytračí muzikál. Jenže muzikál nemá pravidla a nejde ho přechytračit. Bohužel. Pěkný song, sláva navždy Moulin Rouge.(5.2.2017)

Hmm naozaj som nečakal, že to skončí takto. Keď som sa rozhodol pozrieť si La La Land, bol som pomerne skeptický. nechcelo sa mi do toho a to hlavne z dôvodu, že je to muzikál. Každopádne, bolo to asi najmilšie prekvapenie tohtoročných filmov. Čakal som, že to bude film založený na ospevovaní Hollywoodu no nakoniec to dopadlo veľmi dobre. Pesničky boli pekné a zaujímavé, omnoho silnejší bol však film v pasážach, kde sa nespievalo. Na jednej strane je to dobré, nakoľko muzikály až tak nemusím (podotýkam však, že tu to bolo naozaj dobré), na druhej strane by sa to dalo brať ako mínus, nakoľko je to muzikál a jeho najväčšou silou sú pasáže bez spevu :D Ak by som to mal rozdeliť tak prvá polovica bola tak na 3 hviezdičky, druhá za jasných 5. Čiže 4 :)(7.2.2017)

Vizuálně krásná podíváná. A ta hra se světly, boží! Ale příběh teda nic moc. Jako čekala jsem víc.(9.2.2017)

Komedie / Drama / Muzikál / Romantický ...a taky trošku mysteriozní ne ? .. vcelku pěkný muzikál s pěknými písněmi a hodně zamotaným koncem(13.2.2017)

Nemám moc ráda muzikály, taneční filmy. Tak prvních deset dvacet minut bylo utrpením a dokonce jsem přemýšlela o tom, že to asi nedám (navzdory tomu, že nekriticky zbožňuju Emmu Stone). Nakonec si mě ale film navzdory stylu vyprávění získal. Hlavně díky mistrovsky zachyceným emocím, intimitě - třeba to nádherné napětí před prvním dotekem v setmělém sále kina bylo bezkonkurenční.(14.2.2017)

Nádherná hudba, krásne texty piesní, scéna, strih, príbeh, osudová láska. Napriek tomu, že z tohto milostného príbehu som odchádzala úplne rozčarovaná a potrebovala som nejaký čas na vstrebanie, nechcem povedať, že si nezaslúži toľko Zlatých glóbov alebo nominácií na Oscara (nevediac ešte, koľko z nich sa premení na víťazov v daných kategóriách), ale mám skôr dojem, že takéto prehnané reakcie boli vyvolané tým, že už dlhší čas žiadny kvalitný muzikál nevyšiel. Tiež je možné, že za minulý rok nemá až takú veľkú konkurenciu. Chcem tým teda povedať: nepozerajte sa na to, koľko má film ocenení, aby ste nemali očakávania väčšie ako zážitok ;)(19.2.2017)

Hollywood sa mení na Bollywood...áááále, celkom v pohode. Škoda toho konca.(20.2.2017)

Musím říct, že tenhle film mě zklamal. Ať opěvovaný několik dní před premiérou a nominovaný na několik cen. Mě to nechytlo. Mam tyto filmy ráda, myšleno muzikály atd, ale tady mi už první písnička přišla otravná a čekala jsem až skončí a pohneme se dál. Nevím. Nelíbila se mi ani první půl hodina filmu a to tak, že jsem měla chuť to skoro vypnout. Potom se to trochu rozjelo a film si zase získal mojí pozornost. Písničky mě zklamaly. Jen Ryan Gosling opravdu klobouk dolu. Perfektní přednes na klavír. Opravdu nádhera to co předvedl.(21.2.2017)

Nádherný film s úžasnou hudbou, krásnymi pesničkami, Emma Stone a Ryan Gosling. Čo viac si môžem priať? Dokonalosť!(21.2.2017)

Sladký kýč. Pořád jsem čekala, že mě La La Land něčím zaujme nebo překvapí, ale nestalo se tak. Je to klasický hollywoodský blockbuster, romantická slaďárna, ve které je tolik cukru, až mě z toho bolely zuby. Film je příliš dlouhý a občas nudný, několikrát jsem se v kině dívala na hodinky. Zároveň je to celé takové naivní, až jsem si říkala, jestli to myslí vážně nebo jako parodii. Závěr ve stylu "co by mohlo být" mi přišel jak okopírovaný z filmu Mommy Xaviera Dolana, což mě naštvalo (protože je to můj oblíbený film), samozřejmě že tento styl vyprávění byl použit již v mnoha snímcích, ale do La La Landu mi to vůbec nesedělo. Líbily se mi některé písničky (City of Stars, Fools Who Dream). Opravdu nechápu, proč dostal La La Land tolik nominací na Oscara.(23.2.2017)

Komedie, drama, muzikál, romantický...už chybí jen horor, a bylo tam fakt všechno. Bohužel. Úvodní scéna jako kdyby k tomu celému vůbec nepatřila. Navodí atmosféru muzikálu, která se ale po slibném úvodu vytratí. Nemůžu si pomoci, ale Emma Stone tu vůbec není sympatická, ani její postava. Bylo mi prostě fuk, jak to s ní dopadne. Na film tohoto typu jsem se až moc často nudil. A ten konec. Celé to na mě budí dojem, že to bylo napsané tak, aby tam ten Oscar "cinknul". Dvě pěkné písničky to neutáhnou, proto jedenkrát to vidět bohatě stačí.(26.2.2017)

• martinh8

Možná kdybych od toho neočekával tolik...u první půlky jsem málem usnul. Druhá byla o něco lepší, proto dvě hvězdy. Písně nejsou příliš chytlavé, což je u muzikálu velké mínus a po konci filmu mi v hlavě nezněla žádná melodie. Upřímně nechápu co způsobilo takový "La La Land bum"(1.3.2017)