Perfektní den

• Španělsko Un día perfecto (více)

První obětí všech válečných konfliktů bývá zdravý rozum. A přesně to se stalo i skupince humanitárních pracovníků z mezinárodní organizace Aid Across Borders, která pomáhá ve válečné zóně kdesi na Balkáně. Sophie (Mélanie Thierry) je v partě nováčkem a chce spasit svět. Mambrú (Benicio Del Toro) už všechno viděl a chce domů. Káťa (Olga Kurylenko) kdysi chtěla získat Mambrúa a tlumočník Damir (Fedja Stukan) chce, aby válka už konečně skončila. „B" (Tim Robbins) ani neví, co vlastně chce. Teď mají na krku jednu z posledních studní uprostřed hor, která je zdrojem vody pro několik vesnic a právě teď v ní plave mrtvola, kterou tam někdo neznámý hodil. Vytáhnout tělo a vyčistit studnu je zdánlivě jednoduchý úkol, ale pro naše humanitární hrdiny se postupně stává neřešitelným úkolem s několika rébusy. Počínaje marným sháněním pevného provazu přes bloudění horskými cestami, na kterých leží zaminované krávy, až po nesmyslné příkazy od velitelů mírových vojsk OSN. Při řešení úkolů tak občas musí sáhnout k netradičním nebo rovnou šíleným řešením. Zároveň nesmí zapomínat, že jsou na území, kterým se prohnala válka a ta se může zase kdykoliv probudit. Prostě je to jen další Perfektní den z mnoha. (Cinemart)

Konev odpad!

Celý film sledujeme, jak parta deratizátorů shání lano na vytažení mrtvoly ze studně a v poslední minutě se dozvíme, že to za ně udělala sama příroda. Rádoby drama, rádoby citový film ...nic takového tam ale není. Je to spíše zfilmovaný dokument. ()

Matrix44

Celkom dobrá čierna komédia pri ktorej mi ale neskutočne vadilo že Albánci ktorí sa prisťahovali, premnožili ako potkany, parazitovali na pôvodnom obyvateľstve a neskôr ho terorizovali boli vykreslení ako obete. Toto je doba pokrivených hodnôt :( ()

lineker

Hořkohůmorný roub na jednu z nejhorších událostí co se moderních dějin týká. Být humaniťákem na sklonku války v Bosně není žádná prdel. Vlastně prdel to může být, ale pouze z pohledu nezúčastněného pozorovatele. Nejenže narážíte na všechny aspekty končící války, klacky pod nohy vám hází i byrokracie spřátelených stran. A tak vzniká plno absurdit, které jsou zvládnutelné jen pro silné, nebo naprosto ujeté povahy. Perfect Day pobaví, i když v průběhu filmu se můžete i několikrát stydět, že patříte k tomu poddruhu savců co dokáže tohle všechno způsobit. ()

Bruce0659

Príbeh o "bežnom" dni humanitárnych pracovníkov okorenený čiernym humorom. Celý dej sa točí okolo hľadania prostriedkov na vytiahnutie mŕtvoly zo studne, no napriek tomu sa divák nenudí! Herci skvelí, vizuál kvalitný. 75% ()

tommassek

Film z poválečné doby na Balkáně. Pro mne jeden z nejlepších snímku. Úplně jsem udiven jak z jednoduchého scénáře jde udělat takhle dramatický film se špetkou černého humoru, který mě dost pobavil. Musím uznat, že vybrané skladby písní podtrhávaly celý příběh filmu a dokonale se do děje hodily. Nejlepší na tom je, že čtveřice lidi hledá jednu věc celý film, a když už ji najdou, tak stejně se najde někdo, který plán pomoci lidem překazí, což mi připadá v dnešní době byrokracie dost normální. Herecký výkon všech je nadprůměrný! 9/10 ()

Elam

Skvěle natočené drama s prvky černého humoru, který si hlavní hrdinové zachovávají navzdory absurdním situacím, ve válkou zmítané Jugoslávii. Joo hold, válka je vůl! Přesná trefa do mého vkusu. A pátá hvězda za Benicia, toho chlapa fakt žeru! :-) ()

JerryPilsen

Proiálečný film o lidství,balancující na pokraji několika žánrů,čímž je docela neuchopitelný.Ale baví a diváka určitě zajímá kam se děj uchýlí. ()

mfanta

80% - Skvěle natočené drama odehrávající se ve válečné zóně na Balkáně v devadesátých letech dvacátého století. V hlavní roli excelují Benicio del Toro a Tim Robbins. Oba jsou společně s dalšími hrdiny členy humanitární mise působící v této oblasti. Ve filmu je skvěle ukázána jejich bezmoc opravdu pomáhat. Nenávist vybičovaná válkou jim stojí všude v cestě. K tomu se přidává diplomatické úsilí, které se míjí účinkem (reprezentované Olgou Kurylenko). Nakonec se jim přes všechno úsilí nepodaří vyřešit "jednoduchý"" problém mrtvoly hozené do studny. Ale konec přece jen přináší drobnou špetku optimismu a film ještě o trochu vylepšuje. Hezký zážitek. Nemohu než doporučit. ()

eoj

Nemuzu si pomoct, ale tohle u me nezafungovalo. Dokazal bych si uzit i takovy "odnikud nikam" film, ale nesmel bych si kazdych 10 minut rika, proc sakra nezapoji take mozek. ()

kickassgirl

natocit skvely film o tom, ze humanitarny pracovnik chce vytiahnut zo studne mrtveho tloustika a tak prvu polovicu filmu hlada povraz a druhu polovicu sa potrebuje dostat k studni naspat, je umenie. cierna komedia so skvelym Beniciom (klasika) a prevapivo vtipnym Timom o drsnej tvari povojnoveho balkanu. vyzdvihujem soundtrack a pracu s kamerou. ()

CrashHP

Malý veľký film a v neposlednom rade vtipný smutný film. Vynikajúci vojnový film, ktorý nezobrazuje krvavé boje, ukazuje ale inú stránku vojny. Partia humanitárnych pracovníkov, ktorí si inú prácu nevedia predstaviť berú všetko s nadhľadom a iróniou. Uveriteľne silný príbeh zobrazený dopadom na bežné civilné obyvateľstvo. Aj tá jednoduchá úloha sa môže stať neprekonateľnou prekážkou, aj taká bola vojna na Balkáne. Pre mňa jeden z filmov roka. Film, ktorý si vždy rád pozriem, donúti človeka zamyslieť sa. Herecké obsadenie do seba skvelo zapadlo a preto sa stal malý film veľkým. ()

Oxytocin

Krásná ukázka toho, jak na zcela běžném motivu filmu ze života, tím je dostat mrtvolu ze studny k opětovnému obnovení kvality vody, lze vystavět velmi silný příběh. Samozřejmě velkou roli hraje místo a čas v pozadí děje, kvalitní herecké výkony a zajímavé dialogy, které jsou úsměvné a zejména chytlavé. ()

evita_

Taký trocha netypický vojnový film, ktorý viacmenej ukazuje to, čo nás čaká po vojne. Po tom, ako sa prestane bojovať, odstraňujú sa následky a veci sa snažia dostať ako tak do normálu. A ten "normál" sa snažia nastaviť odvážlivci z iných krajín. Ale nemôžme čakať, že po vojne budú všetci zrazu prívetiví a milí. Zrejme nie, ale asi tomu rozumiem. Nedôvera, strach, podozrievanie...Ani neviem vlastne opísať, čo sa tam všetko udialo. Podstatou je studňa, nie jedna, viacero studní. A okolo toho je vystavaný neskutočne silný príbeh. Smelo do toho, ak na tento film narazíte. ()

stuj

Humanitární "pohodáři", kteří jsou už na důsledky války zvyklí, se rozhodnou vyprostit z jedné studny mrtvolu, aby tím pomohli okolním vesničanům. Záležitost ale není tak jednoduchá, jak by se na první pohled mohlo zdát. Aby uspěli, musí vyřešit docela dost problémů. Od sehnání lana, po překonání byrokratické mašinérie. Při různých situacích tak film ukazuje absurditu války. Někdy pomocí scén k pousmání, ale někdy jde humor stranou a film opravdu zvážní. ()

Sejkorka

Opravdu zajímavý a poučný film. Kdesi na Balkáně je nejspíš v Bosně. Ta je velmi hornatá, takže asi tam. I když natáčeno v Sierra Nevadě. Označení komedie je velká nadsázka, slovního humoru je však dost (např. jak B líčí do vysílačky reportáž z města, kde se vyrábějí provazy). Hlavními hereckými hvězdami jsou tu Benicio Del Toro, Tim Robbins, Olga Kurylenko a Mélanie Thierry. Viděl jsem 3 výborné výkony a jeden průměrný (OK). Pointa je opravdu humorná. Všechny neveselé okolnosti vytahování mrtvoly ze studně (svině lano, přiblblé modré helmy apod.) vyřeší příroda, tedy liják který tlusťocha vyplaví až po okraj. Připomíná to vtip ze SNP "tri mesiace zme bojovali o lávku ... " ()

mapollam

Ako sa dá zobraziť povojnové obdobie? Je to vôbec možné bez smiechu cez slzy? Jasné, môžu sa nafilmovať atrocity a do pozadia pustiť emotívnu hudbu. Film Perfect Day sa pozerá na nevysloviteľné hrôzy takým spôsobom, ktory milujem. Sarkazmus a irónia až pod kožu. Dokonalé. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna