sedm.1

Ve spojitosti s tímto snímkem budu mít vždy na prvním místě naprosto strhující výkon Matthew McConaugheyho, který zde podle mě podal životní výkon a absolutně mi hlava nepobírá, že ho minuli veškeré filmové ceny, ba dokonce ani na jednu z nich nebyl ani nominován, to už je jako vážně nepochopitelný, neboť právě jeho herecký koncert dělá celý tento snímek vážně dech beroucím a výrazným filmovým zážitkem, nemluvě i o jeho fyzické proměně, jenž dokáže konkurovat i takovým „chameleonům“, jako třeba Christian Bale, či Robert De Niro. McConaughey zde prostě kraluje neskutečným způsobem, nicméně skvělý je každopádně Gold i v ostatních ohledech. Zápletka je velice poutavá a zajímavá, natočená nenudícím způsobem, ve vysokém tempu, s mnoha opravdu velmi působivými dramatickými scénami, plné napětí a fungujících emocí, oslovila mě ale i navozená atmosféra a opomenout pak nemohu ani silné finále, s pro mě skutečně neočekávaným zvratem, který mě upřímně nadchl, a to o to víc, že film je inspirován skutečným příběhem. Zlato je zkrátka vážně skvělý film, po všech stránkách šlape jako hodinky, určitě musím doporučit i pro to nejnáročnější publikum, nicméně vidět by ho měl každý už jen kvůli dokonalému výkonu Matthew McConaugheyho. ()

Lukoboss

Snažil jsem se si něco málo najít o téhle úleťárně z 90. let, kdy těžební společnosti vzrostla během chvíle cena akcie o cca 13000%. A stejně tomu úplně nerozumím, když to procházelo různýma kontrolama atd. a najednou se zjistilo, že tam zlato není, anebo je ho fakt maličko. No dobrý, ojebat se dá kde co, takže dál po tom pátrat nehodlám. Tady je to navíc film, takže se tam dá i nějaká ta věc přibarvit přece, a to je v pořádku. V prvé řadě je potřeba říct, že film stojí a padá s vynikajícím hraním M. McConaugheyho, ulísnutýho alkoholika, kterej baží po bohatsví a slávě, hraje naprosto dokonale. Ani ten příběh mně nepřišel blbej, poměrně jsem se bavil celou dobu, nastávají postupně různý zvraty a změny, takže se narace docela pohybuje vpřed. A ten závěr (jako úplnej konec), ten vyvolá (mně teda jo) divákovi lehkej úsměv na tváři. Já jsem se u toho bavil, zase to bylo aspoň trochu o něčem jiným. ()

Michelle75

Dobře se na to kouká, někdy film nemá ten klasický drajv,ale vyváží to herci,kteří prostě umí a že Metthew umí, dokazuje už dlouho. Baví mě i svými tělěsnými proměnami, které každé z těch rolí patří. Další herecký chameleon. Navíc ten příběh je vážně zajímavý od začátku až do konce, ale někdy za půlkou vám bude vrtat hlavou, jak to všechno dopadne. ()

klukluka

Já jsem tomu tlustýmu, plešatýmu, prohulenýmu, věčně nažranýmu, upocenýmu primitivovi nefandil. A od toho se patrně odvíjí moje hodnocení. Proč to nemohl být McConnaughey v dobré kondici? Proč to vůbec byl McConnaughey? Tohle si mohl střihnout jakejkoliv odulej kokot z L.A. Na to přece nepotřebovali takovýho řízka?! A i když od toho odhlédnu, tak mě to nenadchlo. Bylo to jakýsi podivně utahaný, nemělo to grády. Borec řekne, že to pořádně roztočil a na důkaz toho letí v helikoptéře nad městem. To mi přijde trochu málo... A takhle to tady bylo se vším. Za mě fakt nic moc. ()

Wally

Za mne to nemělo štávu, energii, drajv....Matthew byl vyloženě nechutnej :-) Jsem rád, že jsem vydržel do konce, ale víc jak polovina filmu byla nudná a to se neodpouští... ()

Zmrv

Celou dobu se mi v kině do hlavy vkrádalo srovnání s Vlkem z Wall Street, a ačkoliv to jsou výrazně odlišné filmy, stejně je nakonec srovnávám. A v tom Zlato neobstálo. A to i přesto, že McConaughey, Ramírez i Howardová jsou mi mnohem sympatičtější, než hlavní trio z Vlka, a hrají minimálně stejně dobře. Navíc je výborný i Pembertonův soundtrack. To v čem u mě nakonec film selhal, byl scénář, a to hlavně nesympatičnost postav, jejichž osud mi nakonec byl celkem ukradený. Ve výsledku se mi ale Zlato líbilo, a celkem jsem si to v kině užil,i proto nakonec 4* - 70% ()

jakeer

Film som videl v kine - avšak pozerať ho doma na PC, tak preskakujem jednotlivé pasáže len taká radosť. Tvorcovia si za to môžu sami, do traileru dali všetko podstatné. Nejde pritom o reálny príbeh, preto nerozumiem tomu dokumentaristickému poňatiu rozprávania príbehu. Je nám vetkým jasné, že to je o "ups and downs" hlavného hrdinu a ostáva nám len čakať, či na záver bdue "up", alebo "down". McConaughey je síce sympaťák a má charizmu, ale zdá sa mi, že v tomto prípade hral už sám seba a vykrádal aj svoje predošle postavy (porovnaniu s Vlkom z Wall Street sa snáď nemôžeme vyhnúť). ()

Corpsegrinder

Bezchybný drama podle skutečný události kterýmu samozřejmě kraluje pan herec alias Matouš jehož herecký výkony jsou v poslední době pokaždý hodný Oscárka v poště. Z dvou hodin každá minuta nejen zábavná ale hlavně zajímavá at už vás důlní průmysl zajímá nebo ne. ()

Hanys_

O chlup slabší než včera viděný Founder, ale pořád dost výživný příběh o hledání životního snu. Dějově to začne houstnout až v závěrečné čtvrtině, do té doby to nad průměr tahají hlavně ti herci. Takový MM si tady prošel solidní tělesnou proměnou. ()

aquiver

Chtělo by to lepší režii, větší rozpočet a víc toho dobrodružného. McConaughey je tady strašně nesympatický, ale holt bylo to potřeba :-) Celkově ještě přijatelný kousek na 3 a půl hvězdičky. 70 % ()

uramek

S ohledem na reálná fakta morálně dost pochybný film, který podvodníky zaměňuje za snílky a proměňuje jejich motivace pro účely příběhu. I bez toho ale dost rutinně natočené, navíc ta hra s vyprávěním je dost nesystematická, do závěrečného rozuzlení působí nahodile; a ani onen zvrat tomu nedává nějaký zřejmý smysl, jde pouze o fádně užitý prostředek za účelem vyvolání napětí/zvědavosti. McConaughey je dobrý, přál bych mu konečně další trefu, jenom už mě tolik nebaví ta úporná snaha "vyhrát" se z každé scény. Velmi průměrný počin, který se v červených číslech udrží především díky atraktivitě příběhu, nikoli jeho samotnému zpracování. ()

Paldiny

Pecka, ktorá strieda indonézsku džungľu s tou mestskou a nebezpečné sú obe. V jednej sa padá na maláriu, v druhej na nízke percentá. Matthew McConaughey si omotal celý film okolo seba, ale to som čakal, čo už nie, že po dobrodružnej časti a tej z Wall Street tvorcovia vyrukujú s takým fajnovým rozuzlením aké všetko obráti naruby. Moc pekné štyri hviezdy. ()

Disease

Není to sice nějak výjimečně natočeno, ale ten příběh je parádní. A morální poučení nijak zvlášť křečovité. ()

Klajnik

Zlato je Vlk z Wall Street bez vybrošeného scénáře a frenetické režie. Ačkoliv mám McConnaugheyho rád, tak tady mě nebavil. Jeho role neměla tu pořádnou jiskru, pouze náznak a to nestačilo. Myslím, že na Moviezone jsem četl, že je tento film zbytečné vidět. Moc jsem tomu nevěřil, jelikož i špatné filmy můžou člověku lecco ukázat. Zlato ale není špatný film, není to však ani dobrý film. Jedinou lehce originální pasáží byl úplný závěr. Ten by však byl mnohem silnější, kdyby byl film vyšperkovanější po všech směrech. Toto beru jako promarněný potenciál. Snižuji na 1/5, jelikož si na děj filmu už vůbec nepamatuju, což svědčí o tvůrčí neschopnosti. Tohle tvůrci posrali. Kokoti. ()

Santino7

McConaughey pokračujúc vo svojom aktuálnom trende kvalitných, zaujímavých (nie prvoplánových) rolí opäť dokázal značne zaujať, Édgar Ramírez čoby obrovský sympaťák, príbeh svojim spôsobom pekný a hodný filmového plátna, avšak pre mňa čoby diváka ničím špeciálny, či adekvátne atraktívny. Jasné, uvedomujem si inšpiráciu podľa skutočných udalostí (pochopiteľne v pozmenenej, upravenej forme), taktiež si uvedomujem že v podstate šlo o obrovský škandál (mániu), pri ktorom len ťažko uveriť, že k nemu vôbec mohlo dôjsť a dokonca až v takýchto rozmeroch, ale mňa osobne ako nezainteresovaného diváka prostredie ťažobnej spoločnosti, finančných búrz, investorov a tak ďalej nijak zásadne neohúrilo (a možno to ani nie je tak chybou filmárov - i keď spracovanie zďaleka nebolo dokonalé a malo mnoho múch/nedokonalostí - ako skôr tým, že ma to čoby príbeh dostatočne neoslovilo). Ale dokážem si predstaviť, že za predpokladu pozície tzv. ideálneho diváka - sledujúceho zainteresovane tamojšie dianie a všetky nitky okolo toho - tak by som asi šiel o jednu hviezdičku vyššie. Takto však nie, solídna trojka mi príde tak akurát. 60% ()

bobstock

Příběh zlatokopa, který by položil za zlato život, je velmi výživný, ty nekonečné obraty, chvíli jste miliardář, chvíli ste bezdomovec, kterýho chtěj navíc investoři upálit v nejbližší popelnici. Finta, kterou se dá vydělat spousta peněz je typickým zrcadlem nastaveným proti současné globální ekonomice. Jen nevím čím, ale emocionální zásah nedopadl kam měl. Jestli z mé vlastní přirozenosti nemít rád svět velkého bussinesu či tématu ´´inspired by true´´, kde už se podařilo zfilmovat více lidských příběhů a lépe? 70% ()