Mishqo

75% ... Zo začiatku tematicky trocha nezaujímavé, teda aspoň z môjho pohľadu, no ako sa dej vrstvil, tak sa film stával zaujímavejším. Pohľad na McConaugheyho tentokrát nebol príliš príjemný, ale herecky to tam samozrejme stále má. Veľmi dobrá hudba! ()

VanTom

Když už ne dramatičnost, tak nemalou zajímavost v sobě skutečností inspirovaný případ (spoiler: podvod) dozajista skrýval, pozornost tedy bez problémů udržel. Na druhou stranu nedokázal vzbudit účast s mělkou, jen neústupně zarputilou hlavní postavou (přesto, nebo možná i proto, s jakou chtěnou "oskarovou" vervou se do ní obtloustlý a připlešlý McConaughey zakousnul), ani s nijak atraktivně podaným prospektorským řemeslem (chcete-li posláním, především však miliardovým byznysem). Jakékoliv emotivní či "poetické" momenty se tudíž zdaleka minuly účinkem. ()

JohnSmith

Nebýt vynikajícího výkonu McConaugheye tak by to bylo standardní drama o zlatě. Mat je ale opravdu vynikající a s tím pupkem a pleší děsně nechutný, ale zároveň sympatický svým projevem. ()

bizz_mjc

Matthew a jeho sólo? V každém případě se mi opět osvědčilo nic o filmu ani jeho pozadí nevědět, takhle to byl i s finálními závěry zážitek, protože až do samotného závěru jsem nic netušil. ()

Sany33

Matthew McConaughey je tým jediným dôvodom prečo sa oplatí si pozrieť tento film. V ktorom ide o príbeh skracovanca ktorý dostal fungujúcu firmu po otcovi, dostal ju na kolená aby sa opäť dostal na vrchol z ktorého je veľmi jednoduché opäť spadnúť. Film je zo života a rozpráva životný príbeh skutočných udalostí. V podstate slušná dinamika aj prepracovanie postáv. Len téma ktorej je film venovaný a teda ťažba zlata ma míňa míľovými krokmi inak ide ale o veľmi slušne natočený a výborne zahraný snímok. 66% ()

Tft

Zlato není moc zlaté, není ani stříbrné, je stěží bronzové. Tvůrci zvolili tu nejhorší a nejnudnější cestu jak tenhle příběh odvyprávět a to tak, že se rozhodli nás umořit nudnými dialogy, přidali hloupé smyšlené postavy, které nemají se skutečným příběhem nic společného a strukturu děje vystavěli tak, aby diváka obalamutili skrytou zápletkou, kterou sami ani ne v půlce filmu odhalí. Tohle dle mého naprosto nepochopitelné odhalení, že hlavní postava příběh nevypráví nám divákům, ale někomu kdo ho vyslýchá má za následek, že celé finále ztrácí pointu, stává se naprosto zbytečným a je tak velkou třešní na tomhle zkaženém dortu. Nechápu to hlavně v ohledu k celé dějové lince a záměru tvůrců diváka překvapit, když si sami podrážejí nohy a stojí tak sami proti sobě. Film je mdlý, v místech kde by mohl zazářit potlačuje veškeré tyto naděje stranou a vydává se radši místo směrem chlast,zlato a rock'n'roll směrem chlast, nuda a zase nuda. Matthew McConaughey se snaží co to de, po většinu času mu to jde, ale scénář mu hází klacky pod nohy, někdy tak musí až přehrávat a je to místy sakra vidět. Édgar Ramírez ve vedlejší roli naprosto mimo. Snad jen Bryce Dallas Howard stojí za zmínku, ale ta zase pro změnu dostává extrémně málo prostoru. Jediné co je na filmu dobré je soundtrack, ale samostatně, protože v kontextu s filmem je naprosto mimo mísu. Je to jako když smícháte Vlka z Wall Street s The Big Short a odeberete všechno dobré a zábavné. 43% ()

vyfuk

Takových příběhů je tuna. A všechny jsou skoro zpracovány stejně. A to nudně. Je mi jasné, že dávat Vlka z Wall Street za příklad je trochu mimo. Ale chápejte mě. Je to příběh ze světa financí a ekonomiky, který by mohl být nudný (sám o sobě mluví film Sázka na nejistotu, na který i po letech vzpomínám se syrovou pachutí v hubě), ale někdo z toho dokáže udělat slušný entrtejment. Taky asi chápu, že hlavní hrdina tohoto filmu nežil takový živý život jako Jordan Belfort, ale musíme taky brát v potaz, že když chceme točit film o něčem, tak to už z principu musí být zajímavé, a když není, tak se to zajímavé musí udělat. Ale pak ten příběh podle skutečnosti, ztrácí na skutečnosti. Lidi, prostě netočte filmy o nezajímavých věcech. A nebo tak, je točte zajímavě. Berg tohle dokázal hned v jednom roce docela obstojně dvakrát a to s Deepwater Horizon a Patriots Day. ()

Jaro.Krafcik

Áno film podľa skutočnej udalosti, prekvapivo znova nudný. Ale takto to býva..česť vynimkám. Zlato má jedno šťastie a to je hlavný herec. V žiadnom filme ma tak nezaujal ako v tomto ale ten príbeh naozaj prázdny a neprehľadný Miestami sa to chcelo podobať Wolf of Walstreet, ale márne. Chce to lepšie napisaný scénar, a nie len dať dobrého herca a dobré zábery. 3* ()

Pedross800

"BYL TO MŮJ SEN.....JEN MŮJ SEN. KDYŽ PRODÁTE SEN, CO VÁM ZŮSTANE?? " Wow, Matthew tu roli vášnivého až posedlého zlatokopa zahrál naprosto neskutečně. Věřil jsem mu ten zápal, tu touho, to proč neprodal svůj sen a to vše co za ním a jeho předky stálo, všechno.....každou jeho emoci at už fajnovou nebo negativní. A vůbec si nemyslím, že by to byl horší příběh. Já se nenudil a závěrečný zvrat teda nečekal. Báječná sonda do neznámého prostředí těžařů drahých kovů, toho, co vše se dokáže roztočit kolem a vůbec, skvělý film! Výborně mě naladil na dnešní den a to se musí ocenit. Nahoru a dolů, od úspěchu k nezdaru, ale svému snu je třeba věřit..... ()

Autogram

O zlate snívajú mnohí, Kelly o niečo intenzívnejšie. Filmová cesta z indonézskeho pralesa až na Wall Street bola rýchla a silná, ale celý ten chaos s podvodmi mi veľa nedal. ()

Dexter256

Gold: Tak to je podle mého skvělá podívaná.A docela mě udivuje že je tento film tak slabě hodnocený. Film podle skutečné události,který je opravdu dobře napsaný a velmi dobře natočený by měl mít mnohem lepší hodnocení. Já se tedy rozhodně nenudil. Hlavní hrdina mistr McConaughey to zahrál prostě dokonale. A můžu jen doporučit tuto podívanou. :) 80% ()

zsn

Takové scénáře píše jen sám život. Mohlo to být svižnější, holt Vlk z Wall Street to není, ale konec má výborný spád. Matthew zde vypadá jak Christian Bale ve Špinavém triku. Ramirez ten pro změnu vůbec nestárne, fešák. ()

blackkocour

Matthew McConaughey jako zatuchlý a skopový vožungr, který k zlatu a bohatství přišel.. Už mě serou biografy o magnáteckých čávech, kteří si připalujpu doutník stodolarovkou.. Podobnou slezinu jsme viděli u Lea ve Vlku z Wall Street nebo pár podobných džínsových otrhovačkách o zakladateli amerického mekdonálda.. Tlustoprdský plešoun až k pánvi, má svoje kouzlo a podvodníka, který si udělal svůj byznys přes koupi zlatých chrupů, mě dosytosti překvapil. Skvělé natočené záběry infikované a krásnou pozlacené džungli, byly skvělé. Do konce filmu to uteče raz dva, a pořád čekáte na to, kdy se to už rozjede, protože vás to po celou dobu nudilo. No nedočkáte! ()

Fox85

Nebýt pár nudných a podle mě zbytečných pasáží, tak to mohlo být ještě lepší. Ale celkově moc zajímavý film ()

Kaceris

V podstate nemám čo viac vytknúť. Film splnil moje očakávania ktoré som nemal nejako vysoké ale zase ani nízke. Trošku sa to miestami seká a príbeh stráca tempo ale rozhodne to ťahá Matthew. Matthewa mám veľmi rád a páči sa mi jeho herecký štýl a v tomto filme svoju premenu posunul ešte viac do extrému. Nabral dosť veľa tukov, splešatel a ja som mu tým pádom jeho rolu veril ešte viac. Rozhodne si myslím že by si za túto rolu zaslúžil aj oskarovú nomináciu. Gold je film, ktorý si asi znova pozriem len keď na neho nejako náhodne natrafím ale aj tak to bude film, ktorý vždy odporučím niekomu kto mi povie aby som mu poradil nejaký film s Matthewom. ()

Maynard.

Tak jediný, kvůli čemu stojí za to mrknout se na tenhle kousek je Metyjů. Ten se teda na tuhle roli pořádně vyprasil, čímž myslím, že připral tipuju 20 kilo, což je v holywoodu sice docela běžnej jev, ale stejnak klobouk dolů. Nedokážu si představit, že bych „jen tak“ (kvůli hromadě peněz za hlavní roli) musel něco takovýho absolvovat, brr. Sem rád, že sem na tohle nakonec nešel do Centrálu, páč bych odcházel velmi nespokojen. Jako námět a přiběh docela fajn, začátek mě vzal do exitockej krajiny, ale pak se to jen vleklo a vleklo. Co ještě stojí za zmínku, tak parťák Metujůa, kterej s tím teda pořádně vyjebal. Takováhle totální vyjébávka, která připravila investory o mraky miliónů se jen tak nevidí (no, vlastně vidí každodenně u našich zákonodárců :o) ). Prostě to chce krást, krást a rači ještě 2x krást, a když si nakradeš mrdu prachů a přijdou ti na to, stejnak nepůjdeš sedět, páč se dá každej koupit. To sem ale uplně odbočil do českých lůhů a hájů, konkrétně k Ráthovi, jehož případ mě nepřestane udivovat. Co se v dnešní době může u nás stát… ()

Soweek

M. McConaughey hraje klasického M. McConaugheyho. Je jedno, jestli to je Gold, Lincon lawyer, Fools Gold nebo Dallas buyers club, všude se jedná o zpočátku malého muže, který je extrémně nadšený pro věc, kterou buď dotáhne nebo nedotáhne do konce. Osobně jsem příznivcem těchto filmů, proto je hodnocení vyšší. Pokud ale hledáte něco jiného, tak zde to nenajdete. ()

Forsberg11

Ten "naivný" záver to vytiahol na slabšie 4*. Matt McConaughey je opäť skvelý a presvedčivý. Jeho herectvo je jednoducho nenapodobiteľné a jeho charizma obrovská. Predovšetkým vďaka nemu a aj napriek menším dejovým výpadkom a nudným pasážam ma Gold pomerne bavil. Hlavne príbeh zo samotnej indonézskej džungle bol mimoriadne zaujímavý. 70 %!! ()

herr_carter

Tak tohle mi sedlo téměř stoprocentně, Matthew McConaughey mi čím dál tím víc začíná připomínát D.D.Lewise tím, jak se na svou roli dokáže dokonale stylizovat. Buď vychrtlý, nebo s pupkem, ten chlap svým rolím dokáže vdechovat pokaždé duši ! Příběh filmu Zlato, který je z části založen na skutečných událostech, už pak jenom dotvrzuje celkovou atraktivitu snímku, který mi trošku přípomínal i například Vlka z Wall street.........................moje hodnocení = 8 z 10. ()