JohnCZ

Je to taková oscarová hra na jistotu, klasický biografický příběh o nesympatických po penězích hladových lidech, který je však precizně režírovaný a královsky zahraný. McConaugheyho proměna úctyhodná. ()

corpsy

Nechcem sa vyjadrovať k téme, ktorá iba potvrdzuje hamižnosť veľkých finančných zvierat ( tu by som vymenoval pár animálnych druhov hodiacich sa, ale nechcem urážať ich pôvod a nevinnosť ), rozkradnúť ,potopiť, zakopať, zničiť ( a všetky obdobné synonymá obsahujúce podobné znenie ), ostatných, čo i len trošku sa snažiacich jedincov vo vlastnej ( milionárskej ) kariére. Výborné herecké výkony, niekoľko nezabudnuteľných scén a posolstvo, ktoré nepohlo nikým vtedy, ani po 30tich rokoch, a nepohne zrejme ani po nasledujúcich 300. ()

ledzepfan

Je to takový Wolf of Wall Street pro příčetné..tozn. že se z toho nevytratila lidskost. Není to oslava dekadence. Nikdo tu filmařsky neonanuje atd.. Kapitolou sama pro sebe je McConaughey který už asi po desáté v řadě předvádí naprosto parádní, civilní, neexhibicionistický a naprosto uvěřitelný výkon...... "Myslel jsem, že hledám zlato a místo toho jsem našel přítele." ()

schizmo

Ono koukat na herectví Matta McConaugheyho je samo o sobě zážitek. Protože podobně jako Jeff Goldblum má velmi jedinečnou pohybovou mimiku a řeč jeho těla je prostě koncert. Když k tomu přidáte vynikající "životopisný" příběh, který není nepodobný takovému Vlku z Wallstreet + třeba War Dogs, máte tu zaděláno na velmi zábavný biják. Výborná retro věc! ()

SaNcHeZ_cz

Zlatá horečka v Indonésii. Zlato je vesměs průměrnou žánrovou podívanou, na které nejzajímavějším prvkem je samotná inspirace ve skutečném příběhu. Herecky slušné, ovšem scenáristicky nevyrovnané a ne zrovna nápaditě či zajímavě natočené. Spíše než jakkoliv památná věc je tedy tenhle snímek nenáročnou jednohubkou. [65%] ()

MartinezZ

Neskutečně nudná a fádní variace na Vlka z Wallstreet, která s ním ale nemá nic společného, což je prostě divné. Odpudivý maník má sen a neváhá div prodat manželku a matku do otroctví, jen aby businessoval a hledal zlatou žílu. Najde žílu, seberou mu ji, on si ji vydupe zpět a pak je stejně za vola. Má to asi tak o hodinu přestřelenou stopáž a věrtel nudy k tomu. Matthew se hodně snažil a za to jsou ty **, jinak to nestálo bohužel příliš za pozornost. V podstatě jsme u toho usínali. ()

kaylin

Nemyslel jsem si, že by mě snímek s tímhle názvem a s Matthewem v podobné roli - hlavně vizuálně - dovedl moc zaujmout, ale nakonec se ukázalo, že ten příběh je herecky skvělý a navíc podán s příjemným nadhledem, že jsem se prostě bavil. Ne přímo od začátku do konce, ale rozhodně mě sledování nemrzelo ani trochu. ()

italka63

Smekám. Smekám před neuvěřitelným herectvím zde oplácaného, proplešlého, připitého a neuvěřitelně prohuleného Matthewa, který snad jinak v záběru nebyl. Příběh, který zní jako dost dobrá fantazie scénáristy, ale není. Jste prospektor a máte to pod kůží. Sníte o zlatě, ve snu ho vidíte, chcete ho tak moc. A dáte tomu úplně všechno...možná I životy. ()

salalala

Hrozně nevýrazný film, který chtěl nějakou tu cenu, ale nakonec se v žádných nominacích neobjevil a asi je to dobře. Potřeboval by k tomu asi lepšího režiséra, protože Gaghan nic vyloženě špatně nedělá, jenže zároveň nepřidává nic navíc a zoufale tu chybí nějaká výraznější nebo emotivnější scéna. Atmosféra exotické džungle je fajn, samotná tematika je trochu složitější, ale nakonec podaná srozumitelně, i hudba je zvolena vhodně a k filmu přesně pasuje. Pozitivem je i to, že tempo je relativně svižné a není tu vysloveně pasáž, kdy by se divák nudil. Problém je v postavách, které nejsou napsány nijak zajímavě, tím pádem to, co se stane v závěru, nemá takový dopad, jaký by asi mělo mít. Zachraňuje je jen to, že jsou výtečně zahrané, především McConaughey znovu táhne celý film a svou proměnu z "nevýrazného komediálního šaška, co si v každé scéně sundá triko" na charakterního herce, který se nebojí přibrat a vystrčit pupek, definitivně dokončuje a upevňuje své současné postavení. Ostatní, především Ramírez a Dallas Howard, jsou výborní, ale vedle něj trochu zanikají. Nebýt tu McConaughey, opravdu by hodnocení bylo o hvězdičku horší, naštěstí můžu ale nechat tři a 60 %. ()

Foma

Plný počet za vnitřní pravdivost, která na mě z filmu prokukovala a za herecký výkon MM. A za milý konec :-). ()

kajas

Tak v tomhle případě šlo bohužel všechno mimo mě - tematika novodobých zlatokopů, pomalé tempo, nevýrazní herci (Matta neměl kdo podržet). Radost mi udělal pouze závěrečný zvrat. ()

berusche

Nejak se mi nechce verit tomu zaveru! Ocekavala bych uplne opacny, a bylo by to tak asi dle klasickych koncu v poradku. Taky nejak nerozumim potrebe Matthewa, protoze oscara uz ma, tak proc se stylizovat zrovna do tehle rovin (Blaznovo zlato, kdyz uz zlato, mu sluselo podstatne vice). Presto, tolik nechutenstvi k chlapovi ve mne dokazal na platne vyvolat malokdo, takze je to asi v poradku. Tim opadly me romanticke idealy o nem. Snimek je to poucny, i kdyz klasicky sokujici a nekolikrat jsme neco takoveho uz videli, takze v konecnem dusledku to zapadne do prumeru. ()

M.i.k.e

super příběh,který udrží pozorost bez problemů.K tomu všemu navíc standardně výborný McConaughey a...a víc nic.Gold není v jádr vůbec špatný film,ale chybí mu z mého pohledu větší tah na bránu a lepší dynamika.Gaghan má sice za sebou solidní Syrianu,ale tady tím filmem vyloženě proplul a nenabídl jediný moment kůli kterému bych chtěl vidět znova...60% ()

Aljak

Príbeh a zápletka založená na skutočných udalostiach boli rozhodne zaujímavé, avšak to prevedenie a prenesenie na filmové plátno mi prišlo dosť nevýrazné. Matthew McConaughey ťahal tento film výrazne hore, a nebyť jeho, neviem či by tento počin vôbec dokázal atakovať priemernosť. Aj keď si stále myslím, že tento škandál, ktorý svojho času šokoval celú Kanadu, mal určite vyšší potenciál na vytvorenie pôsobivejšej a napínavejšej drámy... ()

peiton

Typický príklad ako človek dokáže vyletieť vysoko do obrovských výšok a rovnako rýchlo aj padnúť na holú prdel.McConaughey si musí kurva silne veriť ked si vyberá takéto ťažké charaktery postáv...Zasa som sa raz na neho namotala a nemohla ,,vynadívať".Nuž i napriek tomu ak by chýbal v obsadení postáv z väčšou pravdepodobnosťou by som tento ničím pre mňa pútavým skut.príbeh vypla,pretože ,,nie je všetko zlato čo sa bliští". ()

Martin741

Jeden z tych vyrazne lepsich filmov Matta MekKonagyho /Cas Zabijet 1996, Amistad 1997, Obhajce, Dallas Buyers Club/, ktoremu sa mainstreamovi divaci dlho smiali. Jo, veruze tak, MekKonagy dlho pocuval, aky je spatny herec, nevie hrat, vybera si spatne filmy ...... az do slusneho Interstellaru to zhruba tak bolo. Tak ono zase na druhej Strane, Mek Konagyho nemozno porovnavat s kultovymi hercami -nie je to Orson Welles a na talent Jamesa Stewarta nikdy nemal a nikdy mat nebude, ze jo. Tu si film ale vyslovene uziva, a tak to ma byt. Stephen Gaghan predviedol zrucnu rutinu, film ma kludne tempo, nikam neponahla, dialogy obcas lepsie, obcas horsie, tu malariu som Mattovi aj celkom veril. V dzungli sa toho deje viac nez v meste, ale tam su zase dobre kulisy, takze som bol spokojny. Toby Kebbell /Pustatina/ - neviem co si mam mysliet, zrejme to bude rovnaky level ako MekKonagy - hrat velmi nevie, ale snazi sa a to sa ceni. Bryce Dallas Howard uz o cosi lepsia a vidno, ako si holka film tiez uziva. Videl som aj Bruce-a ZeleneDrevo /Let 2012, Za Borovicovym Hajem, V Zajeti Rychlosti/, ten mi nijak nevadil . 70 % ()

honajz2

Ten film stojí a padá na geniálním hereckém výkonu Matthewa McConaugheyho (od kterého bych takový výkon fakt nečekal), protože jen jeho um dělá ze Zlata něco víc, než jen nudná průměrnou podívanou. On to ale průměrný film je tak jako tak - nenápaditá kamera, žádné reálně působící emoce, žádná silná scéna, žádný zvrat nebo překvapení, žádný výraznější moment, prostě nic, co by z toho udělalo zapamatovatelnou záležitost. Navíc to celé má dvě hodiny, takže se to i drobet táhlo a žánr thriller mi k tomuhle filmu taky vůbec nesedí (dobrodružný asi trošku jo, ale sakra slabě). Kdyby to režíroval nějaký pořádný režisér, mohla to být pecka, jenže to režíroval průměrný řemeslník a i když ukočíroval McConaugheyho, i tak z toho nemohlo vypadnout víc, než průměr. A taky že vypadl. 3* ()

Rocky88

Na McConaugheyho filmy se posledních pár let vždy těším, jelikož si vybírá opravdu kvalitní projekty, zvlášť náročné i na herecký výkon, který on podává vždy bezchybně. Ani zde to není výjimka. Scénář nemá smysl nějak pitvat, jedná se o "napsáno životem", je tu spoustu vrcholů a pádů hlavního dua, spousta zvratů a člověku nezbývá nic jiného, než nevěřícně kroutit hlavou - hlavně nad tím, jak se dá oblbnout celá Wall Street. Hlavně, že to sype, že? Každopádně největší slabinou filmu je paradoxně režie. Chybí tomu šťáva, film má pocitově přes 3 hodiny. ()